Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Šri Lanka

10 DIENŲ PAŽINTINĖ KELIONĖ ŠRI LANKOJE + POILSIS PAPLŪDIMYJE

-

Kelionės programa:

1 DIENA

Atvykus oro uoste Jus pasitiks vietiniai partneriai, pervežimas į viešbutį Negomboje – miestas dar kitaip mėgstamas vadinti „mažąja Roma“. Poilsis po skrydžio.

Negombas... tai pats populiariausias salos kurortas. Turistiniu traukos centru laikomas miestas, kuriame gyvena daugiausiai katalikų, ne veltui vietiniai Negombą mėgsta vadinti „Mažąja Roma“. Šis miestas yra įsikūręs vaizdingoje Negombo lagūnoje. 

Nakvynė Negomboje.

 

2 DIENA

Po pusryčių kelionė į Sigiriją/Dambulą. Pakeliui aplankysite dramblių prieglaudą, įsikūrusią Maha Oya upės pakrantėse.

Ši dramblių prieglauda buvo įsteigta jau 1975 metais siekiant išsaugoti dramblių veisles. Dramblių prieglauda yra skirta mažiems drambliukams, kurie negali pasirūpinti savimi, arba tiems, kurie dėl tam tikrų priežasčių atsiskyrė nuo bandos ar buvo sužeisti.

Toliau važiuosite į Dambulą, o pakeliui užsuksite į kripto šventyklą - Ethugala Raja Maha Viharaya Kurunegaloje. Šią šventyklą pastatė karalius Suratissa. Tai viena iš svarbiausių vietų budistams.

Nakvynė Dambuloje/Sigirijoje.

-

3 DIENA

Papusryčiavę išvyksite į Polonaruvą.

Tai viena iš pačių žymiausių vietų visoje Šri Lankoje, įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. XI amžiuje pastatyta viduramžių Šri Lankos antroji sostinė vis dar dvelkia senove ir ramybe. Šiandien čia griuvėsiai džiunglėse, kuriose yra išlikę rūmų ir šventyklų akmeninės dalys, Budos statulos, smulkūs raižiniai, lotosų tvenkiniai, bibliotekos griuvėsiai. Veikia vienintelė budistų šventykla po atviru dangumi, čia pamatysite 3 Budas iškaltas ant 25 tonų sveriančios uolos. Norint prieiti arčiau reikia laikytis visų šventyklų lankymo taisyklių: nusiauti batus, prisidengti kelius bei pečius.

Palonaruve aplankysite dar keletą archeologinių bei istorinių objektų, kurie yra priskiriami Šventajam Miestui:

Didingoji statula. Dažniausiai įvardinama kaip statula skirta Parakramabahu I. Ši akmens statula buvo sukurta Polonaruvos laikotarpiu, tačiau tikrasis tapatumas nėra žinomas iki šiol. Didingoji statula vaizduoja rimtą veidą, laikantį rankose knygą.

Keturkampis. Dar kitaip vadinamas Danties relikto šventykla, šis keturkampis jungia šiaurinės miesto dalies statinius su tais, kurie yra prie ežero krantų - karališkų rūmų griuvėsiais.

Karalių rūmų griuvėsiai. Karaliaus Parakumba rūmai kadaise turėjo 7 aukštus, dabar yra išlikę tik trys.

Vatadage stupos simbolizuojančios Budos nušvitimą.

Hatadage – senovės reliktų šventykla kuri buvo pastatyta naudojant medieną, akmenis, bei plytas, dabar yra išlikę tik plytų ir akmenų sienų dalys.

Gal Vihare šventykla uoloje. Galėsite pamatyti tris Budos statulas iškaltas uoloje: gulinčio, sėdinčio ir stovinčio Budos. O įdomiausia tai, kad gulinčios Budos ilgis siekia iki 14.12 metrų.

Alahana Privena didysis vienuolyno kompleksas. Vienuolynas yra išsidėstęs terasomis idiliškai sutvarkyto parko teritorijoje, kurioje rasite tiek mažų tiek didelių tvenkinių. Visas komplekso plotas apima net 80 hektarų.

Kumara ir Lotoso tvenkiniai.

Plytų šventovė – Thuparamaya. Apie vieno metro aukščio su trimis projekcijomis senovėje vaizdavusio Budos atvaizdus šventykla. Čia dabar tik plytų krūva.

Rankoth Vehera stupos.

Pabalu Vehera stupos.

Thiwanka Image House.

Muziejus, kuriame rasite ne tik senovės meno paminklus bet ir šiuolaikinio modernaus meno kūrinius.

Po pietų kopsite į „Liūto uolą“ Sigirijoje, kuri yra į traukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

 Tai V a. ant Sigirijos uolos iškilusi 200m. tvirtovė. Legenda pasakoja, jog karalius Kasyapa nužudė tėvą ir užėmė jo sostą. Bijodamas netikro brolio keršto karalius ant uolos pasistatė savo rezidenciją. Čia išlikę Sigirijos karalystės freskos, kuriose pavaizduotos ore plazdančios apsinuoginusios karaliaus žmonos. Iš 500 buvusių freskų iki mūsų laikų išliko tik 17, kurios vis dar nepraradusios savo spalvinių gamų keri kiekvieną čia apsilankantį turistą.

 Nakvynė Dambule/Sirgirijoje.

-

4 DIENA

Po pusryčių keliausite į Kandi– trečiąją šalies sostinę esančią tarp Dambulos ir Matalės miestų. Pakeliui aplankysite Dambulos šventyklą olose.

Šventykla yra sudaryta iš penkių uolų, kuriose išvysite įstabių, žmogaus rankų iškaldintų Budos skulptūrų ir spalvingų freskų vaizduojančių Budos gyvenimą. Daugelis šių skulptūrų yra dengtos auksu, o freskos nutapytos rudeniškomis spalvomis taip pat tviskančiomis auksu. Šventyklos olose rasite apie 150 Budos statulų, kurių didžiausia iškalta iš 14 m. aukščio uolos.

Trumpam sustosite pailsėti, o po jos aplankysite prieskonių sodus.

Čia pamatysite visą galybę skirtingų prieskonių rūšių, susipažinsite su auginimo ypatumais bei sužinosite įdomiausius faktus apie prieskonių auginimą bei jų vartojimą virtuvėje.

Aplankysite Muthu Mari Amman induistų šventyklą.

Tai didžiausias pastatas mieste. Šie bokštai išpuošti šimtais dieviškųjų būtybių skulptūromis.

Atvykstate į Kandį. Vakare išvysite tradicinius Kandžio miesto šokius su būgnais ir „ugnies vaikščiojimais”. Pasibaigus tradicinių šokių programai galėsite pasivaikščioti po miestą ir aplankyti Budos danties šventyklą.

Nakvynė Kandyje

-

5 DIENA

Papusryčiavę keliausite į Nuvara Elija.

Britų pamėgta vieta dar kitaip vadinama kaip Mažoji Anglija - apsupta žaliuoju kilimu. Tai kalvos ant kurių auga arbata, tolumose matomi vandens kriokliai, aplink vien tik kvapą gniaužiantis kraštovaizdis. Nuvara Elija – tai ramus kurortas įsikūręs miškingame baseine prie Pidurutagalos kalno toliau nuo Kolombo dulkių ir miesto šurmulio. Piduratalagos kalnas yra vienas aukščiausių Šri Lankoje (2524 m.), Adomo viršukalnė yra labiausiai piligrimų lankomas objektas.

Dienos eigoje aplankysite arbatų plantacijas bei arbatos gamyklą. Galėsite iš arti stebėti pasaulinio garso Ceilono arbatos gamybos procesą, bei pasigardžiuoti šviežios arbatos puodeliu. Po to pasivaikščiojimas miestelyje aplankant Viktorijos parką, Gregorio ežerą, golfo aikštynus, bei vietinį turgų. Vakare laisvas laikas pasivaikščiojimui po apylinkes.

Nakvynė Nuvara Elija miestelyje.

-

6 DIENA

Po pusryčių vyksite į Pietų Bentotos paplūdimį. Pakeliui galėsite pasimėgauti natūraliu kalnų gamtos grožiu bei čia pat įsikūrusias kriokliais Devon ir St. Claires.

Nakvynė Bentotoje.

-

7-8 DIENOS – poilsis paplūdimyje

Poilsis auksiniame Bentotos paplūdimyje, pasimėgaujant saule, jūra, bei vandens pramogomis.

Nakvynė Bentotoje.

-

9 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Kolombo miestą.

Kolombas  – Šri Lankos sostinė. Žavingas Rytų ir Vakarų, praeities ir dabarties mišinys. Komercinė šalies sostinė, kurioje gausu lankytinų vietų, parduotuvių, galimybė pasimėgauti įvairių virtuvių restoranais.  

Ekskursija po Kolombo miestą, kurios metu aplankysite:

Budistų šventyklas;

Olandų bažnyčią;

Gangaramaya ir Ganeshan šventyklas;

Miesto aikštę – baltuosius rūmus. Tai Baltųjų Rūmų esančių JAV sumažinta kopija;

Cinamono sodus. Kitaip dar vadinami Šri Lankos Beverly Hills;

Modernaus meno centrą;

Naujuosius Prezidento rūmus.

Nakvynė Kolombe

-

10 DIENA

Pervežimas į oro uostą, išvykimas.

-

Kelionės data: kelionės data yra derinama individualiai su keliautoju.

-

Kelionės kaina:

Keliaujant nuo 2018 m. 05.01 d. iki 06.01 d. - 832 eur/asm + avia bilietas (gyvenant dviviečiame kambaryje)

Keliaujant nuo 2018 m. 07.01 d. iki 08.01 d. -  905 eur/asm + avia bilietas (gyvenant dviviečiame kambaryje)

Keliaujant nuo 2018 m. 09.01 d. iki 10.31 d. -  832 eur/asm + avia bilietas (gyvenant dviviečiame kambaryje)

- Į kelionės kainą įskaičiuota:

Apgyvendinimas dviviečiuose kambariuose 3* ir 4* viešbučiuose su pusryčiais.

Pervežimas privačiuose automobiliuose su angliškai kalbančiais gidais.

Bilietai į mokamus lankomus objektus, kurie yra įtraukti į kelionės programą.

Angliškai kalbančio gido/vairuotojo paslaugos.

Valstybiniai mokesčiai.

Į kelionės kainą nėra įskaičiuota:

Pietūs ir vakarienės.

Papildomos išlaidos aplankant miestus savarankiškai.

Papildomos priemokos (Kalėdinės ir Naujametinės vakarienės)/ Kandy Perahera šventės metu papildoma priemoka viešbučiuose (2018 m. Rugpjūčio 16-26 d.)

Papildomos asmeninės išlaidos.

- PASTABOS:

Įsiregistravimas į viešbutį nuo 14:00 val.

Išsiregistravimas iš viešbučio iki 11:00 val.

Viešbučio rezervacija bus patvirtinta pagal viešbučių užimtumą. 

Viešbučių kainos gali keistis priklausomai nuo įvykių ar nenumatytų aplinkybių, kurių negalima numatyti arba išvengti.

Atšaukimas: likus 21 dienai iki kelionės 100 % , likus 1 mėnesiui - 50 %.

-

*Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama

Kelionių organizatorius „LITAURA“ Žalgirio g.88-403, Vilnius LT-09303 Tel.: +370 5 273 1337 Mob.: +370 674 18318 El.paštas: vilnius@litaura.lt     Tapk mūsų draugu „Facebook“!  https://www.facebook.com/Jazztravel.lt/?fref=ts  
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina