Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Uzbekistanas

UZBEKISTANAS -

spalvingu šilko keliu, senove dvelkiančia istorija, ragaujant unikalų gastronomijos paveldą ir grožintis gamta

2021.11.04 – 11.12 d., 9 dienos

 

Uzbekija, kurios ieško romantiški turistai – tai legendinis šilko kelias. Didingi ir puikiai suremontuoti Samarkando, Bucharos ir Chivos senamiesčiai, per kuriuos šimtus metų kupranugarių vilkstinėmis iš Kinijos į Europą keliaudavo pirkliai. Rūmai, mečetės, medresės ir mauzoliejai, kuriuos iš pasakiškų prekybos pelnų Viduramžiais pastatė chanai ir emyrai. Tai – buvęs Šilko kelias bei didingi miestai (Chiva, Buchara ir Samarkandas), kuriais vyko šilko prekyba tarp Kinijos ir Europos.

Uzbekijoje – labai saugi šalis, kurioje nėra vaikų ar senelių namų: vietos gyventojai net negali įsivaizduoti, kaip galima juos palikti vienus. Mirus artimiesiems, senelius arba vaikus paims giminės, draugai ar pažįstami.

Maršrutas: Urgenčas – Chiva – Buchara – Samarkandas – Taškentas.

 

Kelionės programa: 

2021.11.04 d.

1 diena

Skrydis Vilnius – Urgenčas

2021.11.05 d.

2 diena

Urgenčas  - Chiva

Atskrendame į Urgenčo  oro uostą 08:15. Iki Chivos važiuojame apie 30min. Įsikuriame viešbutyje ir pasiilsime po kelionės. 12h apžvalginė  ekskursiją po Chivą ( Ičan, Kala, Pachlavon. Machmud). Chiva buvo svarbus Šilko kelio taškas – čia sustodavo visi karavanai, keliaujantys iš Kinijos ir atgal. Nuo aušros iki sutemų pro miesto vartus judėjo nesibaigianti virtinė nešuliais apkrautų kupranugarių. Chivos pavadinimas ilgai asocijavosi su prekių ir belaisvių vergų vilkstinėmis bei ilgomis sekinančiomis kelionėmis per dykumą. Pamatome istorinę Chivos širdį – UNESCO saugomą Ichon-Qala miestą-muziejų po atviru dangumi su įspūdingomis medresėmis, minaretais, mečetėmis, rūmais ir mauzoliejais. Gėrimės buvusios oficialiosios Chivos chanų rezidencijos Kunja-Ark, Džuma mečetės, Taš-Chauli rūmų, Kalta-Minor minareto ir daugelio kitų įspūdingų statinių įmantria architektūra ir puošyba.

Vėliau, vakarienė  viešbutyje.

Nakvynė  viešbutyje Chivoje.

2021.11.06 d.

3 diena

Chiva -Buchara

Po  pusryčių viešbutyje mūsų  lauks pervežimas į Bucharą komfortišku autobusu.  Kelyje grožėsimės Kizilkum dykumos vaizdais, jos flora ir fauna.  Pietausime pakeliui. Bucharoje įsikursime viešbutyje, vakarieniausime jaukiame restorane.  Iš restorano grįžime pasivaikščiodami pėsčiomis siauromis  senamiesčio gatvelėmis, kur viskas netoliese.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

2021.11.07 d.

4 diena

Buchara

Po pusryčių  viešbutyje išeiname į  apžvalginę ekskursiją po miestą.

Ant Šilko kelio stovinti Buchara yra daugiau nei 2000 metų senumo. Tai geriausiai išlikęs viduramžių miestas centrinėje Azijoje su beveik tobulai išlikusiu miesto planu. Miesto senamiestis yra lyg muziejus po atviru dangumi. Lankome Poi-Kaljan kompleksą, didingą Bucharos miesto simbolį – minaretą. Pereisime pro turgų, pasigrožėsime  Koš  medrese.

Ramiai išgersime puodelį skanios vietinės  arbatos su  rytietiškais  saldumynais, kaip tame krašte įprasta. Po pertraukėlės lankome Magoki  Atari   mečetę (Xa.),  pietaujame  vietinėje autentiškoje  užeigoje, kur ragaujame  šašlyko ar kito vietinio maisto. Po pietų  tęsiame ekskursiją – Toki  Sarafon  kupolas, po kuriuo buvo keičiami pinigai,  Liabi Cauz kompleksas, Chor Minor  medresė.

Šventinė vakarienė su šou programa nacionalinių patiekalų  restorane, kur ragausime nacionalinius patiekalus, regėsime  vietinį folklorą ir patys galėsite sušokti.  Po vakarienės  iki viešbučio  pasivaikščiosime pėsčiomis.

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

2021.11.08 d.

5 diena

Buchara

Po ankstyvų pusryčių, tęsiame  ekskursiją Bucharoje.  Keliausime   į Bahaudino   Nakšbandi  šventovę, kuri buvo dervišų   ordino  centras.  Vėliau lankysime   Mohi-Khos emyro vasaros rezidenciją.

Tęsime  kelionę  į Chor Bakr nekropolį, kur yra palaidotas vienas iš „pranašo  palikuonių“ ir visos Džibarskų  dinastijos  įkūrėjas.  Tai savotiškas „mirusiųjų miestas“, kuriame yra gatvės, vartai, kiemai, o vietoj namų - šeimos dachmos.

Pietaujame vietiniame  autentiškame  kaimelyje, ragausime  ypatingai  paruoštos  mėsos pagal vietinius papročius, kurios skonį prisiminsite dar ilgai! Po pietų plankome Arko tvirtovę – buvusią Bucharos chanų rezidenciją; nedidelę ir subtilią Bolo-Hauz mečetę,  Čašma  Samanidų   mauzoliejų, kuris yra  unikalus  Xa. Paminklas.

Vakarienė  restorane (pagal pageidavimą su šou  programa).

Nakvynė viešbutyje Bucharoje.

2021.11.09 d.

6 diena

Buchara – Samarkandas

Šį  pusdienį galėsime truputį  atsipūsti. Po pusryčių  nueisime  savarankiškai į  vietinį turgų, arba galėsime pasivaikščioti Unesco saugomame senamiestyje. Link  pietų vyksime gaminti Bucharos plovo, kur ir pavalgysime.

14h  važiuosime iki traukinių stoties, o iš ten vyksime į  Samarkandą. 15:50 išvyksime  į Samarkandą 17:20 jau būsime  Samarkande. Pervežimas iki viešbučio.

Nakvynė  Samarkande viešbutyje.

2021.11.10 d.

7 diena

Samarkandas

Pusryčiai  viešbutyje.

Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, klestintis dėl savo patogios padėties prekybiniame Šilko kelyje, jungiančiame Kiniją ir Europą. Buvo laikų, kai Samarkandas buvo svarbiausias Vidurinės Azijos miestas, tačiau didžiąją savo istorijos dalį miestas prabuvo pavergtas Persijos. XIV a. tai buvo Timūro, Čingischano pasekėjo, imperijos, valdžiusios žemes nuo Turkijos iki Kinijos, sostinė.

Pietausime nacionalinio Samarkando maisto.

Pažintis su Samarkandu: Redžistano aikštė kadaise buvo Samarkando prekybos ir kasdienio gyvenimo centras, joje stovi trys užburiančiais raštais išpuoštos medresės (islamo mokyklos) – XV a. Ulugbeko, XVII a. Sher-Dor (nei vienas ją puošiantis ornamentas nesikartoja) ir Tila-Kari (Auksu padengtoji).  Vietiniame Samarkando turguje galėsime nusipirkti  saldumynų, prieskonių, džiovintų vaisių  ir kitų  gėrybių.

Vakrienė  restorane,  nakvynė  Samarkande.

2021.11.11 d.

8 diena

Samarkandas

Po pusryčių  viešbutyje važiuosime į ekskursiją.  Aplankysime vietą, kur  užgimė Samarkandas – miestukas Affosiab,  lankysime muziejų, mauzoleijų  Chodži Danijara, Ulugbeko observatoriją.

Važiuosime  į  Konigil. Pamatysime, kaip senovėje  gamino popierių, užsuksime į  keramikos dirbtuves, matysime gamybos procesą.  Galėsite nuspirkti vietinių keramikos dirbinių.

Važiuosime į stotį 15:30. 17:28  traukiniu  važiuosime iki Taškento. Taškente būsime  19:44.  Įsikursime viešbutyje, vakarieniausime.

Nakvynė  viešbutyje Taškente.

2021.11.12 d.

9 diena

Taškentas -Vilnius.

Po  pusryčių  pervežimas iki oro uosto ir skrydis  į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 891  Eur  ir avia  bilietas

 

Į  kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas viešbučiuose su pusryčiais;

Visi pervežimai   patogiu autobusu;

Traukinio bilietai (gali būti keičiami  autobusu);

Gido paslaugos;

Bilietai į muziejus (3 miestuose);

1 vakarienė iš šou programa Bucharoje;

1 arbatos gėrimas;

Gastronominė pamokėle Bucharoje;

Popieriaus gaminimo edukacinė  programa;

Sezamo aliejaus gamybos pamokėlė;

Keramikos edukacinė  pamokėlė.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžiai iš  Vilniaus į  Uzbekistaną;

Medicininių išlaidų  kelionės  draudimas;

PGR testas, jeigu dar reikės, 25$.

 

Papildomos išlaidos:

Pietūs 7-10$;

Vakarienės 7-15$;

Asmeninės išlaidos;

Priemoka už vienvietį  kambarį 150Eur visam laikotarpiui.

 

Avia bilietai:

Turkish Airlines

2021.11.04 d.

Vilnius - Urgenčas (Skrydžio trukmė  8:30 val.)

20:45-08:15 (11.05 d.)

Vilnius-Stambulas 20:45-00:20 (11.05 d.)

Persėdimas Stambule:  2:10 val.

Stambulas-Urgenčas (11.05 d.)

02:30 - 08:15

2021.11.12 d.

Taškentas – Vilnius (Skrydžio trukmė  13:50 val.)

09:45 - 19:50

Taškentas  - Stambulas  9:45 – 12:50

Persėdimas Stambule: 5:20 val. 

Stambulas – Vilnius  18:10 -19:50

 

 

*Lankomų  objektų  eiliškumas gali keistis

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina