Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Tanzanija. Su poilsiu prie Indijos vandenyno 11d.

„Dažnas manęs klausia, kas yra ta mama Afrika, kas mane joje taip užbūrė. Nedvejodama atsakau: neaprašomo grožio kraštovaizdis, laukinė gamta, beribė laisvė – ten pasijunti be amžiaus, tautybės, be įvairių visuomenės suformuotų stereotipų. Esi tiesiog žmogus. Afrikiečiai gyvena šia diena. Gaudo akimirkas žavingas, nieko neplanuoja. Tai pakeri.“ (Eglė Aukštakalnytė Hansen)

Kelionės pratęsimas

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • Nakvynės 3-4žv. lodžijose (nameliuose) (pagal šalies kategoriją) Tanzanijos turo metu;
 • Dviejų kartų maitinimas (pagal programą);
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus parkus;
 • Vietinio angliškai kalbančio vairuotojo/gido paslaugos;
 • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
 • Valstybiniai mokesčiai.
 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo ~750 Eur;
 • Vietinis skrydis į Zanzibarą nuo ~ 360 Eur;
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje su pusryčiais ir vakariene  (pagal šalies kategoriją) Zanzibare (pageidaujantiems galime užsakyti aukštesnės kategorijos viešbutį) nuo ~ 360 Eur;
 • Tanzanijos viza ~50 USD;
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (privalomas), nelaimingų atsitikimų, bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą);
 • Mineralinis vanduo ir kiti gėrimai, arbatpinigiai (privalomi), asmeninės išlaidos, kitos nepaminėtos išlaidos;
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikrose objektuose mokama papildomai;
 • Skrydis oro balionu nuo ~495 USD (esant galimybei);
 • (*) pažymėtos papildomos pramogos .

diena. Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva-Europos miestas-Kilimandžaro oro uostas (Tanzanija).

Atskridę į Tanzaniją, Kilimandžaro oro uostą ir sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį.

Tanzanijos žemėlapis

diena. Aruša - Manjaros ežero nacionalinis parkas.

Vyksite į Manjaros ežerą, pakeliui aplankant Arušą, tai – nedidelis, bet judrus ir šurmuliuojantis Tanzanijos „kavos“ miestas, įsikūręs antro pagal dydį Tanzanijos kalno Meru (4566m) papėdėje. Aruša – tai safarių organizacinis centras, tai vieta, kur susirenka keliautojai, ketinantys šturmuoti Kilimandžarą. Čia prasideda ir/arba baigiasi dauguma didžiųjų kelionių po Tanzaniją. Aruša – vartai į Ngorongoro kraterio ir Serengečio nacionalinius parkus. Šiame mieste apžiūrėsite triukšmingą centrą. Mieste yra paštas, bankų, interneto ryšys (esant galimybei, lankysime Masajų kultūros muziejų).

Šiandien vyksite į safarį po ramybe ir giedra alsuojantį Manjaros ežero nacionalinį parką, pasižymintį nuostabiu gamtovaizdžiu ir laukinių gyvūnų gausa. Čia gyvena daugiau nei 400 rūšių paukščių, tarp kurių ir flamingai, ir kormoranai, ir pelikanai. Taip pat iš arti galima pamatyti raganosius, begemotus, dramblius, zebrus, leopardus, liūtus. Manjaros ežero nacionalinis parkas užima apie 330 km². Iš vienos pusės šį parką riboja 600 m aukščio šlaitas, iš kitos– Manjara ežeras, užimantis ~230 km² plotą. Čia lyg iš gausybės rago pasipila rausvieji flamingai, kurie klega ir ieško lesalo vandenyje. Kerintis grožis. O šalia jų kaip kontrastas- ežero pakraštyje šėlstanti juodųjų antilopių gnu kaimenė. Manjaros liūtai puikiai laipioja medžiais – jeigu pasiseks nepraleiskite progos nufotografuoti šio reto fantastiško reginio. Parke persipina įvairūs peizažai: spindintis ežeras, tankūs miškai ir statūs šlaitai.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

dienos. Manjaros ežero nacionalinis parkas – Serengetis.

Iš ryto palikę Manjaros ežero nacionalinį parką pajudėsite link Serengečio nacionalinio parko – vieno gražiausių pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinių, plytinčio Tanzanijos šiaurėje ir besiribojančio su Kenija bei jos Masai Mara rezervatu. Pietryčiuose Serengečio parkas ribojasi su Ngorongoro draustiniu, likusią jo teritoriją supa kontroliuojamos medžiojimo zonos, rezervatai. Serengečio ekosistema yra viena seniausių pasaulyje, manoma, jog jai būdingi klimato, augalijos bei gyvūnijos bruožai per pastaruosius milijonus metu nedaug kuo ir pakito.

1913 metais keliaudamas iš Nairobio į pietus Stewartas Edwardas White pažymėjo: Mylių mylias traukėme per išdegintą žemę... Vėliau išvydau prie upės žaliuojančius medžius, nuėjau dar dvi mylias ir pasijutau esąs rojuje“. Taip White apibūdino legendinį Serengetį. Serengečio nacionalinio parko plotas – 14631 kvadratinis kilometras. Jis apima begalines banguojančias lygumas, kurios kartu su Ngorongoro draustiniu ir masajų Mara draustiniu kerta Kenijos sieną ir suteikia prieglobstį didžiausiai ir įvairiausiai pasaulyje laukinių augalų ir gyvūnų populiacijai. „Siringitu“ masajų kalba reiškia „vietą, kur žemė tęsiasi amžinai“. 1951 metais teritorijai suteiktas nacionalinio parko statusas. Nacionaliniame parke žmonės negyvena, išskyrus rytiniame pakraštyje įsikūrusius masajų piemenis, ūkininkystė sparčiai plėtojama vakariniame pakraštyje. Pastangos apsaugoti gamtą atsipirko su kaupu – Serengetis klesti.

Unikalus įvairių arealų derinys sukuria nuostabią laukinio gyvenimo gausą – lygumose klajoja apie tris milijonus didelių gyvūnų. Serengetis garsėja daugybe antilopių rūšių. Čia gausu raganosių, dramblių, žirafų, begemotų ir įvairių plėšrūnų, liūtų, gepardų, leopardų ir hienų. Bet sausros ir ligos lengvai pažeidžia trapią ekosistemą, tad reikalinga rūpestinga priežiūra, kad būtų išsaugotas šis laukinių augalų ir gyvūnų prieglobstis.

Atvykę į Serengetį, ruošitės vakariniam gyvūnų stebėjimui. Visą kitą dieną (4-tą) praleisite žinomiausiame pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinyje. Saulei tekant, vyksite į kvapą gniaužiantį rytinį safarį stebėti gausybės laukinių žvėrių.

Parko pasididžiavimas – gausi liūtų populiacija (apie 3000). Čia pat ganosi ir svarbiausias liūtų „maistas“ – apie 500000 tūkstančių zebrų ir 1,5mln. antilopių gnu. Savanos pakraštyje, netoli Viktorijos ežero, teka Grumečio (Grumeti) upė, kurios krantai apaugę tankiais miškais. Sekliose upės vietose veisiasi Nilo krokodilai, laukdami, kol ištroškęs ir dėl to nelabai atsargus gyvulys ateis atsigerti į jų kontroliuojamą zoną. Plėšrieji ropliai atakuoja žaibiškai, iškart įtraukdami auką po vandeniu... Netrūksta čia ir agamų – šie driežai mėgsta kaitintis ryto saulės spinduliuose ant uolų ir akmenų.

Parke aptinkama apie 500 rūšių paukščių. Nemaža dalis paukščių migruodami laikosi stambių žvėrių kaimynystės, pvz.: nuo pramintų žvėrių takų nenukrypsta „sanitarinė policija“ – grifai, marabu, sekretoriai, laukinės patarškos. Nepamirštami reginiai su flamingų ir gandrų pulkais. Afrikos strutis savanose gerai mato visą apylinkę ir pavojų pastebi iš tolo. Gali netgi įspėti kitus gyvūnus, todėl nemažai kanopinių laikosi arčiau stručių pulkų.

Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 vakarienės. 2 nakvynės lodžijose. 

diena. Serengetis – Ngorongoro krateris.

Ryte atsisveikinsite su Serengečiu ir judėsite toliau. Po Serengečio kelias drieksis link kupino gyvybės Ngorongoro. Pakeliui aplankysime Olduvai Gorge – Olduvai tarpeklį – unikalią vietą, kurioje aptikti bene pirmųjų, sumaniųjų žmonių pėdsakai, datuojami 2 mln. metų. Šiame „žmonijos lopšyje“ iki šiol atrandama daug suakmenėjusių iškasenų. Iš kai kurių galima spręsti, kad ir antilopės gnu Serengečio apylinkėse ganosi jau daugiau nei milijoną metų.

Ngorongoro krateris yra viena didžiausių pasaulio kalderų– apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskrita. Ngorongoras - vienas iš užgesusių ugnikalnių, kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis nei dabar. Tačiau maždaug prieš 2,5 mln. metų išsiveržus ugnikalniui, kai po juo buvusios magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje. Krateris įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą ir yra saugomas kaip unikali teritorija, kuriai nėra lygių visame Afrikos žemyne. Jo forma tapo saugiu prieglobsčiu gyvūnams. Dabar tai – tikra gyvenimo laboratorija, kur iš viso pasaulio suvažiavę mokslininkai tyrinėja plėšrūnų ir žolėdžių ryšius bei genetinę izoliaciją. Kitaip negu už kraterio ribų gyvenantieji, Ngorongoro bandos nemigruoja, teikia pirmenybę maitinimuisi lygumose lietinguoju laiku ir Munge pelkynams sausringuoju laiku. Vandens ir pašaro čia  pakanka visus metus, todėl nėra reikalo traukti į kitas vietas. Taip susikūrė Ngorongoro laukinės gamtos mikrokosmas Rytų Afrikoje.

Kadaise krateris priklausė masajams. 1958 metais gentys išsikraustė iš Ngorongoro, tačiau ir šiais laikais jie dar atgena gyvulių bandas.

Stebėti gyvūnų visureigiais nusileisite žemyn 600 metrų į Ngorongoro kraterį („didelę duobę“). Šis krateris- tarsi laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Jo dugne, užimančiame 265 km², galima pamatyti vieną didžiausių Afrikoje gyvūnijos kiekį, apytikriai priskaičiuojama apie 30 000 žinduolių ir paukščių rūšių, dauguma kurių krateryje gyvena ištisus metus. Tai hienos, šakalai, antilopės, zebrai, vandens ožiai, daug gazelių rūšių ir daugybė kitų. Šioje nuostabioje kalderoje galima išvysti ir Afrikos „didįjį penketą“: buivolą, raganosį, leopardą, dramblį ir liūtą. Čia gyvena daug liūtų, bet visiems labiausiai norisi išvysti juodąjį raganosį. Teigiama, jog ši vieta dėka griežtų gamtos apsaugos įstatymų išliko viena iš paskutiniųjų juodųjų raganosių prieglobsčių. 1960 metais krateryje gyveno 110 juodųjų raganosių, tačiau dabar jų liko tik apie 20. Ngorongoro gyventoja, nenusipelniusi turistų simpatijų,- dėmėtoji hiena. Kaip ir liūtai, hienos yra nakties gyvūnai. Rezervate yra aštuonios bandos, kiekvienoje nuo – 10 iki 100 hienų, gyvenančių savose teritorijose. Ieškodama grobio hiena gali ilgai bėgti nepavargdama. Jos grobiu dažniausiai tampa antilopės gnu ir zebrai.

Kraterio teritorija taip pat yra ir ornitologų rojus. Čia galima išvysti stručius, gerves, tūkstančius flamingų ir kitų paukščių, kurių daugiau nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Derlingoje kraterio žemėje puikiai veši augalai.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

diena. Ngorongoro krateris – Tarangirės nacionalinis parkas.

Šiandien palikę Ngorongoro kraterį, vyksite į Tarangirės nacionalinį parką – šeštą pagal dydį Tanzanijoje ir garsėjantį didžiausia dramblių populiacija bei paukščių gausa, kuriame gyvena daugiau nei 550 paukščių rūšių. Parko pavadinimas kilęs iš Tarangire upės, tekančios per parką, kuri pritraukia tūkstančius migruojančių gyvūnų sausuoju sezonu. Nuostabus kraštovaizdis vilioja turistus: laukinės savanos pievos, krūmokšniai, didžiuliai storapilviai baobabai....

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė lodžijose.

diena. Aruša – Kilimandžaros oro uostas - skrydis į Zanzibarą.

Skrydis į Zanzibarą. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį.

Maitinimas: pusryčiai, vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

dienos. Zanzibaras.

3 dienos skirtos pažintinei – poilsio ir *pramoginei programai.

Maitinimas: 3 pusryčiai, 3 vakarienės. Nakvynės viešbutyje.

Zanzibaro papūldymiai

Poilsio ir pramogų programa Zanzibaro saloje (Tanzanija)

Balti smėlio paplūdimiai, perlamutrinis vandenynas ir bekraštė dangaus žydrynė – tai Zanzibaras, ketvirta pagal dydį, viena gražiausių salų pasaulyje, viliojanti poilsiautojus vandenyno gelmių grožiu, kultūrų įvairove ir egzotiška Afrikos gamta. Keliautojus žavi ne tik vandens pramogų, jūros gėrybių gausa, bet ir didžiulis koralinis rifas, juosiantis salą. Tai viena iš geriausių vietų nardymo mėgėjams Indijos vandenyne ir pasaulyje. Atslūgus vandeniui galima vaikštinėti po rifą (gylis siekia ne aukščiau kaip iki kelių), rankioti austres ar palmių šešėlyje gaivintis egzotiškais vaisiais.

Zanzibaras – ryškių spalvų ir egzotiškų kvapų sala. Ją išraizgiusios vanilės, kardamono, cinamono, muskato riešutų, pipirų, gvazdikėlių bei kitų prieskoninių augalų plantacijos. Prieskonių verslas klesti nuo seniausių laikų. Pasak vienos legendos senovėje jūrininkai tik pagal stiprų vanilės, kardamono ir cinamono kvapą atrasdavo kelią į Zanzibarą.

Turistus vilioja ne tik egzotiška salos gamta, bet ir svarbiausias Zanzibaro traukos centras yra Zanzibaro miestas, kurio senamiestis vadinamas Stone Town (Akmeninis miestas), įkurtas indų pirklių. Čia lankėsi asirai, egiptiečiai, persai, olandai. Net kinai apsistodavo. XV a. pabaigoje, kelionės aplink pasaulį metu, keletą dienų šiame mieste viešėjo garsusis klajūnas Vasko de Gama. Tai prekybinis Zanzibaro centras, salos sostinė, viena įspūdingiausių pakrantės vietų, kurioje persipina afrikietiškos, arabiškos ir kolonijinės architektūros palikimas. Siauros gatvelės, spalvingi, rytietiški turgūs bei mečetės lyg nužengusios iš ,,1001 nakties“ pasakų. Fantastiškiausi raižiniai, chaotiškos gatvelės sukuria akmeninio labirinto įspūdį. Čia begalė parduotuvėlių, mečečių, turgaviečių, tvirtovių, dvarų, apleistos persiško stiliaus pirtys bei daugybė keistų formų pastatų, kuriuose įsikūrusios užsienio šalių atstovybės. Ištroškusieji pramogų, linksmybių ir atrakcijų čia gali pasijusti kaip tikrame rojuje. Tačiau čia netvieskia neoninės šviesos, o architektūra labiau primena praeito amžiaus kolonijinius laikus.

Ironiška, tačiau saloje, kurioje už homoseksualizmą numatomos 25 metų laisvės atėmimo bausmės, gimė ir užaugo gėjų ikona tapęs dainininkas Fredis Merkuris. Jis Zanzibare garbinamas iki šių dienų. Fredžio Merkurio bare, įsikūrusiame netoli kelto prieplaukos skamba pakili „Queen“ muzika, sienas puošia daugybė dainininko nuotraukų.

Siūlomos *ekskursijos:

 • EKSKURSIJA Į KALĖJIMO SALĄ.

Laivu plauksite į Kalėjimo (Prison) salą (viena iš nedidelių salelių, esančių vos už keleto kilometrų nuo Zanzibaro). Kadaise ta pati sala vadinta Changuu. Prison (liet.-kalėjimas) prigijo XIX a., kai jose buvo laikomi nepaklusnūs vergai. Vėliau, 1893 m., saloje pastatytas kalėjimas, taip ir nesulaukęs nuteistųjų, nes buvo paverstas Indijos pabėgėlių karantino punktu. Tačiau ne architektūra yra gražiausia salos dalis. Pasiruoškite stulbinantiems laukinės gamtos reginiams: pamatysite milžiniškų vėžlių, atogrąžų miške iš arti grožėsitės povais ir kitais pasakiškais paukščiais, mažosiomis antilopėmis. Nuostabiame balto smėlio paplūdimyje Jūsų laukia dar daugiau pramogų: vandens slidės, nardymas tarp koralų.

 • EKSKURSIJA PO AKMENINĮ MIESTĄ (Stone town).

Pusdienio ekskursija po istorinį Zanzibaro miesto senamiestį – Akmeninį miestą. Aplankote senąją Anglikonų bažnyčią, pastatytą 1874 m. vietoje vergų turgaus, Zanzibaro muziejuje – „Stebuklų rūmus“ (Beit el Ajaib, Maruhubi), sultono Barghash pastatytu 1883 m. (pirmasis Rytų Afrikoje elektrifikuotas pastatas). Užsukate į senąją tvirtovę (1700 m.), miesto turgų, veikiantį nuo 1904 m. Zanzibaro miesto senamiestis – viena įspūdingiausių vietų visoje salos pakrantėje. Senovinių gatvelių labirintai, žalvariu kaustytos drožinėtos namų durys, nesibaigianti mažų parduotuvėlių, mečečių, kiemų, tvirtovių ir turgaviečių virtinė... O kur dar didžiulės bažnyčios, apleistos persiško stiliaus pirtelės ir užsienio konsulatai!

 • “PRIESKONIŲ TURAS”

Zanzibaras ne veltui vadinamas ir “prieskonių sala”. Siūlome puikią galimybę savo akimis pamatyti, kaip plantacijoje auginami prieskoniai: cinamonas, kardamonas, gvazdikėliai, pipirai, muskato riešutai, kakava, vanilė ir kt.

 • EKSKURSIJA PO JOZANI MIŠKĄ

Tai natūralus rezervatas, garsėjantis raudonosiomis beždžionėmis Colobus, kurias galima pamatyti tik Zanzibare! Garsios ir retosios drugelių, paukščių, reptilijų ir amfibijų rūšys, eukaliptai, figmedžiai, kita augmenija.

Kitos lankytinos vietos Zanzibare:

Mangapeani (liet. –„Arabų krantas“) miestelis (apie 20 km į šiaurę nuo Zanzibaro miesto), garsus koralų kilmės ola su įspūdingu vandens baseinu ir „Vergų kambariu“, kuris buvo išskaptuotas vieno vergų pirklio užsakymu. Nuostabus ir miestelio paplūdimys.

Kidichi (4 km nuo miesto) persiškos pirtys, sultono Saido pastatytos 1850 m. Aplink vietovę – kokosų ir prieskonių plantacijos. Panašiais vaizdais ir malonumais turistus vilioja ir netoliese esantis Kizimbani. 

diena. Skrydis: Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva. Grįžimas į Lietuvą.

Objektų lankymo eiliškumas ir skaičius gali keistis. Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą kelionės metu dėl nepalankių programos vykdymui oro sąlygų ir kitų veiksnių, kurių kelionės organizatorius negali įtakoti ir numatyti iš anksto.

Pageidaujantiems, galimas *kelionės pratęsimas:

 1. Kenijos kurorte Mombasoje,
 2. Zanzibaro saloje (Tanzanija),
 3. Seišelių salose (viešbutyje arba plaukimas burlaiviu aplink salas),
 4. Mauricijuje ir Reunjone (galima rinktis vien Mauricijų).

Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis!

Lėktuvo bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.

Minimalus keliautojų skaičius - 15

Kelialapio kaina (1 asmeniui) - 1989 Eur;

250 Eur- priemoka už 1-tį kambarį.

-

Dešimt taisyklių, kaip nepražūti Afrikoje:

 • Niekada garsiai nevadinkite Afrikos gyventojų „negrais“ ir niekada negalvokite, kad vergai,-tai skaudi praeitis. Jie tokie pat žmonės, kaip ir mes.
 • Nemanykite, kad visi afrikiečiai iki šiol bėgioja po laukines džiungles su šiaudiniais sijonais, nuogais užpakaliais ir nuogomis krūtinėmis, tai gali įžeisti išsilavinusius, pasiturinčius vietos žmones. Tuo mama Afrika ir žavi, kad ten dar yra tokių homo sapiens palikuonių.
 • Nesikeikite angliškai, ypač nevartokite frazės „F.you“ taip rodydami, kad pykstate ant žmogaus. Nerodykite vieno stataus piršto kombinacijos. Jei jau prireikė, keikitės lietuviškai, vis tiek ir supras, ir nesupras.
 • Pasitikėkite tik savimi. Prisiminkite, kad jūsų gyvybė ir saugumas – jūsų pačių rankose, būkite budrūs, jokia turistinė kompanija už tai neatsakinga.
 • Vandenį gerkite tik iš gamykloje sandariai užsuktų butelių arba virintą. Savanoje gerkite daug ir išnaudokite kiekvieną progą nusilengvinti švariame tualete, nes teks lengvintis ir lauke.
 • Egzotiškus vaisius valgykite tik nuplautus.
 • Laukinė gamta yra laukinė, nacionaliniai parkai ar rezervatai – ne zoologijos sodas.
 • Jeigu pasiklydote laukinėje savanoje, sekite paskui babuinus. Jie vis tiek kada nors atves į žmonių gyvenamas vietas.
 • Saugokite pasus ir asmens dokumentus ne tik nuo vagišių, bet ir nuo beždžionių. Lietuvos ambasada visam Afrikos žemyne yra tik Egipte.
 • Atraskite Afriką savyje ir surasite save Afrikoje.

Eglė Aukštakalnytė Hansen

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina