Mianmaras – pietryčių Azijos grynuolis

Mianmaras

Bendrinė informacija

Mianmaras (Birma) – pietryčių Azijos grynuolis

Pažintinė kelionė su poilsiu Ngapalio kurorte prie Indijos vandenyno

 

14 dienų kelionė

 

Siūlome Jums egzotinę kelionę į Mianmarą idealiai parinktu sezonu, kuomet bus palankiausios oro sąlygos keliauti po šalį: plaukti upėmis ir ežerais, skristi oro balionu, ilsėtis prie vandenyno kranto. Šioje kelionėje pamatysite jaukius vietinių bendruomenių kaimelius, išvysite kruopščiai išpuoštas šventyklas, pažinsite laukines upes ir ežerus, plaukdami valtimis, patirsite susižavėjimą, skrisdami oro balionu virš šimtų Begano šventyklų, bei gerai pailsėsite baltutėlio smėlio pakrantėje Ngapali kurorte.

Egzotiškasis Mianmaras ilgus dešimtmečius buvęs ganėtinai uždara šalimi – šiandien neabejotinai yra viena geidžiamiausių turistinių krypčių visame pasaulyje. Iki 1989 m. šalis vadinosi Birma ir vis dar yra plačiai žinoma šiuo vardu. Budizmas tebėra neatsiejama birmiečių gyvenimo dalis: čia stūkso tūkstančiai įspūdingų šventyklų, Budos statulų ir vienuolynų, kuriose plikagalviai vienuoliai puoselėja tūkstantmetes tradicijas. Visame pasaulyje geriausiai žinoma Shwedagon šventykla, kurios istorija siekia net 2500 metų. Tikima, kad šventykloje saugomi aštuoni Budos plaukai, o 99 metrų aukščio auksinė stupa yra istorinės Mianmaro sostinės Jangono pasididžiavimas.

Vietiniai tvirtina, kad kiekvienas vyras per gyvenimą turi bent porą kartų pagyventi vienuolyne. Mianmaro gyventojai atvykėlius labai žavi pozityviu požiūriu į gyvenimą, gera nuotaika, lėtumu ir draugiškumu. Šalia budistinio paveldo čia įsispraudę britų kolonijinio laikotarpio pastatai ir gausybė gatvių, menančių baroką ir neoklasicizmą. Mianmaro gamta knibžda įvairiausiais egzotiniais gyvūnais: džiunglėse gyvena leopardai ir tigrai, o lygumose paplitę drambliai, raganosiai ir bizonai. Šalis garsėja savo arbatos plantacijomis, žaliuojančiais kalnais ir autentiškais mažais kaimeliais, kurių gyventojai veda ganėtinai archajišką gyvenimo būdą. Neatsiejama Pietryčių Azijos valstybių dalis yra atviruko verti paplūdimiai, tad Mianmaras ne išimtis. Čia galėsite pasinerti į tropinį poilsį su krištolo skaidrumo vandeniu.

Pietryčių Azijos valstybės Mianmaro geografinė padėtis yra pavydėtina – 2000 km. ilgio pakrantė Bengalijos įlankoje, šalis taip pat ribojasi su dviem galingiausiomis ir didžiausiomis Azijos valstybėmis Indija ir Kinija bei mažesnėmis: Bangladešu, Tailandu ir Laosu. Ši nuo pasaulio atskirta šalis, kuri ilgai atrodė nepasiekiama ir paslaptinga, per trumpą laiką tapo tikru atradimu.

Kelionė į Mianmarą – tai kelionė laiko mašina atgal į dvidešimt pirmo amžiaus nepaveiktą, praeityje užstrigusią šalį. Net „National Geographic“ žurnalas paskelbė, kad kelionė į Mianmarą yra viena iš 50-ties „gyvenimo kelionių“ krypčių. Ši kelionė smalsiems ir žingeidiems. Jei trokštate atvira širdimi priimti ir pažinti mažiausiai Vakarų civilizacijos šiame regione paveiktą šalį, tuomet kelionė į Mianmarą yra Jūsų kelionė.

 

Kelionės programa:

1 diena

Skrydis: Vilnius – Mandalay.

2 diena

Atskrendame į Mandalay. Vietinis gidas pasitiks oro uoste ir palydės į viešbutį. Po skrydžio poilsis viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Mandalay.

3 diena. Mandalay – Sagaing -Amarapura.

Pusryčiai viešbutyje. Mandalay, karališkoji Mianmaro kultūros sostinė, dar vadinamas vienuolynų ir vienuolių miestu – čia gyvena apie 20 tūkstančių budistų vienuolių, kas rytą išeinančių į miesto gatves rinkti aukų vienuolynui ir savo kasdieniam išlikimui. Mianmare visos vienuolės moterys dėvi rožinius apsiaustus, analogiškus oranžiniams vyriškiems vyrų vienuolių apdarams, per petį persimetusios rudos spalvos raištį ir medžiaginį krepšį. Rudais skėčiais, saugančiais nuo saulės ir lietaus, pasipuošusios moterys kas rytą kaip ir būriai vyrų išeina į gatves rinkti aukų savo vienuolynams. Palyginti jaunas miestas, išsidėstęs ant to paties pavadinimo kalno. Aplankysime garsiausią Mandalay Mahamuni šventyklą. Manoma, kad čia išsaugota Budos statula, buvo sukurta dar gyvam esant. Vėliau keliausime į netoliese esantį Sagaingo miestelį, garsėjantį gausybe budistų šventyklų. Aplankysime Kaungmudawa šventyklą – kiaušinio formos kupolą, kuris nuo kitų skiriasi Mianmaro stiliumi. Taip pat aplankysime „Sun U Ponja Shin“ šventyklą („Swan Oo Ponnya Shin“) padogą, kuri pastatyta ant kalno, panašaus į varlės formą. Vyksime į Umin Thonze pagoda ant Sagaingo kalno. Čia išrikiuoti 34 Budos statulų stulpeliai. Vėliau važiuosime į buvusią šalies sostinę Amarapurą, kuri šiandien tampa Mandalay miesto dalimi. Lankysimės Maha Gandayon vienuolyne Amarapuroje, kuriame gyvena vienuoliai laikydamiesi seniausios budistų mokyklos Theravada filosofijos. Dieną baigsime įspūdingu saulėlydžio vaizdu iš valties prie U Beino tilto. Nakvynė viešbutyje Mandalay.

4 diena.  Mandalay – Mingun.

Pusryčiai viešbutyje. Lankysime Shwekyaung šventyklą – tai unikalus medinės mianmarietiškos architektūros pavyzdys, sukurtas karaliaus Mindono valdymo metu. Ši šventykla – buvusi karališkųjų apartamentų dalis bei paties valdovo Mindono mirties vieta. Po to vyksime į Kutodavo šventyklą, kurioje saugoma didžiausia pasaulyje knyga – budistinis Tripitakos kanonas birmiečių kalba. Vėliau laukia pažintis su auksinio popieriaus, kurį mėgsta piligrimai, gamyba ir plaukimas laivu Ajejarvadės upe į Mingūną. Lankysimės Minguno šventykloje. Išvysime didžiausią pasaulyje skambantį varpą, žinomą Mingūno varpo vardu. Jis sveria daugiau nei 90 tūkst. tonų. Lankysimės netoliese esančioje Sinbjumė šventykloje, suprojektuotoje pagal švento budistams kalno – Meru – modelį. Grįžimas į Mandalėjų. Nakvynė viešbutyje Mandalay.

5 diena.  Mandalay – Popos kalnas – Baganas.

Pusryčiai viešbutyje. Pakeliui į Baganą aplankysime Popos kalną – užgesusį ugnikalnį, kurio aukštis 1518 m. Popos kalnas nuo seniausių laikų buvo labai reikšmingas Mianmaro kultūroje, religijoje ir istorijoje. Popos kalnas yra Mjindžano miesto įžymybė. Tai užgesęs ugnikalnis, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs 442 m. pr. Kr. Aukščiausia kalno vieta yra 1518 m. Kai būna geras oras, kalną galima matyti net už 60 km. Popos kalnas laikomas dvasių buveine. Per religines šventes čia suvažiuoja daug piligrimų. Vykstant į Popos kalną patariama nesirengti raudonai ar juodai ir nesinešti su savimi mėsos, kad nebūtų erzinamos dvasios. Aplankome palmių plantaciją. Nakvynė viešbutyje Bagane.

6 diena. Bagano šventyklos.

Pusryčiai viešbutyje. Baganas jau XI amžiuje garsėjo kaip religinis Mianmaro centras. Klestėjimo metais čia tikinčiuosius suburdavo net 4000 šventyklų ir pagodų, iš kurių daugiau nei pusė didingai stovi iki šių dienų. Dabar miestas laikomas vienu gražiausių Rytų Azijos architektūros paminklų, o vietinių lūpose vis dar gyvos senovinės legendos. Ieškantiems egzotikos pasiūlysime rinktis skraidymą oro balionu, kuomet iš paukščio skrydžio, tekant saulei, mėgausitės tūkstančių metų senumo Bagano šventyklų vaizdais (paslauga už papildomą mokestį). Tai nepakartojama patirtis, kurios nepatirsite daugiau niekur pasaulyje. Didžiulėje, daugiau nei 100 kvadratinių kilometrų užimančioje Bagano archeologinėje zonoje išsibarstę beveik 2200 įvairaus dydžio šventyklų. Šią dieną  lankysime senovines Bagano šventyklas. Pirmiausia aplankysime Nyaumgoo turgų, kur vietiniai gyventojai kiekvieną dieną renkasi pirkti ir parduoti šviežius vaisius, daržoves, mėsą, gėles, keramiką. Gražiausia tituluojama Anando šventykla. Visų pirma pastatas traukia įspūdinga išore. Atrodo, tarsi ant šventovės būtų užlipdyta mažesnė auksinė pagoda – bokštas, kurio aukštus vienas nuo kito skiria stogeliai. Viduje lankytojus pasitinka dešimties metrų aukščio Budos statula, o sienos nukabinėtos pranašo gyvenimą vaizduojančiais paveikslais. Damajungi šventykla Bagano komplekse yra pati paslaptingiausia bei didžiausia – ją pamatyti galima nuo bet kurios pagodos. Tiesa, tikintys prietarais dažniausiai pasijaučia nejaukiai, kadangi ši vieta vadinama vaiduoklių buveine. Anot legendų, šventovės statybas dar XII amžiuje pradėjo sadistiškas karalius. Įsakęs, kad sienos būtų tokios tvirtos, jog tarp akmenų netilptų nė adata, nužudė daugybę tokio reikalavimo neįvykdžiusių vergų. Milžiniški maldos namai neįprastai tušti – čia stovi vos dvi Budos statulos. Lankysime Shwe-Zi-Gone, Gu-Byauk-Gyi, Htilo-Minn-Lo, Sula-Mani, That – Byin -Nyu šventyklas. Grožėsimės saulėlydžiu nuo sargybos bokšto, esančio šalia Irrawady upės. Nakvynė viešbutyje Bagane.

7 diena. Heho.

Pusryčiai viešbutyje. Bagan – skrydis į Heho – valčių turas po Inle ežerą. Važiuosime iki oro uosto ir skrisime į Heho. Atskridę į Heho, važiuosime lik Inles ežero, kur pakeliui mus sups gražus kraštovaizdis. Lankysimės kaimo dirbtuvėlėse, kur gaminamas tradicinis Shan popierius  ir unikalūs  rankų darbo lietsargiai. Apžiūrėsime Nyaun Shwe miestuką, kuriame siauromis gatvelėmis vaikščiosime po šventyklas, vienuolynus, arbatos parduotuvėles. Tęsime kelionę motorine valtimi Inle ežeu. Inlės ežeras įeina į populiariausių lankytinų Mianmaro vietų penketuką. Keliautojus ir viso pasaulio vilioja peizažai ir noras iš arti pamatyti kasdieninį etninių tautelių gyvenimą. Inle – „mažas ežeras“, bet nuo kranto sunku pasakyti, kur ežeras prasideda ir baigiasi. Inlės ežero pakrantėse ir salose, ežere ant polių pastatytuose namuose gyvena inta tautybės žmonės, save vadinantys „ežero sūnumis“. Inlės ežeras – tarsi Mianmaro Venecija. Čia įsikūrę 17 kaimų, kurių gyvenimas, tampriai susietas su ežeru. Stebina sampanomis – ilgomis siauromis valtimis – plaukiojančių žvejų irklavimo būdas. Stovėdami sampanos gale inta tautelės žmonės labai gracingai irklą valdo koja, o rankomis gaudo žuvis medine ar bambukine gaudykle. Ne mažiau originalūs yra plaukiojantys daržai, kuriuose auginami net keletas derlių pomidorų, avokadų, bulvių, česnakų, cukinijų ir kitų daržovių. Šis regionas dar išsiskiria sidabro, aukso dirbinių, rankų darbo popieriaus, cigarų gamyba. Vienas unikaliausių čia kuriamų dirbinių – audinys iš lotosų stiebų. Aplankysime Nga Pe Čaungo arba Šokinėjančių kačių vienuolyną, seniausią ir didžiausią šioje vietovėje. Vienuolynas žymus Budos atvaizdais iš kelių šalies regionų bei žaviomis kartu su vienuoliais gyvenančiomis katėmis. Yra daugybė autentiškų amatų, kilusių nuo šio ežero pakrančių. Jei bus  noro, galėsime aplankyti vieną jų – audimas iš  lotoso šilko, valčių statymas, cigarų  gaminimas, kalvystė, sidabro kalvystė. Praleidę dieną ant vandens, motorine valtimi plauksime link savo viešbučio. Nakvynė viešbutyje prie Inle ežero.

8 diena.  Ngapali.

Pusryčiai viešbutyje. Heho – skrydis į Thandwe – pervežimas iki Ngapali paplūdimio. Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas iki oro uosto, skrydis iki Heho oro uosto ir trumpas skrydis iki Thadwe. Iš Thandwe pervežimas iki Ngapali kurorto. Nakvynė viešbutyje Ngapali.

9 diena. Poilsis Ngapali.

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Ngapali paplūdimyje. Ngapali kurortas – įsikūręs prie Bengalijos įlankos, vakarinėje šalies dalyje. Jis idealiai tiks ramiam poilsiui po intensyvios ekskursinės programos. Balto smėlio paplūdimiai, palmių pavėsiai ir šiltas, krištolinio skaidrumo Bengalijos įlankos vanduo. Nakvynė viešbutyje  Ngapali.

10 diena. Poilsis Ngapali.

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Ngapali paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje  Ngapali.

11 diena. Poilsis Ngapali.

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas Ngapali  paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Ngapali.

12 diena. Jangonas.

Pusryčiai viešbutyje. Thandwe, skrydis į Jangoną. Važiuosime į Thandwe oro uostą ir skrisime į Jangoną. Atskridę į Jangoną turėsime pusės dienos ekskursiją. Jangonas – vienas autentiškiausių Pietryčių Azijos miestų. Tai senoji Mianmaro sostinė, vadinta Rangūnu. Čia gausu kolonijinės architektūros, bet įspūdingiausia yra šventykla Shvedagon. Auksinis kupolas padengtas net 60 tonų gryno aukso tikrai vertas išskirtinio dėmesio. Lankysime ChauktatGyi Budos šventyklą – vienas žymiausių Budos atvaizdų Mianmare. Šurmuliuojančiame Jangono mieste nueisime į Bogyoke (Scott) turgų, kur galėsite įsigyti lauktuvių – rankdarbių, suvenyrų, brangakmenių. Nakvynė Jangone.

13 diena. Išvykimas.

Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas iki oro uosto. Išvykimas iš Jangono.

14 diena. Skrydis į Vilnių.

Skrydis į Vilniaus oro uostą.

 

Kelionės kaina: 999 Eur / 1 asm. + avia bilietas (nuo 850 Eur/asm)

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas 3* viešbučiuose ekskursijos metu ir 4* Ngapali paplūdimyje, dviviečiuose kambariuose;

Maitinimas – pusryčiai;

Rusakalbio gido paslaugos, išskyrus kai yra numatytas poilsis paplūdimyje;

Pervežimai turistinės klasės autobusu su oro kondicionieriumi;

Ekskursijos ir objektai pagal programą;

Privatus motorinis kateris Inle ežere.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Tarptautiniai skrydžiai;

Vietiniai skrydžiai* (Bagan -Heho Thandwe – Yangon) – 310 Eur*; tokia  kaina taikoma, jeigu  vietiniai skrydžiai perkami  likus 2 mėn. iki  kelionės pradžios.  Jeigu vietiniai  skrydžiai perkami likus mažiau nei 2 mėn. iki kelionės pradžios, kainą tiksliname, ji gali būti  aukštesnė.

Oro balionų paslaugos** Bagane -290 USD (pagal pageidavimą);

Vizos mokestis 50 USD;

Asmeninės išlaidos, pietūs ir vakarienės;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui (po 1-3 eur/dienai);

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Vienvietis kambarys 422 Eur.

 

*vietiniuose skrydžiuose bagažas – 20 kg registruotas ir 5kg rankinis.

 

** Apie paskraidymą oro balionu (pagal pageidavimą):

Paslauga trunka nuo 45 iki 60 min;

Fotografo paslauga skrydžio metu;

Instruktažas apie saugą skrydžio metu;

Prieš pakilimą kava, arbata, užkandžiai;

Lengvi pusryčiai su putojančiu vynu po nusileidimo;

Pervežimas iš/į viešbutį

Vienoje komandoje gali skristi 4 keleiviai;

Jaunesni nei 8m. vaikai negali skristi, o vaikai iki 16m. gali skristi tik su suaugusiu.

 

Tarptautinio skrydžio informacija:

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 14 d.
Kaina: nuo 999 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt