Šv. Lipkos asamblis, trys Lenkijos pajūrio miestai – vokiškasis Gdanskas, Sopotas ir Gdynė, lietuviškasis Malborkas

Lenkija

Bendrinė informacija

Šv. Lipkos ansamblis, trys Lenkijos pajūrio miestai – vokiškasis Gdanskas, Sopotas ir Gdynė, lietuviškasis Malborkas

Su gide Jūrate

Kelionės programa:

 

1 DIENA.

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į Seinus. Seinai – lietuvybės salelė šiandieninėje Lenkijoje. XIX-XX a. sandūroje čia vyskupavo lietuvių rašytojas, vyskupas A. Baranauskas, kur jis ir palaidotas. Apžiūrime paminklą iškiliam lietuviui, katedrą, kurioje ilsisi vyskupo palaikai. Vykstame į Vygrius, kur nacionaliniame parke, apsuptas vaizdingų ežerų, stūkso buvęs garsus Kamaldulių vienuolynas. Šalia didingos barokinės bažnyčios išlikęs turistų mėgstamas eremitoriumas – uždaras kamaldulių namelių kompleksas. Važiuojame į Šventąją Lipką, arba Šventaliepę, dar vadinama šventąja Varmijos sala, į kurią plūsta maldininkai. Ši vietovė yra netoli Rešliaus (Reszel), vieno gražiausių Mozūrijos miestelių. Religinį ansamblį sudaro barokinis vienuolynas ir bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios vargonai, kuriuos sudaro apie 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos užgrojus muzikai. Nakvynė viešbutyje prie Gdansko.

2 DIENA.

Pusryčiai. Trys Lenkijos pajūrio miestai Gdanskas, Sopotas ir Gdynė sudaro Trimiestį. Būtent jie sutraukia daugiausiai regioną lankančių turistų. Šie miestai yra ganėtinai skirtingi, todėl iš esmės papildo vienas kitą ir daro regioną visaverčiu. Dėl to lankantis Trimiestyje rekomenduojama aplankyti visus tris.

Gdynė yra pakankamai jaunas miestas ir galbūt kažkiek besislepiantis Gdansko ar Sopoto šešėlyje. Iki I pasaulinio karo Gdynė buvo mažas žvejų kaimas. Pastačius uostą joje, Gdynė ėmė augti iki didelio miesto lygio, ir jos uostas tapo pagrindiniu Lenkijos uostu. Dėl naujo miesto statuso senosios architektūros Gdynėje beveik nėra, ji visa yra praėjusio amžiaus. Gdynė dabar laikomas vienu moderniausių Lenkijos miestų ir periodiškai laimi geriausio miesto gyventi Lenkijoje statusą.

Vykstame į Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Aplankome ilgiausią (511 m.) Baltijos jūroje molą. Pasivaikštome pagrindine Monte Cassino alėja. Vėliau vykstame į seną šiaurės Lenkijos uostamiestį Gdanską.

Gdanskas pačių  lenkų vadinamas gražiausiu Lenkijos miestu. Miestas pirmą kartą paminėtas 997 m., o XII a. tapo ypač svarbiu Baltijos pajūrio uostu. Pažintis su miesto senamiesčiu: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, atlikusios pagrindinio miesto turgaus vaidmenį, Neptūno fontanas, liudijantis miesto ryšį su jūra, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA.

Pusryčiai. Keliaujame į Malborką – buvusią Didžiojo Kryžiuočių ordino bei viso vienuolyno sostinę. Malborko pilis* – vienas labiausiai turistų lankomų objektų Lenkijoje. Tai didžiausia Europoje viduramžių pilis, įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūrinio paveldo sąrašą. Joje buvo kalinamas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, gyveno Vytautas Didysis. Atvykimas į M. Koperniko miestą – Olštyną. Ekskursija po gotikinį senamiestį. Aplankome *Varmijos kapitulos pilį, kurioje ilgą laiką dirbo M. Kopernikas. Pasivaikštome po turgaus aikštę, apsuptą arkadinių namų, apžiūrime baroko stiliaus rotušę ir gotikinę šv. Jokūbo bažnyčią. Kelionė link Lietuvos.

 

Kelionės kaina: 199 Eur

 

Į kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu;

2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;

Grupės vadovo – gido paslaugos;

Ekskursinė programa.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Pažymėtiems objektams rekomenduojame turėti 100 zlotų (apie 25-30 eur);

Medicininių išlaidų kelionėje draudimas.

Pastabos:

Agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;

Išvykimas penktadienį 5 val. ryte, grįžimas sekmadienį iki 24 val.

Grupė iki 25 keliautojų.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 3 d.
Kaina: nuo 199 Eur

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt