Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

SARDINIJOS SALA

2016-07-08
Tai antra pagal dydį Italijos sala, esanti Viduržemio jūroje. Sardinijos sala iš šiaurės į pietus nusidriekusi apie 300 km, nuvažiuoti iš šiaurinės dalies į pietinę trunka apie 4 valandas. Saloje vyrauja švelnus jūrinis klimatas, o pagrindinis turizmo sezonas čia trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio. Saulėti orai būna apie 300 dienų per metus. Sardinija garsėja įstabaus grožio paplūdimiais, primenančiais Karibų pakrantę – ryškios turkio spalvos skaidrus vanduo ir baltas smėlis. Salos paviršių puošia kalnai, o pakrantes – įspūdingi skardžiai. Šioje saloje aplankysite autentiškus miestus, paskanausite Viduržemio regiono maisto ir pasigrožėsite gyvūnais, įvairiaspalviais paukščiais. Saloje populiarus plaukimas, burlenčių sportas, išvykos pėsčiomis, kopimas į kalnus bei kempingai. Čia saugu, jauku ir gera.
Iki šių dienų pasakojama graži legenda apie kadaise šioje saloje gyvenusius milžinus, nusileidusius iš žvaigždžių. Ir šiandien beklaidžiojant po Sardinijos salą galima aptikti mistines milžinų kapavietes (Tomba di Giganti) bei neįprastus kūgio formos statinius iš didžiulių akmens luitų, vadinamus nuragais, kurių tikrąją paskirtį gaubia paslaptis.
Viena populiariausių turistų atrakcijų Sardinijos saloje – tai netoli Algero miesto, salos vakarinėje dalyje esanti Neptūno grota (Grotta di Nettuno). Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Iš tiesų, tai yra ištisa urvų sistema, besidriekianti apie 4 kilometrus, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos, kurią puošia nedidelis ežeriukas ir gausybė stalagmitų bei stalaktitų. Norint patekti į Neptūno grotą, tenka įveikti siaurutėlį uolos pakrašty iškaltą takelį, pramintą „ožkos laiptais“. Taip pat galima iki grotos atplauti laiveliu.
Dar vienas pasaulinio paveldo UNESCO sąraše esantis Sardinijos kampelis – Madalenos archipelagas. Tai 7 salų salynas, apsuptas švarių ir skaidrių vandenų. Į jį organizuojamos pusdienio ar dienos kelionės, kurių metu galite pamatyti mažų ir jaukių paplūdimių ir urvų, pasiekiamų tik valtimis. Gamta čia dar nepaliesta civilizacijos, beveik nebūna žmonių, o peizažai tiesiog kerintys. Vienas įspūdingiausių – tai rožinis paplūdimys, Spiaggia Rosa, esantis Budelli saloje. Rožine spalva pakrantės smėlį čia nudažė smulkio kriauklelių dalelytės.
Algeras ir Bosa – du žavūs ir unikalūs Sardinijos miesteliai. Jų senamiestyje apstu istorinių pastatų, liudijančių miestų ryšį su katalonų kultūra. Algero senamiestį supa istorinės gynybinės sienos ir puošia katalonų gotikos stiliaus Santa Maria katedra (XVI a.). Miestas įsikūręs Sardinijos šiaurės vakarinėje pakrantėje. Netoliese yra žymioji Neptūno grota – viena labiausiai turistų pamėgtų lankytinų vietų Sardinijoje. Bosa – mažesnis, jaukesnis ir mažiau žinomas miestukas, jis dvelkia romantine upinių miestų nuotaika, kuriame dar gyvos senovinės tradicijos.
Kaljaris - tai svarbus salos uostamiestis ir Sardinijos sostinė, iškilusi ant kalvos. Miesto pavadinimas Casteddu vietine sardų kalba reiškia pilį. Atvykus čia būtina aplankyti Castello, istorinį senamiestį, kurio siaurutėmis gatvelėmis mėgsta klaidžioti miesto lankytojai. Senamiestyje taip pat įsikūrę Arkivyskupo rūmai, Santa Maria katedra, čia stūkso du bokštai - Torre di San Pancrazio ir Torre dell'Elefante. Verta užsukti į romėnų amfiteatrą, iškaltą tiesiog uoloje, kuris mena romėnų laikus.
Karlofortas, šiame nedideliame ir vieninteliame Šv. Petro salos miestelyje gyvena vos 6 400 žmonių. Ši sala yra pietvakarių Sardinijoje. Tai labai jauki ir miela vieta tiems, aks nori pabėgti nuo pasaulio: čia gausu mažų paplūdimių, senamiesčio gatvelių labirintų, istorijos įvykių dvelksmo, o žmonės čia kalba savo nuosava tarme, kuri yra ligūrų kalbos atmaina.

PASIDALINKITE ĮRAŠU: