Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Poilsis Juodkalnijoje prie Adrijos jūros 12d.

 • Belgradas – Balkanų metropolis, kuriam būdingas habsburgiškas manieringumas ir bizantiška apatija. Pajuskite jo temperamentą ir svetingumą.
 • Juodkalnija – žaliuojantys kalnai ir tankūs miškai, vaizdingi kanjonai ir tūkstančius metų skaičiuojantys miesteliai, šurmuliuojantys pajūrio kurortai ir viduramžius menantys senamiesčiai.
 • Albanija – viliojanti, traukianti, užburianti, maža lyg vaiko pėdelė ir paslaptinga lyg miglose skendintis labirintas.
 • Leiskite savo skrandžiams pajusti Juodkalnijos virtuvės skonius: paragaukite kačamako, kajmako, musakos, pršut, čevapčiči, paskanaukite lašelį slivovicos, rakijos, vranacu ar geriausio Juodkalnijos alaus nikšičko.
 • Sarajevas. Nusikelsite į osmanų valdymo laikus siaurose senamiesčio gatvelėse, kur šurmuliuoja turgus, dirbtuvėse pluša amatininkai, iš kaminų kyla dūmai, sumišę su kepamos mėsos kvapu.
 • 7 nakvynės Juodkalnijos kurorte prie Adrijos Jūros.
 • Balkanų ilgesys – kelionė neišeinant iš namų!

 

“Gimstant mūsų planetai pats gražiausias Žemės ir Jūros susijungimas įvyko Juodkalnijoje. Kai buvo barstomi gamtos perlai, visa jų sauja atiteko šiai žemei“ Lordas Baironas

Juodkalnija – maža, tačiau be galo graži valstybė, įsikūrusi Viduržemio jūros baseine, atskirta nuo Italijos Adrijos jūra. Šiame nedideliame plote patirsite daugybę įspūdžių – pasigrožėsite piečiausiu pasaulio fiordu, giliausiu Europoje Taros upės kanjonu. Kiekvienas Juodkalnijos kampelis yra unikalus savo gamta, ir visa tai yra išsidėstę tokiame plote, kokį užimtų penktadalis Lietuvos.

 • Kelionė autobusu,
 • 11  nakvynių  su pusryčiais viešbučiuose/pensionuose  (iš jų 7 nakvynės su pusryčiais Juodkalnijos kurorte prie Adrijos jūros privačiame sektoriuje), dviviečiuose/ dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • plati ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus įskaitant ir objektus lankomus mokamų ekskursijų metu, kurorto mokestis (suaugusiems ir jaunimui (13-18 m.) – 9 Eur, vaikams iki 13 metų nemokamai, mokamas užsakant kelionę savo agentūroje).
 • Priemoka už vienvietį kambarį – 120EUR.
 • MOKAMIEMS OBJEKTAMS (*) TURĖTI: ~ 70EUR.
 • Kondicionierius kambaryje kurorte prie Adrijos jūros – 40EUR. kambariui (esant galimybei užsakyti).
 • **Papildomos mokamos ekskursijos, organizuojamos susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų grupei.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykimas į Serbijos sostinę *Belgradą. Tai miestas, įsikūręs Vakarų ir Rytų pasaulių sankryžoje, patyręs krikščionių religijos skilimą, išugdęs kovingą ortodoksų cerkvę, šimtmečius vadovavusią kovose su islamiškąja osmanų imperija. Ekskursija Belgrade autobusu ir pėsčiomis: Šv.Savos cerkvė – monumentaliausias Belgrado pastatas ir didžiausia ortodoksų šventykla Balkanuose, skirta pagrindiniam Serbijos šventajam ir globėjui. Senamiestis (Stari Grad), kuriame išlikusi XIXa. Belgrado atmosfera: Serbijos Parlamento rūmai ir miesto Rotušė, centrinė Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir Nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas, išsaugojęs skirtingų laikotarpių tvirtovės liekanas, puiki Dunojaus ir Savos upių santakos panorama. Pageidaujantieji laisvu laiku gali pasivaikščioti kunigaikščio Michailo gatvėje, pagrindinėje miesto pėsčiųjų alėjoje, kuri nuo 1979m. Serbijos respublikos yra saugoma kaip unikaliausia ir viena seniausių bei reikšmingiausia kultūrinė miesto aplinka. Įspūdingi XIXa. pastatai, kuriuose įsikūrę daugybė knygynų, galerijų, kavinių ir įvairiausių parduotuvėlių. Išvykimas iš Belgrado į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio, kelionė per Serbiją, Juodkalniją. Pravažiuojate pro dirbtinį, žmogaus rankomis sukurtą Zlatarsko ežerą. Jame stovi viena didnžiausių Europos užtvankų. Kelionė palei Taros upės kanjoną, dėl savo skaidraus tarsi krištolas vandens dar vadinamo “Europos ašara”. Tai per šimtmečius erozijos suformuotas kanjonas, kai kuriose vietose jo gylis siekia net 1300 m. Pasivaikščiojimas virš kanjono unikaliu tiltu per Taros upę, kuris vadinamas „Tiltų karaliumi”. Toliau važiuosite palei įspūdingą Moračos upės kanjoną, šalia kurio driekiasi pagrindinė Juodkalnijos automagistralė. Trumpas sustojimas prie XIII a. *Moračos vienuolyno. Vakare atvykimas į vieną iš Juodkalnijos kurortų prie Adrijos jūros. Nakvynė privačiame sektoriuje, pensione.

Taros upės kanjonas

dienos

Poilsis prie Adrijos jūros viename iš Juodkalnijos kurortų. Čia Jūsų laukia Adrijos jūra, smėlio paplūdimiai, pakrantę supantys nepakartojamo grožio kalnai, švelnus Viduržemio jūros klimatas, saulėtos dienos, šilti vakarai bei pažintis su šalimi ekskursijų metu. Nakvynės privačiame sektoriuje, pensione

Pageidaujantiems pažinimo organizuojame šias išvykas (susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų grupei):

1. Pusės dienos nemokama išvyka į Senąjį Barą ir Ulcinį. Ryte išvykimas iš kurorto. Kelionė link Baro. Sustojimas prie vieno iš seniausių pasaulyje Mirovicos alyvmedžių, kuriam daugiau nei  2000 metų. *Senasis Baras, vadinamas Juodkalnijos Pompėja, yra išsaugojęs šimtus pastatų, menančių visą krašto istoriją: venecijietiškas miesto sienas, XIVa. stačiatikių cerkves, turkišką pirtį, akveduką. Miestas įsikūręs 5 km nuo jūros Londžos kalno šlaite, apsuptas alyvmedžių giraičių, tarp kurių ir pats seniausias tūkstantmetis Juodkalnijos alyvmedis. Senasis Baras garsėja seniausia šalyje turgaviete, kurioje galima paragauti ir nusipirkti vietinės lozos, vyno, rūkyto karpio iš Crmnicos, ožkų pieno sūrio iš Sestano, naminio alyvuogių aliejaus, Senojo Baro skanumyno Imam bajeldi. Grupės pageidavimu alyvuogių giraitės, aliejaus spaudyklos lankymas, susipažinimas su aliejaus gamybos procesu. Ulcinis – piečiausiai Juodkalnijoje esantis, gilią istoriją turintis daugiakultūris miestas, kurio gyventojų dauguma – albanai, tebegyvenantys pagal savas tradicijas. Ant uolėto skardžio amfiteatru išsidėstę namai, senos mečetės ir aukšti minaretų siluetai, stačiai žemyn vingiuojančiose gatvelėse vyksta triukšminga prekyba, iš daugybės užeigų ir restoranų sklinda rytietiškos virtuvės kvapai.

Senasis Baras

2. Nemokama išvyka į senovinį *Kotoro miestą, minimą nuo III a.pr.Kr., įsikūrusį prie piečiausio Europoje Kotoro įlankos fiordo. Pažintis su senamiesčiu, apsuptu galinga tvirtovės siena: Šv. Luko bažnyčia, Kunigaikščių rūmai, Katedra ir katedros aikštė, Šv. Trifonijaus soboras, pastatytas XIIa., Napoleono teatras, laikrodžio bokštas. Esant galimybei, malonus *plaukimas turistiniu laiveliu Adrijos jūra, kalnų apsupta Kotoro įlanka, vadinama piečiausiu Europos fiordu (už papildomą mokestį): kalnai, nuošalios įlankėlės, smėlio paplūdimiai, istoriniai miesteliai ir vienuolynai. Taip pat lankysite Budvos kurortą – tai vienas gražiausių šalies miestų, menančių venecijiečių užkariavimo laikus.

Kotoro įlanka

3.Visos dienos mokama išvyka po gražiausias Juodkalnijos vietas: **Ostrogo vienuolynas  - Sakadro ežeras.  Kelionė į *Ostrogo vienuolyną – antrą pagal svarbą Juodkalnijos dvasinį centrą, įsikūrusį įspūdingose uolose 900m aukštyje. Ostrogo vienuolyną XVIIa. įkūrė vienas iš keturių pagrindinių Juodkalnijos šventųjų – Šv.Vasilijus, kurio palaikai, pasak tikinčiųjų, turėdami gydančią galią, pavertė Ostrogo vienuolyną piligrimų traukos centru. Kelionė link didžiausio Balkanų pusiasalyje Skadaro ežero. *Pietūs ežero pakrantėje įsikūrusiame restorane – juodkalnėnų nacionalinės virtuvės patiekalai, jauki šeimyninė aplinka. Po pietų – *plaukiojimas laivu pačiomis vaizdingiausiomis ežero vietomis. Ostrogo vienuolyno įėjimo bilietas, pietūs restorane ir plaukiojimas valtimis – už papildomą mokestį.

Ostrogo vienuolynas

4. Mokama visos dienos išvyka į **Albaniją (raikalingas LR pasas). Pažintis su  Europos valstybe, kitaip vadinama „kalnų erelių šalimi“. Atvykimas į Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Apžiūrėsite legendinę Rozafos tvirtovę. Išvykimas į Tiraną – Albanijos sostinę. Pažintis su miesto centru, Skanderbergo aikštė ir jos prieigos. Išvykimas į Krują, miestą kalnuose, menantį legendinio albanų karžygio Skanderbergo pasipriešinimo osmanams kovas. *Viduramžių tvirtovė, *etnografinis muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas. Pagal pageidavimą *pietūs nacionalinės albanų virtuvės restorane. Kaina ~ 50 EUR/asm. (bilietai į muziejus kainuoja papildomai: Krujos muziejus - 2 EUR, nacionalinis Tiranos muziejus - 3 EUR).

Škoderis

5. Mokama visos dienos išvyka (mikroautobusu) po vienas gražiausių Juodkalnijos vietų:  ** Cetinė – Lovčeno nacionalinis parkas. Kalnų keliais, besigrožint Budvos rivjeros vaizdais, vyksite į istorinę karališkąją Juodkalnijos sostinę Cetinę – miestelį, prisiglaudusį kalnų papėdėje. Apžiūrėsite kunigaikščio Nikolos *rezidenciją – muziejų,  stačiatikių vienuolyne išvysite neįkainojamų relikvijų: Šv.Jono Krikštytojo ranką ir Šventojo Kryžiaus fragmentą. Iš Cetinės vyksite į vieną gražiausių šalyje Lovčeno nacionalinį parką. Paskutinė valdovo Njegošo valia buvo jį palaidoti ant Jezerski kalno virūnės. Pakilus į Jezerski viršūnę aplankysite Njegušo mauzoliejų. Nuo viršūnės atsiveria nuostabi panorama į aplinkinius kalnus.  Po atokvėpio valandėlės kelionę tęsite į Njegušo kaimą, kuris garsus ne tik kaip valdovo  Petario Petrovičius II Njegošos gimtinė. Teigiama, jog šiame kaime gaminamas geriausias visoje šalyje vytintas kumpis pršutas. Laisvas laikas pietums vietinėje kaimo užeigoje, kurioje paragausite vietinių patiekalų: kumpio, sūrio, medaus ...  Po pietų kelionę tęsite įspūdingiausiu Balkanų keliu – „Kotoro kopėčiomis“. Tai status, serpantininis kelias, prasidedantis 900m aukštyje, kuris neabejotinai paliks neišdildomus įspūdžius ir emocijas ... Vakare grįšite į kurortą.

Cetinė

SVARBU! Vykstant į papildomas mokamas išvykas (su vietos agentūromis) į kainą įskaičiuota: kelionė autobusu, rusiškai/angliškai kalbančio vadovo paslaugos, kai kurios papildomos paslaugos. Už bilietus į mokamus objektus, kai kurių vietinių gidų paslaugas mokama papildomai (žr. kelionės atmintinę www.gruda.lt).

P.S. Kelionių organizatorius „Kauno Grūda“ neatsako už vietinių agentūrų organizuojamų ekskursijų ir pramogų kokybę.

6 diena

Pusryčiai. Anksti ryte išvykimas iš Juodkalnijos pajūrio kurorto. Kelionė link Kotoro įlankos ir kėlimasis keltu vienoje siauriausių įlankos vietų. Atvykimas į legendinį Kroatijos miestą – tvirtovę *Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio *siena, nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu didingas viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano Mergelės Marijos dangun ėmimo paveikslu ir eksponatais turtingų muziejų. Dubrovnikas – tikras architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma, kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. Išvykimas iš Dubrovniko. Kelionė į Bosnijos ir Hercegovinos sostinę Sarajevą, pakeliui aplankant *Mostarą – miestą abipus Neretvos upės, kurios krantus jungia senasis akmeninis tiltas. Pažintis su Mostaro senamiesčiu, kuriame susipina rytų ir vakarų kultūros, senieji turkiški namai, minaretai, katalikiškos bažnyčios, viduramžiški pastatai. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. *Sarajevas – daugiakultūrės bendrijos buvimo ir jos suirimo liudininkas, Europos trapumo ženklas. Pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine autobusu ir pėsčiomis: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniško gyvenimo palikimas – Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984m. Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.

12 diena

Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina