Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Provansas. Poilsis prie Viduržemio jūros 10d.

 • Viurcburgas – įdomios istorijos, kultūros ir puikaus vyno miestas
 • Provansas – stebuklingas levandų kraštas
 • Mėgaukitės lėtu gyvenimo tempu ragaudami gardų maistą, grožėdamiesi romantiškais vaizdais ir klausydamiesi prancūziškų šansonų...
 • Gardžiausios Provanso patirtys: ožkos pieno sūriai, vynas, alyvuogių aliejus, trumai, subtiliai marinuotos alyvuogės ir kvapniosios prieskoninės žolelės...
 • Kelionė autobusu,
 • 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos bilietai į mokamus objektus, vietinio miesto transporto bilietai, miestų turistiniai mokesčiai, papildomos paslaugos.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 150 EUR.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vokietiją. Atvykimas į Žemutinės Frankonijos sostinę ir vyndarystės centrą – Viurcburgą. Pažintis su miestu: įspūdinga Marienbergo tvirtovė, buvusi vyskupų rezidencija; XVIa. statytas tiltas per Maino upę, puoštas barokinėmis šventųjų skulptūromis, jungiantis senąjį miestą su Marienburgo tvirtove; UNESCO paveldo baroko perlas Arkivyskupų *Rezidencijos rūmų ansamblis su parku; romaniškoji Šv.Kilijono katedra su gražiu barokiniu interjeru; Noimiunsterio bazilika, XIIIa. pradėtas statyti Rotušės ansamblis. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paragauti Frankonijos vyno vienoje iš Viurcburgo vyninių. Išvykimas iš Viurcburgo. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė į Viktoro Hugo gimtinę, garsų laikrodininkystės centrą – Bezansoną. Pažintis su didinga Bezansono senamiesčio architektūra: renesansiniai miesto rotušės ir teismo rūmai, romėnų laikotarpio palikimas – romėnų arkos, amfiteatro ir akveduko griuvėsiai bei antikinio tilto liekanos, Granvelio renesanso stiliaus rūmai, Šv.Jono katedra, statyta XI–XVIIIa. (jos varpinėje įrengtas neįprastas astronominis laikrodis „Horloge Astronomique“). XVIIa. ant Doubs upės kranto statyta citadelė, nuo kurios gynybinės sienos atsiveria nuostabi miesto panorama. Laisvalaikiu siūlome aplankyti *Laiko muziejų, kuriame sukaupta daugybė įvairių amžių, formų ir dydžių laikrodžių. Išvykimas iš Bezansono. Vėlai vakare atvykimas į kurortą prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros arba nemokama išvyka „Van Gogo keliais“ į St.Remy de Provence ir Arlį. Atvykimas į St.Remy de Provence, kuris traukia ne tik ieškančius tylos ir ramybės žmones, bet ir stebina savo istorinių kultūros paminklų gausa bei įžymybėmis. Pamatysite pranašystėmis išgarsėjusio *Nostradamo gimtuosius namus. St.Remy de Provence miestelį išgarsino ir Van Gogas, gyvenęs čia metus ir nutapęs įžymiuosius paveikslus „Kviečių laukas su kiparisais“ bei „Tarpeklis“. Nedidukės krautuvėlės, provansiški restoranėliai su jaukiomis terasomis, pasislėpusiomis platanų ūksmėje, vilioja sustoti, atsikvėpti, pamiršti didmiesčių šurmulį ir pasinerti į tylųjį Provanso gyvenimą. Apžiūrėsite įspūdingus romėnų miesto *Glanume griuvėsius. Atvykę į Arlį, pasijusite lyg sugrįžę į senovės Romos laikus. Miestas pilnas antikos paminklų: senovės romėnų *arena, imperatoriaus Konstantino *termos (romėniškų pirčių kompleksas), *antikinis teatras, Šv.Trofimo katedra ir vienuolyno ansamblis, rotušė, Van Gogo garbei įkurta kavinė – restoranas, kurios interjeras atkurtas pagal žymų dailininko paveikslą “Naktinė Arlio kavinė“. Esant galimybei, *Kamargo bulių kautynių Arlio arenoje stebėjimas (ne taip, kaip ispaniškoje koridoje, čia bulius kovos metu nėra nužudomas). Vakare grįžimas į kurortą prie Viduržemio jūros. Laisvas laikas mieste. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros arba nemokama išvyka į Avinjoną, kurį įkūrė romėnai prieš 2000 metų. XIV amžiuje suklestėjęs Avinjonas buvo apjuostas akmenine siena, kuri išliko iki šiol. Nuo 1305m. iki 1378m. Avinjone gyveno ir valdė 7 popiežiai, todėl jis vadinamas „Popiežių miestu“. Apžiūrėsite didingus *Popiežių rūmus, vienus iš didžiausių gotikos statinių Europoje, apsuptus parkų su apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria nuostabios apylinkių panoramos; šalia esančią bažnyčią, kurioje palaidoti popiežiai Benediktas XII ir Jonas XXII; liaudies apdainuotą garsųjį *Šv.Benezeto tiltą per Ronos upę, Monetų rūmus. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti jaukiomis Avinjono senamiesčio gatvelėmis, pajusti subtilią šio krašto dvasią. Viename iš daugybės Provanso virtuvės restoranėlių gurmanai galės paragauti žuvies, mėsos patiekalų, pagardintų kvapniosiomis Provanso žolelėmis, paskanintų česnaku ir tyru alyvuogių aliejumi. Išvykimas iš Avinjono. Kelionė prie vieno iš geriausiai išlikusių antikinių romėnų akvedukų – *Pont du Gard (Gardo tiltas), kuris buvo pastatytas Romos karvedžio ir prokonsulo Agripos daugiau nei prieš 2000 metų. Tai 49 metrų aukščio ir 274 metrų ilgio statinys, kuriuo senovėje buvo tiekiamas vanduo Nimui; pastatytas 3 lygiais, sudarytas iš 6 apatinių, 11 vidurinių ir 35 viršutinių arkų, kurios kiekvienam lygyje skirtingos. Tai sąmoninga gudrybė, siekiant apsaugoti tiltą nuo įgriuvimo – tilto blokai sudėti nenaudojant jokio skiedinio. Esant galimybei, trumų fermos *lankymas. Joje sužinosite viską apie juoduosius deimantus – pačius brangiausius grybus pasaulyje: kaip jie renkami, konservuojami, panaudojami. Vakare grįžimas į kurortą prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros arba mokama pusės dienos išvyka į **Kamargo nacionalinį parką. Kamargo (Camargue) delta – tai didžiausia Vakarų Europoje upės delta, užimanti apie 930 kv. km plotą. Tai lagūnos ir užutekiai, smėlio kopos, nendrių brūzgynai, pakrančių miškai ir ganyklos, taip pat ir druskų klodai. Atslūgus vandeniui, galima pamatyti įdomų gamtos reiškinį – druskos kalnus, kurie susidaro pakrantėse išgaravus sūriam vandeniui. Jei pasiseks, vandens apsemtose pievose pamatysite rožinių flamingų pulkus. Čia sutinkami juodieji buliai, ganosi didelės baltųjų arklių kaimenės. Po pietų grįžimas į kurortą prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros arba nemokama išvyka į Marselį. Marselis – vienas seniausių Prancūzijos miestų, įvairių tautų kultūros kryžkelė. Nepaprastai turtinga miesto istorija kiekviename žingsnyje atveria šimtametį miesto palikimą. Senasis uostas – miesto širdis, mėgstamiausia Marselio gyventojų pasivaikščiojimų bei vakaro renginių vieta. Vėliau, esant galimybei, turistiniu *traukinuku pakilsite į Dievo Motinos Saugotojos baziliką ant miesto viduryje stūksančios kalvos.

Siūlomos ekskursijos (pasirinktinai, už papildomą mokestį):

 • *Plaukimas laivu į Ifo tvirtovę (kukmedžio salą), kurią A.Diuma aprašė romane apie grafą Montekristą. Grėsminga *tvirtovė niekada nebuvo naudojama karo tikslams, ji iškart virto kalėjimu.
 • *kruizas į kalankas – pakrantę išraižiusias siauras įlankėles, kurių dantyti skardžiai (siekia iki 400m) atsispindi akinančiame žalsvai melsvame vandenyje. Tai spalvų, formų, uolų ir jūros sąjungos simfonija.

Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis Marselio gatvelėmis, užsukti į vieną iš restoranėlių, kurie garsėja specifine savo virtuve, paragauti populiarios žuvienės – bouillabaisse. Vakare grįžimas į kurortą prie Viduržemio jūros. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Išvykimas į Oranžą, dar vadinamą „Princų miestu“. Tai galų legiono veteranų įkurtas miestas, jame gausu galų ir romėnų kultūros palikimo. Pažintis su miestu, garsiu antikiniais paminklais ir vadinamu vartais į Provansą: Julijaus Cezario garbei pastatyta triumfo arka, antikinis imperatoriaus Augusto I įsakymu pastatytas *teatras – geltono akmens statinys, iki šiol stulbinantis savo didingumu. Grupės pageidavimu *pakilimas į apžvalgos aikštelę, kur atsiveria nuostabus vaizdas į levandų laukų apsuptą Vėjų kalną – aukščiausią Provanso vietą, derlingas apylinkes; miesto ir Ronos upės slėnio panorama. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Kelionė į Niurnbergą – senąją Šventosios Romos imperijos sostinę. Apžvalginė ekskursija po senamiestį: miesto panorama nuo Imperatoriaus pilies, kurioje viešėjo visi vokiečių imperatoriai, A.Diurerio namas, centrinė senamiesčio aikštė, kurioje kasmet vyksta garsioji Vokietijos Kalėdų mugė, Rotušė, gotikinės Šv.Sebaldo ir Šv.Lorenco bažnyčios. Kelionė per Vokietiją. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą. 

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina