Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Saulėtoji Portugalija 9d.

 • Lisabona – magiškas miestas, kuriame susimaišę tūkstantmetės Europos, Afrikos, Pietų Amerikos kultūros, jų prabanga ir skurdas, nesibaigianti šventė ir tyli kasdienybė.
 • Porto – kontrastų miestas, saldus portveino kvapas...
 • Fado – svaiginanti ir durianti juodoji rožė...

 

Kelionė į Portugaliją – tai tarsi keliautojo svajonės išsipildymas, čia rasite visko! Auksinio smėlio paplūdimiai, rūke paskendusios girios, žavingi senoviniai miesteliai ir jaukūs kaimeliai, išdidžios pilys – visa tai puošia idilišką Portugalijos panoramą. Šalis garsi paslaptinga istorija, kurioje pėdsakus paliko keltai, romėnai, vestgotai, maurai, krikščionys. Tai ideali vieta atostogoms, tinkanti bet kokį poilsį mėgstančiam keliautojui – įspūdžiai garantuoti. Čia malonus klimatas ir saulėtos dienos beveik ištisus metus. Portugalijoje net 16 objektų yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai istoriniai ir archeologiniai monumentai, kultūriniai paminklai, įvairūs gamtos parkai.

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Lisabona – Vilnius (skrydis su persėdimu viename iš Europos miestų),
 • rankinis orlaivio bagažas (pagal aviakompanijos taisykles),
 • kelionė autobusu,
 • 8 nakvynės viešbučiuose dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo, vykstančio iš Lietuvos, paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), pirmenybinis įlaipinimas (rankinis bagažas ir rankinė į orlaivio saloną), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo ~ 250 Eur.
 •  *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~90 - 110 Eur.

1 diena

Skrydis Vilnius – Lisabona, su persėdimu viename iš Europos miestų. Pervežimas į viešbutį. Apgyvendinimas (po 14 val.) . Laisvas laikas (priklauso nuo skrydžio laiko). Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną, išsidėsčiusią ant septynių kalvų prie Težo upės žiočių. Lankysite ant rytinės Lisabonos kalvos stūksančią *Šv.Jurgio pilį – buvusią maurų tvirtovę, o vėliau ir karališkosios šeimos rezidenciją. Nuo pilies terasos gėrėsitės nuostabiais vaizdais į Težo upę, Alfamos rajono stogus ir uostą. Siauromis, akmeninėmis gatvelėmis leisitės į viduramžių dvasia alsuojantį Alfanos rajoną. Lankysite *Šv.Antano bažnyčią, pastatytą jo gimimo vietoje; Alfamos jūreivių rajoną ir seniausią sostinės pastatą – didingąją Lisabonos katedrą. Laisvas laikas kavos puodeliui. Pažintį su Lisabona tęsite istoriniame miesto centre Baiša, atstatytame po žemės drebėjimo, įvykusio 1755m. Nepriklausomybės prospektas, Restauratorių aikštė su granito obelisku, pastatytu 1886m., Lisabonos širdis – Rossio aikštė su nuostabiais bronziniais fontanais, Nacionalinis Marijos II-osios teatras, Komercijos aikštė. Belemo rajonas – neatsiejama Portugalijos aukso amžiaus dalis. 1495m. žengęs į sostą Emanuelis I iš svaiginamo ekspansijos nešamo pelno statė didingus pastatus. Įspūdingiausi prašmatnios, emanuelinės architektūros pavyzdžiai – *Šv.Jeronimo vienuolynas ir *Belemo bokštas. Apžiūrėsite Belemo sargybos bokštą – švyturį ir gotikinį Šv. Jeronimo vienuolyną, kuriame ilsisi garsiojo jūrų keliautojo Vasko da Gamos palaikai, paminklą Jūrų užkariautojams. Laisvas laikas, kurio metu siūlome aplankyti Okeanariumą. Esant galimybei, pageidaujantiems, vakare siūlome *vakarienę nacionaliniame restorane su „Fado“ programa. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykimas į UNESCO saugomą Sintros miestelį, kuris šešis šimtmečius buvo mėgstamiausia Portugalijos monarchų rezedencija ir populiariausia turtingų Lisabonos gyventojų vasaros poilsio vieta. Lordas Baironas, rašydamas savo draugui, laiške teigė, jog tai yra pati gražiausia vieta pasaulyje. Lankysite ant aukščiausių Sintros kalnų stūksantį vėlyvojo romantizmo perlą – *Penos rūmus arba „Uolos pilį“ – karališkosios šeimos rezidenciją. Baironas šią vietą laikė „Šlovinguoju Edenu“, o kiti dėl jos eklektiškumo paniekinamai ją vadino „Bepročių pasimatymo vieta“. Taip pat lankysite Sintros senamiesčio širdyje esančius *Karališkuosius rūmus – geriausiai išsilaikiusius viduramžių karalių rūmus Portugalijoje, kuriuose karališkoji šeima rezidavo nuo XVa.pr. iki XIXa.pab; Maurų pilį, statytą maurų IX-Xa., nuo kurios dantytų sienų atsiveria plati senamiesčio, gretimų Penos rūmų ir tolimos pakrantės panorama. Išvykimas į Cabo da Roca – labiausiai į vakarus nutolusį žemyninį Europos tašką. Nepakartojama Atlanto vandenyno panorama nuo Kyšulio krašto. Grįžimas į Lisaboną pro Kaskaiso ir Estorilo kurortus. Pakeliui sustosite prie Pragaro gerklės pasigrožėti, kaip jūra veržiasi į uolų plyšius ir urvus, sukeldama griausmingą garsą ir įnirtingai taškydama purslus. Vakare grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Obidos, žavų ir jaukų storų viduramžių tvirtovės sienų apsuptą miestelį. Jį, kaip vestuvinę dovaną, 1282m. gavo karaliaus Deniso nuotaka Izabelė Aragonietė. Trumpa pažintis su Obidos senąja dalimi: XVIII a. tvirtovės vartai, Šv.Mergelės bažnyčia. Išvykimas į Alkobasa miestelį, kuriame aplankysite vieną gražiausių viduramžių cistersų ordino *vienuolyną ir bažnyčią. Bažnyčioje palaidotas Portugalijos karalius Pedras ir jo slaptoji žmona Inesa de Castro. Tragišką karaliaus ir Inesos meilę ne kartą apdainavo portugalų poetai. Kelionė į Nazare – tipišką žvejų miestelį. Dar ir šiandien čia žmonės dėvi tradicinius pajūrio kaimelio drabužius. Esant galimybei, *tradicinio portugalų žuvies patiekalo „Caldeirada“ ragavimas. Išvykimas į Bataliją, kur apžiūrėsite įspūdingąjį *Šv.Mergelės Marijos Vitorijos vienuolyną (UNESCO kultūros paveldas) – portugalų gotikos perlą. Šis cistersų ordino vienuolynas dėl griežto asketizmo neretai dar vadinamas „tylos vienuolynu“. Išvykimas link Porto. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė į antrą pagal dydį Portugalijos miestą Portą. Jei Lisabona yra šalies „langas į Europą“, tai Portas – „langas į Portugalijos kultūros ir tradicijų sielą“. Pažintis su istoriniu Porto centru (UNESCO kultūros paveldas): *Porto Katedra, labiau panaši į tvirtovę, kurios rūstūs mūrai primena aršių kovų laikus; gražioji Aliados gatvė ir Sao Bento geležinkelio stotis; Porto simbolis – 78m aukščio Clerigos bokštas. Ribeira – senojo Porto siaurų gatvelių labirintas ir Doro upės krantinė. *Pranciškonų bažnyčia, garsėjanti nuostabiu interjeru, dekoruota paauksuoto medžio raižiniais, įžymieji Biržos rūmai, paminklas Jūrų keliautojui Henrikui. Esant galimybei, lankysite prabangius neoklasikinius XIXa. *Bolsa rūmus. Juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Prabanga juntama ir rūmų viduje – ypač išpuoštas arabiškasis kambarys, primenantis Granados Alhambros rūmų stilių. Esant galimybei – *plaukimas laivu Doro upe. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena

Pusryčiai. Kelionė į Bragą – seniausią krikščionių archivyskupiją šalyje ir vieną seniausių pasaulyje. Lankysite įspūdingąją *Bon Jesus du Monte šventovę, stovinčią ant 564m aukščio kalvos. Į ją veda ypatingas piligrimų kelias – daugybė elegantiškų barokinių laiptelių, kurių bendras aukštis siekia net 116 metrų. Laiptų take įrengta 14 Kryžiaus kelio stočių – scenos iš Kristaus nukryžiavimo istorijos. Vidurinėje laiptų kelio dalyje įrengta penkių pojūčių atkarpa su fontanais ir biblinių, mitologinių bei simbolinių personažų statulomis. Laiptų viršuje nuo esplanados galima pasigrožėti puikiai atsiveriančiu vaizdu į Bragą. Pažintis su Bragos miesteliu: centrinė aikštė su fontanais ir arkadomis, jungianti senąją ir naująją miesto dalis bei Bragos katedrą su buvusiais Vyskupų rūmais. Laisvas laikas Rua do Souto pėsčiųjų gatvelėje, kurioje apstu elegantiškų parduotuvių ir kavinių. Išvykimas į Guimares miestą (UNESCO kultūros paveldas), vadinamą tautos lopšiu. Lankysite *Guimares pilį, kurios kontūrai puikuojasi Portugalijos herbe. Pilyje gimė pirmasis Portugalijos karalius Alfonsas Užkariautojas. Trumpa pažintis su senamiesčiu: senojo miesto centras – Oliveiros aikštė su Oliveira ir Šv.Pranciškaus bažnyčiomis, akmenimis grįsta Santa Marijos gatvė, apstatyta senamiesčio namais, kuriuos puošia įmantrios skulptūros. Išvykimas iš Guimares. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Kelionė į senąją Portugalijos sostinę – Koimbrą, įsikūrusią prie Mondego upės. Lankysite 1290m. įkurtą seniausią šalies *universitetą. Apžiūrėsite tvirtovę, primenančią XIIa. romaninio stiliaus katedrą, esant galimybei lankysite *Santa Cruz vienuolyną, pastatytą XIIa. Tęsite kelionę į Tomarą. Pažintis su vienu didžiausių Portugalijos Kristaus ordino vienuolynu (UNESCO kultūros paveldas), kurį XIIa. pradėjo statyti tamplieriai, gindami valstybės sienas nuo maurų. Kelionė į pasaulio piligrimų centrą Fatimą – Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą. Apžiūrėsite Šv.Mergelės Marijos baziliką, kurios aikštė talpina 300000 maldininkų. Išvykimas į Lisaboną. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Išvyka į Alantežo provincijos sostinę Evorą (UNESCO kultūros paveldas), vieną gražiausių išlikusių viduramžių miestelių Portugalijoje. Evoros architektūra traukia kiekvieno romantiko akį: didingos romėniškos šventyklos, dailūs balti nameliai, papuošti tradicinėmis „azulejo“ plytelėmis ir svajingais balkonais; renesanso palikimas – elegantiški fontanai, maurų kiemeliai, gotikinės durys ir bokšteliai... Ekskursija po miestą. Aplankysite XIIa. *katedrą, romėnų laikus menančios *Dianos šventyklos griuvėsius ir unikalią Kaulų koplyčią, kurią pranciškonų vienuolis pastatė iš 5000 mirusių žmonių kaulų, senąjį universitetą. Grįžimas į Lisaboną. Laisvas vakaras Lisabonoje. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai (gali būti pusryčių dėžutės, priklauso nuo skrydžio laiko). Laisvas laikas (priklausomai nuo skrydžio laiko). Pervežimas į oro uostą. Skrydis LisabonaVilnius su persėdimu viename iš Europos miestų.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 1300 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina