Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Tartu - Talinas („AHHA“ ir „PROTO“ mokslo ir išradimų centrai) 2d.

 • Išbandykite važiavimą dviračiu 8m aukštyje įtemptu lynu „AHHA“ mokslo centre!
 • Sužinokite, kas estus sieja su finougrais nacionalinio muziejaus „Uralo aidas“ ekspozicijoje.
 • Pasinerkite į interaktyvų fantazijos pasaulį „PROTO“ išradimų fabrike.
 • Kelionė autobusu,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje, dviviečiuose kambariuose,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį – nuo 25 eur.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 40 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Latviją, Estiją. Atvykimas į Estijos kultūros ir mokslo sostinę Tartu. Pažintis su senamiesčiu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, akmenimis grįstos gatvelės, vedančios prie daugybės muziejų ir žavingų mažų kavinukių, Tartu universiteto (statyto 1799m) pastatų kompleksas, Šv. Antano gildija, puoselėjanti istorinių Hanzos laikų gildijos tradicijas, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tomemegi kalva su „Toravere“ observatorija, Domo katedros griuvėsiai ir Universiteto biblioteka, “Velnių” ir “Angelų” tiltai, dviejų Vilde paminklas. Grupės pageidavimu aplankomas vienas iš Tartu muziejų (pasirinktinai):

a) *Mokslo centras „AHHA“. Pasinerkite į įvairiausius mokslo pasiekimus ir paslaptis. Važiuokite dviračiu 8m aukštyje įtemptu trosu, nusifotografuokite su sprogstančiu balionu, eidami tuneliu išbandykite savo koordinaciją, iš arti stebėkite skruzdėlyno gyvenimą ir patirkite daugybę kitokių įdomybių. Aplankykite unikalų sferinį *planetariumą, kuriame galima pamatyti mažiausias Paukščių Tako žvaigždes, skristi šalia planetų tolimiausiose galaktikose ir pajusti kosmoso platybę.

b) *Estijos nacionalinis muziejus. Interaktyvios prieigos metodais susipažinkite ne tik su Estijos, bet ir visos Baltijos jūros regiono valstybių istorija, papročiais, kultūra ir kitomis įdomybėmis. Didžiuliame sename lėktuvų angare įsikūręs muziejus tapo brangiausiu kada nors įrengtu muziejumi visoje Estijoje. Ar žinote, kas yra finougrai? Iš kur jie atsirado ir kaip gyvena? Kas juos sieja su estais ir koks yra jų kraštovaizdis? Atsakymus gausite apsilankę vienoje iš įspūdingiausių muziejaus dalių „Uralo aidas“. Išvykimas iš Tartu. Kelionė į Taliną. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritos buriavimo centras, Šv.Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto rotušė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Olevistės bažnyčios, „Storosios Margaritos“ bokštas. Laisvas laikas. Lankysite „PROTO“ išradimų fabriką. Čia galėsite pasinerti į interaktyvų fantazijos pasaulį, susipažinsite su praėjusių amžių mokslo atradimais – galbūt taip atrodė Žiulio Verno laboratorija?... Įsivaizduosite, kad vairuojate pirmąjį pasaulyje automobilį, garvežį, oro balioną ar vaikštote vandenyno dugnu. Galėsite save išbandyti jaunųjų išradėjų zonoje, pamatysite aerodinaminę karuselę, garsų gaudyklę, pianiną-žaibą... Išvykimas iš Talino. Kelionė per Estiją, Latviją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1600 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina