Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

SVETINGOJI ARMĖNIJA 8D./7N.

Kelionės kaina nuo 562 EUR
Užsakant internetu taikome 2% nuolaidą


1 diena: Skrydis į Jerevaną. 
Atvyksite į Jerevano oro uostą, kur jus sutiks mūsų partnerių atstovai. Pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Jerevane. 

2 diena: Garni šventykla – Gegardo vienuolynas – „Lavašo“ kepimas
Pusryčiai. Kelionė prie I a. pr. Kr. pastatytos pagoniškos Garni šventyklos, skirtos saulės dievui. 301 m. priėmus krikščionybę šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Iki šių dienų yra išlikę šalia šventyklos esantys karalių dvaro griuvėsiai bei įspūdingos pirčių mozaikos. Po to aplankysite Azato upės šlaito uolose įkurtą V-XIII a. menantį Gegardo vienuolyną, saugomą UNESCO. Šis vienuolynas laikomas neprilygstamu XIII a. armėnų architektūros pavyzdžiu. Kai kurios komplekso bažnyčios iškaltos aukštose uolose. Dėl savo neįprastos padėties ir subtilios puošybos vienuolynas laikomas itin tinkama vieta ieškoti įkvėpimo ir dvasinio peno. Vėliau turėsite galimybę dalyvauti „lavašo“ (tradicinės armėnų duonos) kepimo procese. „Tandyre“ (tradicinė armėniška krosnis) išsikepę šios duonos galėsite jos paragauti su vietinės gamybos sūriu ir darže užaugintais žalumynais. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

3 diena: Ečmiadzinas – Zvartnoc katedra
Pusryčiai. Išvyksite link Ečmiadzino. Pakeliui aplankysite didingą Ripsime  šventyklą, kuri pavadinta kankinės palaidotos rūsyje po altoriumi, vardu. Už atsisakymą ištekėti už Trdato III ji buvo nukankinta ir nužudyta, o jos žūties vietoje VII a. katolikosas Komitas pastatė šventyklą. Atykstate į Ečmiadziną, dvasinį Armėnijos centrą. Ečmiadzino miestelis vadinamas armėnų Vatikanu, nes ten įsikūrusios pagrindinės bažnytinės struktūros: katedra, pastatyta 303 metais; apaštalo rūmai, katolikoso rezidencija, kurijos tarnybos, kunigų seminarija, leidykla, svečių namai. Aplankote IV a. Ečmiadzino katedrą, pirmąją katedrą senojoje Armėnijoje ir seniausią katedrą pasaulyje; Armėnų bažnyčios lobyną, kur  saugoma Šventoji ietis – ja romėnų kareivis perdūrė Kristui šoną. Pakeliui į Jerevaną sustojate aplankyti Zvartnoco katedros (VII a.), Armėnijos viduramžių architektūros šedevro, įtraukto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

4 diena: Sagmosavank vienuolynas – Artašavan gyvenvietė – Amberd tvirtovė – Karmravor bažnyčia –   Ošakan kaimelis
Puryčiai. Išvyksite aplankyti ant vieno iš gražiausių Armėnijos kanjonų krašto stovintį Sagmosavank vienuolyną. Vienuolynas buvo pastatytas XII – XIII a. ir sudarytas iš keturių pastatų. Per 1988 metų žemės drebėjimą jis buvo stipriai apgriautas, bet nuo 1998 iki 2000 metų ir vėl atstatytas. Toliau aplankysite paminklą armėniškai abėcėlei, kuris buvo pastatytas 2005 m., minint 1600 metų abėcėlės atsiradimo jubiliejų. Pakilus į 2300m aukštį aplankysite rusčią Amberd tvirtovę. Pietums galėsite pasimėgauti **BBQ patiekalais. Po pietų aplankysite Karmravor bažnyčią (VII a.) – vieną iš mažiausių armėniškųjų bažnyčių. Dienos pabaigai išvyka prie Šv. Mesropo Maštoco, armėnų abėcėlės autoriaus, laidojimo rūsio, esančio Ošakan kaime. Armėniškų raidžių alėja: unikali kiekviena abėcėlės raidė padaryta iš tufo, turtingai papuošta raižyba ir bareljefais. Laidojimo rūsys priskiriamas V a., o bažnyčia pastatyta ties kripta jau XIXa. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

5 diena: Noravank – Tatevo vienuolynas - Karaundž
Pusryčiai. Atvykę į Vajoc Dzor regioną aplankysite Novarank vienuolyno kompleksą, kurį sudaro trys cerkvės. Toliau Tatevas... Žvelgiant į Tatevo vienuolyno nuotraukas sunku patikėti, jog tai – ne išmaniomis kompiuterio programomis kurtas atvirukas, o tikras pastatas. Religinis kompleksas dar IX amžiuje įkurtas ant stataus šlaito, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys aplinkinių kalnų vaizdai. Nors statinys itin nuošalus, į jį patekti nėra sudėtinga – su artimiausiu Halidzoro kaimu šventovę jungia keltuvas, pavadintas „Tatevo sparnais“. Pabaigai apsilankysite unikalioje vietovėje. National Geographic įtraukė megalitinį kompleksą Karaundž (223 vertikaliai pastatyti akmenys su kiaurymėmis) į seniausių pasaulio observatorijų sąrašą. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

6 diena: Sevano ežeras – Diližanas – Agarcin vienuolynas
Pusryčiai. Išvyksite prie Sevano ežero. Tai pats didžiausias ežeras Kaukazo kalnuose. Telkšo tektoninėje įduboje Armėnijos kalnyne, 1900 m aukštyje virš jūros lygio. Ežerą supa kalnai. Į šiaurę nuo Sevano ežero įsikūręs kurortinis miestas Diližanas, gerai žinomas ne tik savo gamtos grožiu ir švelniu klimatu, bet ir architektūriniais paminklais. Taip pat čia pasigrožėsite ir Agarcin vienuolyno kompleksu, kurį sudaro trys cerkvės. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

7 diena: Jerevanas
Pusryčiai. Ši diena skirta apžalginei ekskursijai po Armėnijos sostinę. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, kurio istorija prasideda VIII a. ir tęsiasi iki šių dienų. Įkurtas Ararato kalno papėdėje prie Radzano upės šiandieną Jerevanas yra didžiausias Armėnijos miestas bei šalies kultūrinis ir ekonominis centras. Aplankysite Erebuni muziejų, vietos turgų, kilimų fabriką, „Ararat“ konjako gamyklą bei prekybos centrą „Armėnijos prekybiniai ženklai“. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

8 diena: Skrydis į Vilnių
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pervežimas: oro uostas – viešbutis – oro uostas, 
• 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais pažintinio turo metu,
• kelionė turistinės klasės autobusu/mikroautobusu Armėnijoje,
• ekskursijos pagal programą rusų kalba,
• rusakalbio kelionės vadovo paslaugos.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• tarptautinio skrydžio bilietai,
• ** BBQ pietūs - apie 9 EUR,
• medicininių išlaidų draudimas,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

 

Pastabos:
• galimas apgyvendinimas 4* / 5* viešbučiuose už papildomą priemoką,
• informacija apie skiepus 
www.ulac.lt/keliautojams.

Svarbu:
• keičiantis paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis,
• lankomų objektų eiliškumas ir laikas gali keistis.

 


KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina