Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Savaitgalis Tel Avive (aplankant Jeruzalę) 4d.

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie nori visada pamatyti ir patirti kažką naujo – savaitgalis Tel Avive yra tai, kas tikrai padės atsipalaiduoti po savaitės darbų. Galbūt daugeliui atrodytų per toli, kitiems – per brangu, tačiau, savaitgalis Baltajame mieste – tai naujų įspūdžių ir potyrių vieta su kiek kitokia kultūra bei tradicijomis.

Tel Avivas kasmet pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio, todėl savaitgalis čia įtrauks į neužmirštamą kultūros, religijos bei linksmybių sūkurį. Tel Avivas savaitgaliui gali pasiūlyti per visą pakrantę nusidriekusius paplūdimius, daug meno ir kitokio tipo muziejų. Tad ką veikti, čia ras kiekvienas žmogus.

Savaitgalis Tel Avive – prabėgs greitai, todėl neužmirškite fotoaparato ir įamžinkite įdomiausias savaitgalio akimirkas.

  • Lėktuvo bilietai Vilnius/Kaunas – Tel Avivas– Vilnius/Kaunas; mažas rankinis krepšys lėktuvo salone (40 x 20 x 25 cm) (pagal aviakompanijos taisykles),
  • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
  • lydinčio asmens, vykstančio iš Lietuvos paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas ir 10 kg svorio bagažas (55 x 40 x 20 cm) – kaina nuo 60 EUR asmeniui,  papildomo registruoto bagažo mokestis (teirautis agentūroje), vietinio transporto bilietai iš/ į oro uostą (grupės pageidavimu už papildomą mokestį užsakome pervežimus), bilietai į mokamus objektus, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos, miesto transporto bilietai Tel Avive, vietinių gidų paslaugos Tel Avive, Jeruzalėje (ne lietuvių kalba), miesto mokesčiai.
  • ** Dienos išvyka į Jeruzalę ~ 85 EUR užsakoma ir apmokama agentūroje prieš išvykstant į kelionę. Mokama agentūroje Lietuvoje. Lankomi mokami objektai ir vietinio vadovo paslaugos neįskaičiuoti į ekskursijos kainą. Minimalus keliautojų skaičius – 10 asmenų.
  • * MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 125 EUR.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 120 EUR.

1 diena

Skrydis: Vilnius – Tel Avivas. Atvykimas į Ben Guriono oro uostą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus,  *vietiniu transportu vykstate į Tel Avivą. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

diena **

Pusryčiai. Dieną pradėsite nuo pažinties su Tel Avivo priemiesčiu Jafa – seniausiu Palestinos miestu, uostu,  minimu karaliaus Hiramo pokalbyje su Saliamonu. Tai kultūrų kryžkelės vieta: čia buvo statoma biblinė Nojaus arka, netoli kranto jūroje kyšo neaukštos mitinės graikų Andromedos uolos. Svetingame mieste prie jūros buvo apsistojęs krikščionių apaštalas Petras, kurį  angelo paliepimu į Cezarėją pakvietė šimtininkas Kornelijus. Ekskursijos metu aplankysite senąjį uostą, bokšto laikrodį, Šalom bokštą, senąją geležinkelio stotį – šis pastatas veikia kaip kultūros ir prekybos centras. Pasivaikščiosite po senamiestį, šiuo metu tapusį menininkų kvartalu, kuriame dera arabiškos architektūros grožis ir daugybė galerijų, dirbtuvių, rankdarbių parduotuvių bei kavinukių. Ekskursiją tęsiate į Neve Tzedek – vienas seniausių Tel Avivo rajonų, pastatytas kaip priemiestis 1887 metais. XX a. pradžioje ši vieta buvo garsių rašytojų, bohemiško pasaulio atstovų namai, tačiau vėliau rajonas buvo apleistas ir neprižiūrimas. Tik 1980-aisiais jo dvasia buvo atgaivinta. Dabar tai populiarus rajonas, vaizdingos ir siauros gatvelės vedančios jūros link. Užburia šviežiai plikomos kavos aromatas ir bohemiška atmosfera. Dienai įpusėjus rekomenduojame nueiti iki Karmel turgaus. Tai ilga ir siaura alėja, kurios prekystaliai nukrauti įvairiausiais maisto produktais. Kiekvienas čia apsilankęs ras įvairiausių gardumynų - nuo įvairios rūšies duonos ir kitų kepinių iki skanių alyvuogių, džiovintų vaisių, ir egzotinių prieskonių. Pietūs (grupei pageidaujant už papildomą mokestį).

Pasimėgavę rytietiško turgaus kvapais ir klegesiu ekskursiją tęsiate į Sarona kvartalą, kuriame yra meno galerijos ir didžiulis modernus turgus, tačiau ši vieta turi ir be galo įdomią istoriją. 1871 m. Sarona buvo įkurta iš Vokietijos atvykusių protestantų sektos, save vadinusių tamplieriais. Kelių šimtų žmonių bendruomenė buvo pirmoji, į tuometinę Palestinos teritoriją atvežusi modernios agrokultūros tradicijas. Grįžimas į Tel Avivą. Esant galimybei – maudynės Viduržemio jūroje. Laisvas laikas. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Laisva diena savarankiškam miesto pažinimui. Siūlome vykti į *Tel Avivo dizaino muziejų, užsukti į meno galerijas arba pasimėgauti laisvu  laiku viename iš Tel Avivo paplūdimių.

Pageidaujantiems už papildomą mokestį rekomenduojame **mokamą visos dienos išvyką į Jeruzalę (užsakoma ir apmokama iš anksto Lietuvoje agentūroje). Vietos transportu vyksite į Jeruzalę – miestą, kurio  istorija ir dabartis yra susijusi su trimis pagrindinėmis monoteistinėmis religijomis – judėjams šventa vieta yra Raudų siena, krikščioniams – Kristaus gyvenimo, kančios, mirties ir prisikėlimo vietos, musulmonams – Al Aksa mečetė. Tai miestas, kuris nepaisant besilankančiojo religijos, kiekvienam suteikia nepatirtų emocijų ir sužadina smalsumą bei nerimą. Vakarinėje Jeruzalėje gyvena daugiausia žydai, Rytų Jeruzalėje – arabai. Pagrindinėje miesto dalyje įsikūrę žydų, armėnų, krikščionių ir musulmonų kvartalai liudija sudėtingą ir įvairialypę žmonijos patirtį.

Ne veltui Jeruzalė vadinama Dievo buveine, sakoma, kad čia “Viešpats žvelgia iš dangaus ir mato visą žmoniją”.

Pasikelsite ant Alyvų kalno viršūnės, nuo kurios atsiveria nepakartojama Jeruzalės miesto panorama ir vaizdas į didžiausias pasaulyje žydų kapines. Apsilankysite Getsemanės soduose, kur Kristus meldėsi paskutinį vakarą, buvo išduotas ir suimtas. Čia dar auga tuos laikus menantys alyvmedžiai.

Toliau keliausite Kristaus Kryžiaus keliu – į Golgotos kalną vedančia Via Dolorosa gatve su paskutiniais Kristaus žemiškos kelionės sustojimais. Pirmieji Kristaus kelią ėmė kartoti bizantiečiai, o XIV a. Pranciškonai nustatė kančių kelią su kai kuriomis stotimis, kurios vėliau krikščionių piligrimų buvo kiek pakoreguotos. Kryžiaus kelias veda į Prisikėlimo (Šv. Kapo) baziliką, pastatytą toje vietoje, kur buvo palaidotas ir prisikėlė nukryžiuotas Kristus. Keturioliktoji Kryžiaus kelio stotis – Kristaus palaidojimas. Į ją veda besileidžiantys bažnyčios laiptai.

Vyksite į žydų kvartalą, kad savo akimis išvystumėte švenčiausią judaizmo relikviją – beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio Raudų sieną ir visa širdimi pajustumėte ją supančią aurą (Pastaba, lankomų objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis, priklausomai nuo atvykimo laiko į jeruzalę).

Išvykimas iš Jeruzalės. Grįžimas į Tel Avivą. Laisvas laikas. Vakare tęsiate susipažinimą su miestu ir vykstate į Rotchild  bulvarą, kuriame virte verda gyvenimas. Čia gausu restoranėlių, vyno barų ar šarmingų kavinių. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

diena **

Pusryčiai. Ryte pratęsite pažintį su Tel Avivu. Ekskursija po Tel Avivą - vieną didžiausių Izraelio miestų, kurio pavadinimas reiškia „pavasario kalva“. Tel Avivas, įkurtas kaimyninės Jafos gyventojų tik 1909 m., dabar yra ne tik šalies finansų, ekonomikos ir verslo, bet ir žydų kultūros, mados, prekybos ir pramogų centras. „Baltasis miestas“ – 1930 -1950 m. statyta Tel Avivo dalis, kuriai būdingi bauhaus stiliaus statiniai – paskelbtas UNESCO pasaulio kultūros paveldu. Pamatysite įžymųjį Tel Avivo universitetą, biblioteką, meno muziejų, senąjį ir naująjį Operos teatrą. Laisvas laikas. Priklausomai nuo skrydžio laiko,*vietiniu transportu išvykstate į oro uostą. Skrydis: Tel Avivas – Vilnius.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina