Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Prancūzija

Bendrinė informacija

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

 

Rugsėjo 12-16 d.

5 dienų kelionė

 

Su dr. doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi, kuris nuo 1996 m. tiria prancūzišką kultūrą ir Prancūzijos–Lietuvos istorinius ryšius. Kelis kartus stažavosi prestižiniuose Paryžiaus mokslo centruose – Sorbonoje ir Maison-des-Sciences-de-l’Homme.

 

Paryžius yra ta vieta, kur gimė gotika – vienas svarbiausių Europos architektūros ir meno stilių. Du esminiai gotikiniai pastatai – pats pirmas ir pats tobuliausias – yra Paryžiuje. Kuo gotika ypatinga ir kuo ji svarbi šiandieninei Prancūzijai ir Europai bendrai? Kodėl būtent gotika pavaizduota ant 20€ banknoto? Kuo panašios ir kuo skiriasi Lietuvos ir Prancūzijos gotika?

Paryžiaus centrinė dalis, kuri taip traukia turistus ir kuria romantikos įspūdį, yra pastatyta gana siaurame chronologiniame tarpsnyje: XIX-XX a. sandūroje. Tai buvo taip vadinamoji “Gražioji epocha” (Belle époque) – Europos mokslo, kultūros, meno ir politinio klestėjimo pasaulyje laikai. Paryžius, kaip vienas pagrindinių Vakarų civilizacijos centrų, tuo metu išgyveno milžiniškas transformacijas ir tapo subtiliausiu to laikotarpio simboliu. Kuo ši epocha tokia svarbi Europai, Lietuvai ir pasauliui bendrai? Kokius pagrindus ji padėjo šiandienos pasauliui?

Prancūzija iki pat XXI a. pradžios išlieka svarbiu kultūros, architektūros ir meno centru. XX a. antrojoje pusėje sukurti architektūriniai kompleksai – Défense kvartalas, Nacionalinė biblioteka, Pompidou centras ir kt. – tapo žinomiausiais moderniosios Vakarų civilizacijos paminklais. Kaip suprasti ir dekoduoti šiuos pastatus? Ką jie sako apie prancūzus, apie Paryžių ir visą Europą? Kaip Lietuva atrodo šiame formų ir spalvų žaisme?

Kelionės metu išgirsite apie Paryžių, jo pastatus ir žmones kitaip, toli peržengiant laike ir erdvėje nubrėžtas lankomų objektų ribas. Todėl net jei su mumis keliausite į jau lankytas vietas, visas Jūsų pasaulis tikrai taps KITOKIU.

 

Kelionės programa:

 

Pirma diena. Atvykimas ir įsikūrimas viešbutyje.

 

Antra diena. Paryžiaus širdis: sala su Notre Dame ir Saint Chappelle, gražiausia kada nors sukurta gotikine bažnyčia. Bastilijos rajonas ir Lotynų kvartalas, kuriame aplankysime vieną žinomiausių viduramžių meno muziejų – Cluny. Užsuksime į Pompidou centrą – įspūdingą modernaus meno meką.

 

Trečia diena. Apie 2–3 valandas praleisime Luvre, kur atkreipsiu dėmesį į atrinktus meno kūrinius, neabejotinai padariusius milžinišką įtaką žmonijai. Aplankysime futuristinį miestą La Defense, Elizėjaus laukus ir Eifelio bokštą.

 

Ketvirta diena. Menininkų kvartalas Montmartre ir impresionizmo klasika – D’Orsey muziejus.

 

Penkta diena. Laisvas laikas ir išvykimas.

 

Kaina: 449 eur/asm + lėktuvo bilietai

 

Į kainą įskaičiuota:

4 nakvynės viešbutyje Paryžiuje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko – gido paslaugos;

Dokumentų sutvarkymas.

 

Į kainą neįskaičiuota:

Lėktuvo bilietai Vilnius – Paryžius – Vilnius;

Papildomas bagažas, vietos lėktuve esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, apie 150 Eur;

Miesto mokestis, mokamas viešbutyje;

Priemoka už vienvietį kambarį – 280 Eur.

 

Skrydžio informacija:

Vilnius – Paryžius (Charles de Gaulle) – Vilnius, tiesioginis skrydis, avia kompanija „Air Baltic“

2024.09.12 d. Vilnius – Paryžius (Charles de Gaulle) 15:30 – 17:25 val.

2024.09.16 d. Paryžius (Charles de Gaulle) – Vilnius 18:45 – 22:25 val.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

*Nedidelė grupė – iki 18 žmonių.

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Pastabos:

Kelionės maršrutas yra intensyvus, per dieną praeinama 10-20 km., netinkama judėjimo negalią turintiems asmenims.

Programoje numatyti visi lankomi objektai užsakomi iš anksto. Lankomi objektai yra programos dalis, užsakomi visiems.

Jeigu turite  pažymėjimą (moksleivio, studento, senjoro ar kt. asociacijos, suteikiančios nuolaidas muziejuose ar kituose lankomuose objektuose) prašome mus apie tai informuoti užsakant kelionę, pridedant  galiojantį  pažymėjimą.

 

Papildoma informacija ir patarimai:

Papildomos išlaidos:

Medicininių išlaidų kelionių draudimas užsienyje. Mes bendradarbiaujame su „BTA“ draudimo bendrove, galite draudimą įsigyti pas mus. Kaina priklauso nuo keliautojų amžiaus, krypties, kiekvieną kartą skaičiuojame individualiai.

Skrendant „Airbaltic“ oro linijomis: rankinis bagažas iki 12 kg svorio (55x40x23 cm) – kaina nuo 24 EUR/ASM (pirmyn-atgal), papildomas registruojamas 20 kg svorio bagažas – kaina nuo 50 EUR/ASM, standartinė vieta lėktuve (sėdėti kartu) – kaina nuo 46 EUR/ASM (pirmyn-atgal).

Bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos papildomos išlaidos.

 

Svarbi informacija:

Kelionės išvykimo atmintinę (skrydžio laikai, atstovo kontaktinis telefono numeris ir kt.) atsiųsime el. paštu ne anksčiau kaip 1 sav. iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietus, registruotus į skrydį atsiųsime maždaug likus 20 val. iki skrydžio, prieš dieną. Jeigu skrydis vėlai vakare/naktį, atsiųsime išvykimo dienos ryte.

Lėktuvų bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas galimas už papildomą mokestį.

Gali būti keičiamas programos eiliškumas dėl skrydžių grafiko keitimo arba šalyje pasikeitusių aplinkybių.

Papildoma informacija:

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „Litaura“ NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, eiliškumas, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. Vairuotojų darbo režimą reglamentuoja ES įstatymai.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

85 27313387, vilnius@litaura.lt

Trukmė: 5 d.
Kaina: nuo 449 EUR
Kelionės datos:
2024-09-12 - 2024-09-16 - (liko 2 vietos)

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt