Egzotiškoji Gvatemala

Gvatemala

Bendrinė informacija

Egzotiškoji Gvatemala – džiunglių spalvų įvairovė ir autentiška Majų kultūra

2025.01.17 – 02.01 d.

16 dienų kelionė

Su lietuvaite gide, jau 11 metų gyvenančia Gvatemaloje

Turiningas pažintinis maršrutas apvažiuojant visą šalį ir poilsis prie Ramiojo vandenyno

 

Kelionės programa:

Pirma diena. 2025.01.17 d.

Sveiki atvykę į Gvatemalą! Vakare susitikimas Gvatemalos sostinės oro uoste. Pasitinka profesionali gidė, lietuvė jau vienuoliktus metus gyvenanti šalyje. Pervežimas į viešbutį Antigvoje. Nakvynė.

 

Antra diena. 2025.01.18 d.

Pusryčiai viešbutyje. Antigvos miesto turas pėsčiomis. Pasivaikščiojimas po žavingą kolonijinį miestelį, kur aplankysite centrinę aikštę, didžiųjų religinių ordinų buvusius vienuolynus, svarbiausius civilinius ir administracinius miesto pastatus, miesto skverus, kur knibžda suvenyrų ir gatvės maisto pardavėjų. Užkilsite į apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus miesto, apsupto vulkanų, vaizdas.

Po pietų vyksime link majų gyvenamo miestelio San Antonio Aguascalientes, kur su vietinėmis audėjomis žaisime majų meilės istoriją, vestuves ir šeimyninį gyvenimą. Bus smagu! Pietums ragausime tradicinį patiekalą pepian.  Nakvynė žavingame viešbutyje Antigvoje.

 

Trečia diena. 2025.01.19 d.

Pusryčiai. Ankstyvas išvykimas link Panajachel. Ežero Atitlan kaimelių lankymas laivu. Šiandien praleisime dieną grožėdamiesi ežero panorama ir pažinsime pakrantėse įsikūrusių kaimelių tradicijas. San Juan La Laguna kaimelyje susipažinsime su vietiniais amatininkais ir menininkais. Pamatysime kaip vyksta audimo rankomis procesas, išsaugotas vietinių moterų ir per kelis tūkstantmečius beveik nepakitęs. Lankysimės tzutuchil etnijos menininkų primityvistų galerijose.

Santiago Atitlan mieste lankysime vietinį dievybę/stabą Rilaj Maam, kuriam majų žmonės aukoja, nepaisant oficialios katalikų bažnyčios pasipriešinimo. Nakvynė Panajachel.

 

Ketvirta diena. 2025.01.20 d.

Po pusryčių išvykimas link kičė etnijos elito sostinės Chichicastenango, šiandien čia ir turgaus diena. Čia lankysimės Santo Tomas bažnyčioje, kurioje stebėsime religinį sinkretizmą, turguje, kur netrūksta nei spalvų, nei neįprastų vaizdų, kur susitelkusi visa majų pasaulėžiūra ir gyvenimo būdas. Spalvingose miestelio kapinėse verda savas gyvenimas, o susipažinimą su Chichicastenango užbaigsime apsilankymu tradicinių šokių kostiumų dirbtuvėse ir apsilankymu majų šeimoje. Čia dalyvausime majų tradicinės pirties rituale (pirties ritualas įmanoma, tik jeigu grupė yra iki 10 asmenų). Vakarop pervežimas į viešbutį Antigvoje.

 

Penkta diena. 2025.01.21 d.

Šiandien vyksite į aktyvų vulkaną Pakaya, kuris paskutiniais metais pasižymėjo dideliu aktyvumu ir džiugina puikiais vaizdais! Šiuo metu vulkanas yra šiek tiek prigesęs, bet vasarį galbūt galėsime išvysti ir lavos upes. Pakilimas trunka apie 1.5-2 valandas, priklausomai nuo fizinio pajėgumo. Norintys gali išsinuomoti arklius (už papildomą mokestį).

Likusią dienos dalį praleisite terminių vandenų spa, kur nusiplausite dulkes nuo vulkano ir atpalaiduosite raumenis įvairios temperatūros baseinuose, taip pat mėgausitės garinėmis pirtimis. Nakvynė Gvatemalos sostinėje.

 

Šešta diena. 2025.01.22 d.

Pusryčiai. Vyksime link Coban regiono (apie 5 valandos kelio). Cobano regione lankysimės majų queqchi etnijos kavos augintų kooperatyve, kur susipažinsime su kavos augalo ypatybėmis, kavos apdirbimo procesu ir kavos istorija Gvatemaloje. Beje Coban regionas buvo pirmasis, kuriame auganti vokiečių kolonija pradėjo auginti kavą eksportui ir pavertė Gvatemalą pagrindine kavos eksportuotoja pasaulyje.

Galimas apsilankymas pas garsiausią Gvatemalos botaniką saugantį tūkstančius orchidėjų rūšių (tai ne turistinis objektas, taigi reiktų susitarti, ar botanikas gali priimti konkrečia dieną). Nakvynė Coban arba šalia jo.

 

Septinta diena. 2025.01.23 d.

Pusryčiai. Vyksime link žavingojo Semuc Champey. Turėsite galimybę išsimaudyti žavinguose Semuc Champey baseinėliuose ir netgi užkopti į apžvalgos aikštelę nuo kurios atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas. Nakvynė Coban arba šalia jo.

 

Aštunta diena. 2025.01.24 d.

Po pusryčių laukia ilga kelionė (mažiausiai 6 valandos) link Peten regiono. Sustosite karstiniame šalies regione, kur teka daugybė upių ir egzistuoja urvų sistemos besitęsiančios dešimtis kilometrų. Plauksite padangomis upėmis po urvais, kuriuos majai laikė įėjimais į mitologinį majų požeminį pasaulį Xibalba. Jeigu dėl lietaus upių vanduo pakiltų ir urvai bei pramogos juose būtų uždaryti, organizatorius pasilieka teisę pasiūlyti alternatyvią pramogą ar ekskursiją. Nakvynė viešbutyje Flores saloje arba netoli jos.

 

Devinta diena. 2025.01.25 d.

Ankstyvi pusryčiai. Šiandien lauks ilga diena. Lankysitės Tikalyje, pačiame didžiausiame visų laikų majų civilizacijos mieste. Turėsite galimybę išvysti įspūdingas struktūras, šventyklas, piramides, aikštes, susipažinsite su hidraulikos sistema. Tikalis įsikūręs įspūdingame subtropiniame miške, kur taip pat galėsite stebėti gyvūniją. Po pietų vyksite į džiunglių gilumoje, už 23 km nuo Tikalio esančią bendruomenę Uaxactun. Čia pietausite ir turėsite galimybę susipažinti su bendruomenės gyvenimo būdu, užsiėmimais. Bendruomenė apsupta dar vieno galingų majų miestų Uaxactun griuvėsių ir gyvena iš džiunglių teikiamų gėrybių. Nakvynė viešbutyje Flores saloje arba šalia jos.

 

Dešimta diena. 2025.01.26 d.

Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas link Rio Dulce (pervežimas trunka apie keturias-penkias valandas). Šiandien lauks įspūdingas turas motorine valtimi po Rio Dulce (Saldžiosios upės) Nacionalinį parką. Čia aplankysite mangroves, paukščių ir lelijų salas, mokyklą įsikūrusią džiunglėse ir pasiekiamą tik laivu, kur mokosi daugiau nei pusė tūkstančio paauglių. Plauksime įspūdingo grožio kanjonu, kuriuo pasieksime Livingstoną, garifuna etnijos sostinę. Čia susipažinsime su garifuna etnijos šokiais ir dainomis, kurios įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, ragausime garifuna gastronomijos. Nakvynė viešbutyje Livingstone.

 

Vienuolikta diena. 2025.01.27 d.

Šiandien tęsime pažintį su Gvatemalos Karibais. Kaip ir priklauso Karibams, lauks vėlyvi pusryčiai, lėtas ritmas, tropinis klimatas, maudynės ir baltas paplūdimys. Apsilankysime vandens šaltiniuose vadinamuose Septyniais Altoriais ir viename geriausių vietinių paplūdimių Playa Blanca. Poilsis. Nakvynė.

 

Dvylikta diena. 2025.01.28 d.

Po pusryčių būsite perplukdyti į Rio Dulce miestelį, kuriame vėl persėsite į autobusą. Pervežimas į Gvatemalos sostinę su sustojimu Quirigua archeologiniame parke, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą ir garsus aukščiausiomis majų skulptūromis pasaulyje. Atvykimas į Gvatemalos sostinę nakvynei.

 

Trylikta diena. 2025.01.29 d.

Po pusryčių vyksime link Ramiojo vandenyno, kur ateinantį laiką mėgausitės saule, juodo smėlio paplūdimiais, Ramiojo vandenyno bangomis, baseinu ir poilsiu. Poilsis prie Ramiojo vandenyno.

 

Keturiolikta diena. 2025.01.30 d.

Pusryčiai. Poilsis viešbutyje prie Ramiojo vandenyno.

 

Penkiolikta diena. 2025.01.31 d.

Po pusryčių išvykimas link oro uosto Gvatemalos sostinėje. 14:05 val. skrydis link namų. IKI PASIMATYMO GVATEMALA!

 

Kelionės kaina: 2465  Eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Lietuviškai kalbančios gidės paslaugos nuo atskridimo į šalį dienos, 12 d. pažintinėje programoje (gidė nepasilieka su grupe poilsiui ir nelydi iki oro uosto paskutinę dieną).

Privatus transportas visos kelionės metu pagal nurodytą programą.

Visi įėjimų mokesčiai, ekskursijos, patirtys pagal programą.

Privatūs laivai ežere Atilan ir Rio Dulce nacionaliniame parke.

3* viešbučiai pagal vietinį šalies standartą pažintinės programos metu su pusryčiais.

4* viešbutis pagal vietinį standartą poilsio metu prie Ramiojo vandenyno su pusryčiais.

Vanduo autobuse.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Tarptautinio skrydžio bilietai.

Asmeninės išlaidos.

Arbatpiniagiai vairuotojams, gidams, kambarinėms (1-5 Eur/ diena).

Medicininių išlaidų kelionės draudimas.

Esta – 20 dolerių (reikės užsipildyti prieš kelionę).

Priemoka už vienvietį kambarį 650 Eur.

 

Pastabos:

Fizinis kelionės sudėtingumas 6/10.

Grupės dydis 8-15 asm.

 

Skrydžio informacija: „Finnair“ oro linijos

Skrydis pirmyn 2025.01.17 d. Economy Clasic bilietas

Vilnius – Gvatemala 09:50 – 22:07 val. (2 persėdimai , skrydžio trukmė 20 val.17 min.)

Vilnius 09:50 val. – Helsinki 11:35 val.

50 min. persėdimas

Helsinkis 12:25 val. – Dallas 15:10 val.

3 val. 40 min. persėdimas

Dallas 18:50 val. – Gvatemala 22:07 val.

 

Skrydis atgal 2025.01.31/02.01d. Economy Clasic bilietas

Gvatemala – Vilnius 13:35 – 17:50 val. (2 persėdimai, skrydžio trukmė 20 val.15 min.)

Gvatemala 13:35 val. – Niujorkas 19:24 val.

3 val. 21 min. persėdimas

Niujorkas 22:45 val. – Helsinkis 13:55 val.

2 val. 15 min. persėdimas

Helsinkis 16:10 val. – Vilnius 17:50 val.

 

Bagažas:

2 vnt rankinio bagažo, bendras svoris iki 8 kg

1 vnt registruoto bagažo, svoris iki 23 kg

 

Nuotraukos iš gidės asmeninio albumo.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 15 d.
Kaina: nuo 2465 Eur
Kelionės datos:
2025-01-17 - 2025-02-01 - (Liko 12 vietų)

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt