Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Uzbekistanas

Uzbekistanas

Spalvingu šilko keliu, senove dvelkiančia istorija, ragaujant unikalų gastronomijos paveldą ir grožintis gamta

 

Uzbekija, kurios ieško romantiški turistai – tai legendinis šilko kelias. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Tai – buvęs Šilko kelias bei didingi miestai (Buchara, Samarkandas), kuriais vyko šilko prekyba tarp Kinijos ir Europos.

Uzbekijoje – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų: vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paima giminės, draugai ar pažįstami.

Maršrutas: Taškentas – Kokandas - Fergana – Margilanas – Rištanas – Buchara – Gižduvanas – Samarkandas – Taškentas.

 

Kelionės programa:

1 diena. Skrydis Vilnius – Taškentas.

2 diena. Taškentas – Kokandas – Fergana.

Atskrendame 01:05 val. į Taškentą, pervežimas į viešbutį Taškente nakvynei. Pailsėję po pusryčių važiuojame į Ferganos slėnį. Ferganos slėnis, iš visų pusių apsuptas kalnų grandinių, apima rytinę Uzbekistano dalį. Per slėnį teka antroji pagal dydį Vidurinės Azijos upė Sirdarja ir daugybė jos intakų. Žinoma kad prieš 5-6 tūkstančius metų čia jau buvo išvystytas žemės ūkis. Čia augo granatmedžiai, vynuogienojai, imbieras, graikiškas riešutas ir medvilnė, apie kuriuos Kinijoje sužinota tik II a. pr. Kr. Ferganos slėniu ėjo didysis Šilko kelias - pagrindinis prekybos kelias iš Kinijos į Europą. Šiandien Ferganos slėnis yra labiausiai apgyvendinta ir derlingiausia Uzbekistano dalis. Čia auginama geriausia medvilnė, arbūzai ir moliūgai. Ferganos slėnis išsaugojo senųjų amatų tradicijas: čia vis dar dirba keramikai, kalviai, juvelyrai. Fergana taip pat yra svarbiausias natūralių šilko audinių gamintojų centras. Ferganos slėnis dar vadinamas Uzbekijos Šveicarija. Gražiausias Ferganos slėnio miestas – Kokandas, jame pietausime, po pietų vyksime į ekskursiją po miestą, lankysime Chudojarchano rūmus, Žami mečetę. Vakarienė viešbutyje – mus pavaišins nacionaliniu uzbekų patiekalu - dimlama.

Nakvynė viešbutyje Ferganoje.

 

3 diena. Fergana – Margilanas – Rištantas – Taškentas.

Po pusryčių važiuojame į Margilaną - Uzbekijos šilko sostinę. Lankysime meistrus, kurie parodys, kaip vyksta šilko gamybos procesas, dalyvausime edukacinėje pamokoje apie šilko gamybą rankomis. Vėliau lankysime Khoja Magiz mauzoliejų. Toliau važiuosime į Rištaną, kur mums gamins plovą. Rištano plovas yra ypatingas, o kuo - sužinosite vietoje. Pavalgę plovo eisime į keramikos dirbtuves, čia susipažinsite su žymiąja Rištano keramikos mokykla. Grįžtame į Taškentą, einame vakarieniauti į restoraną.

Nakvynė Taškente.

 

4 diena. Taškentas – Buchara.

Po pusryčių, greituoju traukiniu išvykstame iš Taškento į Bucharą. Bucharoje būsime 12:19 val., važiuosime į viešbutį. Papietausime ir pradėsime ekskursiją po žaviąją Bucharą.

Po pietų aplankome Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę, Čašma Samanidų mauzoliejų, kuris yra unikalus X a. paminklas. Praeiname pro vietinį autentišką turgų. Buchara labai jaukus nedidelis miestas, gyvensime senamiesčio centre, vakarą turėsime laisvą, gidas parekomenduos, kur galima skaniai pavakarieniauti.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

5 diena. Buchara.

Po pusryčių viešbutyje išeiname į apžvalginę ekskursiją po miestą. Ant Šilko kelio stovinti Buchara yra daugiau nei 2000 m. senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankome Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Pasigrožėsime Koš medrese. Užeisime į lėlių dirbtuves, kur rankomis gaminamos lėlės, liksite maloniai  nustebinti, kaip jos atgyja meistro rankose. Pietausime vietinėje arbatinėje. Po pietų  tęsiame ekskursiją. Lankome Magoki Atari mečetę (X a.), Toki Sarafon kupolas, po kuriuo buvo keičiami pinigai, Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor medresė. Užeisime pas kalvį, kurio peiliai yra žinomi visame pasaulyje. Vakarienei turėsime laisvą laiką.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

 

6 diena. Buchara – Samarkandas.

Po ankstyvų pusryčių, tęsiame ekskursiją. Važiuosime į Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją. Važiuosime į Gidžuvaną, lankysime keramiko dirbtuves, pasivaikščiosime gamtoje, ten pat ir pietausime skanaus uzbekiško šašlyko, ką tik iškeptų krosnyje paplotėlių. Vėliau važiuosime iki traukinių stoties, o iš ten greituoju traukiniu vyksime į Samarkandą. Samarkande pervežimas iki viešbučio. Įsikuriame viešbutyje ir važiuojame tiesiai vakarienės su edukacine maisto gamybos programa pas svetingus uzbekus. Svetingi šeimininkai leis patiems pasigaminti samsą ir išsikepti krosnyje.

Nakvynė Samarkande viešbutyje.

 

7 diena.  Samarkandas.

Pusryčiai viešbutyje. Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, klestintis dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Buvo laikų, kai Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė. Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji). Vyno degustacija, pietausime tradicinių patiekalų, ruošiamų tik Samarkande. Vietiniame Samarkando turguje galėsime nusipirkti  saldumynų, prieskonių, džiovintų vaisių ir kitų gėrybių. Vakare laisvas laikas vakarienei.

Nakvynė Samarkande.

 

8 diena. 

Po pusryčių viešbutyje važiuosime į ekskursiją. Aplankysime vietą, kur užgimė Samarkandas – miestukas Affosiab, lankysime muziejų, mauzoliejų Chodži Danijara, Ulugbeko observatoriją.

Važiuosime į Konigilio kaimelį. Pamatysime, kaip senovėje gamino popierių, užsuksime į keramikos dirbtuves, matysime gamybos procesą. Galėsite nusipirkti vietinių keramikos dirbinių. Matysime kaip spaudžiamas aliejus iš sezamo sėklų. Važiuosime į traukinių stotį ir greituoju traukiniu pasieksime Taškentą. Įsikursime viešbutyje, bendra vakarienė Taškento restorane.

Nakvynė viešbutyje Taškente.

 

9 diena.  Taškentas -Vilnius.

Pervežimas iki oro uosto ir skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 1040 Eur/asm + avia bilietai

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbučiuose su pusryčiais;

Visi pervežimai patogiu autobusu;

Traukinio bilietai (gali  būti pakeisti autobusu);

Gido paslaugos (rusų kalba);

Bilietai į muziejus (4);

Šilko popieriaus gaminimo edukacinė programa;

Samsos gamybos edukacinė programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Keramikos edukacinė pamokėlė.

Šilko gamybos edukacinė programa;

Pusryčiai vienbučiuose, pietūs – 7 kartus, vakarienės – 3 kartus (alkoholis  už papildomą mokestį), degustacija – 1 kartas.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžiai iš Vilniaus į  Uzbekistaną;

Medicininių išlaidų kelionės  draudimas;

PGR testai, esant poreikiui.

 

Papildomos išlaidos:

Asmeninės išlaidos;

Arbatpinigiai gidams, vairuotojams, pagal šios šalies tradicijas (1-3 Eur už dieną);

Priemoka už vienvietį kambarį 150 Eur visam laikotarpiui.

 

Avia bilietai:

 

*Lankomų objektų eiliškumas gali keistis

 

Informacija keliaujantiems į Uzbekistaną.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

Kelionių organizatorius "LITAURA"

Žalgirio g.88, Vilnius LT-09303

Mob.: +370 674 18318

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina