Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Špicbergeno archipelago atradimas 6d.(9d.*)

 • Super pasiūlymas kelionių gurmanams.
 • Kelionė poliariniu laivu po Špicbergeno archipelagą.
 • Galimybė pasilikti Longjyrbieno miestelyje ir užsisakyti vietoje siūlomas ekskursijas. Nenusivilsite – ekskursijų pasirinkimas tikrai platus.

Tai poliarinių meškų, didžiulių banginių, jūrų liūtų, ruonių, baltųjų naktų ir šiaurės pašvaistės kraštas. Jūsų laukia kitokio pasaulio pažinimas ir azartiški nuotykiai – plaukimas poliariniu laivu, pasivaikščiojimas ledo liežuviais, pasivažinėjimas šunų kinkiniais.

Špicbergeno salynas Arkties vandenyne - Norvegijos Arkties karūna - tai vėjų, vandenyno, ledo ir sniego suformuotos salos, kurių biologinė įvairovė priklauso nuo šiltosios Golfo srovės. Norvegai salyną vadina Svalbardu, abu pavadinimai yra teisingi, tačiau visas salynas turėtų būti vadinamas Svalbardu („šaltieji krantai“), nes Špicbergenas yra tik jo dalis. Tai didžiausia sala, kurioje gyvena absoliuti dauguma šios amžino įšalo žemės gyventojų. Visą archipelagą sudaro trys pagrindinės - Vakarų Špicbergeno, Šiaurės Rytų Žemės, Edžo ir daugiau nei 1000 mažesnių salų. Špicbergeno sostine laikoma Longjyrbieno gyvenvietė. Atvykti čia nesunku, tačiau keliauti po jį savarankiškai – didelis iššūkis. Už Longjyrbieno miesto ribų rekomenduojama keliauti tik grupėmis ir būtina turėti šaunamuosius ginklus – tik taip galima apsisaugoti nuo poliarinės meškos nasrų. Populiariausia keliauti poliariniais laivais, tai yra praktiškai vienintelis būdas patekti į Barencburgą, slavišką angliakasių „tvirtovę“, kurioje apsilankyti tiesiog būtina.

GRŪDA siūlo savo keliautojams išskirtinį nuotykį Arktyje, plaukiant poliariniu laivu. Ši kelionė -  tai nuotykių turas žeme ir jūra po Špicbergeno archipelagą. Atraskite nepaprastą kraštovaizdį, ledynus, fiordus ir pamatykite laukinius Arkties gyvūnus. Jei oro sąlygos leis ir Jus lydės sėkmė,  pamatysite patį Arkties karalių -  galingą baltąjį lokį. Šios ekspedicijos programą lems oro, vėjo ir ledo sąlygos. Keliautojų saugumas yra prioritetas, todėl kelionės metu laivo kapitonas priims sprendimą dėl tikslaus maršruto. Ši programa preliminari, o kiekviena ekspedicija yra unikali ir jos programa gali būti keičiama.

Nepageidaujantys plaukti poliariniu laivu, turės galimybę pasilikti Longjyrbieno miestelyje ir užsisakyti vietoje siūlomas ekskursijas. Nenusivilsite – ekskursijų pasirinkimas tikrai platus.

Į kelionės laivu (1-6 kelionės dienos) paketo kainą įskaičiuota:

 • Pervežimas iš oro uosto į viešbutį Longjyrbiene ir atgal;
 • 1 nakvynė viešbutyje Longjyrbieno miestelyje su pusryčiais ir pietumis (turo pradžioje);
 • 4 nakvynės vidinėje kajutėje (yra galimybė užsisakyti aukštesnės kategorijos kajutę už papildomą mokestį);
 • Ekskursija po Longjyrbieno miestelį su vietiniu gidu (anglų kalba);
 • Įėjimo bilietai į Longjyrbieno muziejų ir Barenco stovyklavietę;
 • Visi pervežimai (antžeminiu ir jūros transportu) pagal programą;
 • Maitinimo tipas laive „viskas įskaičiuota“.

Į kelionės kainą (1-9 kelionės dienos) neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uostų mokesčiais – nuo 550 Eur (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Papildomos 3 nakvynės viešbutyje Longjyrbieno miestelyje  - nuo 500 EUR (kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo);
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (būtinas);
 • Už papildomą mokestį paminėti lankomi objektai ir pramogos.
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, gėrimai, kitos nepaminėtos išlaidos.

diena. SKRYDIS IŠ VILNIAUS Į LONGJYRBIENO MIESTĄ (su persėdimu).

Atvykimas į Longjyrbieno oro uostą - šiauriausią civilinį oro uostą pasaulyje. Pervežimas į viešbutį. Longjyrbienas  - didžiausia gyvenvietė Špicbergeno archipelage ir šiauriausia gyvenvietė pasaulyje, kurioje nuolat gyvena apie du tūkstančius gyventojų, daugiausia norvegų ir rusų. Fantastiniame Arkties kraštovaizdyje rasite visus šiuolaikinio miesto patogumus. Meno galerijos, barai, restoranai, parduotuvės natūraliai įsilieja į arktinę gamtą, kuri yra tarsi priešnuodis šiuolaikinio gyvenimo tempui ir jo sukeltam stresui. Laisvas laikas.  Nakvynė viešbutyje. 

diena. LONGJYRBIENAS – BARENCBURGAS. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU.

Po pusryčių Jūsų lauks ekskursija po Longjyrbieną, kurio istorija susijusi su anglies kasyba - anksčiau čia veikė kelios akmens anglių kasyklos, o dabar liko tik viena. Dabar vietos gyventojai dirba mokslinių tyrimų centruose, verčiasi turizmu, nes įspūdingos gamtos krašte keliautojų netrūksta. Vėliau lankysite Svalbardo muziejų ir Barenco stovyklavietę. Apžiūrėję miestelį, sėsite į poliarinį laivą nepamirštamam kruizui salyno pakrantėmis. Nedideliu laivu priplauksite iki sunkiau pasiekiamų pakrančių vietų.

Kelionė skaidriais, ledo gabalų pritrupintais vandenimis, kuriuose prunkščia jūrų liūtai, nardo vikrūs ruoniai, pakrantėse šildosi jūrų vėpliai ir krykštauja žuvėdros, bus išskirtinė ir tikrai nepamirštama. Pirmasis sustojimas -  slaviška gyvenvietė Barencburgas, ilgą laiką priklausiusi Rusijai. Čia vis dar gyvena apie 500 gyventojų, dauguma – angliakasiai ir jų šeimos. Miestelyje susipažinsite su rusiškų artefaktų kolekcija. Nakvynė laivo kajutėje. 

diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien praplauksite daug fiordų, salų ir egzotiškų paplūdimių. Laukine gamta, vėsiu ir skaidriu oru Jus pasitiks didžiausias salyne -  8 km ilgio ir 5 km pločio - Magdalenos fiordas.Jei oro sąlygos leis, išlipsite į krantą ir susipažinsite su vietos kultūros paveldu -  banginių medžioklės stotimi, kuri čia stovi nuo XVI a. Šioje vietoje didžiausia tikimybė pamatyti baltuosius lokius, banginius ir ruonius. Nakvynė laivo kajutėje. 

diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien lankysite Šiaurės Vakarų Špicbergeno nacionalinį parką. Šią ledinę vietovę, kur vandenyje atsispindi smailios kalnų viršūnės, atrado ir Špicbergeno pavadinimą davė Vilhelmas Barencas (1596m). Nuo laivo denio grožėsitės įspūdingais Šiaurinio Špicbergeno fiordais. Plauksite gilyn ketvirtu pagal dydį salyne Woodfiordu iki milžiniško ir greitai judančio Monako ledyno, kuris ledo liežuviais leidžiasi tiesiai į vandenyną. Šis platus fiordas žymus savo kraštovaizdžio įvairove – nuo didžiausių lygumų visame Svalbarde iki snieguotų viršūnių. Visą dieną plauksite palei Monako ledyną, praplaukdami daugybę salelių, kuriose vasaros metu galybė ančių peri savo jauniklius. Jei pasiseks, čia pamatysite ieškančius maisto baltuosius lokius. Taip pat jus lydės vis iškylantys įkvėpti banginiai ir gulintys ant ledo lyčių tingūs ruoniai. Jei ledo sąlygos leis, praplauksite 800  šiaurės lygiagretę ir Morfeno salą. Nakvynė laivo kajutėje.

diena. PLAUKIMAS POLIARINIU LAIVU ŠPICBERGENO SALYNO PAKRANTĖMIS.

Šiandien priplauksite Kongsfiordą, didžiausią Šiaurės Vakarų Špicbergeno pakrantės fiordą. Kraštovaizdis labai įvairus: nuo plačių tundrų lygumų iki kalnų viršūnių, didingų ledynų, besileidžiančių tiesiai į jūrą. Ypač graži vidinė fiordo dalis. Matysite Mitros viršūnę, esančią šiauriniame fiordo krante. Pasiekę fiordo galą, gėrėsitės didinguoju 19 km ilgio Kongsbreen ledynu su trimis kyšančiomis uolomis: Nora (Norvegija), Dana (Danija) ir Svea (Švedija).  Vėliau keliausite į Ny-Alesundą, esantį 78055‘ šiaurės platumoje. Tai šiauriausia pasaulyje gyvenvietė, kurioje visus metus gyvena žmonės. Anksčiau čia buvo anglių gavybos miestelis, o dabar - pažangi Arkties mokslinių tyrimų stotis. Nakvynė laivo kajutėje. 

diena. PLAUKIMAS Į LONGJYRBIENO MIESTĄ. SKRYDIS Į LIETUVĄ ARBA PRAMOGOS LONGJYRBIENO APYLINKĖSE.

Anksti ryte atplauksite į Longjyrbieną:

A variantas. Pervežimas į oro uostą skrydžiui į Lietuvą.

B variantas. Pažinties su Svalbardu pratęsimas. Norintiems (už papildomą mokestį, kaina 60 EUR asmeniui) pasiūlysime išvyką prie Longyear ledyno ieškoti fosilijų. Norite rasti 40–60 milijonų metų senumo augalų fosilijas? Mes padėsime jums susirinkti asmeninę fosilijų kolekciją. Špicbergene uždrausta rinkti gėles, tačiau, jei radote augalą, kuriam 60 milijonų metų, galite drąsiai jį pasiimti! Su vietiniu gidu ir jį lydinčiu haskiu, vyksite per tekančius upelius ir kalvotą reljefą link Longyear ledyno suformuotos morenos. Būtent čia galima rasti 40–60 milijonų metų senumo augalų ir gyvūnų fosilijas. Grįžimas į Longjyrbieną. Nakvynė viešbutyje.

Prasitęsiantiems kelionę papildomos 3 nakvynės Longjyrbieno miestelyje su pusryčiais nuo 500 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje. Kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo. Kaina tikslinama užsakymo metu.

dienos. PRAMOGOS LONGJYRBIENO APYLINKĖSE

Pusryčiai. Dvi laisvos dienos Longjyrbiene. Siūlome šias ekskursijas (už papildomą mokestį, užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje):

Vaizdingas žygis nuo jūros iki viršukalnių Longjyrbieno apylinkėse. Kaina 130 EUR asmeniui.

Išvyką pradėsite pervežimu iš Longjyrbieno į prieplauką, kurioje sėsite į atvirus „pollarcircel“ katerius ir plauksite per Advent fjordą į Revnesetą, iš kur pradėsite savo žygį pėsčiomis. Žygiuosite per Luizės ir Karolinos slėnius. Čia gėrėsitės vešlia Svalbardo augmenija ir besiganančiais elniais. Taip pat matysite daugybės pirmųjų anglies kasyklų liekanas. Slėnio gale įkopsite į Forkastningso kalną, nuo kurio atsiveria nepakartojami vaizdai į visą Isfjordą. Tai vidutinio sudėtingumo žygis, kurio trasos ilgis 10 km. Žygio metu pasikeliama į 400 metų aukštį. Trukmė apie 3 valandas. Gėrimai ir užkandžiai įskaičiuoti. 

Medžiotojų pėdsakais. Kaina 60 EUR asmeniui.

Jūsų laukia įspūdingas 1-2 km pasivaikščiojimas po Arkties tundrą. Šioje kelionėje pėsčiomis susipažinsite su senųjų medžiotojų kasdieniniu gyvenimu - poliarinių lapių ir lokių medžioklė paprastai prasidėdavo vėlyvą rudenį, o spąstus tikrinti reikėdavo visą poliarinę naktį. Vaikščiodami su vietiniu gidu po tundrą, susipažinsite su Svalbardo medžiotojų gyvenimu ir medžioklės ypatumais. Trukmė apie 3 valandas.

 

Turas baidarėmis Advento fiordu. Kaina 160 EUR asmeniui.

Tai plaukimas baidarėmis Advento fiordu su vietiniu gidu. Plaukimo metu išlipsite į krantą ir susipažinsite su vietos įžymybėmis. Baidarių įranga, pietūs ir gėrimai įskaičiuoti. Trukmė apie 7 valandas.

Vakaras po Arkties dangumi Barenco stovyklavietėje. Kaina 150 EUR asmeniui.

Vakarą siūlome praleisti Barenco stovyklavietėje Advento slėnyje, maždaug 10 kilometrų nuo Longjyrbieno. Čia Jūsų lauks soti vakarienė ir pažintis su vietiniais gyventojais. Vakarienė vyks uždaroje patalpoje, tačiau rekomenduojame apsivilkti šiltus drabužius ir batus. Trukmė apie 3 valandas. Į kainą įskaičiuota: transportas, vakarienė, gėrimai (alus, vynas, mineralinis vanduo), kava, naminis pyragas ir programa su gidu.

Po ekskursijų grįžimas į Longjyrbieną. Dvi nakvynės viešbutyje.

diena. SKRYDIS Į LIETUVĄ.

Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Lietuvą (su persėdimu). Grįžimas į Lietuvą.

Jūsų pageidavimui galime pasiūlyti žemyninį turą po Špicbergeną, kelionės trukmę ir datą galite pasirinkti patys. 3 nakvynės viešbutyje Longjyrbieno miestelyje kainuoja nuo 500 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje. Kaina priklauso nuo viešbučio kategorijos, sezoniškumo ir užimtumo. Kaina tikslinama užsakymo metu.

Kaina gali keistis priklausomai nuo kajučių kategorijos, užimtumo ir sezoniškumo (tikslinama užsakymo metu).

 

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina