Literatūrinė kelionė po Suvalkiją

Lietuva

Bendrinė informacija

LITERATŪRINĖ KELIONĖ PO SUVALKIJĄ

Keliausite su žurnalistu, rašytoju dr. Ramūnu Čičeliu

 

Ekskursijos metu išgirsite koncentruotą XX amžiaus lietuvių poezijos istorijos apybraižą.

Sužinosite, kodėl neoromantizmas yra beveik visais laikais vadintinas mūsų šalies poetų kūrybos kodu.

Pamatysite autentiškas žymiausių iš Suvalkijos kilusių poetų gimtąsias vietas.

Patirsite, kad daugeliui gerai žinomos tiesos apie literatūros klasikus yra papildomos gausiais jų asmeninių daiktų istorijų pasakojimais.

Išsamiau sužinosite apie tarpukario litvakus, šiuolaikinės Lietuvos skulptūrinės kūrybos tendencijas.

 

Maršrutas: Vilnius – Palemonas – Sudargo apylinkės, Šakių raj. – Kudirkos Naumiestis – Važatkiemis Prienų raj.

 

S. Nėries muziejus Palemone. Šiame Kauno priemiestyje susipažinsite su Salomėjos Nėries jaunystės gyvenamąja aplinka. Išgirsite ne vieną pikantišką anekdotą apie poetės dienas ir naktis tarpukario Kaune. S. Nėries kūryba bus palyginta su jai didelę įtaką dariusiu Rusijos poezijos kontekstu. Be to, apsilankymas Palemone leis suprasti, kodėl net žymiems žmonėms klysti yra žmogiška – visi turime teisę save koreguoti (bus skaitomi eilėraščiai iš S. Nėries poezijos rinkinio „Per lūžtantį ledą“). Susipažinti su S. Nėries gyvenimu išsamiau verta ir todėl, kad žinotume, kokie likimai gali ištikti bet kurį iš mūsų, kai didžioji pasaulio istorija tampa itin griaunančia.

Paminklas romanui „Rugiuose prie bedugnės“ (Šakių r. Sudargo apylinkės). Čia Jūsų laukia pasakojimas apie tarpukario litvakų istorijos likimą, žydų šeimos santykių papročius. Atsakysite sau į klausimą, kodėl Lietuvos miesteliai gali būti panašūs į gyvenimą Manhetene. Ypač įdomu bus sužinoti apie romano „Rugiuose prie bedugnės“ autoriaus Jerome’o D. Salinger’io bendravimą su pasaulio literatūros klasiku Ernestu Hemingvėjumi. Išgirsite ir profesinės patirties patarimų: atsakymus į klausimą, kur slypėjo J. D. Salingerio romano pasaulinės šlovės paslaptis.

V. Kudirkos klėtelė Paežeriuose, Kudirkos Naumiestis. Besilankydami šiame nedideliame mieste prisiminsite, kuo skiriasi XX amžiaus pradžios varpininkai ir aušrininkai, suprasite, kodėl etnolingvistinė lietuvių tauta kūrė amžiaus pradžios valstybę, remdamasi racionalumu ir spausdintu žodžiu, kuris akcentavo ne vien sentimentus, bet ir praktinius anuometinių lietuvių interesus. Be to, būsite supažindinti su detalia dabartinio Lietuvos himno istorija. Kudirkos Naumiestyje sužinosite, kuo V. Kudirka buvo išskirtinis kaip publicistas. Jūsų laukia įdomus pasakojimas apie tai, kas yra intelektualinė biografija, ir apie tai, kas parašė mūsų tautinio atgimimo veikėjo gyvenimo istoriją.

J. Marcinkevičiaus gimtinė Važatkiemyje, Prienų r. Šiame miestelyje Jūsų laukia pažintis su gimtąja poeto Justino Marcinkevičiaus sodyba. Įsitikinsite, ar tikrai lietuvių literatūra yra galinga tik tada, kai jos tematika yra susijusi su kaimu. Apsilankymas šioje sodyboje leis išsamiau suprasti Europos ir Lietuvos humanistinės kultūros tradiciją. Pabūti J. Marcinkevičiaus gimtinėje svarbu ir todėl, kad žinotume, kaip formavosi dabartinis mūsų politinės tautos patriotizmas. Jūsų laukia ne vienas autentiškas pasakojimas apie lietuvių dainiaus santykius su sovietine cenzūra. Ir pagaliau atsakysite sau į amžiną klausimą: ar tikrai jaunystės mums gaila tada, kai esame pasenę ir liūdni, net jei jaunos dienos pažymėtos tragiškų išgyvenimų.

 

Kelionės kaina: 49 Eur / 1 asm.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu arba mikroautobusu;

Literatūros kritiko paskaita;

Įėjimas į Salomėjos Neries muziejų.

 

Papildomai:

Pietūs kavinėje

 

*Objektų lankymo tvarka gali keistis

 

Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

 

 

Trukmė: 1 d.
Kaina: nuo 49 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt