Jordanija

Jordanija

Bendrinė informacija

JORDANIJA – paslaptingasis Petros miestas, rausvo smėlio dykuma, Negyvoji jūra – žemiausias planetos taškas

Pažintinis turas po JORDANIJĄ su plačia ekskursine programa

 

Senovinis Petros miestas olose.

Žemiausios ir druskingiausios Negyvosios jūros pakrantė.

Svarbių biblinių įvykių scenos: Jordanijoje pakrikštytas Jėzus, Mozė pirmąsyk pažvelgė į pažadėtąją žemę, oloje gyveno Lotas.

Nebo kalnas, nuo kurio Mozė pirmąsyk pažvelgė į Dievo žydams pažadėtąją žemę. Jo papėdėje – žemiausia žemės vieta (-429 m) – Negyvoji jūra, į kurią ir įteka Jordanas. Tai – senkantis ežeras, kurio kitas krantas matosi anapus. Jūra jis vadinamas dėl savo druskingumo: baltos druskos kai kur net išsišovusios it aisbergai.

 

Kelionės programa:

 

1 diena

Skrydis į Amano oro uostą, partnerių pasitikimas, pagalba susitvarkant dokumentus. Vakarienė ir nakvynė Ammane.

 

2 diena

Amanas – Džarašas – Ajlunas – Amanas.

Pusryčiai. Vykstame į apžvalginę ekskursiją po Jordanijos sostinę Amaną. Amanas – Jordanijos sostinė ir didžiausias miestas bei pagrindinis ekonomikos ir verslo centras, Biblijoje minimas kaip Rabbah Ammon, romėnų vadintas Filadelfija. Senojoje miesto dalyje aplankome romėnų amfiteatrą, miesto citadelę. Pasivaikštome šarmingomis gatvelėmis, kur gausu vietų įsigyti suvenyrų ir restoranėlių, kuriuose rekomenduojame paragauti tradicinės virtuvės patiekalų. Vykstame į Džarašą – vieną geriausiai pasaulyje išlikusių senovės romėnų miestų. Daugiau nei 6500 metų miesto architektūra, religijų gausa ir kalbų įvairovė puikiai atspindi dviejų labai stiprių kultūrų – graikų ir romėnų – bei Rytų Arabų tradicijų susimaišymo procesą. Džarašas dar vadinamas Rytų Pompėja. Miestas įsikūręs žaliame slėnyje, Biblinėje Gilead žemėje. Džarašo kalvas puošia šventyklos, akį džiugina įspūdingi teatro statiniai, grįstos gatvės, kolonados ir pirtys. Važiuosime į Ajluno miestą, esantį Jordano šiaurėje, žalią ir derlingą vietovę. Kalvotame mieste atrasime istorinius Ajluno pilies griuvėsius, natūralius gamtos stebuklus. Vakarienė ir nakvynė Amane.

 

3 diena

Amanas – Madaba –  Nebo – Betanė – Petra

Po pusryčių keliausime į Madabą – vadinama „mozaikų miestu“. Šv. Jurgio bažnyčioje saugomas garsusis Šventosios žemės žemėlapis. Pakilimas į Nebo kalną, nuo kurio Mozė savo tautai rodė pažadėtąją žemę. Išvykos metu aplankysite Betanę, Jėzaus Kristaus krikšto vietą prie Jordanijos upės. Vėliau vyksite į Dagaus“ kalną, nuo kurio pranašas Mozė „atvėrė“ kelią į jūrą. Vakarienė ir nakvynė Petroje.

 

4 diena

Petra – Wadi Rum – Negyvoji jūra

Pusryčiai. Vykstate į Petrą, kur yra vienas įspūdingiausių ir paslaptingiausių pasaulio vietų dingęs Petros miestas. Petra – prieš 2000 metų klestėjusi Nabatėjos sostinė, išskaptuota Mozės slėnio uolose, į kurią patenkama pro įžymųjį Sik tarpeklį. Petra daugelį amžių buvo užmiršta, kol XIX a. pradžioje ten užklydo šveicarų tyrinėtojas Burkhardtas. Šiandienos keliautojus stebina smiltainio uolose išskaptuoti šeimyniniai turtingųjų nekropoliai, kapai-šventyklos, vėliau tapę atklydusių beduinų namais, mirusiųjų pagerbimo pokylių salės, altoriai. Petra – tai vienas iš pasaulio stebuklų, įtrauktų į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Ši archeologinė vietovė garsėja akmens statulomis, iškaltomis uolose apie 200-uosius metus prieš mūsų erą, – tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas „raudonąja dykumų rože“. Jus tikrai sužavės uolose iškalti nuostabūs rūmai, kurie atsiveria po ilgo ėjimo tarpekliu. Daugybė laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius, per daugelį amžių išlikusios miesto vandentiekio liekanos, užburiančios spalvos bei erdvės. Visa tai pamatysite savo akimis! Vykstate Wadi Rum slėnio link, akmenuota dykuma, nusagstyta kylančiomis uolų arkomis, tarpekliais. Išvyka visureigiais į Wadi Rum slėnį, apsuptą įspūdingų uolų. Ši vieta dar vadinama „Mėnulio slėniu”. Važiuojame prie Negyvosios jūros, kuri yra 423 m žemiau jūros lygio. Tai pats žemiausias mūsų planetos taškas. Negyvojoje jūroje gausu druskų, įvairių mineralų ir mikroelementų. Maudynės joje ne tik naudingos visam žmogaus organizmui, bet ir suteikia su niekuo nepalyginamą jausmą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Negyvosios jūros.

 

5 diena

Negyvoji jūra– Amano oro uostas oro uostas

Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas prie Negyvosios jūros, pervežimas link Amano oro uosto.

 

Kelionės kaina: 520 Eur + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Susitikimas ir išlydėjimas oro uoste;

Pagalba pasienyje susitvarkant vizas;

Jordanijos viza;

Pervežimai patogiu autobusu;

Jus aptarnaus tik licencijuoti vairuotojai;

Apgyvendinimas 3* viešbučiuose su pusryčiais ir vakariene;

Organizatorių pagalba 24 h;

Rusakalbis gidas, lydintis grupę visos kelionės metu;

Įėjimai į objektus, nurodytus programoje;

2h turas džipais.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Asmeninės išlaidos;

Arbatpiniagiai gidui ir vairuotojui (po 1-3 eur/dienai).

Pietūs;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Vienviečio kambario priemoka 110 eur.

 

 

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

*Ekskursiniai objektai ir ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 5 d.
Kaina: nuo 520 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt