LATVIJA: Livonijos ordino ir baltų kultūros pėdsakai šiandieninėje Latvijoje

Latvija

Bendrinė informacija

LATVIJA:

Livonijos ordino ir baltų kultūros pėdsakai šiandieninėje Latvijoje (Vidžemė)

Kelionės metu Jus lydės istorijos mokslų daktaras Rūstis Kamuntavičius

 

Kelionės aprašymas:

Centrinė Latvija – įdomi vieta, kur galima atrasti Livonijos ordino (XIII-XVI a.) ir senovės baltų kultūrų pėdsakų. Būtent čia galime apsilankyti viduramžiškose mūrinėse vokiečių ir rekonstruotose baltų pilyse, miestuose ir šventovėse. Čia yra ta vieta, kur galima sužinoti kaip galėjo atrodyti ir mūsų, lietuvių, viduramžiais statytos medinės pilys ir netgi gyvenvietės. Pravažiuosime Dauguvos upės – vieno pagrindinių prekybos ir strateginių arterijų regione – pakrante, nusėtoje viduramžius menančių gyvenviečių. Visa ši kelionė – tai profesionalaus istoriko pasakojimas ne tik apie konkrečius lankomus objektus, bet ir apie unikalią kultūrinę ir politinę šio regiono viduramžių laikotarpio savastį.

Apie Cėsių senovę pasakoja ne tik istorija. Vos 18 tūkst. gyventojų turinčiame mieste kone kiekvienas statinys mena bet kurio amžiaus, pradedant XIII a. istoriją, kada buvo suręstas iki šiol stovintis Cėsių pasididžiavimas – Livonijos ordino pilis (arba kas iš jos liko), laikoma didžiausiu Livonijos ordino laikų reliktu, ir panašiu laikotarpiu statyta Šv. Jono bazilika, ant kurios puikuojasi viduramžių saulės laikrodis. Cėsių viduramžių pilis buvo vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senosios Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai.

Vos septyni kilometrai nuo Cėsių, šalia pamiršto kaimo keliuko, tyvuliuoja nedidelis ežeras. Akį patraukia ežere esanti sala, kurioje stovi senos iš rąstų pastatytos trobos. Tai – Araišio ežero etnografinis kaimelis. 1953 m. Araišio ežere buvo atrasti IX a. Vikingų epochoje statytos medinės tvirtovės ir kaimo, kuriame gyveno latgaliai, liekanos. Vėliau, septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, pradėjus nuoseklius archeologinius tyrimus ir net metru nuleidus ežero vandens lygį, buvo rastas ištisas senovės latgalių gyvenvietės kapinynas.

Netoli Siguldos, kitame Gaujos upės slėnio krante, stūkso Turaidos viduramžių pilis, o taip pat dvaras ir jo ūkiniai pastatai. Žalumoje skęstantis Gaujos upės slėnis neretai vadinamas „Latvijos Šveicarija“. Viduramžiais Turaidos tvirtovė buvo palyginti didelė, čia stūksojo 21 įtvirtinimas, taip pat bokštas ir gyvenamieji korpusai. Turaidos pilies statybos prasidėjo 1214 m. Rygos vyskupo Alberto iniciatyva. Anksčiau šioje vietoje stovėjo medinė lyvių tvirtovė. Gynybinė Turaidos pilies siena taip pat iškilo XII a. Pilis labiausiai nukentėjo XVIII a., po to jau nebebuvo pilnai atstatyta. Tik XX a. pradžioje buvo atstatyti gynybinės sienos fragmentai, taip pat Pagrindinis pilies bokštas, pusapvalis Vakarinis bokštas bei Vakarinis korpusas.

 

Kelionės programa:

Pirma diena: Vilnius – Araiši, Turaida, Cėsis.

Antra diena: nuo Salaspilio iki Jekabpils palei Dauguvą per Livonijos ordino laikų pilis ir miestus. Grįžimas į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 249 Eur

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu;

Profesionalaus istorijos mokslų daktaro paskaita;

1 nakvynė viešbutyje u pusryčiais.

Papildomai:

Pietūs ir vakarienės;

Priemoka už vienvietį kambarį – 10 Eur.

 

Pastaba:

Su savimi reikia turėti asmens dokumentą (pasą arba ID kortelę).

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

 

Trukmė: 2 d.
Kaina: nuo 249 Eur

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt