Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Turbūt brandžiausias muziejus pasaulyje: „Tarp eilučių“ Berlyne. Virtuali kelionė

Turbūt brandžiausias muziejus pasaulyje: „Tarp eilučių“ Berlyne

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė: apie 2 val.

 

2001 m. rudenį Vakarinėje Berlyno dalyje buvo atidarytas Žydų muziejus. Dar neinstaliavus ekspozicijos jį aplankė iki pusės milijono žmonių. Architektas Danielis Libeskindas (beje, tas pats, kuris suprojektavo Mo muziejų Vilniuje) jį pavadino „Tarp eilučių,“ nes žydų istoriją čia pasakoja ne daiktai, nuotraukos ar kokie kiti eksponatai, bet paties pastato sienos. Lankytojas įmetamas į erdvę, kurioje linijos, koridoriai, langai ir apšvietimas sukuria tą nuotaiką ir jausmus, kurie lydėjo žydus per ilgą jų istoriją Vokietijoje. Neįtikėtinais architektūriniais sprendimais sukuriamos simuliacijos, kurios padeda pajusti kaip žmogus jaučiasi emigracijoje, koncentracijos stovykloje, gete arba suprasti ką reiškia atmintis ir kam jos reikia. Muziejaus idėja nėra lengvai pagaunama, todėl į Berlyną nuvykus be specialaus pasiruošimo susigaudyti nebus lengva: dažnas net nusivilia. Dėl šios priežasties siūlome virtualią kelionę, tikėdami, kad ten sukurtos erdvės taps prasmingesnės, o jų poveikis brandesnis.

Techninės detalės: žiūrėsime 25 minučių trukmės filmą (anglų kalba), skirtą Berlyno Žydų muziejui, kurį komentuos, papildoma medžiaga bei įžvalgomis praturtins Rūstis Kamuntavičius. Viso renginio trukmė apie dvi valandos.

  Kaina: 15 Eur   Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.). Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.  

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina