Meksika – plati pažintinė programa su poilsiu Karibų jūros pakrantėje

Meksika

Bendrinė informacija

Meksika – plati pažintinė programa su poilsiu Karibų jūros pakrantėje

2025 vasario 18 – kovo 7 d.

18 dienų kelionė

Su kelionės vadove iš Lietuvos

Su lietuviškai kalbančia gide Lina

 

Kelionės programa:

Pirma diena. Vasario 18 d., antradienis. Skrydis Vilnius – Mexico City.

Antra diena. Vasario 19 d., trečiadienis.

07:50 val. nusileidimas Meksikos miesto oro uoste. Pasitinka Lina su vietiniu transportu. Pervežimas į viešbutį miesto centre, ankstyvas įsiregistravimas į viešbutį. Nakvynė.

 

Trečia diena. Vasario 20 d., ketvirtadienis.

Pusryčiai. Iš ryto apsilankysime Dievų mieste Teotihuacan. Tai mistinė civilizacija savo apogėjų pasiekusi III-VII mūsų eros amžiuje ir po to apleista. Teotiguakano žmonės ne tik pastatė įspūdingą megapolį, bet ir darė didžiulę įtaką visam Mezoamerikos regionui.

Popiet pažinsime Meksikos miesto senamiestį ir centrą, kur susipina prieškolumbinės ispanų kolonizatorių kultūros. Kadaise aztekų salą Tenochtitlan supusį ežerą galime tik įsivaizduoti, nes nusausinus žemes, buvo pastatyta didinga Naujosios Ispanijos sostinė. Šiandien beje smenkanti ir svyranti dėl nestabilaus dirvožemio. Nuo įspūdingos Konstitucijos aikštės iki Taikomųjų menų rūmų, Meksikos sostinė žavi savo erdvėmis ir įspūdingais pastatais iš skirtingų epochų.

Pastaba. *Už papildomą kainą norintiems siūlome nuostabią patirtį saulei tekant pakilti virš Teotihuacano parko oro balionu. Tai nepigi pramoga, bet labai verta.

Nakvynė.

 

Ketvirta diena. Vasario 21 d., penktadienis.

Po pusryčių apsilankysime milžiniškame Antropologijos muziejuje, kuris laikomas geriausiu antropologijos ir archeologijos muziejumi pasaulyje. Čia pažinsime kultūras ir civilizacijas, kurios gyvavo šiandieninės Meksikos teritorijoje.

Popiet vyksime link Xochimilco rajonėlio, įtraukto į UNESCO paveldo sąrašą, kuriame plaukiosite tarp ant vandens esančių actekų sukurtų salų vadinamų chinampas. Čia Jūsų lauks meksikietiška fiesta su mariačiais ir tekila. Nakvynė Meksikos sostinėje.

 

Penkta diena. Vasario 22 d., šeštadienis.

Po pusryčių išvykimas link Guanajuato (apie 5-6 valandos kelio). Šis buvęs kasyklų miestas daro įspūdį savo unikalumu.  Buvusi kalnakasybos sostinė, įsikūrusi kalnų šlaituose, turi vos keliasdešimt gatvių, visą požeminį gatvių tinklą ir daugiau nei 3 tūkstančius skersgatvių. Tai legendomis ir muzika apipintas miestas. Skersgatviais palandžiosime ir mes. Nakvynė Guanajuato.

 

Šešta diena. Vasario 23 d., sekmadienis.

Šiandien aplankysite vaizdingą kolonijinį miestelį San Miguel Allende. Žavus barokinis miestelis su neogotikine bažnyčia žavi tvarkingomis gatvelėmis, elegantiškomis suvenyrų parduotuvėlėmis ir amžino pavasario oru. Po pietų grįžimas ir nakvynė Guanajuato.

 

Septinta diena. Vasario 24 d., pirmadienis.

Pusryčiai. Išvykimas link Guadalacharos (4-5 valandos kelio) pakeliui aplankant žavingą ir menišką miestelį Tlaquepaque. Tai vienas iš vadinamųjų magiškų Meksikos miestelių, garsėjančių tradicinės Meksikos virtuvės restoranais, amatais, iš kurių pati tobuliausią išraišką įgavusi, – keramika. Gatvių margumas, išradingų paminklų gausa, nuostabi atmosfera nepaleis Jūsų šiame skambaus pavadinimo miestelyje. Nakvynė Gvadalacharoje.

 

Aštunta diena.Vasario 25 d., antradienis.

Iš ryto lauks Gvadalacharos miesto centro ekskursija. Žinoma, aplankysime kadaise buvusius vaikų namus ir ligoninę, kuriuos puošia įspūdingos tapytojo Jose Clemente Orozco freskos. Tai tarsi meksikietiška Siksto koplyčia. O po pietų lankysime Tekilos regioną. Nuo Tekilos miestelio ir jo apylinkių kilo Tekilos, garsiausio Meksikos gėrimo pavadinimas. Čia skirsime visą popietę susipažinti su tekilos auginimu ir gamybos procesu, ir, žinoma, ragausime tekilą. Taip pat lankysimės viename iš tradicinių cantaritos, kur meksikiečiai iš regiono atvyksta išgerti Tekilos paruoštos tradiciniu būdu ir pasiklausyti tradicinės muzikos bei pasilinksminti. Nakvynė Gvadalacharoje.

 

Devinta diena. Vasario 26 d., trečiadienis.

Anksti ryte skrydis link Chiapas valstijos (skrydžių laikai bus patvirtinti). Po pietų keliausime link kanjono Sumidero, kur plauksime motorine valtimi ir gėrėsimės karstinėmis kanjono sienomis, sukuriančiomis nepakartojama peizažą. Kai kurios jų siekia iki 1 km aukščio. Tai taip pat ir nacionalinis parkas, taigi turėsime galimybę išvysti ir čia gyvenančių laukinių gyvūnų: roplių, bezdžionių, paukščių. Pervežimas ir nakvynė San Cristobal Las Casas.

 

Dešimta diena. Vasario 27 d., ketvirtadienis.

Miestelis San Juan Chamula, kuriame gyvena etnija tzotzil, įpatingas visoje Meksikoje savo itin unikaliomis apeigomis, kurios atliekamos vietinėje bažnyčioje. Čia susimaišę prieškolumbiniai majų ritualai, katalikybė ir modernios įtakos, pvz., ceremonijų metu masiškai naudojama Coca-Cola. Taip pat aplankysime ne ką mažiau įspūdingą Zinacatan majų miestelio bažnyčią. Popietinis pasivaikščiojimas po San Cristobal Las Casas, apsilankysime Dominikonų bažnyčioje, jeigu tik bus atidaryta. Nakvynė San Cristobal.

 

Vienuolikta diena. Vasario 28 d., penktadienis

Po pusryčių kalnuotais keliais vyksime link Palenkės. Pakeliui ne tik žavėsimės gražiais kalnų vaizdais, bet ir apsilankysime kriokliuose Agua Azul bei Misol-Ha. Norintieji galės ir išsimaudyti. Vakarop atvykimas į Palenkės miestelį nakvynei.

 

Dvylikta diena. Kovo 1 d., šeštadienis.

Apsilankysime archeologiniame Palenkės parke. Palenkė – majų miestas pačiame majų žemių šiaurės pakraštyje pasiekė epogėjų vadovaujant Kʼinich Janaab Pakal, geriau pažįstamam, kaip Pakalis. Labai dailus miesto ceremoninis centras apsuptas džiuglių slėpė ir įspūdingas Pakalio ir Raudonosios Karalienės įkapes.

Vėliau lauks ilgas kelias link Kampečės miesto (apie 5 valandos kelio). Vėlai vakare atvyksime į Kampečės miestą, po jo senamiestį dar spėsime pasivaikščioti. Nakvynė Kampečėje.

 

Trylikta diena. Kovo 2 d., sekmadienis.

Šiandien vykstame link Meridos, pakeliui sustodami archeologiniame parke Uxmal. Šis majų miestas žavi savo mozaikinėmis pastatų dekoracijomis, kurioms netrūksta simbolizmo, – tai unikalusis Puuc stilius. Atrodo, kad visi simboliai šiame mieste susiję su derlingumu ir lietumi, o lietaus dievybė Chaak – neabejotinai pagrindinė mitologinė būtybė.

Po pietų elegantiškos ir prabangiosios Meridos istorija ir panoraminis turas. Merida, nors įkurta kolojininiais laikais, didžiausią šlovę ir prabangą pasiekė XIX – XX amžiuje. Netoli Meridos egzistavusios agavės fazendos klestėjo, o Meridoje gyvenę fazendų savininkai statėsi prabangias vilas ir kūrė paryžietiško stiliaus alėjas. Šiandien Merida yra ir Jukatano valstijos sostinė. Nakvynė Meridoje.

 

Keturiolikta diena. Kovo 3 d., pirmadienis.

Šiandien lauks ilga diena. Vykstame link poilsio viešbučio sustodami agavių fazendoje, kur dalyvausime interaktyvioje ekskursijoje, kurioje sužinosime apie Jukatano valstijos turtingąjį laikotarpį, kai visa valstija buvo užsodinta agavių plantacijomis. Iš agavių buvo išgaunamas pluoštas, iš kurio pasaulis gamino virves, maišus ir kitas prekes. Susipažinsime su agavių auginimo ir apdirbimo ypatumais, o turą baigsime maudynėmis magiškame senote. Senotai – tai unikalus požeminių vandens šaltinių, upių tinklas susiformavęs prieš daugiau nei 66 milijonus metų į šią teritoriją nukritus meteorui, kuris ne tik suformavo Meksikos Golfo įlanką, bet taip pat išnaikino dinozaurus.

Po pietų aplankysime dar porą senotų, o vėliau vyksime link poilsio vietos.

Nakvynė Riviera Maya Karibų jūros pakrantėje.

 

Penkiolikta diena. Kovo 4 d., antradienis.

Poilsis. Nakvynė Riviera Maya Karibų jūros pakrantėje.

 

Šešiolikta diena. Kovo 5 d., pirmadienis.

Poilsis. Nakvynė Riviera Maya Karibų jūros pakrantėje.

 

Septyniolikta diena. Kovo 6 d., antradienis

Skrydis namo 10:35 val. iš Kankūno oro uosto.

 

Aštuoniolikta diena. Kovo 7d., trečiadienis.

11:05 val. parskrendame į Vilnių.

 

Kaina: 3345 Eur ir avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Lietuviškai kalbanti kelionės vadovė visos kelionės metu;

Vietiniai meksikiečių gidai visos keliones metu;

Nakvynė 3-4* viešbučiuose su pusryčiais pažintinio turo metu;

Nakvynė 4-5* viešbutyje Karibų jūros pakrantėje;

Oro uosto pervežimai;

Transportas pagal nurodytą programą;

Visi įėjimų mokesčiai, patirtys ir ekskursijos pagal programą;

Laivai Sumidero kanjone ir Xochimilco;

Dokumentų sutvarkymas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Tarptautinio skrydžio bilietai;

Vietinis skrydis Guadalajara – Tuxtla, apie 130 Eur;

Skrydis oro balionu virs Teotihuacan;

Sveikatos draudimas;

Arbatpiniagiai gidams, vairuotojams, kambarinėms ir lagaminų nešikams;

Priemoka už vienvietį numerį 750 eur;

Asmeninės išlaidos.

 

Pastabos:

Grupės dydis 18 žmonių.

 

Skrydžio informacija:

Avia kompanija “Turkish Airlines”

2025.02.18/19d.

02.18 d. Vilnius 20:00 – Stambulas 00:05

Persėdimo laikas 1:50 val.

Stambulas 01:55 – Mexico  City 7:50

Skrydžio trukmė: 19:50 val.

2025.03.06/07d.

Cancun  10:35 – Stambulas 06:15

Persėdimo laikas 2:45 val.

Stambulas 9:00 – Vilnius 11:05

Skrydžio trukmė: 17:30 val.

Bagažas (Economy Promo) :

8 kg į lėktuvo saloną, 1vnt.

2 x 23 kg registruotas bagažas

Maitinimas lėktuve įskaičiuotas

Bilietas negrąžinamas, keitimas už papildomą mokestį

 

Svarbi informacija:

Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems galiojančius Lietuvos Respublikos pasus, vykstant į Meksiką trumpalaikiam buvimui turizmo tikslais iki 180 dienų vizų nereikia.

Kelionei reikalingas dokumentas – PASAS, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.

Medicininių išlaidų kelionės draudimas yra privalomas – mažiausiai 50 000 Sumai. Jį reikia turėti atsispausdinus.

 

IKI PASIMATYMO, MEKSIKA!

Trukmė: 18 d.
Kaina: nuo 3345 EUR
Kelionės datos:
2025-02-18 – 2025-03-07 - (grupė renkama)

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt