Uzbekija

Uzbekija

Bendrinė informacija

Uzbekija – spalvingu šilko keliu, senove dvelkiančia istorija, ragaujant unikalų gastronomijos paveldą ir grožintis gamta

10 dienų kelionė

 

Uzbekija, kurios ieško romantiški turistai – tai legendinis šilko kelias. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Tai – buvęs Šilko kelias bei didingi miestai (Buchara, Samarkandas), kuriais vyko šilko prekyba tarp Kinijos ir Europos.

Uzbekija – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų: vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paima giminės, draugai ar pažįstami.

 

Maršrutas: Taškentas – Kokandas – Fergana – Rištanas – Buchara – Samarkandas – Taškentas.

 

Kelionės programa:

 

1 diena.

Skrydis Vilnius – Taškentas. Pervežimas iki viešbučio, nakvynė viešbutyje Taškente.

 

2 diena.

Taškentas – Kokandas – Fergana.

Pailsėję po pusryčių važiuosite į Ferganos slėnį. Ferganos slėnis, iš visų pusių apsuptas Tian Šanio kalnų grandinių, apima rytinę Uzbekistano dalį. Per slėnį teka antroji pagal dydį Vidurinės Azijos upė Sirdarja ir daugybė jos intakų. Žinoma kad prieš 5-6 tūkstančius metų čia jau buvo išvystytas žemės ūkis. Čia augo granatmedžiai, vynuogienojai, imbieras, graikiškas riešutas ir medvilnė, apie kuriuos Kinijoje sužinota tik II a. pr. Kr. Ferganos slėniu ėjo didysis Šilko kelias – pagrindinis prekybos kelias iš Kinijos į Europą. Šiandien Ferganos slėnis yra labiausiai apgyvendinta ir derlingiausia Uzbekistano dalis. Čia auginama geriausia medvilnė, arbūzai ir moliūgai. Ferganos slėnis išsaugojo senųjų amatų tradicijas: čia vis dar dirba keramikai, kalviai, juvelyrai. Fergana taip pat yra svarbiausias natūralių šilko audinių gamintojų centras. Ferganos slėnis dar vadinamas Uzbekijos Šveicarija. Gražiausias Ferganos slėnio miestas – Kokandas, vyksite į ekskursiją po miestą, lankysime Chudojarchano rūmus, Žami mečetę. Lankysite „Mechrigie“ įmonę, kuri gamina ekologiškus produktus. Važiuosite į vyno degustaciją, po degustacijos vakarieniausite.

Nakvynė viešbutyje Ferganoje.

 

3 diena.

Fergana – Margilanas – Rištantas – Taškentas.

Po pusryčių važiuosite į Margilaną – Uzbekijos šilko sostinę. Lankysite meistrus, kurie parodys, kaip vyksta šilko gamybos procesas, dalyvausite edukacinėje pamokoje apie šilko gamybą rankomis. Vėliau lankysite Khoja  Magiz mauzoliejų, važiuosite į Rištaną, kur degustuosite plovą. Rištano plovas yra ypatingas, o kuo – sužinosite vietoje. Pavalgę plovo eisite į keramikos dirbtuves, čia susipažinsite su žymiąja Rištano keramikos mokykla. Grįžimas į Taškentą, vakarienė restorane.

Nakvynė Taškente.

 

4 diena.

Taškentas – Buchara.

Po pusryčių, greituoju traukiniu išvyksite iš Taškento į Bucharą. Bucharoje būsite 11:23 val., važiuosite į viešbutį. Papietausite ir pradėsite ekskursiją po žaviąją Bucharą. Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor medresė. Lankysite lėlių dirbtuves, kur rankomis gaminamos lėlės, liksite maloniai nustebinti, kaip jos atgyja meistro rankose. Užeisite pas kalvį, kurio peiliai yra garsūs visame pasaulyje. Buchara labai jaukus nedidelis miestas, gyvensite senamiesčio centre, vakarą turėsite laisvą, gidas parekomenduos, kur galima skaniai pavakarieniauti.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

5 diena.

Buchara.

Po pusryčių viešbutyje išeisite į apžvalginę ekskursiją po miestą.

Ant Šilko kelio stovinti Buchara yra daugiau nei 2000 metų senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankysite Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Pasigrožėsite Koš medrese, Ulugbeko medrese, Samani mauzoliejumi.

Pietausite vietinėje arbatinėje. Po pietų tęsite ekskursiją. Aplankysite Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę, Čašma Samanidų mauzoliejų, kuris yra unikalus X a. paminklas. Pasivaikščiosite po vietinį autentišką turgų, kur galėsite išragauti vietinių skanumynų, nusipirkti lauktuvių. Vakarienei laisvas laikas, gidas rekomenduos, kur galima skaniai pavalgyti.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

6 diena.

Buchara – Samarkandas.

Po ankstyvų pusryčių, tęsite ekskursiją. Važiuosite į Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją, Gidžuvaną, lankysite keramiko dirbtuves, pasivaikščiosite gamtoje, ten pat ir pietausite skanaus uzbekiško šašlyko, ką tik iškeptų krosnyje paplotėlių.

Vėliau važiuosite iki traukinių stoties, o iš ten greituoju traukiniu vyksite į Samarkandą. Samarkande pervežimas iki viešbučio. Įsikūrimas viešbutyje ir vakarienė su edukacine maisto gamybos programa pas svetingus uzbekus namuose. Svetingi šeimininkai leis patiems pasigaminti samsą ir išsikepti krosnyje.

Nakvynė Samarkande viešbutyje.

 

7 diena.

Samarkandas.

Pusryčiai viešbutyje.

Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, klestintis dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Buvo laikų, kai Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė.

Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Vietiniame Samarkando turguje galėsite nusipirkti saldumynų, prieskonių, džiovintų vaisių ir kitų gėrybių.

Vakare laisvas laikas vakarienei, nakvynė Samarkande.

 

8 diena.

Samarkandas – Šachrisab.

Pusryčiai viešbutyje.

Po ankstyvų pusryčių atvykstame į Šachrisab miestą, kuriame gimė Amir Temur – Tamerlane. Lankysime Ak- Saray rūmus, Timūro kapą.

 

9 diena.

Samarkandas.

Po pusryčių viešbutyje važiuosime į ekskursiją. Aplankysite vietą, kur užgimė Samarkandas – miestukas Affosiab, lankysite muziejų, mauzoliejų Chodži Danijara, Ulugbeko observatoriją. Važiuosite į Konigilio kaimelį. Pamatysite, kaip senovėje gamino popierių, užsuksite į keramikos dirbtuves, matysite gamybos procesą. Galėsite nusipirkti vietinių keramikos dirbinių. Matysime kaip spaudžiamas aliejus iš sezamo sėklų. Pietūs, po sočių pietų, važiuosime į traukinių stotį ir greituoju traukiniu pasieksime Taškentą. Įsikursite viešbutyje, bendra atsisveikinimo vakarienė prabangiame Taškento restorane.

Nakvynė viešbutyje Taškente.

 

10 diena.

Taškentas -Vilnius.

Ankstyvi pusryčiai, pervežimas iki oro uosto ir skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 1249 eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbučiuose su pusryčiais;

Visi pervežimai patogiu autobusu;

Traukinio bilietai (gali būti pakeisti autobusu);

Gido paslaugos rusų kalba;

Bilietai į muziejus 4 miestuose;

Šilko popieriaus gaminimo edukacinė programa;

Samsos gamybos edukacinė programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Keramikos edukacinė pamokėlė.

Šilko gaminių gamybos edukacinė programa;

Pusryčiai viešbučiuose – visi, pietūs – visi, vakarienės – 3 (alkoholis už papildomą mokestį), degustacijos -2.

Eko produkcijos įmonėlių  lankymas.

 

Į kelionės  kainą neįskaičiuota:

Skrydžiai  iš  Vilniaus į Uzbekistaną;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

 

Papildomos išlaidos:

Asmeninės išlaidos;

Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, pagal šios šalies tradicijas (1-3 eur už dieną);

Priemoka už vienvietį kambarį 150 eur visam laikotarpiui.

 

Rekomenduojame:

Išsimaudyti senoviškoje pirtyje Bucharoje.

 

Pastabos:

Objektų lankymo tvarka gali keistis.

Grupės dydis: 10-18 žmonių.

 

Lėktuvo bilietai:

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 10 d.
Kaina: nuo 1249 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt