Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Viduržemio jūros perlai: Korsika ir Sardinija 10d.

 • Sardinija – sala, galinti pasigirti senomis tradicijomis ir pribloškianti lankytojus laukinės gamtos šviesų ir spalvų kontrastais.
 • Korsika – dylančio mėnulio sala, užauginusi Napoleoną.
 • Kaljaris – žavingoji Sardinijos sostinė, rojaus kampelis.
 • Nuragai – senosios nuragų civilizacijos liudininkai.
 • Bonifačis – seniausias Korsikos perlas, išdidžiai žvelgiantis į Viduržemio jūros tolius nuo aukšto stačios uolos skardžio.
 • Algeras – mažas Katalonijos žiupsnelis Italijoje.
 • Pasinerkite į delikačių ir nepakartojamų skonių jūrą: vietinėje kepyklėlėje paragaukite kvapnios, ką tik iš krosnies ištrauktos duonos, taip pat šviežių jūros gėrybių patiekalų, įvairių rūšių sūrio, alyvuogių ir gero vyno.
 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Kaljaris, Algeras – Vilnius (skrydžiai su persėdimu viename iš Europos miestų),
 • rankinis orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • keltų bilietai maršruto metu: S.Teresa Galura – Bonifačio – S.Teresa Galura,
 • 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, degustacijos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 379 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: nuo ~120 EUR.

1 diena

Skrydis Vilnius – Europos miestas – Kaljaris (Sardinija). Atvykus į oro uostą, pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas. Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Pradėsite pažintį su Viduržemio jūros perlu – Sardinijos sala. Italijai priklausanti sala turtinga legendomis apipintu istoriniu palikimu bei civilizacijos nepaliestais gamtos kampeliais. Pagal D. H. Lawrencą „palikta anapus laiko ir istorijos“ sala išsaugojo senovės Europos tradicijas. Žavingi kraštovaizdžiai, mistiniai statiniai, neprilygstami balto smėlio paplūdimiai ir tūkstantmečius skaičiuojantis kulinarinis paveldas – Sardinija iš tiesų turi kuo didžiuotis. Ekskursija po salos sostinę *Kaljarį. Pažintis su aukštutiniu Kastelo rajonu – istoriniu senamiesčiu: *Šv. Pankracijaus bokštas (XIV a.), rūmų aikštė su romanine katedra, turinčia piziečių, aragoniečių ir baroko architektūros elementų, Ispanijos vicekaraliaus bei arkivyskupo rūmai, *Dramblio bokštas, Šv. Remigijaus bastionas, nuo kurio atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis Kaljario gatvelėmis, išgerti puodelį espreso mažoje kavinukėje miesto centre. Romėnų *amfiteatro (IIa.), svarbiausio antikos laikų paminklo Sardinijoje, lankymas. Amfiteatras talpino daugiau nei 10 000 žiūrovų, kurie sėdėdavo terasose, suskirstytose į tris skirtingas eiles taip, kad skirtingo socialinio sluoksnio atstovai negalėtų sėdėti vienas šalia kito. Susirinkusieji galėjo stebėti kovas tarp gladiatorių, žmonių ir gyvūnų, kurie buvo laikomi narvuose skirtingose arenos pusėse. Viena šio statinio dalis išskaptuota uoloje, o kita, įskaitant ir 20 metrų aukščio fasadą, pastatyta naudojant kalkakmenį. Išvykimas į šalia Baruminio esantį žymiausią *Sur Nuraxi – nuragų archeologinį parką (UNESCO kultūros paveldas nuo 1997m.), liudijantį apie senosios nuragų civilizacijos (1900-730 m.pr.Kr.) egzistavimą. Tai vienas svarbiausių archeologinių Sardinijos paminklų, saugančių saloje didžiausią geriausiai išlikusių nuragų – kūgio formos akmeninių tuščiavidurių statinių – telkinį. Viso saloje išsibarstę apie 7 000 nuragų, kurie kraštovaizdžiui suteikia unikalumo, mat tokių statinių niekur kitur pasaulyje daugiau nėra. Mokslininkai šiuos statinius, pastatytus daugiau nei prieš 4 tūkstančius metų, vadina seniausiais Europoje. Spėliojama, kad kūgius primenantys nuragai galėjo atlikti gynybinę funkciją, tačiau jiems mėginama priskirti ir šventyklų ar gyvenamųjų namų paskirtis. Vis dėlto tikroji jų paskirtis lieka nežinoma. Kelionė į *Taros archeologinę gyvenvietę, įkurtą VIII a.pr.Kr. kartaginiečių ir 238 m.pr.Kr. užimtą romėnų. Apžiūrėsite įspūdingas fortifikacijas, drenažo sistemas ir kt. Esant galimybei trumpas sustojimas prie seniausios Sardinijoje Šv. Jono (San Giovanni) bažnyčios, datuojamos Va. Kelionė vaizdinga jūros pakrante į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Sardinijos sala. Kelionė į senajį *Bozą – vieną spalvingiausių salos miestelių su viduramžių gatvelėmis, senuoju akmeniniu tiltu ir pasteliniais pastatais Temo upės pakrantėje. Ant kalvos stūksančios Malaspinos *pilies griuvėsių lankymas. Pilies teritorijoje apžiūrėsite XIIIa. koplyčią su neįkainojamomis XIV-ojo amžiaus freskomis. Išvykimas iš Bozo. Kelionė per centrinę kalnuotąją Sardinijos dalį – Barbagia, kur šeimininkauja avys ir nuo neatmenamų laikų gyvena piemenys. Atvykimas į *Nuoro, prie Ortobenės kalnų įsikūrusį miestą, kuriame gyveno keletas garsių Sardinijos literatų, tarp jų – ir Nobelio premijos laureatė Gracija Deleda. Pažintis su miestu: Sata aikštė su iš grindinio kylančiais granito blokais, Šv. Mergelės Marijos Snieginės aikštė su neoklasicistine katedra, senamiesčio gatvelių labirintai. Išvykimas į Orgosolą. Pakeliui, esant galimybei, sustosite pietų (pageidaujantiems, už papildomą mokestį), kurių metu ragausite ant žarijų keptos mėsos, vytinto kumpio ir dešrų, sūrio “Pecorino Sardo”, duonelės “pane carasou”, mirtų džemo, alyvuogių ir alyvuogių aliejaus, kaimiško raudono vyno iš cannonou vynuogių ir deserto. Atvykimas į Barbagia regiono centrą *Orgosolą, garsėjantį muralais – piešiniais ant sienų. Anksčiau miestelis buvo vadinamas “laukiniais vakarais” dėl maištininkų ir banditų, gyvenusių jo apylinkėse. Gyventojai nepakluso vietinei valdžiai, maištavo prieš Italijos vyriausybę. 1969m. Prabello vietovėje Orgosolo gyventojai pasipriešino Italijos armijai, užėmusiai ganykloms naudotą teritoriją, kurioje buvo planuota įkurdinti karinę bazę. Armijai pasitraukus, miestelyje ant sienos atsirado piešinys šiai progai atminti. Tai buvo pirmasis gatvės meno kūrinys. Vėliau piešinių daugėjo. Tokiu būdu Orgosolas tapo gatvės meninkų meka, čia piešti ant sienų nėra draudžiama. Orgosolo sienas puošia daugiau nei 150 piešinių, atliktų skirtingomis technikomis. Išvykimas link Olbijos. Kelionė įspūdinga rytine Sardinijos pakrante šalia Orosėjos įlankos per Dženardžento nacionalinį parką. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Vyksite į Smaragdinę pakrantę, vieną gražiausių Viduržemio jūroje; ne veltui ją yra itin pamėgę pasaulio turtuoliai ir kino žvaigždės. 55 km ilgio pakrantės atkarpą skalauja neįtikėtinai skaidri žaliai melsva smaragdinė jūra, iš kur ir kilo pačios pakrantės pavadinimas. Keliaudami grožėsitės tolumoje išsibarsčiusiomis nedidelėmis salelėmis. Stabtelėsite prabanga alsuojančiuose Aranci, Porto Rotondo, Porto Červo miesteliuose, kurių prieplaukos pilnos spindinčių prabangių jachtų. Esant galimybei maudynės smaragdiniuose Viduržemio jūros vandenyse. Pageidaujantiems – išvyka į „Vigne Surrau“ vynuogyną, kuris nustebins moderniausia technika aukščiausios vyno rūšies gamybai. Degustuosite raudoną, baltą ir putojančius vynus, itališkus sūrius, tradicinę sardų „pane carasou“ duoną su alyvuogių užtepėle (už papildomą mokestį). Besimėgaudami vynu klausysitės istorijų apie vynininkystės tradicijas ir vyno gamybą, lankysite rūsius, kuriuose brandinamas šis gėrimas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. 

5 diena

Pusryčiai. Kelionė į Santa Teresa Galura uostą, plaukimas keltu per Bonifačio sąsiaurį į Prancūzijai priklausančią Korsikos salą. Laukiniai smėlio paplūdimiai, įspūdingos uolos, mirtų kvapas ir Viduržemio jūros pakrantėms būdingi vynuogynai, citrusų plantacijos bei alyvmedžių giraitės – tai tik keletas žodžių, apibūdinančių ketvirtą pagal dydį Viduržemio jūros salą. Kaliste, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „pati gražiausia sala“, vardą Korsikai davė senovės graikai ir šis vardas prigijo tikrai ne veltui. Didžioji dauguma pakrančių, o ir visa sala yra nesibaigiantis uolų, skardžių, natūraliai susiformavusių granito arkų ir akmens peizažas. Laukinio grožio saloje prigijęs posakis, kad seni akmenys turi sielą. Raudono granito skardžiai neria į žydrus jūros vandenis ir, priklausomai nuo paros meto ir apšvietimo, keičia spalvą, įgaudami įvairių tonų atspalvius – nuo švelniai rausvo iki ryškaus raudono. Atvykimas į *Bonifačį – piečiausią Korsikos miestą, įsikūrusį ant įspūdingo skardžio, pakibusio 70m virš jūros. Ne veltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas. Bonifačio apylinkių uolos sluoksniuotos ir primena perpjautą „Napoleono“ tortą. Pasakojama, kad savo klajonių metu čia buvo apsistojęs Odisėjas. Bonifačio senamiestis – tai siaurų gatvelių ir istorinių pastatų labirintas. Pažintis su aukštutiniu miestu: belvederis, gotikinė Šv.Dominyko bažnyčia, Genujos laikų valdovo rezidencija, skardyje išskaptuoti *Aragono karaliaus laiptai. Išvykimas į Ajačą. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. *Ajačas – Pietų Korsikos departamento centras, Napoleono Bonaparto gimtinė. „Nėra nuostabesnio krašto už Korsiką“, - nostalgiškai sakydavo žymiausias korsikietis – Napoleonas Bonapartas. Pageidaujantys anksti ryte galės aplankyti Ajačo vietos produktų turgų, kur akys raibsta nuo sūrių, rūkytų mėsos gaminių, jūros gėrybių, likerių bei aperityvų, alyvuogių ir vaisių gausos. Pažintis su miestu – šiuolaikinės nacionalinės Korsikos sostine: Notre-Dame de la Miséricorde katedra, kurioje buvo pakrikštytas Napoleonas, *Napoleono namas – muziejus, kuriame gimė ir vaikystę praleido būsimasis imperatorius, *Fešo rūmų muziejus su Napoleono dėdės kardinolo Fešo surinkta geriausia ikirenesansinės dailės kolekcija Prancūzijoje po Luvro. Muziejuje yra ir Belinio, Botičelio, Ticiano, Veronezės, Berninio ir kt. kūrinių. Imperatoriškoji koplyčia – antkapinis paminklas Bonapartui, 1855m. pastatytas Napoleono III. Laisvas laikas. Pageidaujantiems, esant galimybei, išvyka vietiniu transportu į Kraujo salas. Tai keturios salos, tarsi perlai pabirę Ajačo įlankoje. Saloms būdinga laukinė gamta, žydintys ir kvepiantys krūmynai. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Bonifačį. Kėlimasis keltu iš Korsikos į Sardiniją. Trumpas sustojimas prie Sakardžios *Šv. Trejybės bažnyčios, pastatytos 1116m. Pizos romanikos stiliumi. Jos interjerą puošia vienintelis išlikęs Sardinijoje XIII a. freskų ciklas. Atvykimas į *Algerą – XII a. pradžioje genujiečių įkurtą, vėliau aragoniečių administruotą miestą, garsėjantį savo ispaniško stiliaus senamiesčiu. Pažintis su senąja miesto dalimi: gynybiniai miesto įtvirtinimai, miesto katedra, kurios architektūroje vyrauja Katalonijos gotikos stilius, o portalas – aragonietiškas; Šv. Pranciškaus bažnyčia (XIVa.), senieji valdovų rūmai. Laisvas laikas pasivaikščiojimui žaviomis Algero senamiesčio gatvelėmis, kurių užeigėlėse galima paragauti patiekalų iš jūros ežių ar Vermentino (vietinio baltojo vyno). Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į garsų savo grotomis ir atodangomis Kapo Kačia iškyšulį, esantį Porto Konte regioniniame parke. Kerinčios, daugiau nei 300 m aukščio Kapo Kačia iškyšulio smiltainio uolos smenga į jūros gelmes, suformuodamos paslaptingus požeminių olų labirintus. Įspūdingais  Kabirolio laiptais (656 pakopos) pasieksite vieną žinomiausių ir gausiai lankomą *Neptūno grotą. Romėnų jūros dievo vardu pavadinta grota buvo atrasta vietinių žvejų prieš kelis šimtus metų. Ši ištisa urvų sistema driekiasi apie 4 km, tačiau lankytojams atviri tik keli šimtai metrų grotos. Įspūdingieji Kabirolio laiptai (656 pakopos) veda link *Neptūno grotos. Priešais – Foradados salos profilis. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

Kapo Kačia

9 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Algeras (Sardinija) – Europos miestas – Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina