Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

SANKT PETERBURGAS – vienas gražiausių pasaulio miestų

SANKT PETERBURGAS – vienas gražiausių pasaulio miestų

Kelionė lėktuvu

 

Vienas gražiausių pasaulio miestų, Sankt Peterburgas, gali pasigirti viskuo, ko reikia nepamirštamai pažintinei kelionei: prabangia architektūra, išskirtiniais meno kūriniais, pašėlusiu naktiniu gyvenimu, neeiline miesto istorija bei turtingomis kultūros tradicijomis, pritraukiančiomis lankytojus iš viso pasaulio. Tai miestas, kuris griauna stereotipus ir kaskart atsiskleidžia vis kitomis spalvomis. Tai antrasis pagal dydį Rusijos miestas, ketvirtasis pagal dydį Europos miestas ir pats šiauriausias milijoninis miestas. Miestas įsikūręs Nevos upės žiotyse, prie Suomijos įlankos. Sankt Peterburgas daugiau nei du šimtmečius buvo Rusijos imperijos sostine. Sostinės statusą prarado 1918 m., po 1917 m. Rusijos revoliucijos.

 

Kelionės programa:

1 diena

Pasitikimas oro uoste. Pervežimas iki viešbučio, įsikūrimas viešbutyje. Apžvalginė ekskursija po Sankt Peterburgą, Petro ir Povilo tvirtovės lankymas.

Sankt Peterburgas - Petro I galvoje subrandinta svajonė - 1703 m. gegužę iškilo kaip Rusijos "langas į Europą", tačiau per ilgametę miesto istoriją netrūko ir nelaimių. Miestas buvo statytas pagal tikriausias Rusijos tradicijas - caro įsakymu buvo sušaukti tūkstančiai baudžiauninkų, bajorų ir amatininkų ir jiems paliepta įšalusias pelkes paversti šlovingu rojumi. Lankysime Nevskio prospektą, Dekabristų aikštę, paminklą Petrui I, Kazanės katedrą – soborą, Rūmų aikštę, Žiemos rūmus, Ermitažą, Smolno katedrą ir kt.

Petro ir Povilo tvirtovė, pasivaikščiojimas po teritoriją – susižavėjęs Šiaurės Europa, po kurią keliavo „incognito“, caras pasiryžo išjudinti šalį iš viduramžiško sustingimo ir pačiuose Rusijos šiaurės vakaruose, Nevos upės žiotyse, pastatė tvirtovę, uostą ir galiausiai čia perkėlė savo imperijos sostinę. Būtent šioje vietoje prasidėjo Sankt Peterburgo istorija. Nedidelėje Nevos upės deltoje buvo pastatyta tvirtovė, kurios tikslas buvo apsisaugoti nuo galimų Švedijos kariuomenės užpuolimų 1703 m.. Pagal savo tikrąją paskirtį tvirtovė taip ir nebuvo nė karto panaudota, tačiau nuo 1723 m. čia veikė politinis kalėjimas, kuriame kalėjo daugybė žymių asmenų. Tvirtovės centre stovi seniausia Sankt-Peterburge – Petro ir Povilo Katedra, kurioje palaidoti visi imperatoriai ir imperatorės, pradedant nuo Petro Didžiojo laikų.

Pasiplaukiojimas upe ir kanalais pagal pageidavimą už papildomą mokestį.

2 diena

Pusryčiaujame viešbutyje. Lankysime Šv. Izaoko katedrą - soborą. Šv. Izaoko Katedra - soboras – tai Rusijos širdis ir buvusi pagrindinė jos Katedra. Tai viena iš didžiausių katedrų pasaulyje. Jos pastatymui sunaudota daugiau nei 400 kg. aukso ir 16 t. malachito. Katedros - soboro kupolas, tapęs viena iš pagrindinių miesto panoramos detalių, yra taipogi vienas didžiausių kupolų Europoje (jo diametras sudaro 26 m.). Šv. Izaoko Katedra buvo ne vieną kartą atstatoma, rekonstruojama, ties jos paveikslais, ikonomis ir mozaikomis dirbo ištisos menininkų kartos.

Lankysime Ermitažo muziejų. Ermitažas – tai ne tik visos Rusijos kultūros lobynas, bet ir unikali meno kolekcija, demonstruojanti viso pasaulio meno istorijos raidą. Tai vienas gražiausių ir žinomiausių muziejų pasaulyje. Muziejuje saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, išdėstytų keliuose šimtuose unikalių patalpų.

Po pietų važiuosime į Peterhofą. Peterhofas – tai imperatoriškų pastatų ansamblis, apsuptas įspūdingų parkų, sodų ir fontanų kompozicijų. Tai viena iš pačių gražiausių vietovių visame Sankt-Peterburge ir jo apylinkėse. Fontanų sostinė, rusų Versalis, ši vieta įvardijama skirtingai. Čia galima rasti žymųjį Samsono fontaną, draugiškai pasitinkantį ir džiuginantį lankytojus. Didysis dvaras išsidėstęs aukščiausioje teritorijos dalyje. Tai esminė visos vietovės kompozicijos dalis, esanti 16 metrų aukštyje, iš kur atsiveria nuostabi apylinkių panorama.

Vakare folkloro programa su furšetu (pagal pageidavimą už papildomą mokestį).

3 diena

Po pusryčių važiuosime į Kazanės soborą. Kazanės katedra - soboras - vienas didingiausių Sankt Peterburgo pastatų, atspindintis Europos klasikinio architektūros stiliaus bruožus. Didžiausią žavesį visoje soboro kompozicijoje sukelia nuostabi kolonada, išsidėsčiusi pusmėnuliu palei Nevos prospektą. Katedra garsėja savo panašumu į Vatikano Šv. Petro Katedrą, kadangi joje ypatingai daug elementų, sutampančių su žymiausios katalikų šventyklos stiliaus elementais.

Užmiesčio ekskursija į Pavlovską ir Pauliaus I rūmų aplankymu. Pavlovskas – vienas iš imperatoriškosios rezidencijos perlų, įsikūrusių Sankt Peterburgo priemiesčiuose. Pavlovskio rūmai priklausė imperatoriui Pauliui I, kur jis su šeima leisdavo vasaros mėnesius. Tai XVIII a. parkų – rūmų ansamblis, užimantis 600 ha. Rūmų architektūra, interjeras ir paveikslų paroda, kuri kolekcionuojama nuo Pauliaus I laikų nepalieka abejingų. Pavlovo parkas, supantis dvarą yra vienas didžiausių ir gražiausių parkų Europoje, išsidėstęs Slaviankos upės slėnyje, padalintas į 7 landšaftinius plotus, kurtas garsiausių to meto architektų.

Vakare baleto teatro lankymas (pagal pageidavimą už papildomą mokestį). Sankt - Peterburgas pasaulyje garsėja kaip baleto sostinė. Būtent čia pasaulinio garso meistrai, tokie kai Čaikovskis, Glinka, Musorgskis ir kt. kūrė šedevrus baleto teatrui. Tad Baleto teatras yra pripažintas ir didžiai gerbiamas visame pasaulyje. Su šiuo teatru bendradarbiauja garsiausi pasaulio teatrai.

4 diena

Pusryčiaujame viešbutyje ir važiuojame į oro uostą.

 

Kelionės kaina: 389 Eur + avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pervežimai iš/į oro uostą;

Pietūs pakeliui į Peterhofą;

Vizų sutvarkymas;

Gido paslaugos;

Patogus autobusas;

Ekskursinė programa pagal programą;

Įėjimo bilietai į muziejus pagal programą;

Išankstinis bilietų rezervavimas;

Įėjimai į muziejus be eilių;

Apgyvendinimas 3* viešbutyje su pusryčiais.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius-Sankt Peterburgas-Vilnius (tiesioginis skrydis);

Pietūs (15 Eur/1kartui) ir vakarienės (20 Eur/1 kartui). Viso apie 90 Eur /1 asm.

Pasiplaukiojimas garlaiviu upe ir kanalais, 1h  – 20 Eur / 1 asm. – pagal pageidavimą;

Vakarinė programa - baletas nuo 90 Eur /1 asm.- pagal pageidavimą;

Folkloro programa su furšetu 40 eur / 1 asm. – pagal pageidavimą;

Vienviečio kambario priemoka 117 eur.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Tel. 85 2731337 Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina