Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Poilsis prie Baltijos jūros Lenkijoje 6d.

 • Kelionė autobusu,
 • 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - nuo 35 Eur.
 • **MOKAMOS išvykos vyksta susirinkus ne mažesnei kaip 15 asmenų grupei.
 • Išvyka į Helio pusiasalį  - 20 EUR.
 • Išvyka Štuthofas – Fromforkas – Krynica Morska - 20 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI ~ 350 PLN.

 

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykimas į Gižycko (liet. Lėcių) miestą, įsikūrusį prie didžiųjų Mozūrijos ežerų, viename įstabiausių Lenkijos kampelių. Gižyckas tiesiogiai susijęs su pirmuoju Lietuvos vardo paminėjimu istoriniuose metraščiuose. Čia, kadaise galindams priklausiusiose apylinkėse, buvo nužudytas vyskupas Brunonas, atvykęs krikštyti pagonių. Šis įvykis, 1009 m. aprašytas Kvedlinburgo kronikoje, ir buvo pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas. Pažintis su Gižycko istoriniais paminklais: rezidencinės kryžiuočių pilies liekanos, kryžius vyskupui Brunonui, reto tipo konstrukcija – sukamasis tiltas. Atplaukus laivui, šis tiltas būdavo ne pakeliamas, kaip įprasta, o pasukamas į šoną. Išvykimas iš Gižycko. Kelionė į M.Koperniko miestą Olštyną. Ekskursija po gotikinį senamiestį. Aplankysite *Varmijos kapitulos pilį, kurioje ilgą laiką dirbo M.Kopernikas. Pasivaikščiosite po turgaus aikštę, apsuptą arkadinių namų, apžiūrėsite baroko stiliaus rotušę ir gotikinę Šv.Jokūbo katedrą baziliką. Išvykimas į Lenkijos pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į Gdanską su plaukimu į Vesterplatę. Apžvalginė ekskursija po Hanzos pirklių miestą Gdanską, kuriam būdingi įvairūs architektūros stiliai: rūsti gotika, elegantiškasis renesansas, puošnusis rokoko. „Ilgosios prekyvietės gatvė“, gotikos ir renesanso stiliaus miesto Rotušė, „Neptūno“ fontanas, prabangūs pirklių brolijos „Artūro namai“, Turgaus aikštė, gotikinė *Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, miesto panorama iš bažnyčios *bokšto; pasivaikščiojimas šurmuliuojančia Marijos gatvele, kuri sužavės mažomis juvelyrų dirbtuvėlėmis, gintaro parduotuvėlėmis, gatvės kavinėmis. „Duonos“ vartai, „Marijos“ vartai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti ir pasigrožėti Motlavos upės krantinėje stovinčiais senoviniais pirklių namais, senojo uosto panorama. Po pietų keliausite į Gdansko uostą ir plauksite laivu* Vyslos upe į Vesterplatę. Vesterplate pusiasalis – istorinė vieta, menanti 1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjusį II-ąjį pasaulinį karą. Vokiečių armijos vadai manė, kad užkariauti Vesterplatę bus nesudėtinga, bet saujelė lenkų karių pasiaukojančiai septynias dienas gynė šį žemės lopinėlį. Gdansko gynėjų garbei pastatytas akmeninis monumentas, primenantis į žemę įdurtą kardą. Įsimintinus įvykius dokumentuoja netoli esanti ekspozicija “Wartovnia Nr.1”. Grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba mokama išvyka į Helio pusiasalį**. Kelionė į vieną unikaliausių Lenkijoje vietų – Helio pusiasalį, iš trijų pusių apsuptą Gdansko įlankos. Ilgo (35 km) ir siauro smėlio pusiasalio plotis svyruoja nuo vos 100 m iki 3 km. Prieš keletą šimtų metų šioje vietoje driekėsi keliolikos nedidelių salų grupė, kuri ilgainiui apsijungė ir tapo vaizdinga sausumos dalimi – Helio pusiasaliu. Keliaujant po šią vietovę džiugina geltono smėlio paplūdimiai, kvepiantys pušynai, ošianti jūra ir žuvėdrų klyksmas. Ši siaura žemės juosta jungia keletą puikių pajūrio miestelių: Juratą, Jastarnią, Kuznicą, Chalupy ir Helį. Helis yra pačiame iškyšulio gale ir puikuojasi paplūdimiais tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės. Įspūdingas laivų vedlys – Helio švyturys – čia stovi jau nuo XIIIa. Miestelis išsiskiria mediniais žvejų nameliais, parduotuvėlėmis, mažomis jaukiomis kavinukėmis. Keliautojus žavi pasakojimai apie laikus, kada žvejyba buvo pagrindinis pragyvenimo šaltinis vietos gyventojams. Laisvas laikas, kurio metu pageidaujantys galės užlipti į švyturį*, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama į Helio pusiasalį ir Baltijos jūrą, aplankyti žvejybos muziejų* ir susipažinti su jo eksponatais, ar tiesiog praleisti laiką smėlėtame paplūdimyje. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba pusės dienos išvyka Oliva – Gdynia – Sopotas. Kelionę pradėsite nuo pažinties su Oliva, kuri iš aplinkinių vietovių išsiskiria puikiu cistersų laikų parku, suprojektuotu architekto Andre La Notre XVIII a.pab. – XIX a.prad. Šią teritoriją sudaro prancūziško stiliaus sodas ir angliško stiliaus parkas. Galima pasigrožėti J.Kraševskio aprašyta alėja ir 1920m. įrengtu alpinariumu, oranžerija, grotomis ir kaskadomis. Vaikščiodami tarp senų aukštų medžių, retai sutinkamų augalų rūšių, atsidursite prie Olivos katedros. Ji pastatyta XIII a. kaip viena iš cistersų šventyklų; tai gotikinė, ilgiausia (107m ilgio) bažnyčia Lenkijoje. Savo interjere katedra slepia daug meno grožybių: pagrindinį barokinio stiliaus altorių ir 20 šalutinių altorių, rokoko stiliaus sakyklą, daug renesanso laikų cistersų vienuolyno geradarių portretų. Katedros puošmena – garsūs rokoko stiliaus vargonai. Instrumentas skleidžia nepaprastus garsus, kuriuos atkartoja aidas. Vargonų išskirtinumą pabrėžia judančios dekoracijos – žvaigždės, angelų dūdelės ir varpeliai, kurie atgyja grojant vargonams. Esant galimybei klausotės „šokančių” vargonų muzikos*. Po apsilankymo Olivoje kelionę tęsite į Gdynią. Pasivaikščiosite vaizdinga Gdynės krantine, susipažinsite su jūriniu uostamiesčio paveldu: užlipsite į burlaivį*, apžiūrėsite karinį laivą*. Pageidaujantys galės apsilankyti Jūros muziejuje-akvariume*, kuriame gyvena net 2000 įvairiausių jūros būtybių. Vėliau vyksite į šalia esantį Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Pasivaikščiosite ilgiausiu Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio mediniu molu*, eisite Monte Cassino alėja. Laisvas laikas. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba mokama išvyka Štuthofas – Fromforkas – Krynica Morska**. Keliausite į netoli Gdansko prie Baltijos jūros esantį Štutovo kaimelį. Jis geriau žinomas vokišku Štuthofo vardu ir jame buvusia koncentracijos stovykla*, kurioje kalėjo ir rašytojas Balys Sruoga, savo išgyvenimus aprašęs knygoje “Dievų miškas”. Po apsilankymo Štuthofo stovykloje, vyksite į Vyslos deltoje įsikūrusį Fromborką – vieną gražiausių ir įspūdingiausių Šiaurės Lenkijos miestų. Nuo pat gyvavimo pradžios Fromborkas buvo stipriu dvasiniu centru, kuriame rezidavo vyskupai, o šiuos saugojo gynybinės sienos ir bokštai. Pažintis su senamiesčiu: didinga gotikinė XIV a. menanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir Šv. Andrėjaus bazilika, didysis bokštas*, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabus vaizdas į viduramžių miestą ir Aistmares, vyskupų rezidencija, gynybinė siena ir bokštai. Didžiajame bokšte, vadinamame „Varpų bokštu“, įkurtas planetariumas. Virš jo esanti „Fuko“ švytuoklė rodo žemės sukimąsi aplink savo ašį. Kadaise čia gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas, XIV a. parašęs žymiausią savo kūrinį „Apie dangaus sferų sukimąsi“. Pagerbdami iškilų astronomą, galėsite užsukti į jo muziejų* arba apžiūrėti jam skirtą paminklą. Esant galimybei iš Fromborko plauksite* į Krynicą Morska, Aismarių nerijoje įsikūrusį kurortą, viliojantį smėlio paplūdimiais ir apsuptą miškų juosta. Vakare grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Kelionė į Malborką – buvusią kryžiuočių sostinę. Ekskursija po vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių *Malborko pilį, kur buvo kalinamas LDK Kęstutis. Pasivaikščiojimas po pilį, jos kiemus, koridorius, celes, prabangias Ordino pasitarimų sales, valgomuosius, buitines patalpas. Išvykimas iš Malborko. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2200 km.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina