Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Šiaurės Afrika

Šiaurės Afrika – šiaurinis Afrikos žemyno regionas, Sacharos dykumos atskirtas nuo Subsacharinės Afrikos. Šiaurės Afriką tradiciškai sudaro šios šalys: Marokas, Alžyras, Tunisas, Libija, Egiptas, Sudanas, Mauritanija. Šiaurės Afrikos šalims būdinga arabiška kultūra.
Pažintinės ir poilsinės kelionės į Egiptą, Tunisą, Maroką.

Marokas

Tai – Šiaurės Afrikos oazė, pasakų žemė, viena iš egzotiškiausių ir įdomiausių šalių visoje Afrikoje su savo dykumos magija, šauniaisiais berberais, kvapniąja virtuve, galvą apsukančiais turgeliais ir daugybe kitų dalykų, dėl ko ten norisi sugrįžti šimtus kartų. Marokas toks didelis, kad net neaišku, nuo ko pradėti savo kelionę ir kaip tikslingiausiai išnaudoti atostogų laiką. Per vienas atostogas jo viso tikrai nepavyks pamatyti, bet galima atsirinkti tai, kas labiausiai traukia – miestai, gamta ar vietinis gyvenimas, – ir pagal pagrindinius prioritetus susidėlioti savo kelionę.

Egiptas - civilizacijos lopšys

88 mln. gyventojų turintis Egiptas yra didžiausia pagal gyventojus Šiaurės Afrikos ir arabų pasaulio šalis, taip pat Afrikoje tai trečia, o pasaulyje – penkiolikta pagal gyventojų skaičių šalis. Didžioji dalis gyventojų gyvena palei Nilo upę, maždaug 40 000 kv.km teritorijoje, kuri yra tinkama žemdirbystei. Egiptui priklausantys dideli Sacharos plotai yra menkai apgyvendinti. Apie pusė egiptiečių gyvena miestuose, kurių didžiausi yra Kairas ir Aleksandrija. 
SKAITOMIAUSI
Lietuviškoji Varšuva