Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Sakartvelas (Gruzija) su šarmingu vietiniu gidu

GRUZIJA su šarmingu vietiniu gidu

2019 m. gegužės 12-19 d.

2019 m. rugsėjo 1-8 d.

 

-

Kelionės programa: 

1 diena

Atskrendame į Kutaisį. Važiuojame ir įsikuriame viešbutyje. Pradedame savo kelionę Gruzijoje - Kutaisis, Prometėjo požeminiai urvai su daugybe stalaktitų, stalagmitų ir požemine upe. Urvai atrasti tik 1984 m. Iki dabar yra atrasta 17 šių urvų salių. Pats maršrutas tęsiasi 1050 m. ir pakeri turistus šio nuostabaus požemių pasaulio įvairiaspalviu apšvietimu. Gelačio soboras - vienuolynas, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, pastatytas ant kvapą gniaužiančios uolos. Apžiūrime Kutaisi miestą: neseniai restauruotą Bagrato šventyklą, kuri buvo pastatyta 1003 m. kaip pagrindinis šalies soboras; tiltą per Rioni upę. Vakaras Kutaisyje – bendra vakarienė, čia turėsime laiko susipažinti vieni su kitais bei gruzinu gidu. Nakvynė Kutaisyje.

-

2 diena

Po pusryčių važiuojame į Vardziją. Vardzija – viena labiausiai mitais apaugusių Gruzijos vietų įsikūrusi Kuros upės ištakose. Kitaip ir negali būti – uolose iškaltas 13 aukštų miestas su 6000 gyvenamųjų patalpų. Ir viso šio įspūdingo miesto kaltininkas net ne koks pakvaišęs viduramžių architektas ar ambicingas karvedys. Kregždžių lizdus primenanti gyvenvietė atsirado karalienės Tamaros įsaku, o pasiteisinimas paprastas – kažkaip juk reikėjo apsiginti nuo mongolų. Geresnės tvirtovės nė nesugalvosi. Pakeliui užvažiuojame į „Borjomi“ nacionalinį parką, pasivaikštome, paragaujame natūralaus mineralinio vandens iš gelmių ir toliau tęsiame kelionę. Užvažiuojame apžiūrėti Rabato ir Xertvisi tvirtovių. Vakarop atvažiuojame į Vardziją, įsikuriame svečių namuose, ten vakarieniaujame ir nakvojame. Norintieji galės pasilepinti Spa centro malonumais ir išsimaudyti  šiltame sūraus vandens baseine. Nakvynė Vardzijoje.

-

3 diena

Po pusryčių Jūsų laukia nuostabi diena, su nesunkiais pasivaikščiojimais ir apsilankymu Vardzijos šventykloje ir vienuolyne. Šiandien šią paslaptingą vietą prižiūri nedidelė vienuolių grupelė. Galėsite pamatyti išlikusius kambarius, apžiūrėti senovinę drėkinimo sistemą, įrengtą to meto vienuolių. 1983 m. Vardzija paskelbta muziejumi po atviru dangumi, o 1999-aisiais vienuolynas vėl pradėjo veikti. Vakare - laisvas laikas, galėsite ilsėtis prie upės, pasivaikščioti kalnuose, pažvejoti lašišos. Vakarienė ir nakvynė Vardzijoje.

-

4 diena

Papusryčiavę keliausime į Tbilisį, pravažiuosime patį didžiausią ežerą Paravan, pamatysime senus graikiškus kaimus, atvažiavę į Tbilisį turėsime pažintinę programą po miestą, pasivaikščiosime po senamiestį. Vakarieniausime restorane, kur grožėsimės nacionaliniais gruzinų šokiais  ir folkloro programa. Nakvynė Tbilisyje.

-

5 diena

Po pusryčių važiuosime lankyti senąją Gruzijos sostinę Mtskhetą. Gruzinams ši vieta labai svarbi ir simbolinė, kaip lietuviams Kernavė ir Trakai, tik dar pridėjus stiprų religinį užtaisą. Mtskheta buvo senoji Gruzijos karalystės sostinė dar prieš Tbilisį, o religine prasme ji svarbi gruzinams, nes būtent čia krikščionybė 317 m. buvo paskelbta valstybės religija. Beje, Gruzija tai padarė trečioji pasaulyje – po Armėnijos ir Romos imperijos. Mtskheta ir jos kalnuotos apylinkės geriausiai atsiveria nuo didelio kalno, ant kurio stovi V-VI a. statytas didingas Džvari (Kryžiaus) vienuolynas, kurį taip pat aplankysime. Tęsime kelionę į kalnus, į Kazbegį (oficialiai vadinamas Stepancminda) vadinamuoju „Karo keliu“. Tokių gražių, o gal net bauginančiai laukinių ir didingų kalnų, kaip Gruzijoje, tikrai nedaug kur pamatysite. Pakilus dar aukščiau – Gudauris. Tai slidinėjimo mėgėjų meka. Vasarą miestelis atrodo nelabai gyvai, nors vaizdai įspūdingi. Pakeliui lankysime vandens saugyklas, Anapuri tvirtovę, ir atvažiavę iki Kazbegio kalno papėdės, pakilsime džipais iki Gergeti vienuolyno - vieno iš būtinų pamatyti Gruzijos vietų. Būtent šis vienuolynas puošia naujausiojo kelionių vadovo „Lonely Planet“ apie visą Pietų Kaukazo regioną viršelį. Vakarienė  ir nakvynė Kazbegyje.

-

6 diena

Po pusryčių važiuosime į vakarinį Gruzijos regioną – Kachetiją. Kachetijos regionas visoje Gruzijoje garsėja darbščiais žmonėmis ir vynu. Tad pakeliui nuolat matysime vynuogynus, šalia kelio iš senų sovietinių automobilių ar net sunkvežimių bagažinių pardavinėjamus arbūzus, melionus ir kitas gėrybes. Pakeliui degustuosime gruzinišką vyną, taip pat užvažiuosime aplankyti vieną garsiausių vienuolynų - Bodbės vienuolyną. Šalia Bodbės vienuolyno yra antram gyvenimui atgimęs Signachio miestelis. Čia įžengus galima žado netekti, nes atrodo, kad tai ne Gruzija, o kokia Vakarų Europos šalis. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukiantys dailūs balkonėliai. Vakarop atvyksime į meilės miestelį – Signachi. Neoficialiai Signachi vadinamas Kachetijos regiono sostine, taip pat meilės miestu, kadangi čia santuokos rūmai dirba visą parą. Signachis garsėja ir tuo, kad ten kuriasi gausi užsieniečių bendruomenė – lenkai, latviai, amerikiečiai, olandai ir t.t., o viena gatvelė net gali būti vadinama lietuviška, nes ten įsikūrę kelios lietuvių šeimos. Signachije turėsime pažintinę ekskursiją po miestą. Vakarienė ir nakvynė Signachije.

-

7 diena

Po pusryčių važiuosime į Tbilisį per Kachetijos sostinę - Telavį miestą ir vaizdingą Gomborskio perėją. Pakeliui aplankysime XVI a. vyno rūsį, XVI a. Gremi pilį. Iš tikro tai ne pilis, o cerkvių kompleksas. Gremi - Kachetijos vizitinė kortelė, ji konkuruoja su Ananuri dėl garsiausios Gruzijos pilies vardo. Lankysime seną vyno gamyklą  Granneli, matysime seniausią, 900-ų  metų medį Gruzijoje, vakare pasimėgausime vaikščiodami senomis Telavi gatvelėmis ir būtinai užsuksime į vietinį turgų nusipirkti gruziniškų lauktuvių. Vakare atvažiuosime į Tbilisį, įsikursime viešbutyje  ir surengsime atsisveikinimo vakarienę restorane. Nakvynė Tbilisyje.

-

8 diena

Pervežimas  į oro uostą. Skrydis  į Vilnių.

-

Kelionės  kaina: 490 Eur/ 1 asm. Ir avia bilietas

-

Į kelionės kainą įskaičiuota:

Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;

Gido paslaugos;

7 nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;

Pusryčiai ir vakarienės;

Gruziniška folkloro programa ir gruziniški šokiai su vakariene restorane;

Džipų nuoma kalnuose;

Gruziniško vyno degustacija  vyninėje;

Ekskursijos pagal programą rusų kalba su vietiniu gidu;

Kelionės turistinės klasės mikroautobusu.

-

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Skrydžio bilietai;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Kai kurių lankomų objektų, muziejų paslaugos (20Eur);

Arbatpinigiai, asmeninės išlaidos;

Pietūs (5-7 Eur/asm);

Alkoholiniai gėrimai;

Vienviečiai numeriai (105 eur).

-

Pastabos:

Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.

Keliaujančių skaičius – apie 15 asm.,

-

Rekomenduojame:

Turėti: maudymosi kostiumėlius, glaudes, rankšluosčius, maudymosi šlepetės, suvenyrų dovanoms svečių namų savininkams atsidėkoti.

Negalintiems be kavos siūlome vežtis savo kavą, nes Gruzijoje arba tirpi kava, arba turkiška.

Avėti patogią avalynę.

Kalnuose gali prireikti šiltesnės aprangos, priklausomai nuo keliavimo sezono.

  Ir dar - pasikartokite mėgiamų lietuviškų dainų žodžius, jų tikrai prireiks. Atsipalaiduokite ir pamirškite apie vegetarizmą, veganizmą ir abstinenciją. Šioje kelionėje tiesiog mėgaukitės akimirka žavinga. Žemiau pateiktos nuotraukos yra iš mūsų keliautojos Astos asmeninio albumo.

-

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti  draudžiama.

85 2731337, 860184477, vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina