Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

SICILIJOS SALA

2016-07-08
Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala, priklausanti Italijai. Savita kultūra, klimatas, istorija ir mentalitetas lėmė ryškų Sicilijos identitetą, kuris nebūdingas daugeliui Italijos provincijų. Tai saulės, vyno, puikaus maisto ir žydrų vandenų sala. O kur dar šarmingieji miestai – Neapolis ir Katanija, legendomis apipintas Etnos ugnikalnis, nedideli istoriniai miesteliai… Tai jauki ir rami vieta poilsiui, kurios daugelis turistų dar neįvertino ar neatrado. Net ir rugpjūčio mėnesį čia neturėsite daug problemų užsisakydami staliuką restore.
Keliaudami Sicilijoje, visur rasite padažų, sūrių, ant žarijų keptų gėrybių sumaišytų su raudonais, sunokusiais pomidorais. Tai jau tapo daugelio pasaulio geriausių restoranų dalimi, tačiau tik Sicilijoje rasite šių padažų ir jais gardintų patiekalų ištakas.  
Ar žinojote, jog "Krikštatėvio“ filmo scenų daugiausia buvo nufilmuota rytinėje Sicilijos pakrantėje – Taorminoje ir aplink ją. Tačiau nesišvaistykite žodžiu „mafija". Greičiausias būdas suerzinti siciliečius – tai numesti kelis nevykusius juokus apie mafiją. Jie tikrai girdėjo juos visus.  Holivudas gal ir išaukštino madingai apsirengusius, šeima besirūpinančius gangsterius, kurie tyliai, bet tvirtai laiko visas vadžias aplink save, tačiau organizuotas nusikalstamumas buvo ilga ir kruvina Sicilijos istorija, kurios jie visiškai nenori prisiminti.
Beje, kainos Sicilijoje tikrai nėra tokios didelės kaip galima pagalvoti ar išgirsti. Vienas garsiausių kelionių ekspertų perspėja, kad tai sala, nenusiteikusiems taupyti, tačiau jei nenorite už picą mokėti 8 eurų, už ledų porciją 1,5 euro, o alaus kavinėje pirkti už 2 eurus, tuomet ne tik ši sala ne jums. Paryžius, Barselona, Berlynas ir visa prancūziškoji Viduržemio jūros pakrantė kainomis lenkia Siciliją.
Kvapą gniaužianti vieta Sicilijoje – Cofano gamtos rezervatas. Monte Cofano – kalnuotas kalkakmenio kyšulys, su jam būdinga trikampe forma, esančia 659 metrai virš jūros lygio. Šis kyšulys yra Trapanio provincijos pakrantėje, tarp San Vito Lo Capo ir Bonagia miestų. Visa vietovė užima 537,5 ha ir apima nedidelius sezoninius pelkynus, sraunius tarpeklius ir keletą karstinių reljefų, kuriuos suformavo vandenyje pamažu tirpstantis kalkakmenis.
Kalnas sudarytas iš dolomito, kuris susiformavo maždaug prieš 200 milijonų metų. Šis kalnas yra atskirtas nedidele kalva nuo kaimyninės Gnarosa Marcato vietovės. Ją galima apžiūrėti einant taku, prasidedančiu nuo Cala Buguto paplūdimio ir besidriekiančiu per visą kalno ilgį. Nuo kalvos viršūnės atsiveria nuostabus pakrantės vaizdas. Rezervate esančiose Miceli, Buffa, del Crocefisso ir Mangiapane olose yra išlikę daug  priešistorinių laikų žmogaus pėdsakų: piešiniai ant sienų ar įrankiai iš akmens.
Monte Cofano gamtos rezervatas turistams siūlo išvysti nepaliestą grožį, išsaugotas reikšmingas gamtos vertybes, archeologinius objektus ir įspūdingus urvus. Galima aplankyti stebėjimo bokštus, kurie praeityje padėdavo apsisaugoti nuo piratų atakų ir skliautuotų lubų koplyčią, pastatytą iš akmenų bei uolienų, susidariusių iš vulkaninių pelenų (tufo). Šiandien šie objektai – istorinio paveldo dalis.
Siciliją nuo Apeninų pusiasalio skiria Mesinos sąsiauris. Salos rytuose yra Etnos ugnikalnis. Jis vienas didžiausių ir aktyviausių pasaulyje veikiančių ugnikalnių, o taip pat ir aukščiausias Europoje ugnikalnis.
Sicilijos istorijoje, architektūroje ir vietos tradicijose savo pėdsakus paliko graikų, romėnų, arabų, bizantiečių kultūros. Sicilija kartais vadinama tiltu tarp Europos ir Afrikos žemynų.

PASIDALINKITE ĮRAŠU: