Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Spalvotoji ir nepakartojama Pietų Italija: Neapolis ir Amalfio pakrantė 8d.

 • Pažinkite! Kampanija – visame pasaulyje švelniu klimatu, kerinčiomis pakrantėmis, derlingomis žemėmis ir kvapą gniaužiančiais vaizdais garsėjantis Italijos regionas.
 • Pamatykite! Kampanijos pietvakariuose esanti Amalfio pakrantė, ko gero, yra viena žinomiausių, gražiausių ir romantiškiausių pakrančių visame pasaulyje.
 • Ilsėkitės Tirėnų jūros pakrantėje – rojaus kampely žemėje, kur už aukštų uolų slepiasi unikaliais vaizdais užburiantys paplūdimiai.
 • Paragaukite! Kampanija drąsiai gali didžiuotis saulės spinduliuose sunokusiais sultingiausiais ir skaniausiais pasaulyje pomidorais, kurie pagardina daugybę vietos patiekalų.
 • Į kainą įskaičiuoti skrydžio bilietai!
 • 3 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis prie Tirėnų jūros!
 • Kelionė autobusu,
 • Lėktuvo bilietai Kaunas/ Vilnius – Neapolis – Kaunas/ Vilnius,
 • 1 × nemokamas rankinio bagažo vienetas (40 x 20 x 25 cm) ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis,
 • kelionės vadovo vykstančio su grupe iš Lietuvos  paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia),papildomo registruoto 20 kg svorio bagažo mokestis – nuo 60 EUR (teirautis agentūroje), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), vietiniai miesto transporto bilietai, bilietai į mokamus objektus, kai kurių lankytinų objektų ir vietovių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos. Kurorto mokestis – 11 EUR.
 • *Vezuvijaus kraterio lankymas + Vietinis transportas iki Vezuvijaus ~ 30 EUR. Ekskursija užsakoma iš anksto Lietuvoje.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 150 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~150 – 200 EUR.

1 diena

Skrydis Kaunas/ Vilnius – Neapolis. Atskridę į oro uostą *vietiniu transportu vyksime į Neapolio miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Neapolis – miestas, turintis daugybę epitetų. Jį vadina pačiu kontraversiškiausiu, spalvingiausiu, chaotiškiausiu ir pietietiškiausiu miestu Italijoje! Neapolis žavi pompastišku dekoru, turtinga istorija, išskirtinėmis panoramomis bei pasaulyje garsia virtuve. Gyvenimas čia – aistringas ir nepagražintas, čia būtinai pajusite autentišką miesto atmosferą. Kampanijos sostinė Neapolis – vienas iš nedaugelio antikinio pasaulio miestų Europoje, kuris gyvuoja nuo pat jo įkūrimo. „Pamačius Neapolį galima ir numirti“ – teigia senas italų posakis, menantis XIX a., kai Neapolis buvo Dviejų Sicilijų karalystės sostinė. Šiuo posakiu apibūdinamas miesto grožis, kuriame daug istorinių pastatų, rūmų, bažnyčių ir kitų lankytinų objektų. Neapolio senamiestis su siauromis gatvelėmis, bažnyčiomis, vienuolynais, požeminiu miestu ir katakombomis, ne tik laikomas didžiausiu Europoje, bet taip pat yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Vėlyva (gali būti šalta) vakarienė. Nakvynė  viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvyka laivu į dažnai „rojumi žemėje“ vadinamą *Kaprio salą. Tai „viena iš magnetiškiausių žemės vietų“, – taip italų rašytojas ir dailininkas Alberto Savinio apibūdino Kaprį, vieną garsiausių pasaulio salų. Ši, mažytė iš jūros gelmių išnirusi sala, yra tikras stebuklas, kuriame susilieja žemė, dangus, jūra ir saulė. Natūralios grotos, stačių uolėtų šlaitų žalia augalija, neprilygstami vaizdai, gamtos, meno, kultūros ir turtingos bendruomenės derinys ją paverčia rojaus kampeliu žemėje. Čia visada šviečia saulė, tad gėlės, medžiai ir kiti augalai, kurių saloje yra apie 850 rūšių, žaliuoja beveik ištisus metus.

Saloje yra du miestai – Kapris ir Anakapris. Pirmiausia *funikulieriumi pasikelsime į salos sostinę Kaprį. Miestas nuo seno žavėjo rašytojus, poetus, muzikantus ir dailininkus. Tad nieko nuostabaus, jei Kaprio aikštėje sutiksime pasaulinio lygio kino ar muzikos žvaigždžių, gurkšnojančių espreso kavą. Pažintis su sostine. Svarbiausia miesto vieta – Umberto I aikštė, kurioje stūkso barokinė Šv. Stepono bažnyčia, garsėjanti arabeskomis puoštu kupolu ir neįkainojamu romėnų grindiniu, perkeltu iš Jupiterio vilos. Visai netoliese yra Augusto sodas, iš kurio atsiveria kvapą gniaužianti Faralijonų uolų ir Mažojo uosto panorama.

Pasivaikščiosime siauromis Kaprio gatvelėmis, apsilankysime vienoje iš mažų ir jaukių užeigų, kuriose galima paskanauti tikros itališkos lazanijos, įvairiausiais prieskoniais pagardinto tradicinio rizoto, traškios, krosnyje keptos picos ar spagečių. Taip pat, privalu paragauti ar bent jau parvežti lauktuvių vieną Kaprio simbolių – į dailius suvenyrinius buteliukus supilstyto citrinų likerio „Limoncello“. Kapryje viskas gardinama citrinomis: kokteiliai, rizotas, padažai, kremai ir pyragaičiai – paskaninti juos citrinos griežinėliais ar šlakeliu citrinų sulčių tiesiog būtina.

Kaprio sala

Laisvas laikas, kurį galima praleisti prie jūros arba vykti į *Anakaprį – mažesnį ir ramesnį miestą nei Kapris. Anakapris pakeri gatvių prabanga, žalumoje panirusių namų baltumu ir elegantiškų viešbučių ramybe. Čia stovi ir garsioji San Mikelės vila, kurią ant senovinių griuvėsių pastatė Axelis Munthe – švedų gydytojas ir rašytojas, saloje pragyvenęs 50 metų. Iš Anakaprio į Solaro kalno viršūnę, aukščiausią salos vietą, iš kur atsiveria nepakartojama panorama, kelia keltuvas ir veda pėsčiųjų takas.

O kaip gi be Kaprio salos pažibos – Žydrosios grotos, kurios užburiantis urvas traukia viso pasaulio turistus. Siūlome šią grotą aplankyti plaukiant *laiveliu. Atvykimas į Sorento regione esantį kurortą prie Tirėnų jūros. Sorentas vienas gražiausių ir romantiškiausių Italijos kurortų, žinomas jau nuo senovės Romos laikų. Čia Romos imperatoriai ir patricijai turėjo savo vilas. Pasak legendos, Sorento pakrantėmis plaukusį Odisėją savo dainomis čia bandė suvilioti klastingosios sirenos. Gausi augalija, nuostabūs gėlių kvapai, jūros žydrynė, ją supantys kalnai ir vaizdingos panoramos Sorentą pavertė turizmo Meka. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba visos dienos išvyka Amalfio pakrante (laivais ir vietiniu transportu). Amalfi pakrantė – tikra Kampanijos regiono pažiba, traukianti romantikos ištroškusius keliautojus iš viso pasaulio. Galingos uolos stačios stūkso jūroje, priglaudusioje daugybę kyšulių, įlankėlių ir grotų. Dėl vešlių žalių terasų, pakibusių virš žėrinčios jūros, ir kultūros bei architektūros turtų ši vieta tapo viena garsiausių pasaulyje. Ją būtina aplankyti viešint Italijoje.

Amalfio pakrantėje yra trylika nuostabių miestelių, pabertų šalia vieno vaizdingiausių kelių pasaulyje. Keliaujant šiuo keliu, garantuojamos neužmirštamos emocijos, malonūs prisiminimai ir nenugalimas troškimas kuo greičiau sugrįžti atgal. Keliautojus vilioja Pietų Italijos siela alsuojantys miesteliai Pozitanas, Prajanas, Ravelas, Atranis, Amalfis, vietinių ūkininkų sodybos, kuriose auga citrinmedžiai, vynuogynai, figmedžiai bei atvirutę primenantys, tarp uolų pasislėpę, paplūdimiai. Apsuptas gausios Viduržemio jūros pakrantės augalijos ant kalno šlaito stovintis Pozitanas (Positano).

Pozitanas

Žvelgiant nuo jūros, miestelis atrodo kaip nuostabus gamtos paveikslas, išmargintas įvairiaspalviais nameliais.  Prajanas (Praiano) svečius pasitinka siauromis, pelargonijomis kvepiančiomis, gatvelėmis, Perlo paplūdimiu, saracėnų bokštais, Šv. Luko evangelisto bažnyčios majolikos kupolu ir įspūdingu Šv. Marijos (Santa Maria a Castro) vienuolynu. Ant vynuogynais ir alyvmedžiais apsodinto šlaito įsitvirtinęs Furorės miestelis. Kai audringomis naktimis vėjas ir bangos aidi tarp aukštų ir stačių fiordo sienų, tampa aišku, kodėl ši teritorija senovėje buvo vadinama Šėlsmo žeme. Šiai pakrantės atkarpai su mažyčiais namukais, tarp vynmedžių ir uolų įsiterpusiais fiordais bei jūra, atsispirti tiesiog neįmanoma. Dar vienas jūros glėbyje įsikūręs žvejų miestelis Konka dei Marini (Conca dei Marini) pasitinka kvapą gniaužiančiomis panoramomis. Viename įlankėlės krašte XVI a. pastatytas Konkos bokštas mena baugius piratų antpuolius, o kitame krašte esanti Smaragdinė grota dar labiau žadina vaizduotę. Į grotą įsiveržusį vandenį šviesa nudažo ryškiai žalia spalva. Joje yra daugybė stalaktitų ir stalagmitų, kurių dalis susijungė ir suformavo maždaug 10 metrų aukščio kalkakmenio kolonas. Pageidaujantys galės aplankyti *„Smaragdinę grotą“. Šios išvykos metu grožėsitės pakrantės siela ir širdimi – Amalfiu.

Amalfio pakrantė

Gaubiamas dangaus, jūros žydrynės bei uosto, Amalfis atrodo lyg perlas delne. Viršuje – vaizdingas kalnų apdaras, papuoštas plačiai išbarstytais namais, apačioje – spalvingas siaurų gatvelių ir laiptų mezginys, vilnijantis iki pat miesto aikštės, kur ant stačių laiptų iškilusi didinga katedra. Nepakartojamas reginys! Čia šimtmečių istorija pinasi su stebuklingu gamtos grožiu. Dar vienas Amalfio pakrantės brangakmenis – Ravelas (Ravello), įsikūręs 350 metrų virš jūros lygio. Miestelis, svečiams atveria itin elegantiškos architektūros šedevrus – XI a. katedrą bei tarp kiparisų ir žaliųjų citrinmedžių išsirikiavusias Rufolo (Villa Rufolo) ir Čimbronės (Villa Cimbrone) vilas. Pajūrio miestelio Minorio (Minori) namai džiugina keliautojus nepakartojamu vaizdu. Dėl patogios padėties pakrantėje čia poilsiaudavo senovės romėnai, todėl išliko daugybė griuvėsių ir pastatų, tarp kurių yra ir įspūdinga Romėnų vila (Villa Romana). Majoris (Maiori) poilsiautojus pasitinka ne tik ilgu paplūdimiu ir gražia kranto linija, bet ir geriausiais Amalfio pakrantės viešbučiais. Amalfio pakrantės gale, Salerno įlankos pašonėje įsikūrusi Vietri sul Marė (Vietri sul Mare). Žvelgiant į nedidukes miestelio bažnyčias, jų majolika dengtus kupolus ir mažus plytelėmis išklijuotus namukus atrodo, kad Vietri sul Marė pakibusi tarp dangaus ir žemės.

Viename iš šių miestelių siūlome palepinti gomurį *vietinių gamintais sūriais – rikota ir mocarela. Taip pat citrininiais ledais, kavos puodeliu, Limoncello likeriu ar šviežiais vaisiais: mandarinais, apelsinais, bananais, persimonais... Sugrįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie jūros. Užburiantys gamtos vaizdai – Sorento pusiasalį paverčia vienu populiariausių Italijos vietų tarp turistų. Giliai į Tirėnų jūrą įbridęs ir beveik Kaprio salą siekiantis pusiasalis driekiasi nuo Kastelamare di Stabijos (Castellamare di Stabia) iki Kampanelos kyšulio (Punta Campanella). Sorentas – kerintis, ant įspūdingos aukštai virš jūros iškilusios uolos įsikūręs miestas, menantis viduramžių laikus. Svečius miestas pasitinka puikiai išsaugota renesanso ir baroko architektūra, spalvingais gėlynais ir oleandrų žiedais bei nuostabiais jūros vaizdais. Kai pasieksite šalia jūros esančias terasas, nuo jų priešais Jus atsivers išdidžiojo Vezuvijaus siluetas. Ugnikalnio kairėje, tolumoje, išvysite temperamentingąjį Neapolį. Sorento pakrantę garsina ir labai statūs bei aukšti kalkakmenių skardžiai, kurie, nors ir atrodo kiek grėsmingai, bet yra lygiai tokie pat gražūs bei šarmingi kaip ir Amalfio pakrantė. Dar viena priežastis aplankyti Sorentą – pagrindinė Taso (Piazza Tasso) aikštė, kurios centre išdidžiai stovi svarbaus italų poeto Torkvato Taso (Torquato Tasso) skulptūra. Šalia šios aikštės vingiuoja dvi pagrindinės Sorento senamiesčio gatvės, kuriomis verta pasivaikščioti ir pajusti miestelio dvasią. Lėtai mėgaukitės kavinėje patiekiama espreso kava bei fantastiško skonio ledais – tiesiog pasiduokite Italijos įtakai. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Visa diena skirta dviejų, vienas šalia kito esančių, traukos centrų lankymui. Tai Pompėja ir Vezuvijaus ugnikalnis. Ekskursija „Pompėja šiandien ir prieš 2000 metų". Iš tiesų, vos įžengę pro vartus ir išvydę gamtos stichijos nuniokotą miestą, sugrįšite 2000 metų atgal. Pompėja sugeba ne tik nustebinti, bet ir sukelti minčių bei apmąstymų bangą. Tai pati žinomiausia ir daugiausia susižavėjimo kelianti archeologinė vieta pasaulyje. Du čionai stovėję miestai vieną 79 metų rugpjūčio 24 dieną buvo sunaikinti tiesiogine ir perkeltine prasme. Ši diena į istoriją įrašyta pilkomis raidėmis. Tąkart Vezuvijus parodė savo galią, fosforo garuose uždusinęs Pompėjos gyventojus. Aštuonių metrų pelenų sluoksnis užkonservavo miestą taip, kad ir po 2000 metų čia vaikščiodami mes galime jausti tų laikų dvasią. Dabar griuvėsių plotas – 60 hektarų. Pasivaikščiojimas Pompėjos griuvėsiais – unikali patirtis: suvokimas, kaip gyventa senovės laikų mieste. Daugelį tada iš savo namų pabėgusių miestelėnų mirtis pasivijo prie jūros krantų. O tie, kurie bandė išsigelbėti slėpdamiesi namų rūsiuose, užduso užberti pelenų. Čia stulbina daugybė išlikusių prabangių ir varganų namų. Juose puikiai išsilaikė įrankiai, indai, krosnys ir netgi baldai – visa tai leidžia įsijausti į tų laikų tenykščių žmonių buitį. 

Pompėja

Po ekskursijos išvykimas (apie 30 kilometrų į rytus nuo Neapolio) prie kito keliautojų traukos centro – *Vezuvijaus ugnikalnio. Vezuvijus – tamsus ir paslaptingas, svaiginančio grožio ir bauginančios galios. Šis 1277 metrų aukščio ugnikalnis laikomas veikančiu, tačiau jau 70 metų yra ramus. Ugnikalnis yra saugomoje teritorijoje – Vezuvijaus nacionaliniame parke. Iki Vezuvijaus viršukalnės kraterio iš pradžių vyksime autobusiuku, o po to keliausime pėsčiomis. Kuo labiau artėjama link viršukalnės, tuo gražesnis vaizdas atsiveria: apačioje mažesnės kalvos, tolumoje – Neapolis ir jo apylinkės, jūroje plaukiojantys laivai. Artėjant prie Vezuvijaus viršukalnės jau galima apžiūrėti maždaug 700 metrų pločio ir 200 metrų gylio ugnikalnio kraterį. Iš kraterio vidaus matomi kylantys garai, juntamas sieros kvapas. Pasivaikščiojimas po apžvalginę panoramą. Laisvas laikas. Grįžimas į Neapolį.  Eisime pasivaikščioti ir pradėsime pažintį su Neapolio senamiesčiu. Pamatysite šv. Karolio teatrą ir XIX amžiaus pabaigos prekybinę vietą – Umberto I galeriją. Pažvelgsite į seniausią Europos operos teatrą, pastatytą 1737 metais. O netoliese teatro esančioje kavinėje, kurioje šeimininkauja vieni garsiausių Neapolio konditerių – Scaturchio, galėsite prisėsti, pailsėti ir pasimėgauti espreso kavos puodeliu su dieviško skonio pyragaičiais. Atvykimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Visos dienos išvyka *laivu ir *vietos transportu į *Pročidos (Procida) ir Iskijos (Ischia) salas.

Mažytė ir bene mažiausiai žinoma iš trijų salų – Pročidos sala Neapolio įlankoje. Ji žavi savo graikiška architektūra bei išsaugotu Viduržemio jūros savitumu. Glaudžiai susijusi su jūreivyste, ši masinio turizmo nepaliesta sala yra puiki vieta ramioms atostogoms. Vulkaninio tufo uolienos ir dantyta pakrantės linija liudija jos vulkaninę kilmę. Neįprastą ir jaudinantį salos kraštovaizdį kuria vešli augalija, kurioje prieglobstį rado Viduržemio jūros pakrantės architektūra, švari ir didinga jūra bei įspūdingi kranto akmenys. Pročida dar ir šiandien atrodo kaip neatrasta sala, žavinti tyliomis gatvelėmis, senovinių pastatų spalvomis ir virš mažų uostų į uolas įsikibusiais kaimeliais. Pagrindiniuose istoriniuose kaimuose Terra Murata ir Coricella, kuriuose buvo stipriai išplėtota žvejyba, šiais laikais filmuojamos Holivudo filmų scenos. Atvykus į Marina Grande uostą Jus pasitiks spalvingi, į jūrą žvelgiantys namai. Svarbiausias šio žvejų kaimelio akcentas – stačios uolos viršūnėje stūksanti pilis. Ji stovi aukščiausioje salos vietoje, vadinamoje Žemių pylimu (Terra Murata). Žingsniuojant siaurutėmis miestelio gatvėmis užplūsta praėjusių amžių gyvenimo ritmo magija, o kraštovaizdis dovanoja fantastiškus vaizdus.

Pročidos sala

Išplaukimas link Iskijos salos. Iskijos sala – unikali, vulkaninės kilmės sala, tikras Tirėnų jūros perlas. Plaukiant laivu ir artėjant prie salos, kvapą ima gniaužti ryškiaspalvė pakrantė su spalvingais nameliais, tarsi prilipusiais vienas prie kito. Rafinuotas grožis, įspūdinga panorama ir žavinga architektūra tikrai Jūsų dieną šioje saloje pavers įsimintina. Atplaukimas į Iskija Portą, didžiausią salos miestą. Pažintis su sala arba poilsis prie jūros. Lankysime *Aragonesės pilį. Ji stūkso senajame Iskijos Porto kvartale – Iskija Ponte, kuris su sala sujungtas ilgu akmeniniu tiltu. Šimtmečius skaičiuojančios tvirtovės istorija labai marga. Kurį laiką pilyje gyveno Aragonesės šeimos atstovai, čia glaudėsi 2000 salos gyventojų. Pilis buvo tapusi ir kalėjimu. Pasivaikščiosime po pilies teritoriją. Su jos istorija susipažinsime muziejuje. Pažintį su sala pratęsime keliaudami po ją. Aplankysime *La Mortella vilą, įkurtą kompozitoriaus Viljamo Valtono žmonos Suzanos. Landšafto architektas Raselas Peidžas, projektuodamas sodą, pasinaudojo kalvotu vietos kraštovaizdžiu ir sukūrė du skirtingus sodus. Mažąjį sodą – vešlų, pilną žalumos, su trykštančiais fontanais, nedideliais tvenkinukais bei tekančiais upeliais ir didįjį sodą, įsikūrusį ant kalvos, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į Tirėnų jūrą. Įdomioji sodo dalis – rytietišku stiliumi įrengti „Tailando namai“ su tvenkinyje augančiais lotosais, peonijomis ir bambukais. Tai rami ir puikiai tinkanti vieta meditacijoms. Ištvermingiausieji galės užlipti į Epomėjo kalną (787 m.), nuo kurio atsiveria neapsakomo grožio panorama. Aplink beribė jūra, skalaujanti stačius skardžius, ant kurių krašto, rodos, vos laikosi pakibusios bažnytėlės. Epomėjo kalno papėdėje, esant galimybei, lankysime vieną iš Iskijos salos *vyninių, kurioje degustuosime „Epomėjo“ baltajį vyną. Šis vynas yra gaivus, švelniai rūgštus bei puikiai tinkantis prie vietos užkandžių. Nepageidaujantys vykti į ekskursiją, laiką galės praleisti ilsėdamiesi nuostabiuose Iskijos paplūdimiuose arba maudydamiesi egzotiškuose mineralinio vandens baseinuose. Vakare parplaukimas į Neapolį. Sugrįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Neapolis – miestas, kuriame vienos dienos maža. Todėl pratęsime pažintį su Kampanijos regiono sostine. Neapolis garsėja aistringa muzika, kurioje, kaip ir pačiame mieste, susipynusi kultūra ir populiarumas, šventumas ir pasaulietiškumas, linksmumas ir melancholija. Šio miesto gatvės – tarsi žmogaus kraujotakos sistema, kur tiek plačiomis, tiek siauromis gatvelėmis, kaip kraujas kraujagyslėmis, nuolat teka žmonių minios. Aplankysime miesto globėjo Šv. Januarijaus Katedrą, pastatytą XIV amžiuje ant kur kas anksčiau čia stovėjusios graikų Apolono šventyklos. Nuo to laiko Katedros eksterjeras vis keitėsi. Tam įtakos turėjo žemės drebėjimai. Bažnyčia ypač nukentėjo per 1456 metais įvykusį žemės drebėjimą. Nukeliausime iki Šv. Severino koplyčios. Tai XVI amžiaus pabaigoje pastatyta bažnyčia, kurios interjerą puošia vieni žymiausių XVIII amžiaus Italijos menininkų darbai. Ji garsi tuo, jog viduje yra saugomas garsaus XVIII amžiaus neapoliečių skulptoriaus Giuseppe Sanmartino šedevras – „Kristus šyde“ (Cristo Velato). Šydu apgaubtą mirusį Kristų vaizduojanti skulptūra iki šiol yra mįslė skulptūros gerbėjams, kurie neranda paaiškinimo, kaip autoriui pavyko išgauti tokio plono šydo imitaciją iš marmuro. Aplankę Šv. Severino koplyčią atgausime jėgas ragaudami trispalvę *picą su pomidorais, mocarelos sūriu ir baziliku. Tai Neapolio legenda – „Pizza Margherita“.

Užsuksime į Via San Gregorio Armeno gatvelę, pramintą Kalėdų gatve. Visa gatvė tarsi muziejus po atviru dangumi: čia veikia nedidelės gamyklėlės ir parduotuvėlės, kuriose gaminamos ir pardavinėjamos prakartėlės. Taip, čia visus metus galima įsigyti Kalėdinius papuošimus ir šventųjų statulėles. Iš šios unikalios Neapolio gatvės galima patekti į kitas dvi populiarias ir judrias miesto gatveles – Via San Biagio dei Librai ir Via dei Tribunali bei į Ispanų kvartalą. Daugybės bažnyčių ir bažnytėlių pilnos Neapolio senamiesčio gatvelės nuveda iki didžiulės, liūtų ir raitelių skulptūromis puoštos, miesto centre esančios Plebiscito aikštės. Joje vis dar stovi ir didingus valdovų laikus mena daugiau kaip 400 metų istoriją skaičiuojantys Karališkieji rūmai. Lankantis šiame rajone, kavos mėgėjai turėtų užsukti į Gran Caffe Gambrinus kavinaitę. Čia kavą gėrė karaliai, imperatoriai, rašytojai ir garsūs visuomenės veikėjai, todėl ji daug kur vadinama prabangiausia Neapolio kavine. Tokia prabangi, kad galima gauti nemokamos kavos, tereikia ištarti slaptažodį – „caffe sospeso“. Šalia Karalių rūmų – San Franscesco di Paolo bažnyčia, kurios vizitinė kortelė – elegantiškos, Senovės Graikijos architektūrai būdingos, dorėninės kolonos. Ekskursijos po Neapolį pabaigai Jūsų laukia *požeminė miesto dalis – tai tarsi visai kitas miestas, miestas mieste. Po Neapolio senamiesčiu, kelių dešimčių metrų gylyje, galima atrasti požemius, kurie turistams leidžia sugrįžti atgal į praeitį, kurioje slypi graikų ir romėnų civilizacijos požymiai. Vaikščiodami požemiais galėsite pamatyti ne tik vandentiekio cisternas, bet ir katakombas. Laisvas laikas. Grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko *vietiniu transportu nuvykimas į Neapolio oro uostą. Skrydis Neapolis – Kaunas/ Vilnius.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1000 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina