Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Sicilija. Sustojusio laiko sala 8d.

 • Vokiečių poeto ir filosofo J. V. Gėtės žodžiais tariant, „neaplankius Sicilijos, Italija nepalieka jokio pėdsako sieloje. Sicilija yra raktas į pažinimą“.
 • Pakilkite prie Etnos ugnikalnio – čia vaizdai užgniaužia kvapą, o aktyvaus kalno galia ilgam įstringa atmintin.
 • Susipažinkite su legendinio F. F. Coppolos „Krikštatėvio“ trilogijos filmavimo vietomis.
 • 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis!
 • Puikiai keliautojų įvertinta kelionė!
 • Poilsis prie jūros.

Sicilija – legendomis apipinta itališka Viduržemio jūros citadelė. Leiskitės į gurmanišką, kvapniausiu vynu, šokoladu, šviežiomis jūros gėrybėmis, pica ir skaniausiais ledais pasaulyje pagardintą kelionę po tūkstantmetę istoriją menančias Sicilijos grožybes – antikinius miestus, saulėtus paplūdimius, alyvuogių giraites ir Etnos ugnikalnio slėnius.

 • Skrydis Kaunas – Trapanis – Kaunas,
 • rankinis orlaivio bagažas (vienam keliautojui 1 vienetas 10 kg),
 • kelionė autobusu,
 • 7 nakvynės su pusryčiais 3* viešbučiuose (3 iš jų kurorte prie Jonijos jūros),
 • 7 vakarienės Sicilijoje,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos, arbatpinigiai vairuotojui, pietūs, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos.
 • **Visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją (organizuojama susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei, kaina ~ 40 EUR). Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijos kainą.

1 diena

Skrydis Kaunas – Trapanis. „Italija žemėlapiuose panaši į aulinį batą, spiriantį akmenį. Tačiau ji niekada jo nenuspirtų, nes tas akmuo – tikras aukso grynuolis. Tai Sicilija – didžiausia Viduržemio jūros sala”. Atskridus į Sicilijos Trapanio oro uostą vykstama į Agrigentą. Lankymasis įspūdingiausiame Sicilijoje antikinės architektūros komplekse – *Šventyklų slėnyje: Heros šventykla su išlikusiu aukojimo altoriumi, didinga Dzeuso šventykla, garsėjusi visame graikų pasaulyje, puikiai išlikusi Santarvės šventykla (VI a. paversta krikščionių bažnyčia), dar senesnė Heraklio šventykla ir kiti sanktuarijai. Išvykimas į nakvynės vietą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Agrigento.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Sicilijos širdyje esantį Piazza Armerina miestą, garsų *Villa Romana del Casale, romėnų vila, kadaise priklausiusia turtuoliams. Spėjama, jog vila su viešosiomis salelėmis, privačiomis patalpomis, pirtimis ir vidiniais kiemais priklausė imperatoriui Maksimilianui. Ši kadaise buvusi prabangi vila, iškilusi IV amžiuje pr. Kr., yra saugoma Unesco. Joje išlikusi didžiausia ir turtingiausia pasaulyje Romos imperijos laikotarpio mozaikų kolekcija. Joje vaizduojamos scenos iš Homero poemų ir romėnų aristokratų gyvenimo. Kelionė Ragūzos link. Ragūza – dailus barokinis miestas, esantis ant Ibla kalvos ir savo istoriją menantis nuo 1693 m. Ragūzoje išvysite daugybę jaukių gatvelių, aukso spalvos pastatų, žavingų balkonų bei 18 UNESCO saugomų architektūros paminklų. Visai netoli įsikūręs dar vienas pasakiško grožio miestas Modika, garsėjantis senomis šokolado gamybos tradicijomis. Kartųjį skanėstą vietos meistrai dar pagardina aitriąja paprika, cinamonu ar vanile. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Ragūzos.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė prie *Etnos ugnikalnio – aukščiausio Europos ir vieno didžiausio pasaulyje veikiančio ugnikalnio, kurio aukštis nuolat kinta. Ugnikalnį romėnai vadino Vulkano (Ugnies Dievo) kalve. Šį Sicilijos pasididžiavimą iki pavasario puošia „sniego kepurė“.  Etnos parkas žavi ne tik ugnikalnio išsiveržimais ir lavos upėmis, bet ir unikalia aplinka: neįprastais laukinės gamtos garsais, svaiginančiais vaismedžių sodų kvapais ir nuostabiomis kraštovaizdžio spalvomis. Jau Pindaras, Strabonas ir kiti savo darbuose gyrė niekad nesiliaujantį Etnos kalno - „garais alsuojančio baisūno“ – aktyvumą ir grožį: ugnikalnis įsilieja į visą Katanijos provincijos kraštovaizdį, dosniai dovanodamas dirvai užuovėją ir drėgmę. Esant galimybei (priklauso nuo oro sąlygų, esant blogoms oro sąlygoms į viršų nekyla) *keltuvu ir *visureigiais pakilsite iki kalno viršūnės: lavos ir pelenų laukai, pulsuojantys krateriai... Pasivaikščioję lavos laukais, pasigėrėję unikaliais vaizdais, ir pajutę kalnų vėjo žvarbą, leisitės žemyn. Esant galimybei, sodraus skonio sicilietiško vyno, grappos ar kvapnaus alyvuogių aliejaus *degustacija. Pajutus ugnikalnio didybę, kelionė link Taorminos – geriausio Sicilijos kurorto prie Jonijos jūros. Uolas, žvyrą ir smėlį puošia tipiška vešli Viduržemio jūros  augalija, o didelės įlankos, sekdamos viena paskui kitą, piešia baltos pakrantės linijas. Pažintis su senuoju *Taorminos miestu – Jonijos jūros perlu. Tai tarsi Sicilijos „langas“ į modernųjį pasaulį. Antikinis *graikų teatras (III a. pr. Kr.), nuo kurio tribūnų atsiveria Etnos ugnikalnio didybė, įvairių stilių XIII – XVII a. katedra, Korvajos rūmai, kuriuose posėdžiaudavęs Sicilijos parlamentas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

4 diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros arba **visos dienos išvyka į Sirakūzus ir Kataniją. Išvykimas į Sirakūzus – vieną garsiausių antikinės kultūros centrų, galingiausią senovės graikų užjūrio koloniją. Būtent šiame mieste III a. pr. Kr. matematikas Archimedas atrado pagrindinį hidrostatinį dėsnį ir nuogas išbėgo į gatvę, šaukdamas “Eureka!”. Apžvalginė ekskursija: miesto katedros aikštė, *archeologinis parkas su gerai išlikusiu kalvos šlaite iškaltu graikų teatru (V a. pr. Kr.), Rojaus latomija su Dionisijaus ausimi, *Eurialo pilis – svarbiausias išlikęs senovės graikų gynybinis įtvirtinimas. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti nuostabiomis Sirakūzų senamiesčio gatvelėmis, kur susipynę architektūriniai stiliai, išryškėjantys graikų ir romėnų pastatų griuvėsiuose ir viduramžių normanų statiniuose bei daugybėje baroko šedevrų. Kelionė į Kataniją – antrą pagal dydį miestą Sicilijoje, 729 m. pr. Kr. įsikūrusį Etnos ugnikalnio pašonėje. Tai barokinės architektūros miestas, kurį keliautojai įsimyli iš karto, arba jo nemėgsta dėl nuo Etnos ugnikalnio atpučiamų pelenų bei lietaus. Po didžiausio ir tragiškiausio ugnikalnio išsiveržimo 1669 m. ir po sugriovimų per 1693 m. žemės drebėjimą Katanija buvo visiškai atstatyta, naudojant juodai pilką lavą. Būtent dėl pilkos spalvos Katanija ir išsiskiria iš visų pasaulio miestų. Dabar istorinis senamiestis yra saugomas UNESCO. Ekskursijos metu pamatysite Duomo aikštę su normandiškąja Katedra, bei Katanijos miesto simboliu tapusį juodos lavos Fontana dell‘Elefante (Dramblio fontaną) fontaną. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą apie burtininką Eliodoro, kuris gyveno Katanijoje ir čia esantį dramblį pavertė į lavą. Todėl Dramblio fontanas yra priminimas apie ilgą ir turtingą miesto praeitį. Laisvas laikas. Grįžimas į kurortą prie Jonijos jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

5 diena

Pusryčiai. Laisva diena poilsiui prie Jonijos jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Taorminos.

6 diena

Pusryčiai. Išvykimas link dar vieno Sicilijos pakrantės perlų – žavų, jaukų ir savitą Čefalu miestelį. Anksčiau buvęs žvejų kaimelis, žavi siauromis gatvelėmis, ilgais aukso spalvos smėlio paplūdimiais, skaisčiai mėlyna jūra, tipiška Viduržemio jūros atmosfera, kurioje skamba arabiški motyvai. Apžiūrima žymioji XI a. Normanų statyta katedra, kurios apsidę puošia įspūdinga Jėzaus Pantokratoriaus mozaika, laikoma geriausiu krikščioniškojo meno pavyzdžiu. Ši mozaika 2013 m. buvo pasirinkta Tikėjimo metų simboliu; viduramžių skalbykla, kurioje naudojamas natūraliai atitekančio šaltinio vanduo. Gėrintis pakrantės peizažais, kelionė į šalia Palermo esančią Monrealę. Pažintis su nuostabiausia Italijoje normanine *Santa Maria La Nuova katedra (1174 m.). Čia puikiai dera gotikinės langų rozetės ir smailiaarkiai arabiški langeliai, XII – XIII a. mozaikos Biblijos temomis ir puošniausias bei turtingiausias iš visų romaniškųjų *katedrų vidinis kiemas. Pažintis su Sicilijos sostine – Palermu, kurį supa natūralus kalnų amfiteatras, vadinamas Conta d‘Oro (Aukso kriauklė). Apžvalginė ekskursija mieste: Naujieji vartai – renesansinis paminklas Karolio V apsilankymui Palerme, Karališkieji normanų rūmai, daugiau nei šešeto amžių kūrinys – miesto katedra su porfyro sarkofaguose besiilsinčiais normanų karaliais, Pretorijos aikštė su monumentaliu manieristiniu fontanu, San Cataldo šventovė – XII a. islamo ir normanų stilių mišinys. Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Palermo.

7 diena

Pusryčiai. Diena skirta aktyvaus poilsio mėgėjams. Kelionė į Lo Zingaro rezervatą, kuris driekiasi 7 kilometrus palei jūrą ir šalia esančius 1000 m aukščio kalnus. Tai tikrai gražus gamtos kampelis, kerintis laukiniu grožiu, sodriomis spalvomis, žydros jūros skalaujamais baltais mažais paplūdimiais, plačiai pasklidusiomis žemaūgėmis palmėmis, vešliais Viduržemio jūros krūmynais, įvairių rūšių orchidėjomis ir ilgaamžiais laukiniais alyvmedžiais. Žygis rezervato takais. Atgauti jėgas siūlome pailsėti smulkučio smėlio paplūdimiuose ir pasimaudyti mėlynoje krištolinės spalvos jūroje. Kelionę vainikuos Eričė miestelis, kuriame išnyksta laiko ir erdvės pojūtis. Miestas pakibęs ant stačios uolos, 750 m aukštyje. Į šį miestelį kylama 3099 m ilgio *funikulieriaus trąsa. Giedrą dieną iš čia galima pamatyti Sicilijoje gražiausius kalnų peizažus, papėdėje plytintį Trapanio miestą, Pantelerijos salas ir net Bono iškyšulį, esantį Tunise. Šiame mieste istoriniai paminklai – kiekviename žingsnyje. Vien pasivaikščiojimas gatvėmis – lyg kelionė į praeitį. Puikiai išsilaikę Eričę supančios miesto sienos, akį traukia dvi pilys: Castello Pepoli, pastatyta saracėnų valdymo laikais, ir Castello do Venere, pastatyta normanų 12 a. Dabar abiejuose pilyse yra prabangūs viešbučiai. Akmenimis grįstų gatvelių labirintai sužadina vaizduotę ir nukelia į viduramžius. Laisvas laikas. Išvykimas link nakvynės vietos. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Trapanio.

8 diena

Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas į Trapanio oro uostą. Skrydis Trapanis - Kaunas.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina