Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Romos kūrėjai: Berninis ir Borominis. Virtuali ekskursija

Romos kūrėjai: Berninis ir Borominis

Virtuali ekskursija – paskaita

Su docentu, istorijos mokslų daktaru Rūsčiu Kamuntavičiumi

Trukmė: apie 2,5 val.

 

Sakoma, kad Roma yra baroko miestas, o žymiausiais baroko kūrėjais laikomi Frančeskas Borominis ir Džan Lorencas Berninis. Abu gyveno XVII amžiuje. Pirmasis buvo kilęs nuo Lugano ežero pakrančių dabartiniame Šveicarijos Tičino kantone, o antrasis į Romą atvyko iš Neapolio pietų Italijoje. Pirmasis buvo architektas pačiu netikėčiausiu būdu lankstęs linijas, o antrasis – skulptorius, gebėjęs marmure iškalti jausmus. Šių dviejų žmonių likimus ir jų kūrybos esmes aptarsime žiūrėdami Simono Schamos, vieno iškiliausių mūsų laikų intelektualų, filmą, skirtą Berniniui, kurį komentuos, papildoma medžiaga bei įžvalgomis praturtins Rūstis Kamuntavičius. Tikime, kad ši paskaita ne tik Romą, bet ir visą Europos baroką, įskaitant esantį Lietuvoje, padarys prasmingesniu ir suprantamesniu.

Techninės detalės: kovo 27 dieną žiūrėsime filmą rusų kalba. Filmo trukmė apie 45 minutės, tačiau renginys gali užsitęsti iki dviejų su puse valandų.

Kaina: 15 Eur

 

Registracija el. paštu: vilnius@litaura.lt

Dėmesio! Būtina išankstinė registracija. Registracija stabdoma likus 1 val. iki paskaitos (17 val.).

Paskaitos vyks tiesiogiai per vaizdo konferencijų programą „Zoom“. Paskaitos metu bus naudojama ir vizualinė medžiaga.

 

*Programa yra UAB „Litaura“ autorinė, kopijuoti draudžiama.

 

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

Mob. tel. 860184477

El. paštas: vilnius@litaura.lt

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina