Šiaurės Vokietija: Hamburgas – Liubekas – Liuneburgas

Vokietija

Bendrinė informacija

Šiaurės Vokietija

Hamburgas – Liubekas – Liuneburgas

Su germaniste, gide Rasa

 

Kelionės programa:

Trečiadienis.

Atskrendame į Bremeną, vykstame į Hamburgą, įsikuriame viešbutyje. Po pietų keliaujame į Hamburgo uostą apžiūrėti įspūdingiausio uostamiesčio statinio, virš Elbės upės iškilusios Elbės filharmonijos, nuo kurios apžvalgos aikštelės atsiveria ir gražiausi uostamiesčio vaizdai. Grupės pageidavimu, bendra vakarienė tipiškame Hamburgo restorane. Vakare galimybė nueiti į koncertą Elbės filharmonijoje. Nakvynė Hamburge.

Ketvirtadienis.

Visa diena skirta Hamburgui. Vaikščiosime po miestą, plauksime laivu, ragausime Hamburgui būdingų patiekalų. Hamburgas per savo daugiau nei 800 metų trunkančią istoriją net kelis kartus buvo visiškai sugriautas karų, potvynių ir didelių gaisrų, bet visuomet sugebėdavo atsistatyti dar gražesnis ir didingesnis. Šiandien jis yra įdomiausias architektūros paveldo interpretavimo pavyzdys, pasakojantis miesto istoriją per savo architektūrą. Hamburgas – buvęs Hanzos sąjungos miestas. Ši sąjunga sukūrė miestams gerbūvį, bet jos tradicijų ir sukrautų turtų tęstinumu iki šių dienų gali pasigirti tik Hamburgas, nes jam pavyko išvengti nuosmukio. Matyt todėl, kad hamburgiečiai niekada nebuvo konservatyvūs ir niekada nebijojo keistis, viską griauti ir statyti iš naujo. Jų gebėjimas visuomet būti atviriems naujovėms padėjo ne tik išsilaikyti turtingiems per šimtmečius, bet ir visuomet nešė ir neša miestui turtus. Hamburgas visuomet buvo globalus miestas, mąstęs globaliai ir jautęs, „iš kurios pasaulio pusės pučia vėjas – ta kryptimi ir išskleisdavo bures“. Jis visuomet stengdavosi būti kuo labiau nepriklausomas nuo politiškai ir ekonomiškai didesnių ar mažesnių valdžios centrų Šv. Romos vokiečių imperijoje, stengėsi likti neutralus ir rūpindavosi turėti laisvą priėjimą prie Šiaurės jūros Elbės upe, tvarkė upės vagą. Ieškodami geresnio gyvenimo ar bėgdami nuo karo per Hamburgą į Ameriką išplaukė daug lietuvių emigrantų. Buvusiuose emigrantų barakuose šiandien įkurtas Emigracijos muziejus. Nakvynė Hamburge.

Penktadienis.

Traukiniu vykstame į Liubeką. Pažintis su miestu, kuriame prasidėjo Hanzos sąjungos istorija. Per Vakarų jūrą, kaip tada vadinosi Šiaurės jūra, ir Baltijos jūrą Hanzos sąjungos pirkliai gabeno didelius kiekius prekių: kailius iš Novgorodo, žuvis iš Bergeno, druską iš Liuneburgo, geriausius audinius iš Flandrijos, delikatesus iš Rytų. Liubekas tapo svarbiausiu ir turtingiausiu miestu sąjungos, kuri neturėjo nei vienos valdžios, nei pastovios teritorijos, bet visgi buvo didžiulė imperija. Lankysime miesto Rotušę. Liubeko pirklio šeimoje 1875 m. gimė rašytojas Tomas Manas. Už romaną „Budenbrokai“, kuriame aprašomas turtingos Liubeko pirklių šeimos nuosmukis, pelnė Nobelio premiją. Lankysime miesto rūmuose įsikūrusį muziejų, kuriame šiuo metu yra Tomo Mano „Budenbrokams“ skirta ekspozicija, taip pat svarbi Vokietijos ir Europos meno kolekcija, pvz. Kasparo Davido Frydricho, Edvardo Munko darbai. Liubeke gyveno ir mirė Giunteris Grasas. Buvusioje kolonijinių prekių parduotuvėje dabar yra ir G. Graso muziejus. Grupės pageidavimu, apsilankysime Liubeko marcipanų parduotuvėje –  kavinėje. Grįžtame į Hamburgą.

Šeštadienis.

Traukiniu vykstame į Liuneburgą. Kadaise ypač svarbus ir turtingas Hanzos sąjungos miestas šiandien yra neabejotinai gražiausias senosios architektūros pavyzdys Šiaurės Vokietijoje, nes Liuneburgas nenukentėjo karo metais. 1945 m. pabėgėliai ir perkeltieji asmenys iš Rytų Prūsijos įstrigo ir liko gyventi Liuneburge ir jo apylinkėse. Jie čia įkūrė Rytų Prūsijos medžioklės muziejų, kurio kolekcija tapo įspūdingo ir modernaus Rytprūsių krašto muziejaus pagrindu. Muziejuje pasakojama Rytų Prūsijos istorija, viena ekspozicijos dalis skirta Baltijos vokiečių istorijai, jame yra vertinga Karaliaučiaus dailės akademijos ir Nidos dailininkų kolonijos istoriją atspindintis tapybos ir grafikos darbų rinkinys. Grįžtame į Hamburgą.

Sekmadienis.

Rytinis pasivaikščiojimas po Hamburgą, laisvas laikas Hambuge,  išvykstame į oro uostą, skrydis namo.

  

Kelionės kaina: 414  Eur / asm. + avia bilietas

 

Į kainą įskaičiuota:

Germanistės, gidės Rasos paslaugos visos kelionės metu;

4 nakvynės Hamburge viešbutyje  su pusryčiais.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius -Brėmenas -Vilnius / bagažas pagal poreikį;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Lankomi objektai, traukinių ir miesto transporto išlaidos, – apie 110 Eur/ 1 asm.;

Pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Bilietai į Elbės filfarmoniją nuo 82 Eur iki 440 Eur / 1 asm. ( pagal pageidavimą).

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Vokietiją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir ir jų lankymo tvarka gali keistis.

* Nedidelė grupė 10-18 žmonių.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 5 d.
Kaina: nuo 414 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt