Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Savaitgalis Lietuvoje, prie Baltijos jūros 3 d./2 n.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida



1 diena: Rambyno kalnas, Bitėnai, Rusnė, Ventės ragas, Mingės kaimas
Anksti ryte išvykimas Pamario krašto link, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą. Mažoji Lietuva pasitiks galingais ąžuolynais, gūdžia Karšuvos giria, fachverkinio stiliaus pastatais. Šio krašto simbolis – Rambyno kalnas, apipintas legendomis ir padavimais, gražių švenčių prisiminimais, audrinantis ne tik istorijos, bet ir gamtos mylėtojo vaizduotę. Nuo jo atsivers įspūdinga panorama į upių tėvo Nemuno vingį ir anapus besidriekiantį Karaliaučiaus kraštą. Lankomos vokiško stiliaus Bitėnų kapinaitės, kuriose palaidoti abu Mažosios Lietuvos šviesuoliai Martynas Jankus ir Vilius Storosta-Vydūnas. Atvykimas į Rusnę - vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusį Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Esant galimybei apsilankymas *etnografinėje žvejo sodyboje. Toliau vykstame į gamtos mylėtojų rojaus kampelį – Ventės ragą. Tai labiausiai į vakarus nutolęs Šilutės rajono taškas. Aplankoma *paukščių žiedavimo stotis, kur sužinomos mažųjų keliauninkų – paukščių  žiedavimo paslaptys, apžiūrimas ornitologijos muziejus. Išdailintais ornamentais geležiniais laiptais pakylama į jau šimtą metų veikiantį švyturį. „Lietuvos Venecija“ arba Mingės kaimas, kurio centrinę gatvę atstoja upė, o kaimynai vienas pas kitą į svečius plaukia. *Plaukimas laiveliu Nemuno delta ir Kuršių mariomis, pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – *žuvienės. Išvyksime link Lietuvos pajūrio. Nakvynė viešbutyje.

2 diena: Palanga, *Klaipėda
Pusryčiai. Atvykus į Palangą, apžvalginė ekskursija po Palangą arba laisvas laikas skirtas poilsiui prie Baltijos jūros. Pageidaujantys gali apsilankyti grafo Tiškevičiaus dvaro rūmuose įsikūrusiame gintaro *muziejuje ir botanikos parke. Palangos botanikos parko plotas siekia iki 100 ha su medelynais, pievomis, gėlynais, vandens telkiniais. Pageidaujantys galės pasikelti į Birutės kalną - tai aukščiausia Palangos kopa, jau nuo XVII a. pažymėta visuose stambesniuose žemėlapiuose. Birutės kalno pavadinimas siejamas su romantiška legenda apie šventą ugnį kūrenusią vaidilutę Birutę, kunigaikščio Kęstučio žmoną ir Vytauto motiną.
Pageidaujantiems siūlome pusės dienos išvyką į *Klaipėdą, aplankant *Jūrų muziejų ir *delfinariumą. Išvykos metu sustosime Pajūrio regioniniame parke esančiame Olando kepurės kraštovaizdžio draustinyje kur nuo 20 metrų aukščio skardžio galėsite pasigėrėti Baltijos jūra. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Kretinga, Mosėdis, Salantai, kelionė link namų
Pusryčiai. Vykstame į Kretingą, kur aplankysime grafų Tiškevičių XIX a. dvaro *rūmus. Rūmuose nuo 1992 metų įsikūręs Kretingos muziejus, kurio eksponatai pasakoja apie buvusią Tiškevičių giminės šlovę. Įstiklintoje trijų aukštų oranžerijoje-žiemos sode  –  visais metų laikais žaliuoja ir žydi egzotiški pietų kraštų augalai. Keliaujame į Mosėdį, kuris Lietuvoje ir Europoje žinomas savo *akmenų muziejumi. 1957 metais muziejų kaip akmenų kolekciją pradėjo kurti gydytojas Vaclovas Intas. 1979 metais oficialiai atidarytame Unikalių akmenų muziejuje buvo apie 5000 riedulių, suvežtų iš įvairių Lietuvos vietovių. Šiandien senajame malūne įkurta istorinė ekspozicija. Toliau vykstame į Salantų regioninį parką, kur netoli Salantų miestelio yra įsikūrusi *Orvidų sodyba-muziejus, čia sukaupta daug V. Orvido bei kitų menininkų darbų iš akmens ir medžio. Muziejuje po atviru dangumi gausu takelių, kuriais eidami apžiūrėsite galingas akmens bei medžio kompozicijas. Po pilnos įspūdžių dienos vakare sugrįžtame  namo.

Kelionės metu nuvažiuojama  ~900 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina