Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Škotija 8d.

 • Škotija – gaivaus oro gurkšnis, legendomis apipintas kraštas.
 • Įspūdingi kalnų vaizdai – vienas iš gražiausių gamtovaizdžių Škotijoje.
 • Edinburgas – Škotijos širdis, niūrioji sijonuotų vyrų ir dūdmaišių sostinė.
 • Mėnulį primenanti Skye sala.  
 • Fort Viljamsas – Vakarinių Aukštumų sostinė.
 • Glazgas -  didžiausias Škotijos miestas.
 • Neatrasta kalnuotoji Škotija: ką būtinai turite pamatyti savo akimis.

 

Škotui įprastas žodis Hailandas reiškia ne tik kalvotą vietovę, bet ir išdidžių keltų bei karių žemę. Poetas R. Burnsas viename iš savo eilėraščių rašė: Mano širdis yra Hailandas... Tai kraštas, apšlakstytas krauju nesuskaičiuojamose kovose su priešais. Su Škotija susijęs ir kito žymaus anglų poeto Džordžo Bairono (1788-1824) gyvenimas ir kūryba. Poetas noriai keliavo po Škotijos kaimus ir kalnus, pamilo jos puikią gamtą, paprastus žmones ir jų papročius, mielai klausėsi liaudies padavimų bei legendų apie Škotijos didvyrius ir jų kovą už nacionalinę nepriklausomybę. „Kiekviename slėnyje – po mūšį, kiekviename upelyje – po giesmę“, – rašė seras Valteris Skotas, kurio romanuose ir poemose aprašyta laukinė Škotija. Hailande gimė ir palaidotas garsus Škotijos nacionalinis herojus Makas Gregoras Rob Rojus. Čia buvo filmuojami pasaulinio masto kino epai: Rob Rojus; Kalnietis; Drąsioji širdis; Haris Porteris ir kiti filmai.

 • Lėktuvo bilietai Kaunas – Edinburgas – Kaunas,
 • 1 × mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 50 EUR asmeniui (pirmyn-atgal), standartinė vieta lėktuve (sedėti kartu) – kaina nuo 26 Eur asmeniui (pirmyn-atgal), papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), bilietai į mokamus objektus, ausinukų nuoma, vietinių gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį nuo 319 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~150 GBP.

1 diena

Skrydis Kaunas – Edinburgas. Atskridę, vyksite į miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė  viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į *Sterlingą, kuris išaugo iš to paties pavadinimo pilies (12-16 a.), vienos svarbiausių Škotijos tvirtovių. Nuo 1226 m. šioje pilyje rezidavo karaliai, kai kurie jų čia karūnuoti ir palaidoti; Stiuartų dinastijos karaliai čia gyveno nuolat. 1567 m. Sterlingo šv. Kryžiaus bažnyčioje  buvo karūnuotas Škotijos karalius Džeimsas VI. Apžiūrėsite žymiausias miesto vietas: XV a. statytą Sterlingo *pilį, puošnaus fasado Mar’s Wark  parapijinę bažnyčią, žymiam škotų kovotojui už nepriklausomybę serui Viljamui Volasui pastatytą 67 m aukščio monumentą. Išvykimas iš Sterlingo. Kelionė per vaizdingą ir kalnuotą - Kerngormo nacionalinį parką. Lankysite *Balmoralo karališkąją rezidenciją, kurią 1852 m. nusipirko karalienė Viktorija ir pavadino „Škotijos aukštikalnių rojumi“. Dėl išskirtinio grožio ir svarbos pilis vaizduojama ant škotiškų 100 svarų kupiūros, o 2006 m. čia buvo filmuojamas kino filmas „Karalienė“. Išvykimas į šiaurės rytų Škotijos regioną, garsėjantį viskio gamybos tradicijomis. Lankysite vieną žymiausių *„Glenfiddich“ viskio daryklą, kurią 1887 m. įkūrė V. Grantas. Roberto Burnso 1782 m. sukurta baladė „Džonas Miežio Grūdas“ skirta valstiečio atsparumui, jo gyvybingumui, viskio salyklos kūrimą išaukštinti. Šios baladės paskutiniais posmais poetas pabrėžia visiems, koks yra svarbus salyklo darymas visai Škotijai, kviečia per amžius šlovinti Džoną Miežio Grūdą: “todėl pašlovinkime tostu Džoną Miežio Grūdą, iškelkime aukštyn taures, tegul šlovingi ainiai jo per amžius Škotijoj gyvens!”. Kelionė link Inverneso miesto. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į ūkanotąją Skye salą, vieną gražiausių Škotijos vietų. Kelionė per šiaurinę salos dalį – Trotternish pusiasalį su didingomis Quiraing kalvomis, laiko, vandens ir vėjų suformuota uolėta pakrante; sustojimas apžvalginėje aikštelėje pasigrožėti „klostuota“ Kilt Rock uola bei iš tolo matoma vieniša Old Man of Storr uola. Gėrėdamiesi įspūdingu kraštovaizdžiu vyksite į nuostabioje įlankoje įsikūrusią salos sostinę Portree su uostą supančiais mažais spalvotais namukais. Norintys galės paskanauti jūros gėrybių. Sustosite prie Loch Duich ežero pasigėrėti romantiškomis legendomis apdainuota XIIIa. *Eilean Donan pilimi, stūksančia Donan salelėje. Sugriauta jakobinų sukilimų metu, atstatyta XX a. pradžioje, pilis gali didžiuotis ir savo kinematografijos istorija – čia buvo filmuojami keli garsūs kino filmai – „Kalnietis“ ir serialai apie Džeimsą Bondą. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė per Juodąją salą prie Kromarčio įlankos, kur, priklausomai nuo oro sąlygų, stebėsite plaukiojančius ruonius. Kelionę tęsite į Golspio kaimelį, apžiūrėsite virš mietelio iškilusią įstabią pirmojo Sutherlendo kunigaikščio skulptūrą (27m), šio didiko bendrininkai XIXa. dėl žemės reformos brutaliai vykdė vietinių gyventojų priverstinį trėmimą į Škotijos Laulendo regioną ir kolonijas Šiaurės Amerikoje. Kelionė į Duncansby iškyšulį – labiausiai į šiaurės rytus nutolusį tašką. Pasivaikčiosite virš vandens iškilusiu taku, grožėdamiesi iš vandens kyšančiomis smailiabriaunėmis uolomis bei stebėdami perinčius jūros paukščius. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė vaizdingu Gleno slėniu, palei Kaledonijos kanalą, jungiantį gėlavandenius Loch Neso, Loh Lochy, Loh Oich  ežerus. Pasak škotų legendos, Loch Neso ežere gyvena Loch Neso pabaisa, žinoma tiesiog “Nesės” vardu. Sustosite prie *Urguhart pilies griuvėsių, kadaise buvusi viena didžiausių Škotijos pilių, suvaidinusi svarbų vaidmenį karuose dėl škotų nepriklausomybės XIVa. Kelionė į Fort Viljamso miestą, prisiglaudusį Ben Nevio (1344m)– didžiausio kalno britų salose – papėdėje. Grožėsitės Kaledonijos kanalo šliuzų sistema – „Neptūno terasomis“. Stebėsite (esant galimybei) kiek aukštai pakeliami laivai, norintys persikelti iš žemutinio ežero aukštutinio link. Kelionė per Hailandą, kuris škotui reiškia ne tik kalvotą vietovę, bet ir išdidžių keltų bei karių žemę. Atvykimas į Gazgą.  Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Pažintis su *Glazgu – didžiausiu Škotijos miestu, komercine šalies sostine, svarbiausiu universitetiniu miestu Škotijoje. Lankysite nuostabiąją miesto *katedrą, kuri stovi nuo XIIIa; Šv.Jurgio aikštę su didingąja Glazgo rotuše. Vakarinėje miesto dalyje lankysite ketvirtą pagal senumą universitetą angliakalbėse šalyse ir vieną seniausių Škotijoje – Glazgo universitetą. Šis 1451m. įkurtas universitetas yra viena iš 19 britų aukštojo mokslo institucijų, pagal reitingus patenkantis į 100 geriausių pasaulyje. Neogotikinio stiliaus pastatas, suprojektuotas Džordžo Skoto, stovi ant nedidelės kalvos, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į Kelvingrovo parką ir vakarinius miesto pakraščius. Modernioje miesto dalyje, buvusioje Princo uosto teritorijoje, grožiėsitės šiuolaikine architektūra: blizgančio titano pusmėnulio formos Mokslo centro pastatu; Glazgo „švyturiu“, kuriame veikia nacionalinis architektūros ir dizaino centras; ekspresyviuoju „IMAX Cinema“ statiniu. Išvykimas į Edinburgą. Pakeliui aplankysite Falkirko ratą – įspūdingą inžinerinį statinį, pakeitusį anksčiau buvusius šliuzus. Jo esmė – rytinių Škotijos pakrančių sujungimas su vakarinėmis (esant galimybei, pasikelsite į jį ir pasiplaukiosite laiveliu). Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Pažintis su *Edinburgu (UNESCO kultūros paveldas) – Škotijos sostine nuo XV amžiaus. Ekskursiją pradėsite nuo ant bazaltinės kalvos esančios *Edinburgo pilies, kurioje saugomas Skono akmuo. Bėgant metams pilis atliko daugybę funkcijų: čia buvo tvirtovė, rūmai, kalėjimas. Apžiūrėsite Šv.Margaritos koplyčią, statytą 12a., pilies menėse Škotijos karalių regalijas ir kitas relikvijas. Didžiojoje Menėje iki XVIIa. posėdžiavo Škotijos parlamentas. „Karališkąja mylia“ keliausite per viduramžišką senamiestį. Pamatysite 17a. biurgerių namus, parlamento rūmus, XVa. statytus Johano Knoho namus. Lankysite įspūdingus *Holirudo rūmus, buvusią ilgametę Škotijos valdovų rezidenciją. Dabar rūmai oficiali Jos Didenybės Anglijos karalienės vasaros rezidencija. Rūmų istorija prasideda XII a., kuomet Edinburge buvo įsikūrę Škotijos monarchai. Šiuose rūmuose net šešerius metus gyveno Marija Stiuart, čia patyrusi didžiausias meilės ir išsiskyrimo dramas su savo vyrais. Laisvas laikas Edinburgo senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Tęsite pažintį su *Edinburgu.  Keliausite į Leito uostą, kur lankysite karališkąją jachtą – *muziejų „Britanija“. Ši jachta anksčiau priklausė Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II. Tai puiki galimybė pažvelgti į karališkosios šeimos gyvenimą iš arčiau. Aplankysite Šv.Gilo *katedrą– svarbiausią tikinčiųjų šventovę Škotijoje, garsią vitražiniais langais, didingais vargonais ir rafinuota, dailiąja Usnies koplyčia. Pakilsite į Kaltono kalvą – nuo kurios atsiveria nuostabi Edinburgo ir jo apylinkių panorama: Arturo kalnas, Šiaurės jūra, senamiestis… Kalvos viršūnėje stovi Nelsono paminklas, pastatytas britų admirolo garbei. Būtent Nelsono laivynas 1805 metais iškovojo Trafalgaro pergalę. Paminkle įmontuotas garsusis laiko mechanizmas, kuris buvo naudojamas laivų chronometrų nustatymui. Nelsono bokštas panašus į apverstą teleskopą ir yra laikomas aukščiausiu tašku Edinburge. Pervežimas į Edinburgo oro uostą. Skrydis Edinburgas – Kaunas.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina