Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Temperamentingoji Kuba: su poilsiu Kajo Santa Maria kurorte 13d. Kelionės pratęsimas Majamyje!

 • Išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Kubos mozaiką (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai Kubos partneriai.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.
 • Poilsis egzotiškoje saloje įsikūrusiame Kubos kurorte – Kajo Santa Maria, garsėjančiame balto smėlio paplūdimiais.
 • "GRŪDOS" kelionės į KUBĄ nuotraukų albumas.
 • "GRŪDOS" kelionės į KUBĄ nuotraukų albumas (nuotraukos V.Tado).

Kelionės aukso fondas

 • Karibų salų perlas, salsos miestas – Havana (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Legendinis šokių šou naktiniame klube – geriausiame Kubos kabarete „Tropicana“ po atviru dangumi.
 • Išsami pažintis su Nobelio premijos laureto, rašytojo Ernesto Hemingvėjaus gyvenimu Havanoje.
 • Pasivaikščiojimas žvejų, šeimų ir porų pamėgta Malekono krantine, vedančia iš Havanos senamiesčio į Vedadą.
 • „Havana Club“ romo daryklos muziejaus lankymas, romo ragavimas.
 • El Moro tvirtovė, menanti kolonijinės epochos laikus, įspūdinga Havanos panorama nuo jos apžvalgos aikštelės.
 • Kelionė į Pinar del Rio provinciją, vadinamą „Auksiniu tabako trikampiu“. Pažintis su tabako gamyba.
 • Nuostabaus kraštovaizdžio Vinales slėnio panorama nuo Los Jazmines apžvalgos aikštelės (UNESCO pasaulio kultūrinis žmonijos paveldas).
 • Plaukimas valtimis požemine upe El Indio į olas, kuriose, dar iki atvykstant K.Kolumbui, gyveno vietiniai gyventojai indėnai.
 • Pažintis su Cienfuegos senamiesčiu, kuriame atsispindi XIXa. kolonijinė architektūra (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Kelionė į salos praeitį Trinidade (UNESCO pasaulio kultūros paveldas). Tai tarsi laiko neliečiamas miestas su puikiai išsilaikiusiais neoklasicistinio ir barokinio stiliaus pastatais, siauromis, legendomis ir tradicijomis alsuojančiomis gatvėmis.
 • Tropinės augmenijos magija ir žygis pėsčiomis Guanayaros nacionaliniame parke.
 • Kelionė Cukraus gamyklų ir cukranendių laukų slėniu. Tai kolonijinės cukranendrių cukraus pramonės ir socialinių santykių istorijos muziejus po atviru dangumi (UNESCO pasaulio kultūros paveldas).
 • Kubos herojaus, kovojusio kartu su Fideliu Kastro, Ernesto Čegevaros miestas – Santa Clara.
 • Poilsis egzotiškoje saloje įsikūrusiame Kubos kurorte – Kajo Santa Maria, garsėjančiame balto smėlio paplūdimiais.

Ši sala – gražiausia, kokią tik yra regėjusios žmogaus akys.

K. Kolumbas

 • Skrydis: Havana – Majamis. Kaina asm. nuo 120 EUR./asm. (priklausomai nuo pasirinkto skrydžio varianto).
 • Individualus pervežimas oro uostas – viešbutis. Kaina 1 – 2 asm. nuo 100 EUR. (į vieną pusę).
 • Nakvynė Majami Biče (nakvynių skaičius derinamas individualiai):

3* be maitinimo nuo 100 EUR./asm. dviviečiame kambaryje.

4* be maitinimo nuo 140 EUR./asm. dviviečiame kambaryje.

5* be maitinimo nuo 200 EUR./asm. dviviečiame kambaryje.

 • Kurorto mokesčiai Majamyje ~ 15 – 18 USD/asm./dienai.
 • *Elektroninis leidimas vykti į JAV (14 USD/asm.).

diena. Skrydis į Havaną.

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – Havana. Atvykimas į Havanos oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

diena. Senoji Havana.

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių ekskursija su kvalifikuotu vietos gidu ir profesionaliu kelionės vadovu iš Lietuvos. „Kubos sostinės vaizdas niekuomet nenusibosta. Lyg žvelgtum į mėgstamą paveikslą ir stebėdamasis vis įsitikintum, kad kaskart randi naują pribloškiančią smulkmeną“ Jeanette Erazo Heufelter. Apžvalginė ekskursija po Havaną. Tai nepakartojama pažintis su Kubos sostine, vietinių gyventojų švelniai vadinama „Senąja Karibų dama”. El Moro tvirtovė, menanti kolonijinės epochos laikus. Šią galingą tvirtovę 1589 m. pastatė ispanai Havanos uostui apsaugoti. Pakilus ant jos galingų gynybinių sienų, atsiveria nuostabus vaizdas į Malekono krantinę, Meksikos įlanką ir senąją Havaną. Habana Vieja – senamiestis (UNESCO įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą), dailininkų Meka su daugybe ispaniškos architektūros paminklų, ryškiomis Karibų salų spalvomis ir formomis. Seniausia Plaza de Armas („Ginklų“) aikštė ir jos architektūrinis ansamblis su rūmais, puikiu kolonijinės architektūros pavyzdžiu; Katedros aikštė, kurios centrą puošia didžiausia Kuboje barokinė katedra. Jos požemiuose ilgą laiką ilsėjosi Kristupo Kolumbo palaikai (vėliau buvo išvežti į Seviliją). Keliaujame viena iš senamiesčio gatvelių „Mercaderes“ iki „Ambos Mundos“ viešbučio, kurio vienas iš kambarių net 7 metus buvo tapęs E.Hemingvėjaus namais. Būtent čia E.Hemingvėjus pradėjo rašyti savo romaną „Kam skambina varpai“. Pasikėlimas ant „Ambos Mundos“ viešbučio stogo terasos pasigrožėti nuostabiais Havanos vaizdais.

Pietūs. Vėliau lankome „Havana Club” romo daryklą – muziejų, kuriame klausysimės įdomaus pasakojimo apie kubietiško romo istoriją ir jo gamybos procesą, o taip pat ragausime romo. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

diena. Modernioji Havana.

Pusryčiai viešbutyje. Šiandien mūsų laukia pažintis su šiuolaikine Havana – moderniuoju miesto centru su Prezidento rūmais,  Revoliucijos aikšte – viena didžiausių aikščių visame pasaulyje, užimančia 24 tūkst.kv.m. plotą bei apsupta šiuolaikinės statybos pastatų. Šioje aikštėje 1979 metais buvo pastatytas ir Nacionalinis Kubos teatras, kuriame nuolat gastroliuoja kitų šalių trupės bei valstybinis simfoninis orkestras reguliariai rengia koncertus. Toliau turo metu vyksime pasigrožėti Centriniu parku ir didinguoju Kapitolijumi, pastatytu pagal Vašingtono Kapitolijaus pavyzdį 1929 m. Jame šiuo metu įsikūręs Havanos universitetas. Centrinis parkas – viena  lankomiausių vietų Havanoje, kur susirenka ne tik vietiniai gyventojai, bet ir apsilanko daug įvairių šalių turistų. Centrinį parką supa nuostabaus grožio Kubos istoriją menantys savitos architektūros pastatai –  ypač efektingi Plaza, Inglaterra, Telegraph ir Parque Central viešbučiai. Prisėdę ant akmeninių suolelių trumpam poilsiui parke grožėsimės karališkosiomis palmėmis, žydinčiomis gėlėmis, čiurlenančiais fontanais bei skulptūromis.

Pietūs viename iš miesto restoranų. Po pietų laisvas laikas, kurio metu siūlome apsilankyti viename iš Havanos barų “El Floridita”, “La Bodequita”, ragaujant kokteilius (už papildomą mokestį), kuriuos mėgo Ernestas Hemingvėjus: „Mojito“ (nacionalinis gėrimas iš romo, sodos vandens ir citrinos sulčių su mėtos lapeliu), „Daiquiri“ (kubietiškas gėrimas iš romo, žaliųjų citrinų sulčių ir cukraus sirupo). Grįžimas į viešbutį.

Pageidaujantys (už papildomą mokestį) vakarą galės praleisti garsiausiame Kuboje „Tropicana” kabareto naktiniame klube po žvaigždėtu dangumi, kur stebėsime įspūdingą šokio ir muzikos šou. Nakvynė viešbutyje.

diena. Havana – Pinar Del Rio – Vinales – Havana.

Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame į Pinar del Rio, vieną gražiausių gamtos kampelių Kuboje. Tai žemės ūkio provincija, kurios beveik 70 proc. dirbamos žemės užima tabako plantacijos. Ši teritorija yra vadinama „Auksiniu tabako trikampiu”. Būtent čia užauginamas geriausias tabakas ir daromi garsiausi pasaulyje cigarai. Tabako augintojai sako: „Tu negali paprasčiausiai pasisodinti tabako. Tu turi su juo susituokti“. Laikas šiose vietovėse vis dar matuojamas cigaro užsitraukimais... Lankomės tabako plantacijoje (pagal galimybę, priklausomai nuo tabako sodinimo sezono)  ir fabrike, kuriame išgirsime ir pamatysime, kiek darbo įdeda vietiniai gyventojai, kol tabako lapas pavirsta cigaru. Kelionę tęsiame į nuostabaus gamtovaizdžio Vinales slėnį (1999 m. UNESCO paskelbtas kultūriniu žmonijos paveldu), kuriame įsikūręs nacionalinis parkas, bene gražiausia ir labiausiai lankoma salos vieta. Šioje vietoje esantis Siera de los Organos kalnynas yra vienas gražiausių Kuboje. Nuo Los Jasmines apžvalgos aikštelės atsiveria kerinti panorama į slėnį ir tabako plantacijas. Vinales miestelyje apžiūrime aikštę ir bažnyčią, didžiulį 120 m ilgio piešinį ant vieno iš mogotų šono, vaizduojantį evoliucijos teoriją. Pietūs. Ekskursija laiveliu požemine El Indio upe į olas, kuriose išvysime stalaktitus, stalagmitus, o taip pat grotas, kuriose, dar iki atvykstant K.Kolumbui, gyveno vietiniai gyventojai indėnai. Vakare grįžimas į Havaną. Nakvynė viešbutyje.

diena. Havana – Guama – Cienfuegos – Trinidadas.

Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliausime link Cienfuegos miesto. Pakeliui sustosime „Fiesta Campesina“ ūkyje – zoologijos sode, kuriame susipažinsime su tik Zapatos pusiasaliui būdinga augalija ir gyvūna. Vėliau atvykę į Guamą apžiūrėsime didžiausią krokodilų fermą, kurioje pagal 1962 m. specialiai sukurtą programą, veisiama ir auginama prie išnykimo ribos esanti krokodilų rūšis. Pietūs. Išvykimas į Cienfuegos, vadinamą „Pietų perlu”, Kubos mažiausios provincijos sostinę, vienintelį miestą saloje, įkurtą prancūzų gražioje įlankoje, Hagua tvirtove apsaugotoje nuo priešų. Dėl prancūziškos kilmės Cienfuegos nepanašus į kitus Kubos miestus: jis išsiskiria idealia plano simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru. Pasivaikščiosime po Marti parką su vienintele Kuboje Triumfo arka, pastatyta šalies nepriklausomybės garbei, apžiūrėsime: „Tomás Terry“ teatrą, Kultūros vertybių namus ir Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedrą. Ilgiausia Kuboje Prado promenada pasieksime maurų stiliaus Valle rūmus, nuo kurių terasos atsiveria nepakartojamas vaizdas į Cienfuegos įlanką. Išvykimas į Trinidadą. Nakvynė viešbutyje.

(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte arba Trinidade vietos gyventojų namuose).

diena. Trinidadas – Guanayara nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Po pusryčių kartu su vietos gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos keliaujame link Topes de Collantes draustinio, kuriame lankysime nacionalinį Guanayara parką. Šis parkas įsikūręs nuostabaus grožio Eskambrajaus kalnuose, apaugusiuose tropiniais miškais, kuriuose gausu krištolo skaidrumo krioklių, paslaptingų urvų bei slėnių. Susėdę į karinį sunkvežimį, pradėsime šios dienos ekskursiją Topes de Collantes draustinyje ir vyksime iki Guanayara parko. Čia kelionę tęsime pėsčiomis vaikščiodami džiunglių takeliais. Susipažinsime su vietine augmenija – daugiau nei 40 rūšių orchidėjų, įvairių rūšių paparčiais, bananmedžiais, eukaliptais, magnolijomis bei augalais, turinčiais gydomųjų savybių. Taip pat grožėsimės čia augančiomis ryškiaspalvėmis laukinėmis gėlėmis. Jeigu mums pasiseks, susipažinsime ir su šiame parke gyvenančiu nacionaliniu Kubos paukščiu tecoroco, kuris, kaip ir Kubos vėliava, švyti raudona, mėlyna ir balta spalvomis. Toliau keliausime taku palei ežerą, kol pasieksime įspūdingą Salto El Rocio krioklį. Nepamirškite maudymosi kostiumėlių, nes tikėtina išsimaudyti bei atsigaivinti krištolo skaidrumo gėlo vandens baseinuose. Po nuostabių vaizdų parke – pietūs vietiniame restorane. Grįžimas į Trinidadą pakeliui sustojant prie Karibų jūros poilsiui bei maudynėms. Nakvynė viešbutyje.

(P.S. Esant galimybei, nakvynė Karibų jūros pakrantės kurorte arba Trinidade vietos gyventojų namuose).

diena. Trinidadas – Sancti Spiritus – Kajo Santa Maria (Cayo Santa Maria) kurortas.

Pusryčiai. Po pusryčių pažintis su Trinidadu – tai miestas, tarsi sustingęs laike ir žavintį ne tik savo aikštėmis, gerai išsilaikiusiais neoklasicistiniais ir barokiniais pastatais, gatvėmis, kurios vis dar alsuoja ne tik tradicijomis bei legendomis, bet ir jūros bei kalnų artumu. Tai geriausiai išlikęs kolonijinio stiliaus miestas pasaulyje. Pasivaikščiojimas po senamiesčio gatves ir aikštes, kur architektūra prabyla XVIII-XIXa. bei XXa. pradžioje – cukraus gamybos pakilimo metu – populiarių stilių kalba, prilygstančia kelionei į salos praeitį. Miesto simbolis – vaizdinga Didžioji (Mayor) aikštė su senaisiais cukraus pramonės magnato grafo Bruneto rūmais. Šv.Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia. Trovos muzikos namai, kuriuose pasiklausysime folklorinės kubiečių muzikos. Degustuosime unikalų Trinidado romo kokteilį, gaminamą iš romo ir medaus, „Canchanchara” to paties pavadinimo bare. Šio gaivinančio gėrimo praeityje šeimininkai duodavo vergams pasibaigus darbo dienai. Pietūs. Po pietų išvykimas link Kajo Santa Maria. Keliaujame per cukraus gamyklų slėnį, kuriame, sakoma, būtina apsilankyti norint suprasti kubiečio sielą. Šis pasaulio paveldo objektas (nuo 1988 m. įrašytas į UNESCO) – tai kolonijinės cukranendrių cukraus pramonės ir socialinių santykių istorijos muziejus po atviru dangumi. Cukraus gamyklų slėnis parodo ir iš Afrikos atgabentų vergų buvusias baisias gyvenimo sąlygas. Šio krašto simbolis – 45 metrų aukščio plantatoriaus Isnagos pastatytas bokštas, iš kurio buvo stebimi vergai, dirbantys cukranendrių plantacijose. Slėnio panorama nuo bokšto apžvalgos aikštelės. Vėliau keliaujame į Sancti Spiritus miestą, vieną iš septynių Kubos miestų, kurį 1514 m. įkūrė ispanai šalia didžiausio salos ežero Zaza. Istorinis miesto centras su kolonijinio laikotarpio pastatais, seniausia Kubos bažnyčia, Serafino Sančeso parkas. Vėlai vakare atvykimas į Kajo Santa Maria kurortą, įsikūrusį saloje. Vakarienė „viskas įskaičiuota“. Nakvynė 4 – 5* viešbutyje Kajo Santa Maria kurorte.

dienos. Poilsis ir pramogos prie jūros Kajo Santa Maria kurorte.

Kajo Santa Maria kurortas – tai tikras rojus ir ramybės uostas čia poilsiaujantiems: saulė, nuostabi gamta ir tropinė žaluma. Nors salelė tik 13 km ilgio ir 2 km pločio, bet jos pakrantėse – 11 km nuostabių balto smėlio paplūdimių, skalaujamų krištolo skaidrumo Karibų jūros. Tai viena geriausių vietų Kuboje mėgstantiems nardymą bei vandens sportą. Jus nustebins daugybė čia esančių koralinių salų bei povandeninės gyvūnijos ir augmenijos įvairovė. Laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

Už papildomą mokestį Kajo Santa Maria kurorte siūlomos pramogos:

 - Nepamirštamas pasiplaukiojimas katamaranu, kurio metu mėgausimės saulės voniomis bei sustosime prie įspūdingų koralinių rifų išbandyti paviršinio nardymo malonumus. Vėliau po pasiplaukiojimo denyje jūsų lauks jūros gėrybių pietūs.

- Abejingų nepaliks Delfinų šou bei pasiplaukiojimas su šiais draugiškais žinduoliais.

- Giluminė žvejyba – nepraleiskite šios fantastiškos galimybės pasijusti patyrusiu žveju ir pagauti savo svajonių žuvį!

Penkios nakvynės 4 – 5* viešbutyje Kajo Santa Maria kurorte su „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema.

diena. Kajo Santa Maria – Santa Clara – Havana.

Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Pietūs viešbutyje. Išvykimas iš Kajo Santa Maria link Havanos. Pakeliui sustojimas mažame Remedios miestelyje. Šis miestelis yra žymus tuo, kad kasmet čia vyksta fejerverkų festivalis. Esant galimybei, Remedios miestelyje lankysime San Juan Bautista bažnyčią garsią paauksuotu altoriumi ir raudonmedžio lubomis. Jų restauravimą apmokėjo filantropas milionierius Eutimio Falla Bonet. Vėliau atvykimas į Santa Clarą, dar vadinamą Kubos herojaus, kovojusio su Fideliu Kastro revoliucijos laikotarpiu, Ernesto Čegevaros miestu. Apžiūrime Čegevaros memorialą, revoliucijos muziejų, „La Caridat“ teatrą, paminklą popiežiui Jonui Pauliui II-ąjam atminti, kai jis 1998 m. lankėsi Kuboje.  Atvykimas į Havanos oro uostą. Skrydis iš Havanos: Havana – Europos miestas –Varšuva/Ryga/Vilnius.
*Pageidaujantiems po turo Kuboje siūlome pratęsti atostogas Majamyje (Florida).

diena.

Grįžimas į Lietuvą.


Kelionės kaina asmeniui 2-čiame kambaryje: nuo 1949 EUR.
Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 220 EUR.
Poilsį Kajo Santa Maria kurorte galima pratęsti (būtina užsisakyti Lietuvoje).


Įskaičiuota į kelionės kainą

 • Pervežimai autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.
 • 6 nakvynės 2* – 3* – 4* (pagal šalies kategoriją) viešbučiuose su pusryčiais.
 • Pietūs visos ekskursinės programos metu.
 • 5 nakvynės 4 – 5* (pagal šalies kategoriją) viešbutyje su „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema poilsio metu.
 • Vietinio angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.
 • Ekskursinė programa ir įėjimo bilietai į programoje nurodytus objektus.
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

 

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uosto mokesčiais ~ 950 – 1300 EUR. (priklausomai nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos, t.t.)
 • Kubos viza (turisto kortelė) ~ 45 EUR/asm.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • “Tropicana Show” ~ 80 – 100 EUR/asm.
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams ~3–5 EUR/dienai/asm., asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos paslaugos, t.t.

KUBA – FLORIDA (JAV)

Pageidaujantiems po turo Kuboje siūlome pratęsti atostogas Majamyje (Florida)

Majamis – miestas, žadantis puikias atostogas. Čia nuolat šviečia saulė, vilioja žydra jūra, paplūdimiai ir Karibų virtuvė. Tai antras pagal dydį Floridos miestas, kurio klestėjimas prasidėjo maždaug prieš šimtą metų. Atsipalaiduokite ir grožėkitės Majamio dangoraižių panorama. Čia įsikūrusios įvairios įstaigos, bankai ir biurai.  Majamio paplūdimys (Majami Bičas), kuris yra visiškai atskira savivaldybė, įsikūręs saloje, su žemynu besijungiančioje galybe tiltų. Paplūdimys yra puikiai žinomas dėl 1930-ųjų Art Deco architektūros ir neoninių iškabų, kurios žavi ir vilioja praeivius. Garsiausia ir populiariausia yra pietinė palūdimio dalis – South Beach.  Čia visada verda gyvenimas – šėlstantys naktiniai klubai, barai, gurmaniški restoranai ir prašmatnios parduotuvės.

KELIONĖS PRATĘSIMAS

diena.

Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Havanos oro uostą. Skrydis iš Havanos: Havana – Majamis. Atvykimas į Majamio oro uostą. Oro uoste sutvarkius įvažiavimo į šalį formalumus, jūsų lauks pervežimas į pasirinktą viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Majamyje.

dienos.

Laisvas laikas Majamyje arba papildomai-pasirinktinai siūlomos ekskursijos. Nakvynės viešbutyje Majamyje (pageidaujantiems 1 nakvynė Ki Veste).

diena.

Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Majamio oro uostą. Skrydis iš Majamio: Majamis – Europos mietas – Varšuva/Ryga/Vilnius.

diena.

Grįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina