Venecija

Italija

Bendrinė informacija

Venecija

Su istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

2024 m. kovo 11-16 d.

Nuo viduramžių pabaigos Venecija buvo vienas galingiausių ir turtingiausių Europos miestų. Pirklių, bankininkų, amatininkų ir jūrininkų miestas prekiavo su artimųjų rytų centrais ir šiaurės Vokietijos bei Olandijos miestais. Negailėta pinigų nei išskirtinei dailei, nei rafinuotai architektūrai. Šiandien Venecijoje galime matyti rytietiško tipo paauksavimus ir mozaikas, o taip pat klasikinius Vakarų civilizacijos meno stilius – romaniką, gotiką, renesansą ir baroką. Šiame mieste Rytai ir Vakarai susipina į vieną harmoningą visumą, kuri yra maloni akiai ir sukuria specifinę aurą taip mėgiamą turistų. Bet vien tik grožėjimasis išlikusiais Venecijos turtais yra didelė nepagarba šiai išskirtinei vietai. Ši kelionė – tai bandymas suprasti kas svarbaus ir didingo yra Venecijos mene. Kokios prasmės ir kodai padarė šį miestą vienu svarbiausių Vakarų civilizacijos centrų? Visi numatyti pasivaikščiojimai po miestą, muziejus, bažnyčias ir vienuolynus – tai nenutrūkstamas pasakojimas, aiškinimas ir prasmių dekodavimas. Visam tam suprasti mes nereikalaujame jokio išankstinio pasiruošimo, o tik noro ir pasiryžimo praleisti šešias fiziškai ir intelektualiai intensyvias dienas.

 

Kelionės programa:

1 diena: Atvykimas ir įsikūrimas viešbutyje.

Istorinė miesto širdis: Šv. Marko bazilika ir aikštė. Bazilika dekoruota viduramžius siekiančiais kūriniais, prabangiomis mozaikomis ir auksu.

Legendinis Rialto tiltas. Tai seniausias mieste akmeninis tiltas (XVI a.), pačiame Venecijos centre, su puikiais „centrinės gatvės“ – Didžiojo kanalo – vaizdais.

2 diena: Venecijos erdvės, muziejai ir bažnyčios:

Akademija. Tai svarbiausia šio miesto meno galerija, eksponuojanti garsiausius Venecijos mokyklos meno kūrinius, apimančius penkių šimtų metų laikotarpį nuo bizantiškų viduramžių iki renesanso ir baroko. Ši Menų akademijos kolekcija buvo sukurta 1750 m., o 1807 m. Napoleonas ją perkėlė į dabartinę vietą.

Didžioji Šv. Roko prieglauda. XVI a. pirmoje pusėje pastatyta ligoninė, kurią dosniai finansavo miesto gyventojai ir dedikavo šv. Rokui – saugotojui nuo maro epidemijų. Nuo 1564 m. interjerą dekoravo Venecijos dailininkas Tintoretto. Ši prieglauda tapo vienu prabangiausiai dekoruotų Venecijos pastatų.

3 diena: Išvyka į Padują ir Venecijos Peggy Guggenheim muziejus:

Paduja, vos 40 km nuo Venecijos nutolęs miestas, tapo vienu svarbiausiu Europos intelektualiniu ir meno centru. Būtent čia įkurtas antrasis po Bolonijos universitetas, kuriame studijavo daug lietuvių, o vidiniame universiteto kieme iškaltas Radvilų herbas.

Neįtikėtinas Padujos šedevras – Džoto koplyčia (XIV a. pr.). Šios koplyčios freskų siužetai, kompozicija, spalvos ir erdvės interpretacijos padarė milžinišką įtaką Vakarų civilizacijos menui.

Šv. Antano katedra. Viena svarbiausių vietų katalikams. Šimtus metų čia traukia piligrimai prisiliesti prie šventojo kapo.

4 diena:

Išvyka laiveliu į Venecijos lagūną – Burano salą, pačią gražiausią visoje įlankoje. Kelionė laiveliu trunka apie valandą į vieną pusę. Apsilankymas viduramžiškame Torčelo vienuolyne, pastatytame VII a. Brandžiaisiais viduramžiais, prieš Venecijai užgrobiant salą, čia gyveno iki 20.000 žmonių!

Murano sala. Nuo viduramžių garsėja stiklo pramone. Šiandien galima įsigyti žaismingų suvenyrų ir smagiai praleisti laiką klaidžiojant kadaise klestėjusiais fabrikais ir cechais apstatytos salos gatvelėmis.

5 diena: 

Peggy Guggenheim muziejus – XX a. Vakarų civilizacijos menas, kuris po intensyvių dienų skirtų viduramžių ir baroko epochoms atrodys gerokai prasmingiau.

San Džordžo Madžorė – nedidelė sala su neįtikėtina Paladijaus projektuota bažnyčia ir Tintoretto paveikslais.

6 diena: Laisvas laikas, išvykimas.

 

Kaina: 499 Eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kainą įskaičiuota:

5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Venecija – Vilnius;

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 90 Eur;

Kurorto mokestis apie 15 Eur/asm;

Priemoka už vienvietį numerį 140 eur.

 

Skrydžių laikai:

Skrendame „Ryanair“ avia kompanija, skrydis tiesioginis Vilnius – Venecija (Trevizo) – Vilnius.

03.11 d. 13:35-15:00 val. Vilnius-Venecijos Trevizo (skrydžio trukmė 2 val. 25 min.)

03.16 d. 14:20-17:40 val. Venecijos Trevizo-Vilnius (skrydžio trukmė 2 val. 20 min.)

 

Pastaba:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km, netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Italiją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Ryanair“, „Wizzair“ oro linijomis: pirmenybinis įlaipinimas + 10 kg svorio bagažas (55x40x20 cm) – kaina nuo 80 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 120 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 6 d.
Kaina: nuo 499 EUR
Kelionės datos:
2024-03-11 - 2024-03-16 (vietų nėra)

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt