Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Lietuviškoji Varšuva

2016-06-30
Iš pirmo žvilgsnio pilkas ir niūrus didmiestis, kurį lietuviai pravažiuoja net nestabtelėdami, yra svarbus Lietuvos istorijos puslapis ir neatsiejama lietuvių politinės tautos identiteto dalis.
Varšuvoje lietuviškų pėdsakų yra ne ką mažiau nei daugiataučiame Vilniuje: nuo XIV a. Lietuvių valdovų funduotos bažnyčios, lietuvių didikų rūmai (vienuose jų šiandien reziduoja Lenkijos prezidentas), lietuviška simbolika karaliaus rūmuose, Abiejų Tautų Respublikos seimų vieta, pastatai kuriuose posėdžiaudavo lietuviškosios seimų frakcijos... 
Ekskursijos metu profesionalūs lietuvių ir lenkų istorikai supažindins su miesto istorija, su bendra lietuvių ir lenkų praeitimi, atsakys į konfliktinius klausimus apie LDK ir Abiejų Tautų Respublikos lietuviškumą ir lenkiškumą.
Varšuva – vienas iš svarbiausių junginės lietuvių ir lenkų valstybės, vienos didžiausių Europos respublikos ir demokratijos, simbolių. Tik naujai atradę Varšuvą, pajusite XVI-XVIII a. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės didybę.
Kelionėje aplankysime Tykocin’ą – nedidelį miestelį apie 150 km nuo Varšuvos, iki 1569 m. priklausiusį LDK, kuriame XVI a. viduryje buvo saugomas Lietuvos valdovo iždas.

Kelionės  data: derinama

Kelionės programa:
Rugpjūčio 13 d. 
  - Išvykimas  iš Vilniaus 6 val. ryto.
  - Atvykus į Varšuvą,  ekskursija pėsčiomis po „lietuvišką“ Varšuvos senamiestį.

Rugpjūčio  14 d. 
  - Lankome  Karaliaus rūmus.
  - Paskutiniojo Abiejų Tautų Respublikos valdovo St. A. Poniatovskio parkas Łazienki.  Jono Sobieskio rūmai Vilanove , Tykocinas*. 
  - Grįžimas  apie 24h. 
  *Eiliškumas antrą dieną gali keistis. 

Kelionės kaina: 119 Eur / 1 asm. 

Į  kelionės kainą įskaičiuota:
  - Nakvynė viešbutyje su pusryčiais;
  - Kelionė patogiu  19 vietų mikroautobusu arba 32 vietų autobusu;
  - Istorijos mokslų daktaro paslaugos;
  - Lenkų istorikų paslaugos;
  - Įėjimai  į karaliaus rūmus, Jono Sobieskio rūmus
  - Ekskursinė programa;
  - Kelionės  dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:
  - Draudimas
  - Maitinimas (išskyrus  pusryčius viešbutyje).

Kelionę užsakyti (arba kreiptis iškilus klausimams) galite el. paštu: vilnius@litaura.lt arba  mob.  +370 601 84477.
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg13.jpg12.jpg11.jpg6.jpg

Atsiliepimai:


Nepaprastai patiko ši trumputė kelionė 2016 rugpjūčio vidury. Nesvarbu kad kaimynų atstatyti po visiško sugriovimo, LDK didikų rūmų gausa Varšuvoje, jų dydis bei didingumas stebina ir žavi. Be šios akistatos su ekskursijoje parodyta mūsų praeities didybe vieniems patiems tikrai būtų buvę sunku įsivaizduoti tą mastą, kokiu LDK buvo ,,įsisavinusi" DTR sostinę.
Kelionė neįsivaizduojama be nenuilstančio eksperto - profesionalaus istoriko Rūsčio nuosekliai sudaryto maršruto, jo pasakojimų, akcentų, surengtos diskusijos su lenkų istoriku, linksmų komentarų, mokėjimo bendrauti su grupe. Dėkui jam!
Mums parodyta lietuviškoji Varšuva paliko šiltus atsiminimus o taip pat papildytą asmeninių nuotraukų archyvą.
Ačiū už suorganizuotą kelionę!

Nuoširdžiai dėkojame kelionių agentūrai Litaura už nuostabią kelionę į Varšuvą! Profesionalaus gido dėka pamatėme Varšuvą kitomis akimis: sužinojome labai daug įdomių istorinių faktų apie Lietuvos didžiąją kunigaikštystę, lankėmės LDK istorijai reikšminguose rūmuose, parkuose, gėrėjomės įspūdinga architektūra ir meno dirbiniais, klausėmės intriguojančių dviejų profesionalių istorikų diskusijų apie lietuvių - lenkų santykius.
Su nekantrumu lauksime naujų ekskursijų, tęsiant pažintį su galingosios LDK istorija!

Donata ir Evaldas

Labai dėkoju p.Giedrei už tobulą kelionės organizavimą. Esu buvusi dviejose išvykose su "Litaura" ir nieko įstabesnio nesu regėjusi ar girdėjusi. Dėka ekskursijos vadovo, VDU istoriko, mokslų daktaro Rūsčio Kamuntavičiaus erudicijos, profesionalumo, įžvalgumo ir aibės kitų jo nuostabių charakterio savybių, mūsų pačių susikurti arba mokymo įstaigų sukurti stereotipai apie mus pačius, mūsų tautą, kaimyninių tautų istoriją pradėjo braškėti, trūkinėti ir galiausiai visai sudužo. Džiaugiuosi, kad  suvokėme, jog turime gyventi čia ir dabar, gyventi draugiškai, laimingai, mylėdami kitaip matančius ir mąstančius lenkus, baltarusius, ukrainiečius, rusus ir kitų tautybių žmones, nes praeities istorijos romantizavimas ne stato, o griauna.

Abi kelionės buvo ištisa paskaita, o dar tiksliau- konferencija. Neišgirdome "nuogų" datų, nes visos buvo pagrįstos, apipintos vaizdingais, juokingais pasakojimais, kurie lengvai įsirėžė į atmintį. Mūsų supratimas buvo lavinamas, mes buvome mokomi pažinti dalykus, kurių anksčiau nesuvokėme- mes pradėjome MĄSTYTI.

Jeigu kas iš draugų ar pažįstamų norės keliauti, siūlysiu tik "Litaurą", nes, keliaudamas su ja, turistas tobulėja, o pažinęs tiesą- išsilaisvina, ir jo jau niekas nebeapgaus, o ir jis pats nebeapsigaus.

Alina

PASIDALINKITE ĮRAŠU: