Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Sporto ir sveikatingumo stovykla su Irina Barzinskiene Turkijoje

„Visi susiduria su įvairiais iššūkiais, tobulinant savo kūną. Tačiau yra dalykai, kurie suveikia visiems.“ - Irina Barzinskienė
Stovykla skirta vyrams ir moterims, norintiems  reguliariai ir  sveikai maitintis, iš gausybės maisto išsirinkti naudingus produktus  ir patiekalus.
Savaitės bėgyje išklausysite paskaitų ciklą apie holistinį ir sąmoningą požiūrį į savo kūną, į mitybą suderintą su sportu ir poilsiu, ir svarbiausia, - meile sau.

Lietuviškoji Varšuva

Iš pirmo žvilgsnio pilkas ir niūrus didmiestis, kurį lietuviai pravažiuoja net nestabtelėdami, yra svarbus Lietuvos istorijos puslapis ir neatsiejama lietuvių politinės tautos identiteto dalis.
Varšuvoje lietuviškų pėdsakų yra ne ką mažiau nei daugiataučiame Vilniuje: nuo XIV a. Lietuvių valdovų funduotos bažnyčios, lietuvių didikų rūmai (vienuose jų šiandien reziduoja Lenkijos prezidentas), lietuviška simbolika karaliaus rūmuose, Abiejų Tautų Respublikos seimų vieta, pastatai kuriuose posėdžiaudavo lietuviškosios seimų frakcijos...

Kelionė į Baltarusiją

Kelionė į Baltarusiją. Laisvė, demokratija ir respublika: Lietuvos civilizacijos šaknys. Pažinkime didžiausią Europos respubliką – LDK! Ekskursija į „tikrąją Lietuvą“ ir "pirmąją LDK sostinę“. Vakarų Baltarusija: Gardinas-Naugardukas-Miras-Nesvyžius-Minskas-Krėva

Žemaitijos sostinė Telšiai ir Česlovo Milošo gimtasis kraštas – Liaudė

Lietuvos provincija, kurią geriau žino užsienyje nei Lietuvoje: stulbinantys Telšiai ir neįtikėtina Vandžiogala.
Kodėl Telšiai yra laikomas vienu konceptualiausių miestų vidurio-rytų Europoje? Kodėl mieste tiek daug Žemaitijos simbolių, keisčiausių meno kūrinių ir daugybės su Žemaitijos istorija susijusių ženklų? Kodėl daugelis viešų užrašų yra žemaitiški? Iš kur gauta lėšų šimtams skulptūrų gatvėse, aikštėse ir skveruose, ir kas visa tai organizavo? Kokiu būdu per pastaruosius kelis dešimtmečius miestas buvo pripildytas žemaičių kalbos, simbolių ir meno kūrinių, ir tapo tikra Žemaitijos sostine? Po miestą pavedžios, jo transformacijų istoriją papasakos ir simbolių reikšmes atskleis pagrindinis šios istorijos herojus – daugiametis Telšių architektas.  

Kelionė Vilnius–Pažaislis–Kaunas

Pamatysite ir sužinosite Vakarų civilizacijos meno ir architektūros šedevrus. Suprasite ir dekoduosite baroko, rokoko ir modernizmo šedevrus. Sužinosite, kodėl XVII-XVIII a. Vilnius pritraukė tiek daug žymių Vakarų menininkų. Pamatysite vienintelį buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėse išlikusį pastatą, kuriame yra tiek daug marmuro. Kas iš viso yra modernizmas ir kuo jis svarbus Europos meno istorijoje? Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į Kauno pastatų langus, duris, laiptus, turėklus ir freskas?

Kelionė Latvija / Daugpilis

Kelionė į Latviją, į Daugpilį, pasaulinio lygio Marko Rotko muziejų.Vienos dienos kelionės metu išgirsite žymaus istorijos mokslų daktaro paskaitą apie pasaulinio lygio, modernaus meno atstovą Marko Rotko ir apie jo meno kontekstą. Važiuodami į Daugpilį, pažiūrėsite vieną geriausių visų laikų filmų apie meną, skirtą būtent  Markui Rotko. Šis filmas dabar yra pasaulinis bestseleris, verčiamas į daugelį kalbų ir sukurtas vieno garsiausių dabartinių intelektualų – S. Schamos, o šio amerikiečio šaknys yra ... Kaune. Muziejuje – ekskursija su vietiniu gidu, trunkanti 1,5h ir 30min ekskursija į žymiąją Daugpilio tvirtovę. 

Vilnius-Pažaislis–Kaunas

Vis dažniau keliaujame po pasaulį, nesvarbu esame jauni ar seni, mėgstame aktyvias atostogas ar pasyvų poilsį paplūdimyje. Šių dienų turizmo pramonė gali pasiūlyti įvairaus pobūdžio keliones. Bet ar gerai pažįstame savo kraštą? Ach, kartais pamirštame kokia graži mūsų Lietuva...Kiek įdomybių čia galime rasti.