Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Sakartvelas su kalningu Šatilio regionu

Kupinos nuotykių ir socialinių išbandymų atostogos Sakartvelo kalnuose

Sakartvelas (Gruzija) su kalningu Šatilio regionu

 

dievinantiems gamtos grožį ir nuoširdų bendravimą

vertinantiems autentišką šalies pažinimą

su šarmingu vietiniu gidu

pasivaikščiojimas kalnais

Nebijantiems buitinių nepatogumų ir priimantiems tai kaip linksmą gyvenimo nuotykį

2023 m. liepos 16-23 d.

*programa nepritaikyta 5* fanams

 

Gruzija keliautojus vilioja savo pasakiško grožio gamta. Didingi Kaukazo kalnai, sraunios upės, ežerai, pušynai, žaliuojantys slėniai, didžiuliai vynuogynų plotai - Gruzijos kraštovaizdžio neįsimylėti tiesiog neįmanoma.

Tačiau ne ką mažiau patrauklus ir Gruzijos kultūrinis paveldas. Keliautojus žavi jaukios senamiesčių gatvelės, ne vieną šimtmetį menantys vienuolynai ir bažnyčios, Viduramžių dvasią saugančios pilys. O kur dar be galo draugiški vietiniai gyventojai ir nuostabi tradicinė virtuvė. Ši šalis abejingų nepalieka.

 

Kelionės programa:

1 diena

Atskrendame į Kutaisį. Sutikimas oro uoste, važiuojame Kutaisi – Tbilisi.

Ekskursija po Tbilisį. Tbilisis – įdomus, senovinis, gražus ir išlaikytas miestas. Dauguma lankytinų jo vietų susispietė nedideliame slėnyje tarp kalnų. Tbilisis – tai gyvenimo būdas ir žmonių svetingumas, akimirkos ir skonis. Gruzijos sostinė, išsidėsčiusi kalnų slėnyje ir ant jų abipus Kuros (Mtkvari) upės, dieną atskleidžia spalvingą istorinę architektūros įvairovę ir modernaus pasaulio simbolius. Čia pamatysite Azijos, Rytų ir Vakarų kultūros pėdsakų. Miestas pasikeitė pastaraisiais dešimtmečiais: pridygo postmodernistinių formų pastatų, buvo įrengtas lyno keltuvas. Ekskursijos po Tbilisį metu pamatysite Narikalos tvirtovės griuvėsius, Motinos Gruzijos skulptūrą, Baltuosius rūmus primenančią prezidentūrą. Nusileisime į istorinį Tbilisio rajoną Abanotubani, būtent čia stūkso patys seniausi miesto pastatai ir atskleidžia jo tarpkultūriškumą. Vietos virtuvė – vienas didžiausių gruzinų pasididžiavimų. Ir kas nėra girdėjęs apie gruziniškus šašlykus ir arbūzus ar sūrio pyragą chačapurį. Visi produktai natūralūs ir švieži. Todėl nenuostabu, kad būtent gruzinų patiekalai dažnai yra vienas iš kelionės į šią šalį tikslų. Visos kelionės metu valgysime vietinį autentišką maistą, ragausime nacionalinių patiekalų. Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais ir folkloro programa. Nakvynė Tbilisyje.

 

2 diena

Kalnuotoje Gruzijoje gausu sunkiai prieinamų ir atšiaurių vietovių. Šių vietų gyventojai išlaikė senovės tradicijas ir ūmų būdą, o vietos architektūra ir kraštovaizdis tiesiog užburia. Viena tokių vietų – Šatilio kaimas Chevsurijos regione. Tai kaimas - tvirtovė, pastatytas iš plokščių akmenų, vis dar gyvenamas vietinių žmonių. Šatili - kaimas Arguni upės tarpeklyje, prie Arguni ir Šatilisckali upių santakos, 1400 m aukštyje, 115 km nuo Dušeti. Kaimas žymus savo gynybine architektūra. Jame ne atskiri bokštai, bet ištisas gynybinis kompleksas, beveik tvirtovė. Kaip taisyklė, visi Sakartvelo kalnų kaimai turėjo įtvirtinimus, bet didžiausi buvo statomi pasienio kaimuose. Šatili yra prie Čečėnijos sienos, kuri yra į šiaurę nuo kaimo, todėl kaimas pasuktas  į šiaurę. Šatili vienintelis kaimas Chevsuretijoje, o gal ir visoje Gruzijoje, kuriame išliko kaimo susirinkimų vieta - sapichvno. Šatili - pats išraiškingiausias ir pats garsiausias Chevsureti kaimas, 2007 metais įtrauktas į UNESCO Pasaulinio paveldo sąrašą. Viena linksmiausių ir svarbiausių gruzinų  tautos tradicijų, kurią pajausime kelionės metu – užstalė. Supra – taip gruzinai vadina užstalę. Tačiau tai ne tik stalas, gėrimai ir valgiai – pagrindinis supros atributas – geras tamada (vadinamasis užstalės vadovas) ir galybė tostų. Pagrindinių tostų, kuriuos būtina pasakyti kaskart atsisėdus prie stalo, yra 10–15. Už taiką, už šalį, už Dievą, už moterį, už motiną, už tėvus, už vaikus, už visus išėjusius anapilin, už meilę, už draugystę, už ištikimybę ir pasiaukojimą, už šią užstalę, už šeimininkus... Nakvynė Šatili.

 

3 diena

Chevsurija driekiasi pačia Kaukazo kalnagūbrio ketera ir ribojasi su Čečėnija. Tai nėra ir niekuomet nebuvo turistinis regionas. Vietiniai gyventojai chevsurai vis dar gyvena tradicinį, uždarą gyvenimą. Čia iki šiol laikomasi paprotinės teisės, garbės kodekso ir žodžio. Esant palankiom oro sąlygom, raftingas Aragvi upe. Nakvynė Šatili.

 

4 diena

Kazbekas arba gruziniškai Mkinvarcveri (ledinė viršūnė) - 5033,8 m aukščio kalnas, buvęs ugnikalnis, pastoviai dengiamas ledo, pagrindinė Kazbegi municipaliteto įžymybė. Kazbekas turi tendenciją staigiai pasislėpti debesyse ir taip pat staigiai pasirodyti. Važiuosime - taip vadinamu Karo keliu į Kazbegį. Kelionė netrumpa – bet vaizdai išties nuostabūs. Pakeliui didžiulis tvenkinys - vandens saugykla. Atrodo, kad kalnai auga iš vandens. Vykstant toliau - senoji Ananuri pilis, kažkada buvusi prieglobstis Karo keliu vykusiems prekybininkams ir gynybinis punktas nuo neprašytų svečių. Palei visą Karo kelią galima pamatyti gynybinius bokštus (ar jų liekanas), kurių funkcija kažkada buvo įspėti apie ateinantį priešą ir galbūt šiek tiek jį užlaikyti. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Atvykstame į Kazbegį (tiesa, oficialiai jis vadinasi Stepancminda). Tai nedidelis ramus miestelis pačiame Gruzijos ir Rusijos pasienyje. Pakėlus akis į viršų išvysime nedidelę bažnytėlę, o už jos - kalnai ir jų karalius - Kazbegi kalnas. Nakvynė Kazbegi svečių namuose pas labai šiltus vietinius žmones.

 

5 diena

Po pusryčių džipais važiuosime iki Šv. Trejybės vienuolyno, kuris įkurtas Kazbekio kalno papedėje. Vėliau eisime į žygį link Gveleti krioklio ir Darialski tarpeklio. Vėliau lankysime mineralinius baseinus, ir, atsižvelgdami į oro sąlygas, galėsime išsimaudyti. Kazbekyje yra keletas maršrutų, kuriais galima važiuoti džipais, paskui eiti pėsčiomis kalnuose (Maršrutus pasirinksime vietoje pagal grupės pageidavimą ir oro sąlygas. Maršrutai į kainą neįtraukti).

Važiuosime į Kachetijos sostinę - Telavį miestą ir vaizdingą Gomborskio perėją. Gruzijos regionas – Kachetija garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matome vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų - Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signachi. Neoficialiai Signachi vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Vakarienė ir nakvynė Telavyje.

 

6 diena

Po pusryčių važiuosime į Vardziją. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Kas norės, galės  pasilepinti Spa centre ir išsimaudyti šiltame sūraus vandens baseine. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

7 diena

Vardzija. Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir aplankymu Vardzijos šventyklos ir vienuolyno. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

 

8 diena

Po pusryčių važiuojame į Kutaisį, skrydis į Vilnių.

 

Maksimalus keliautojų skaičius – 17 žmonių.

 

Kelionės kaina: 749 Eur/ 1 asm. ir avia bilietas

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

Nakvynės viešbučiuose / svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su  vietiniu gidu;

Kelionė turistinės klasės mikroautobusu.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, pramogų paslaugos, raftingas (130 Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs;

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai 105 Eur.

 

Pastabos:

Objektų lankymo tvarka gali keistis;

Apgyvendinimas Šatilyje -visai kompanijai Šatilyje 3 dušai ir 3 tualetai;

 

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti. Privaloma patogi avalynė Kazbeki kalnuose ir raftingo metu.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba  turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos (striukė, šiltos kojinės, pirštinės).

Ir dar - pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirkite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šitoj kelionėj tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga.

 

Skrydžio informacija:

Skrendame su Wizzair  oro linijomis, skrydis  tiesioginis.

Vilnius – Kutaisi 14:40-19:30 val.

Kutaisi – Vilnius 20:05-23:15 val.

 

Saugaus keliavimo informacija:

Informacija keliaujantiems į Gruziją.

Informacija grįžtantiems į Lietuvą.

 

*Ekskursiniai objektai ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina