Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Latvija

Latvija – viena žaliausių pasaulio valstybių. Tai žaliuojantis plačių miškų ir nepaliestos gamtos kraštas,  smėlėtų pajūrio paplūdimių, esančių prie seną istoriją ir kultūros tradicijas turinčių miestų, kuriuose gausu įspūdingos architektūros ir patrauklių lankytinų objektų, ramaus gyvenimo ritmo kaime, šiuolaikinių miestų, neįkyrių, svetingų žmonių ir saugios aplinkos kraštas.
Pažintinės, edukacinės kelionės į Latviją autobusu kolektyvams, individualiems keliautojams.

Kelionė į Latviją. Daugpilis – Marko Rotko meno centras

Kelionė į Daugpilį neatrodė labai daug žadanti, nes šį miestą prisiminiau tik iš sovietinių laikų, kai uteniškiai tėvai važiuodavo latviškų prekių. Intrigavo tik galimybė pamatyti vieno iš garsiausių 20 a. šiuolaikinių dailininkų Marko Rotko paveislus (nors ir apie paties dailininko asmenybę žinojau nedaug).

Marko Rotko meno centras Daugpilyje

Prieš keletą metų Latvijoje, mažai kam žinomam, viename iš tamsiausių Europos kampelių, – Daugpilyje buvo įkurtas žymaus moderniojo meno dailininko Marko Rotko muziejus. Muziejus atidarytas praėjus šimtui metų po to, kai  dailininkas emigravo iš šalies. Markas Rotko vienas žymiausių JAV menininkų, vienas iš pačių garsiausių Vakarų civilizacijos dailininkų. Menininkas laikomas  abstrakčiojo ekspresionizmo pradininku. 
SKAITOMIAUSI
Lietuviškoji Varšuva