Saremos sala – vėjo malūnų, kadagių, dolomitų ir orchidėjų kraštas

Estija

Bendrinė informacija

Saremos sala – vėjo malūnų, kadagių, dolomitų ir orchidėjų kraštas

Su gide Lina

 

Saremos sala – stebina milžiniškų XIII-XIV a. bažnyčių gausa, nuostabia gamta ir gausiais meteoritų krateriais, kurie tapę daugybės padavimų ir tautinio identiteto dalimi. Tik čia galima pajusti tikrąją mūsų kaimynų estų istoriją ir tautinį savitumą. Saremos sala neprimena šiltųjų kraštų, bet maždaug 2700 km² plote yra ką pamatyti. Atšiaurus klimatas formavo ir savotišką Saremos charakterį, ir gyvenimo būdą. Beje, saremiečiai save laiko vikingų palikuoniais ir yra dar ramesni bei lėtesni nei žemyninės Estijos gyventojai.

Saremos salos simboliai – vėjo malūnai, dolomitas ir kadagiai. Saremoje tradiciškai gaminami įvairūs dirbiniai iš kadagio. Ši mediena yra patvari, turinti malonų kvapą. Kadagiai yra neatsiejama Saremos kultūros dalis. Be to, kadagiai auga tik labai švariame ore. Nuo seno buvo tikima ypatingomis šių gana atšiaurias klimato sąlygas pakeliančių augalų galiomis.

Pasakojama, jog anksčiau kiekvienas vėjuotosios salos kaimas ar didesnis ūkis turėjo nuosavą malūną. Dabar jų išlikę vos keletas, o prieš kelis šimtmečius saloje sukosi per 800 vėjo malūnų sparnai. Vėjo malūnai buvo naudoti grūdams malti. Saremos saloje kasamas dolomitas dar vadinamas „Saremos marmuru“.

Taip pat, Saremos sala garsėja orchidėjomis. Čia auga 34 iš 36 Estijoje aptinkamų orchidėjų rūšių. Tiesa, jos kiek kitokios nei mums labiau įprastos orchidėjos iš atogrąžų miškų.

 

Kelionės programa:

1 diena

Išvykimas iš Vilniaus. Pakeliui į Saremą aplankome Pernu miestą, kuriame turėsime laisvo laiko pasivaikščiojimui ir pietums. Pernu puikiai tinka pažinčiai su Estijos pajūriu – žavus nedidukas miestelis tituluojamas šalies vasaros sostine. Senamiestis – visai nedidelis, visus lankytinus objektus aptiksite nė neieškodami. Po pietų kėlimasis keltu į Saaremą, lankysime  Kuresarės miesto senamiestį. Nakvynė Kuresarėje. Saremos sostinė yra vienintelis šios salos miestas Kuresarė, garsėjantis viduramžių pilimi. XIV a. vyskupų pilis-tvirtovė yra viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Ją šimtmečiais saugojo „Aukštuoju germanu“ pramintas masyvus pilies bokštas, niekada neįveiktas priešų.

2 diena

Po pusryčių važiuosime į pietinį Saremos tašką, į tą vietą, kur jūra susiduria su Rygos įlanka (Saare) ir pastatytas švyturys. Įspūdingi vaizdai ir puikus kontekstas (būtent per šią vietą laivai įplaukia  į Rygos įlanką). Akmenuotasis Saare pusiasalis nusidriekęs apie 30 km į jūrą pietvakarinėje salos dalyje. Sako, jog giedrą dieną nuo pusiasalio matosi Latvijos krantai. Pusiasalyje išlikę II Pasaulinio karo laikų militaristinių objektų.

Aplankysime Pangą su įspūdingu skardžiu į jūrą, Anglą, kurios simboliai yra malūnai, Kaali meteorito kraterį, tapusį salos ir estų kultūros vienu iš kertinių simbolių. Anglos vėjo malūnų kalva – vienintelė išlikusi Saremos saloje, anksčiau malūnus turėjo visi kaimai. Juos gyventojai už pagrindo galėjo pasukti pagal vėjo kryptį – tai gan retas malūno modelis. Kaali meteorito krateris – visame pasaulyje žinomas lankytinas Saremos salos objektas. Kraterio plotis – 110 m, o gylis – 22 m. Dėl jo amžiaus vis dar ginčijamasi, vienoje teorijų teigiama, kad krateris suformuotas maždaug prieš 2400-7500 metų. Kaali ežeras – didžiausias iš kraterių bei vienintelis išlikęs tokio pobūdžio reiškinys Europoje. Pangos skardis – viena romantiškiausių Saremos salos vietų. Nuo 21 m aukščio virš Baltijos bangų iškilusios uolos galima palydėti į jūrą besileidžiančią saulę. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis. Ši mistinė vietovė populiari estų tarpe švenčiant Jonines.

3 diena

Laisvas laikas Kuresarėje iki 11 val., vėliau važiuojame iki kelto, keliamės ir grįžtame į Lietuvą.

 

Kaina: 199 Eur / 1 asm.

 

Į kainą įskaičiuota:

Kelionė patogiu autobusu / mikroautobusu;

2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais. Viešbutyje yra Spa kompleksas su 25 m baseinu, sauna ir Jakuzzi;

Gidės paslaugos;

Kelto paslauga.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 3 d.
Kaina: nuo 199 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt