Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Rusijos aukso žiedas ir amžinoji Maskva 6d.

 • Rusų patarlė teigia: „Aukščiau Maskvos – tik Kremlius, aukščiau Kremliaus – tik dangus“. Praleiskime pusdienį Maskvos Kremliuje. Susipažinkime su jo architektūra, muziejais, pasiklausykime skambančių cerkvių varpų gaudesio...
 • Pažinkime senuosius Rusios miestus keliaudami patraukliausiu turistiniu maršrutu „Rusijos Aukso žiedas“.
 • Aplankykime UNESCO kultūros paveldo objektus Maskvoje, Vladimire, Suzdalėje, Jeroslavlyje ir Sergijevo Pasade.
 • Pasigrožėkime freskomis ištapytomis cerkvių ir soborų sienomis, auksu spindinčiais kupolais, didingosios Volgos platybėmis...
 • Kelionė autobusu,
 • 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • vietinio rusiškai kalbančio gido paslaugos,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 90 EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 140 EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~90 – 130 EUR.
 • Konsulinis mokestis už Rusijos vizą - informacija tikslinama.

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Išorinės ES sienos kirtimas (gali užtrukti 2-4 val.). Kelionė per Rusiją. Vėlai vakare atvykimas į viešbutį Rusijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Pažintis su Rusijos sostine Maskva. Apžvalginė ekskursija po miestą autobusu ir pėsčiomis, kurios metu susipažinsite su: Maniežo aikšte, Aleksandro sodais ir Nežinomo kareivio kapu, miesto širdimi – Raudonąją aikšte, *Vasilijaus Palaimintojo ir Kazanės soborais, Lenino mauzoliejumi, Didžiuoju teatru, Kristaus Gelbėtojo cerkve – visos Rusijos stačiatikių dvasiniu centru. Ekskursiją tęsite po Kremliaus architektūrinį ansamblį (UNESCO kultūros paveldas) – Rusijos didybės ir galybės simbolį, kunigaikščių miestą. Jos metu apžiūrėsite: Apreiškimo, Uspenskio ir Arkangelo soborus, Rispoloženija cerkvę. Nuo šių religinių pastatų į dangų kyla apvalūs bokštai, apvainikuoti svogūno formos kupolais. Taip pat pamatysite Ivano Didžiojo varpinę, Didžiuosius Kremliaus rūmus, Aukso rūmus ir Granovitaja palatą. Pageidaujantys galės aplankyti „*Ginklų saugyklą“ – kurioje sukauptos neįkainojamos vertybės: senoviniai ginklai, caro sosto brangenybės, karališkosios regalijos. Arba Rusijos deimantų *saugyklą, kurioje eksponuojami Sibire rasti deimantai, aukso ir platinos grynuoliai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po Senąjį ir Naująjį Arbatą. Vakare miesto panorama nuo Vorobjovo (Žvirblių) kalnų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė vienu patraukliausių turistinių maršrutų „Rusijos Aukso žiedas“, kuris pakeri senųjų Rusios miestų, cerkvių, vienuolynų architektūra ir istorija. Atvykimas į Vladimirą – Senosios Rusios sostinę, miestą, vadinamą „Rusijos aukso žiedo vartais”. Senamiestyje susipažinsite su unikaliu senosios Rusiоs karo inžinerijos meno paminklu, paradiniu įvažiavimu į miestą - Aukso vartais (XIIa.) (UNESCO kultūros paveldas), Šv.Dimitrijaus soboru (UNESCO kultūros paveldas), pasižyminčiu nepaprastu grakštumu ir grožiu. Beveik visus jo fasadus puošia bareljefai su zoomorfinėmis figūromis ir ornamentais. Aplankysite Uspenskio (Dievo Motinos Ėmimo į dangų) (UNESCO kultūros paveldas) *soborą, kuriame iki šių dienų išlikę XII-XIXa. monumentaliosios tapybos darbų, tarp jų garsaus XVa. rusų dailininko Andrejaus Rubliovo freskos. Kelionę tęsite į Suzdalę – miestą muziejų, rašytiniuose šaltiniuose minimą nuo XIa. Ekskursija po istorinį centrą, kurios metu pamatysite: Kremliaus (UNESCO kultūros paveldas) architektūrinį *ansamblį su Kristaus gimimo soboru (XIIIa.), vyskupų rūmais ir cerkve (XVI-XVIIa.), medinės architektūros šedevru Šv.Nikalojaus cerkve... Lankysite Spaso-Evfimijaus vyrų *vienuolyną (UNESCO kultūros paveldas). Tai didingas XIVa. statinys, kurį sudaro galinga 1200m ilgio tvirtovės siena su dvylika XVIIa. bokštų, daugybė gyvenamųjų ir ūkinių pastatų, keletas cerkvių. Taip pat aplankysite Pokrovskio moterų *vienuolyną – vieną iš gražiausių vienuolynų ansamblių Suzdalėje. Vienuolynas žinomas kaip vieta, į kurią buvo tremiamos žinomų šeimų atstovės (Boriso Godunovo dukra Ksenija, Petro I-ojo žmona Jevdokija Lopuchina ir kitos). Išvykimas iš Suzdalės į Kostromą. Grupės pageidavimu ir esant galimybei vakare nacionalinių rusų šokių pristatymas – šou *programa. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Ekskursija po Romanovų dinastijos lopšį Kostromos miestą, įkurtą XIIa. kunigaikščio J.Dolgorukio, prie didžiosios Volgos krantų. Turgaus aikštė su senosiomis pirklių prekyvietėmis, gaisrinės bokštas, Ipatijaus *vienuolynas (XIVa.) suvaidinęs svarbų vaidmenį rusų tautos istorijoje. Čia prasidėjo Rovanovų dinastijos kelias į valdžią, trukęs 300 metų. Vienuolyno teritorijoje apžiūrėsite Šv.Trejybės soborą (XVIIa.), kurio interjere puikuojasi didingas ikonostasas, bei įspūdingos XVII-XVIIIa. baroko stiliaus ikonos, varpinė, bajorų Romanovų rūmai, vienuolių gyvenamos patalpos. Taip pat apžiūrėsite Bogojevlenskio *soborą su Smolensko Dievo Motinos ikona, Prisikėlimo cerkvę, vienintelę parapijinę šventyklą išlikusią Kostromoje. Esant galimybei apžiūrėsite cerkvės vidų, kuris išsiskiria gausia sienų tapyba bei ikonomis. Išvykimas į Jaroslavlį. Manoma, kad miestą prie Volgos krantų XIa. įkūrė kunigaikštis Jaroslavas Išmintingasis. Pažintis su istorine miesto dalimi (UNESCO kultūros paveldas), kurios metu lankysite Spaso Preobraženskio *vienuolyną (XIIa.) ir soborą. Būtent čia, tarp senovinių knygų, buvo rąstas senovės rūsų literatūros paminklas – rankraštis „Žodis apie Igorevo pulką“ (XIIa.). Apžiūrėsite miesto puošmeną Uspenskio soborą. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasigrožėti didžiausios Rusijos upės Volgos platybėmis. Kelionė į Rostovą Didijį, vieną seniausių ir turtingiausių savo unikalia architektūra Rusijos miestų, įkurtą IXa. prie Nero ežero. Pažintį su Rostovu pradėsite nuo *Kremliaus. Pasivaikščiosite gynybine siena ant kurios buvo filmuojama kino juosta „Ivanas Ivanovičius keičia profesiją“. Apžiūrėsite archivyskupo rūmus ir kiemą, Metropolito sodą. Soboro aikštėje lankysite didingą Uspenskio soborą (XVIa.) su unikalia varpine (išlikę visi 15 varpų), Jono Krikštytojo cerkvę, išsiskiriančia iš kitų statinių turtingu išorės dekoru. Pageidaujantys galės aplankyti vieną iš Kremliaus *muziejų. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Kelionė į Pereslavl – Zaleskyj. Čia 1220m. gimė kunigaikštis Aleksandras Nevskis, o Petras I-asis 1688 m. pradėjo statyti Rusijos laivyną. Raudonojoje aikštėje apžiūrėsite Spaso Preobraženskio *soborą (XIIIa.), kuriame buvo pakrikštytas Aleksandras Nevskis. Lankysite seniausią Rusijoje „Gorickio vienuolyną“ (XIVa.), kuriame veikia istorijos, architektūros ir meno *muziejus. Jo ekspozicijoje yra senieji rusų meno kūriniai, ikonų tapyba, medinės skulptūros... Kelionę po Rusijos aukso žiedą baigsite Rusijos ortodoksų bažnytiniame centre Sergijevo Posade. Lankysite Šv.Trejybės Sergijevo *vienuolyną (Lavrą – UNESCO kultūros paveldas), kuriame apžiūrėsite pagrindinę šventyklą – Šv.Trejybės soborą (XVa). Jame saugomi vieno iš svarbiausių šventųjų Sergejaus Radonežskio palaikai. Be to, čia išsaugotos ikonos, sukurtos iškilių Rusijos menininkų Andrejaus Rubliovo ir Danilo Čiorno. Ekskursijos po vienuolyną metu sužinosite šios šventos vietos istoriją ir jos buvusią svarbą. Esant galimybei ir grupei pageidaujant lankysime „žaislų“ *muziejų, kuriame išvysite visame pasaulyje garsią lėlę – Sergijevo matriošką, priskiriamą prie miesto įžymybių. Išvykimas į Lietuvą. Kelionė per Rusiją. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Kelionė per Rusiją. Išorinės ES sienos kirtimas (gali užtrukti 3-4 val.). Kelionė per Latviją. Grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2800 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina