Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Slidinėjimas Italijos Alpėse

2016-07-05
ITALIJOS ALPĖS – IR EKSTREMALAMS, IR ROMANTIKAMS
ALTA VALTELINA – LIVINJAS – BORMIJUS- ŠV. KATERINA – MADONA DI KAMPILJAS – VAL DI FASA- KANAZĖJUS – KAMPITELAS – MOENA

Italija daugeliui asocijuojasi su šilta saule, o posakis „itališkos žiemos” reiškia švelnų, beveik be sniego ir šalčių klimatą, tačiau Italijos kalnuose sniego rasite pakankamai. Pabuvoję Italijos slidinėjimo kurortuose žiemą įsitikinsite, kad ši šalis, kurios krantus skalauja šilta Viduržemio jūra, puikiai tinka ir žiemos sporto pramogoms. Italija laikoma viena geriausių slidinėjimo vietų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Vienas populiariausių slidinėjimo regionų Italijoje - Dolomitinės Alpės. Pasak specialistų, šis regionas ir daugybė čia įsikūrusių kurortų tiks ir profesionalams, ir pradedantiesiems. Be to, čia trasos puikiai prižiūrimos, nepriekaištingai sureguliuota įvairiausių keltuvų sistema. Slidinėjimo kurortai vieni nuo kitų skiriasi kainomis, poilsiautojų kontingentu, infrastruktūra. Tad jei galvojote, kad italai garsėja tik nepamatuojamu kultūriniu paveldu, moderniais paplūdimiais, mados podiumais ir vyno upėmis, metas pridėti dar vieną pliusą. O tada lieka krautis lagaminus, nepamiršti kalnų slidinėjimo akinių ir tarti „Buongiorno, Italia “.
Alta Valtelina slidinėjimo regionas plyti palei sieną su Šveicarija. Platų slėnį supa kalnų keteros, o jų šlaitai sumaniai išnaudoti slidinėjimo trasoms. Čia visada saulėta ir niekada netrūksta natūralaus sniego. Alta Valtelina slidinėjimo regionas patenka į “Alta Valtellina Lift Pass” zoną. Su vienu ski-pasu galėsite slidinėti Livinjo, Šv. Katerinos, Boromijo ir Šv. Kolombano šlaitais. Bormijus, vienas iš Alta Valtelina regiono kurortų, yra vienas prestižiškiausių slidinėjimo kurortų Italijoje. Pasaulinę šlovę jis pelnė 1985 m. surengęs pasaulio slidinėjimo čempionatą. Po jo slidinėjimo infrastruktūra vystėsi didžiuliu tempu ir miestas virto tikra slidininkų meka. Bormijuje Jums paruošta 50 km trasų, iš jų 35 % mėlynų, 45 % raudonų ir 20 % juodų. Trasas aptarnauja 17 keltuvų. Bormijus sudarytas iš trijų slidinėjimo zonų: “Bormio 2000” - vyksta slalomo ir greitojo nusileidimo čempionatai, “Le Motte – Oga – Valdidentro” – sutraukia daugiausia pradedančiųjų slidininkų, o “Santa Caterina – Valfurva” garsėja be galo gražiais peizažais ir sudėtingais nusileidimais. Viena ilgiausių kurorto trasų – 6 km ilgio “Bimbi al Sole”, taip pat įdomi ir ilga 4 km “Stelvio” trasa. Patyrusiems rekomenduojame “Chima Bianca” kalną. Atviros čiuožyklos, ledo rūmai, didžiulis sporto klubas su baseinu leis paįvairinti aktyvų laisvalaikį. Boromijus – ne tik slidinėjimo, bet ir terminis kurortas (didžiausias Šiaurės Italijoje), savo gydomaisiais šaltiniais garsėjęs jau senosios Romos laikais.
Livigno (Livinjas) – itališka sniego pasaka. Tai pakankamai naujas, nuolat besivystantis slidinėjimo kurortas, įsikūręs netoli Šveicarijos ir Austrijos sienos. Kasmet čia įrengiamos naujos trasos ir keltuvai, duris atveria nauji viešbučiai. Livigno miestelis išsidėstęs šiaurinių Alpių kalnuose, 25 km slėnyje. Jis priklauso Lombardijos provincijai Sondrijui.
Šv. Katerina - miškingais šlaitais ir visiška ramybe garsėjantis miestelis – idealus kurortas jau patyrusiems slidininkams, mat dauguma trasų čia sudėtingos ir naujokams sunkiai įkandamos.
Tai, atrodo, pats gražiausias kurortas Alpėse. Madonna di Campiglio pripažinta slidinėjimo sporto sostine ir vienu šiuolaikiškiausių bei geriausiai įrengtų kurortų Alpėse, kur vyksta slalomo varžybos dėl Pasaulio taurės. Įsikūręs Adamelo-Brentos rezervate. Čia sezono pradžioje vyksta Habsburgų karnavalas, atgaivinantis imperatoriškųjų rūmų didybę, improvizuotos bolidų lenktynės čiuožykloje, kuriose ne kartą dalyvavo Michaelis Šumacheris.
Val di Fassa (1320 - 2950 m) - pačiame Dolomitinių Alpių centre išsidėstęs regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Vingrios Sassolungo uolos ir didingas Sella kalnų masybas itin įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai spinduliai nudažo juos rausva spalva. Val di Fassa slėnyje išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos. Pati didžiausia ir populiariausia zona, išsidėsčiusi virš Canazei ir Campitello kurortų, papuola į Sella Ronda žiedą. Antroji mažesnė ir itin saulėta slidinėjimo zona išsidėsčiusi virš Pozzos ir Vigo di Fassa kaimelių. Nuo šios vietos atsiveria vaizdas į pačią aukščiausią Dolomitinių Alpių viršūnę - Marmolada. Čia žmonių žymiai mažiau. Keletą kartų per savaitę Pozza esančioje apšviestoje trasoje galima išmėginti vakarinį slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo asams galima parekomenduoti puikią juodają trasą šiauriniame šlaite virš Albos kaimelio. Ji visada padengta šviežio sniego sluoksniu. Tarp Val di Fassa kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu Val di Fassa/Carezza slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozza, Alba ar Vigo di Fassa. Norint pasivažinėti Sella Ronda žiedu ir persikelti į kitas Dolomitinių Alpių kurortų trasas, reikia įsigyti slidinėjimo pasą Dolomiti Superski.
Kanazėjus ypač vertinamas vietinių slidininkų ir svečių iš viso pasaulio - dėl strategiškai patogios vietos žiemos pramogų ištroškę turistai čia gali naudoti net tris "ski pasus“: Pordoi, Stella, Fedaia. Stačių ir sudėtingų nusileidimų Kanazėjuje nedaug, tačiau pradedantieji slidininkai tikrai ras kur išbandyti jėgas.
Didingų kalnų apsuptyje įsikūręs Kampitelas stebina dangų remiančiomis kalnų viršūnėmis ir žaliuojančių slėnių kraštovaizdžiu. Tačiau grožis - ne vienintelis kurorto privalumas. šis Italijos Alpių miestelis didžiuojasi dirbtinio sniego sistema ir, ko gero, moderniausiais keltuvais visame regione. O šiuolaikiškai įrengtas sporto centras slidžių entuziastus kviečia pasimėgauti kitomis sporto šakomis - krepšiniu, mini futbolu, golfu, tenisu - ir net paskraidyti parasparniais.
Dolomitinių Alpių fėja ir pasakų miesteliu vadinama Moena tokią reputaciją pelnė dėl charizmatiškos atmosferos, dėmesį prikaustančios architektūros ir elegancija alsuojančių butikų, kurių asortimentas patenkins net įnoringiausius pirkėjus. Vis dėl to pasaulyje Moena geriausiai žinoma kaip pradžios taškas, iš kurio pajuda Marcialonga maratono dalyviai.