Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Kelionė į Latviją. Daugpilis – Marko Rotko meno centras

2016-07-01
Vasario 20 d. keliavau su "Litaura" Daugpilį, į menininko Marko Rotko muziejų. Kelionė į Daugpilį neatrodė labai daug žadanti, nes šį miestą prisiminiau tik iš sovietinių laikų, kai uteniškiai tėvai važiuodavo latviškų prekių. Intrigavo tik galimybė pamatyti vieno iš garsiausių 20 a. šiuolaikinių dailininkų Marko Rotko paveislus (nors ir apie paties dailininko asmenybę žinojau nedaug).
Nuo pat kelionės pradžios sužavėjo tai, kad tai nebuvo vien važiavimas į muziejų. Tai buvo įdomi, įtraukianti kelionė nuo LDK klestėjimo laikų su ekskursais į meno, istorijos, architektūros, politikos pasaulį iki šiuolaikinio meno. Nustebino plačios, ne akademiškai išdėstytos gido žinios, charizmatiška asmenybė, įdomus žvilgsnis į įstoriją ir šiuolaikinį pasaulį.
Ta kelionė parodė, kad mes labai dažnai renkamės tolimas, egzotines keliones, o ne visada įvertiname tai, ką turime šalia, ir kas tikrai yra ne mažiau verta mūsų dėmesio. kelionių organizatoriui linkiu toliau eit pasirinkta kryptimi ir džiugint mus naujom organizuojamom kelionėm.
Pagarbiai,
ekskursijos dalyvė Erika Brasiūnienė