Kalnuotoji Gruzija su Šatilio regionu

Sakartvelas (Gruzija)

Bendrinė informacija

Kupinos nuotykių ir socialinių išbandymų atostogos Gruzijos kalnuose – Šatilyje

*programa NEpritaikyta 5* fanams

 

SAKARTVELAS (Gruzija)

  • dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą;
  • vertinantiems autentišką šalies pažinimą;
  • su šarmingu vietiniu gidu;
  • raftingas – plaukimas upe;
  • pasivaikščiojimas kalnais;
  • 1 nakvynė palapinėse;
  • nebijantiems buitinių nepatogumų ir priimantiems tai kaip linksmą gyvenimo nuotykį.

 

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai – Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys. O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

 

1 diena. Po naktinio skrydžio 1 nakvynė Tbilisyje.

Tbilisis įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis.Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas.  Ekskursijos po  Tbilisį  metu  pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atsiskleidžia jo tarpkultūriškumą.  Pirtys čia įsikūrusios nuo seno ir yra tapusios neatsiejama Tbilisio kultūros dalimi.

Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačiapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų. Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų.

Nakvynė  Tbilisyje.

 

2 diena. 

Kazbekas arba gruziniškai Mkinvarcveri („ledinė viršūnė“) – 5033,8 m. aukščio kalnas, buvęs ugnikalnis, pastoviai dengiamas ledo, pagrindinė Kazbegi municipaliteto įžymybė. Kazbekas turi tendenciją staigiai pasislėpti debesyse ir taip pat staigiai pasirodyti. Važiuosime – taip vadinamu Karo keliu į Kazbegį. Kelionė netrumpa – bet vaizdai išties nuostabūs. Pakeliui didžiulis tvenkinys – vandens saugykla. Atrodo, kad kalnai auga iš vandens. Vykstant toliau – senoji Ananuri pilis, kažkada buvusi prieglobstis Karo keliu vykusiems prekybininkams ir gynybinis punktas nuo neprašytų svečių. Palei visą Karo kelią galima pamatyti gynybinius bokštus (ar jų liekanas), kurių funkcija kažkada buvo įspėti apie ateinantį priešą ir galbūt šiek tiek jį užlaikyti. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Atvykimas į Kazbegį (tiesa, oficialiai jis vadinasi Stepancminda). Tai nedidelis ramus miestelis pačiame Gruzijos ir Rusijos pasienyje. Pakėlus akis į viršų išvysime nedidelę bažnytėlę, o už jos – kalnai ir jų karalius – Kazbegi kalnas.

Nakvynė Kazbegi svečių namuose pas labai šiltus vietinius žmones.

 

3 diena.

Kalnuotoje Gruzijoje gausu sunkiai prieinamų ir atšiaurių vietovių. Šių vietų gyventojai išlaikė senovės tradicijas ir ūmų būdą, o vietos architektūra ir kraštovaizdis tiesiog užburia. Viena tokių vietų – Šatilio kaimas Chevsurijos regione. Tai kaimas – tvirtovė, pastatytas iš plokščių akmenų, vis dar gyvenamas vietinių žmonių, ir, nors sudėtingai, bet pasiekiamas transportu. Šatili – kaimas Arguni upės tarpeklyje, prie Arguni ir Šatilisckali upių santakos, 1400 m aukštyje, 115 km nuo Dušeti. Kaimas žymus savo gynybine architektūra. Jame ne atskiri bokštai, bet ištisas gynybinis kompleksas, beveik tvirtovė. Kaip taisyklė, visi Gruzijos kalnų kaimai turėjo įtvirtinimus, bet didžiausi buvo statomi pasienio kaimuose. Šatili yra prie Čečėnijos sienos, kuri yra į šiaurę nuo kaimo, todėl kaimas pasuktas į šiaurę. Šatili vienintelis kaimas Chevsuretijoje, o gal ir visoje Gruzijoje, kuriame išliko kaimo susirinkimų vieta – sapichvno. Šatili – pats išraiškingiausias ir pats garsiausias Chevsureti kaimas, 2007 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Viena linksmiausių ir svarbiausių gruzinų tautos tradicijų, kurią pajausime kelionės metu – užstalė. Supra – taip gruzinai vadina užstalę. Tačiau tai ne tik stalas, gėrimai ir valgiai – pagrindinis supros atributas – geras tamada (vadinamasis užstalės vadovas) ir galybė tostų. Pagrindinių tostų, kuriuos būtina pasakyti kaskart atsisėdus prie stalo, yra 10–15. Už taiką, už šalį, už Dievą, už moterį, už motiną, už tėvus, už vaikus, už visus išėjusius anapilin, už meilę, už draugystę, už ištikimybę ir pasiaukojimą, už šią užstalę, už šeimininkus…

 Nakvynė Šatili.

 

4 diena.

Chevsurija driekiasi pačia Kaukazo kalnagūbrio ketera ir ribojasi su Čečėnija. Tai nėra ir niekuomet nebuvo turistinis regionas. Vietiniai gyventojai chevsurai vis dar gyvena tradicinį, uždarą gyvenimą. Čia iki šiol laikomasi paprotinės teisės, garbės kodekso ir žodžio. Raftingas Aragvi  upe.
Nakvynė  palapinėse, esant palankiam orui.

5 diena. Tbilisis

Tęsiame kelionę Tbilisyje. Ieškosime  lauktuvių užsukę į miesto turgų, kur akys raibsta nuo įvairių prieskonių, daržovių ir vaisių. Tbilisyje yra keletas didelių turgų, juose vietos prekiautojai parduoda daržoves, vaisius, sūrius, drabužius, buities daiktus, naminį vyną ir stipresnį gėrimą čiačia, net gyvus paukščius ir kt. Turguje tikrai verta pirkti prieskonius – labai didelis pasirinkimas, be to, apie juos čia galima nemažai sužinoti ir jų paragauti. Tiesa, prekiautojai paragauti duoda ir kitų parduodamų produktų.

 

Maksimalus  keliautojų skaičius – 17

Kelionės kaina: 759  Eur/ 1 asm + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės  viešbučiuose / svečių namuose/ 1 nakvynė palapinėje esant palankiam orui;

Pusryčiai  ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, pramogų paslaugos, raftingas (50Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (5-7 Eur/1);

Alkoholiniai  gėrimai;

Vienviečiai  numeriai Tbilisyje, Kazbegi 90Eur / 1 asm.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – apie 15asm.,

Objektų lankymo tvarka gali keistis;

Apgyvendinimas Šatili – 5 dviviečiuose kambariuose ir 1 šešiavietis (susirinkus didesnei grupe);

Visai kompanijai Šatilyje 3 dušai ir 3 tualetai;

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių  namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė Kazbeki kalnuose ir raftingo  metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba  turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose  gali prireikti šiltesnės  aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar – pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų  tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją.  Šioje kelionėje tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

 

Trukmė: 7 d.
Kaina: nuo 759 EUR

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt