Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

RUMUNIJA – NOSTALGIŠKASIS MARAMUREŠAS 5D./4N.

 
Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
 
 
  
1 diena: Vilnius – Košicė (950 km)
Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

2 diena: Košicė – Tokajus (90 km) – Baje Mare (200 km)
Pusryčiai. Sustojimas rytų Slovakijos sostinėje – Košicėje. Trumpa pažintis su Košicės senamiesčiu: senamiesčio puošmena – gotikinė Šv. Elžbietos katedra, didžiausia gotikinė bažnyčia Slovakijoje, Žemieji vartai, Budelio bastionas, viduramžių gynybinių įtvirtinimų liekanos. Vykstama į jaukų Tokajaus miestelį, kurį išgarsino nepakartojamo skonio Tokajaus vynas. Šį vyną  tiekė Prancūzijos karaliams, Rusijos imperatoriams, jį mėgo Getė, Šileris, Bethovenas, Haidnas. Pasivaikščiojimas po nedidelį senamiestį, pageidaujantiems – *vynų degustacija. Kelionė į Rumuniją – Maramurešo sostinę Baje Mare. Trumpa ekskursija po Maramurešo sostinę, kur jau Dakijos valdovo Burebistos valdymo laikais buvo išgaunamas auksas ir sidabras: miesto simbolis – XV a. pastatytas Šv.Stepono bokštas, XV a. menantis Elžbietos namas, Laisvės aikštė su spalvingais XVII-XVIII a. namais. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Baje Mare – Desesti (45 km) – Sapanta (40 km) –  Birsana (40 km) – Borsa (40 km) – Klužas-Napoka (220 km)
Pusryčiai. Šią dieną aplankomos dvi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos medinės cerkvės, kurias puošia unikali medžio drožyba, o viduje – freskos biblijos temomis. Grožintis Ignis ir Gutti kalnų viršūnėmis vykstama link Desesti kaimo, kur aplankoma unikali medinė cerkvė ir kapinės. Toliau vykstama link Sapanta kaimo, kurį išgarsino "Linksmosios kapinės". Jos įrašytos į 10-ties įdomiausių pasaulio kapinių sąrašą. Vietos kryždirbys Ion Patras drožė ne tik įspūdingus kryžius ir vaizdus iš mirusiojo gyvenimo, bet ir kūrė linksmus tekstus...Taip, kapinės gali būti linksmos ir spalvingos. Toliau lankoma Birsana cerkvė. Tai viena įspūdingiausių cerkvių Maramureše. Čia tarsi sustojęs laikas. Stebina ir žavi ne tik medinės cerkvės, bet ir kaimo sodybų vartai. Tai tikri meno kūriniai su užkoduota informacija apie šeimininko šeimą bei statusą. Atvykstama į jaukų, Maramurešo ir Rodna kalnų grandinių apsuptą Borsa miestelį. Esant galimybei *keltuvu kylama link aukščiausio Rumunijoj "arklio" krioklio. Trumpas pasivaikščiojimas kalnuose. Vykstama link Klužo-Napokos. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Klužas-Napoka – Turda (30 km) – Košicė (440 km)
Pusryčiai. Atvykimas į Klužą-Napoką. Trumpa pažintis su didžiausiu Transilvanijos miestu, kurio istorija prasidėjo dar Romos imperijos laikais: XIII-XIV a. Šv.Matjošo bažnyčia, paminklas Vengrijos karaliui Matjošui Korvinui, jo gimtasis namas, Banffy rūmai – įspūdingiausias baroko epochos statinys Transilvanijoje, ortodoksų cerkvė, Nacionalinis ir Operos teatrai. Vykstama į Turda miestelį, kur lankomos *druskų kasyklos. Ten, kur XIV-XX a. buvo gaunama druska, mus pasitinka magiškas požemių pasaulis. Čia susipažįstama su druskos kasybos istorija, pageidaujantys gali *paplaukioti valtelėmis, *pakilti apžvalgos ratu, pagal galimybę – *išsimaudyti druskingame ežere. Kelionė per Rumuniją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

5 diena: Košicė – Vilnius (950 km)
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Sugrįžimas į Lietuvą.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina