Armėnija

Armėnija

Bendrinė informacija

ARMĖNIJA – užburianti kalnų ramybė, gili istorija, šiltos žmonių šypsenos ir vaišingumas

Turas po visą Armėniją

 

Armėnija – pirmoji tauta priėmusi krikščionybę 301 m.

Šiandien Armėnai į Araratą, savo šalies simbolį gali pasižiūrėti tik iš tolo, nes jų kalnas yra Turkijos teritorijoje.

Jerevanas, ir visa Armėnija – didelių kontrastų kraštas.
Svetingumas, noras bendrauti, dalintis ir padėti – vyraujantys armėnų bruožai, leidžiantys tikėti, kad jokie ekonominiai ar politiniai sunkumai negali palaužti iš prigimties džiugaus tautos būdo.

Užburianti kalnų ramybė, vyno lengvumas ir šiltos žmonių šypsenos.

Armėnijos plotas dukart mažesnis negu Lietuvos.

 

Kelionės programa:

1 diena.

Atskrendame į Jerevano oro uostą, kur mus pasitinka vietinis gidas ir palydi į viešbutį.

Nakvynė Jerevane.

2 diena.

Jerevanas, Garni, Ghegard, Jerevanas.

Pusryčiai viešbutyje.

Važiuojame į Garni šventyklą – senovės romėnų šventyklą, Kotaiko srityje, 28 km į pietryčius nuo Jerevano, Azato slėnyje (Garni tarpeklyje), netoli Garni miestelio.

Šventyklą I a. mini romėnų istorikas Tacitas. Ją pastatė Armėnijos karalius Tiridatas I. Įrengta sunkiai pasiekiamoje, skardžių apsuptoje vietoje. Manoma, kad ji buvo skirta saulės dievui Mitrai. Pastatyta helenistinės architektūros stiliumi, papuošta mozaikomis. Aplink šventyklą buvo įrengta galinga tvirtovė.

1386 m. statinį nuniokojo Timūras. 1679 m. šventykla sugriuvo žemės drebėjimo metu. 1909 m. pradėti kasinėjimo darbai, o 1975 m. Garni šventykla atstatyta.

Dalyvausime lavašo gamybos procese pas vietinius, jų namuose, degustuosime tradicinę armėnų duoną lavašą, įtrauktą į Unesco paveldą.

Tęsiame kelionę į Gegardo vienuolyną – senovinį krikščionių vienuolyną Armėnijoje, Kotaiko srityje, 40 km į pietryčius nuo Jerevano, Azato upės Garni tarpeklyje, įrengtas iš dalies uolos skardyje. Pagrindinė koplyčia pastatyta 1215 m., tačiau pats vienuolynas įkurtas dar IV a. Gregorijaus Apšvietėjo. Pirmasis vienuolyno pavadinimas buvo Airivankas („urvo vienuolynas“) – pirmoji bažnyčia buvo įrengta oloje su šaltiniu. Dabartinis pavadinimas reiškia „Strėlės vienuolynas“: jis kilo nuo legendos, jog apaštalas Judas Tadas čia atgabenęs šventąją ietį, kuria buvusi perdurta Jėzaus širdis (dabar ji saugoma Ečmiadzino muziejuje). Gegardo vienuolyno kompleksą sudaro pagrindinė koplyčia (Katogikė) su prieangiu (gavitu), uolos bažnyčia su šventu šaltiniu (Avazanas), jos prieangis (žamatunas) su bareljefais, antroji uolos bažnyčia, Šv. Jurgio varpinė. Gegardo vienuolynas tebeveikia (priklauso armėnų apaštališkajai bažnyčiai), vienuolynas 2000 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Grįžtame į Jerevaną. Vakarinis Jerevanas iki pat vidurnakčio pulsuoja gyvybe, kurios galėtų pavydėti ne vienas Europos senamiestis.

Pasitikimo vakarienė tradiciniame armėnų restorane.

Nakvynė Jerevane.

(Pusryčiai, vakarienė)

3 diena.

Jerevanas – Chor Virap – Noravank – Goris.

Pusryčiai viešbutyje.

Išvyka į Ararato slėnį, vienos iš labiausiai garbinamų Armėnų Bažnyčios šventovių – Chor Virap vienuolyno aplankymas, kuriame ilgą laiką buvo įkalintas pirmasis Armėnijos patriarchas šventasis Grigorijus Švietėjas. Vienuolynas įsikūręs netoli Turkijos sienos, būtent iš čia atsiveria nuostabiausi vaizdai į Araratą.

Ekskursija į Areni vyno gamyklą, kur ragausite vynų. Vieno gražiausių Armėnijoje Noravank vienuolyno (IX – XIV a.) aplankymas.

Nakvynė Gorise.

(Pusryčiai, pietūs)

4 diena.

Goris – Tatevas – Kjndzoresk -Yeghegnadzor – Selim – Sevanas

Pusryčiai viešbutyje.

Važiuojame į Tatevo vienuolyną – kai žiūrite į jį iš šono, atrodo, kad jo sienos yra kalnų uolienų tęsinys. Vienuolyno interjere yra arkiniai vartai ir labirintai, vedantys į nedidelius balkonus, iš kurių atsiveria vaizdas į tarpeklius ir kalnus.

Iš kronikos žinoma, kad dešiniajame Vorotano krante, Tatevo slėnyje, buvo pagoniškoji šventykla, kuri buvo sunaikinta su krikščionybės atsiradimu. XIV a. Vienuolyno teritorijoje buvo įkurtas Tatevo universitetas ir miniatiūrų mokykla. Iki to laiko vienuolyne gyveno 500 vienuolių. Halidzoro kaimą ir šventovę jungia keltuvas, pavadintas „Tatevo sparnais“. „Tatevo sparnai“ – vaizdingas dangaus greitkelis, ilgiausias pasaulyje, sujungiantis du kaimus – Halidzorą ir Tatevą. Didžiausias kilimo taškas yra 320 metrų aukštyje. Pasivaikščiojimas tarpekliu. Važiuojame  link Sevano ežero. Sustosime prie Orbeljano karavansarajaus, pastatyto XIV a. buvusiame Šilko kelyje, einančiame per Vardenyants perėją. Toliau važiuosime link šiaurinių Sevano ežero pakrančių, sustosime didžiulėse kapinėse, kuriose sukaupta didžiausia armėnų kryžiaus akmenų kolekcija. Atvyksim į Sevano ežero šiaurės vakarus, kur praleisime laisvą laiką  bei nakvosime. Sevano ežeras yra didžiausias Alpių gėlo vandens ežeras pasaulyje.

Nakvynė prie Sevano ežero.

(Pusryčiai, pietūs)

5 diena.

Sevanas – Dilijanas – Akhtala – Hagpat

Pusryčiai viešbutyje. Sevano ežero pusiasalyje aplankysime viduramžių vienuolyną, iš kur atsiveria nuostabus kraštovaizdis į Sevano ežero grožį.

Važiuosime į Armėnijos šiaurę, pro garsųjį kurortinį Diližano miestą, esantį miškinguose kalnuose. Aplankę Diližaną, važiuosime į pačią šalies šiaurę visai netoli Sakartvelo sienos, lankysime X-XII a. Akhtalos vienuolyną, kuris  garsėja gražiomis freskomis. Lankysime Hagpato vienuolyną, X-XIIIa., kuris buvo vienas svarbiausių viduramžių religinių, kultūrinių ir švietimo centrų.

Nakvynė Hagpat kaime.

(Pusryčiai, pietūs)

6 diena.

Hagpat – Giumri

Pusryčiai viešbutyje. Lankysime Hagpato vienuolyną, X-XIII a., kuris buvo vienas svarbiausių viduramžių religinių, kultūrinių ir švietimo centrų. Važiuosime į Giumri – antrą pagal dydį šalies miestą, turintį jaukų senamiestį. Jis įsikūręs Armėnijos šiaurės vakaruose, įkurtas V a. pr. Kr.

Nakvynė Gyumri.

(Pusryčiai, pietūs)

7 diena.

Gyumri – Echmiadzin – Zvartnots – Istorijos  muziejus – Jerevanas

Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame į Echmiadzin – Armėnijos religinį centrą. Aplankome Zvartnos VII a, katedrą, abu objektai įtraukti į Unesco paveldą. Tęsiame turą po Jerevaną. Lankome istorijos muziejų, vakare grožimės dainuojančiais fontanais Respublikos aikštėje.

Nakvynė Viešbutyje Jerevane.

(Pusryčiai, pietūs)

8 diena.

Jerevanas – Amberd / Sagmosavank – Amatų ir vaisių turgai Jerevane

Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame Aragato kalną (aukščiausias Armėnijos taškas), pakeliui lankysime tvirtovę, vienuolyną. Vėliau galėsite nusipirkti lauktuvių amatų ir vaisių turguose.

Atsisveikinimo vakarienė restorane.

00:05 val. skrydis Jerevanas -Vilnius.

(Pusryčiai, vakarienė)

9 diena.

Skrydis Jerevanas – Vilnius 02:30 val.

 

Kelionės kaina: 665 Eur/asm + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Rusakalbio gido paslaugos (esant  poreikiui  gali būti ir anglakalbis gidas);

7 nakvynės 3* viešbučiuose (3 naktys Jerevane, 1 naktis Gorise, 1 naktis Sevane, 1 naktis Hagpat, 1 naktis Gyumri);

Visi pusryčiai, 5 pietūs ir 2 vakarienės;

Įėjimo bilietai į Garni, Zvartnots, istorijos muziejų, Amberd.

Tateve pasikėlimas lynu;

Vyno degustacija Areni kaime;

Lavašo degustacija Garni;

Vandens buteliukas kiekvieną dieną.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Vietos lėktuve, jei pageidaujate sėdėti kartu;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui, asmeninės išlaidos;

Papildomas maitinimas;

Vienviečiai numeriai už papildomą 75 Eur priemoką.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Armėniją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

Pastabos:

Keliaujančių skaičius – 10-18 asm.

*Lankymo objektų eiliškumas gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337
Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

Trukmė: 8 d.
Kaina: nuo 665 Eur

Mes pasiruošę jums padėti!

Toma
+370 601 56548 vilnius@litaura.lt