Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Uzbekistanas

UZBEKISTANAS

Spalvingu šilko keliu ir senove dvelkiančia istorija

8 dienos/ 7 naktys

Kelionės programa: 1 diena Atskrendame į Taškentą, nakvynė viešbutyje.   2 diena

Pusryčiai viešbutyje. Uzbekistanas – keliautojų lobių skrynia. Šalis kadaise buvo senųjų civilizacijų kryžkelėje, kurios Šilko kelyje paliko statinius, savitas tradicijas bei indėlį į šalies kultūrą, kuriuo žavimės iki pat šių dienų. Šalies sostinė Taškentas yra Centrinės Azijos širdis, kurioje harmoningai dera rytietiškos tradicijos ir kosmopolitiško šiuolaikinio miesto kasdienybė. Ekskursija po Taškentą. Aplankote senąją miesto dalį, kurios širdis – Hast Imam aikštė yra religinis Taškento centras. Aikštę supa Barak-Khan medresė (islamo mokykla), Tilla-Sheikh mečetė, šventojo Abu Bakr Kaffal Shashi mauzoliejus, būsimus pamokslininkus ruošiantis Imam al-Bukhari islamo institutas. Pamatome garsiąją Kukeldash medresę ir šalia jos esantį didžiausią Taškento Chorsu turgų. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.

  3 diena

Taškentas – Buchara. Pusryčiai viešbutyje. Pamatote moderniojo Taškento lankytinus objektus – Amir Temur ir Nepriklausomybės aikštę, Didįjį Operos ir baleto teatrą, taikomojo  meno muziejų. Pietūs restorane. Laisvas laikas. Vėliau iš stoties greituoju traukiniu keliaujame į Bucharos miestą. Vakarienė restorane. Įsikūrimas ir nakvynė viešbutyje.

  4 diena

Pusryčiai viešbutyje. Ant Šilko kelio stovintis Bucharos miestas yra daugiau nei 2000 metų senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi, kurio patys garsiausi išlikę architektūros paminklai yra X a. islamiškosios architektūros šedevrai. Buchara – dar vienas UNESCO saugomas Šilko kelio miestas su mauzoliejais, minaretais ir citadelėmis (kai kurie iš jų daugiau nei 2500 metų senumo). Ekskursija po nepakartojamą Bucharos senamiestį. Aplankote Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją. Xa. Samanidų mauzoliejaus – seniausio islamo pasaulyje žmogui pastatyto tokio tipo statinio, laikomo islamiškosios architektūros šedevru, lankome Kaljano minaretą ir mečetę, Miri-Arab medresę. Pietūs restorane. Tęsime ekskursiją po Bucharą – medresė Zargaron, medresė Ulugbeka, istorinė prekyvietė Timi Abdullachano, prekyvietės Toki Telpakchurušon ir Toki  Sarrafon,  Liabi- Chauz  kompleksai. Laisvas laikas. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.

  5 diena

Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame ekskursiją  po Bucharos apylinkes: važiuojame už miesto į vasaros rezidenciją paskutinio Bucharos emiro Sitorai‘o Mochi- Choso. Unikalus pastatas derina savyje rytų architektūros tradicijas ir rusų architektūros motyvus. Vėliau lankome Sofijos ordino steigėjo Bachoudino Nakšbandi mauzoliejų. Pietūs restorane. Laisvas laikas apsipirkimui arba poilsiui. Vakarienė restorane. Nakvojame viešbutyje.

  6 diena

Buchara – Samarkandas. Pusryčiai viešbutyje. Samarkandas yra vienas seniausių pasaulio mestų - Romos, Atėnų, Babilono bendraamžis. Prieš penkis šimtus metų prieš Kristų senovės valstybės Sogdiano sostinė vadinta „Marakandu“. Samarkandas įkurtas VI a. pr. m. e. pradžioje vietoje, kurioje kirtosi prekybiniai keliai. Iš Kinijos ir kitų tolimųjų šalių keliavo vilkstinės, nešančios šilką, prieskonius, kailius, kvepalus ir kitas prabangos prekes. 751 metais vietiniai meistrai sugalvojo, kaip iš skudurų galima gaminti popierių, todėl suklestėjo mokslai. Viduramžiais čia buvo galingos Tamerlano (Timūro) imperijos sostinė, garsėjanti geriausiu pasaulyje popieriumi ir nuostabiu brokatu, spalvotu stiklu ir šilku. Siaubdamas Aziją totorių mongolų užkariautojas Timūras Šlubasis žiaurumu pranoko net savo pirmtaką Čingischaną, todėl į jo sostinę Samarkandą pateko didžiuliai turtai ir daugybė belaisvių amatininkų. Čia įsikūręs Tamerlanas ne tik perstatė miestą, dar nepamiršusį Čingischano siautėjimo, bet ir pastatė čia Karaliaus kapą, kuriame jis vėliau buvo palaidotas. Šią kapavietę atvykdami į Samarkandą iš bet kurios pusės pamatysite pačią pirmą. Dabar Samarkandas – antras pagal dydį Uzbekistano miestas, kuriame gyvena daugiau nei 600 tūkstančių žmonių. Per nepriklausomybės metus Samarkandas dar labiau išgražėjo, ypač kruopščiai saugodamas savo istoriją, daugelį viduramžių architektūros paminklų, didžiausio Smarkando turto, UNESCO pripažino pasaulio reikšmės paveldu. Aplankysime garsiąją Registano aikštę, paskui keliausime į Bibi-Chanum mečetę, Siabo turgų. Pietūs restorane. Po pietų lankysime vietinį „Meroso“ popieriaus gaminimo fabriką, kur popierius gaminamas pagal senąsias Samarkando technologijas. Visa gamyba vykdoma rankiniu būdu, ir kiekvienas galėsime stebėti popieriaus gamybos procesą. Vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje.

  7 diena

Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame ekskursiją. Samarkande apžiūrime galingojo Timūro, jo sūnų ir anūkų paskutiniąją poilsio vietą – Gur-Emir ansamblį. Apžiūrime Ulugbeko observatoriją. Pietūs restorane. Po pietų lankysime Samarkando šilko kilimų fabriką „Chudžum“, kur 400 merginų rankiniu būdu audžia šilko kilimus. Turėsime galimybę pamatyti nuo pradžios iki galo kaip audžiami šilko kilimai, taip pat bus galimybė nusipirkti šilkinį kilimą. Vakarienė restorane, nakvynė viešbutyje.

  8 diena

Vykstate į traukinių stotį ir greituoju traukiniu keliaujate į Taškentą. Atsižvelgiant į skrydžio laiką, vykstate į oro uostą skrydžiui Taškentas – Vilnius (arba Ryga).

  Kelionės kaina: 847 Eur /asm + avia bilietas.   Minimali keliautojų grupė - 10 asmenų   Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbučiuose dviviečiuose numeriuose su pusryčiais;

Vietiniai gidai pagal programą;

Patogus transportas su kondicionieriumi pagal nurodytą  maršrutą, įskaitant  pervežimus iš/į  oro uostą;

Įėjimo bilietai į pagrindinius muziejus;

3 kartų per dieną maitinimas;

Traukinių bilietai greituosiuose traukiniuose „Afrasiab“ Taškentas – Buchara ir Samarkandas -Taškentas.

Edukacinė programa popieriaus gamybos procese Samarkande;

Edukacinė programa šilko kilimų gamyboje Samarkande.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžių bilietai;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

 

*Ekskursiniai objektai ir ir jų lankymo tvarka gali keistis.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius 85 2731337, vilnius@litaura.lt      
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina