Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Pietvakarių Anglija: Batas, Bristolis ir Solsberis (su Stounhendžu)

Pietvakarių Anglija: Batas, Bristolis ir Solsberis (su Stounhendžu)

 

Su istorijos mokslų daktaru doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi

 

2024 m. vasario 12-16 d.

 

Didžioji Britanija yra gausi įdomių miestų, gotikinių bažnyčių, pilių, parkų ir neįtikėtinų gamtos kampelių. Aplankysime pietvakarinę jos dalį, kurioje keturi visiškai skirtingi miestai: XVIII ir XIX amžiaus prabanga spindintis Batas, pasaulinė bohemos sostinė Bristolis (kadaise piratų miestas), viduramžius menantis Solsberis. Papildomai užsuksime į visiems gerai nuo mokyklos suolo žinomą Stounhendžą, kad šiek tiek prisiliestume dar ir prie akmens amžiaus. Didžioji Britanija nėra vien Londonas – galima drąsiai teigti, kad šios pietvakarių vietovės savo visuma prilygsta ir netgi lenkia sostinę meno, istorijos, bohemos ir identiteto aspektais. Tai viena geriausių vietų pažinti britų pasaulio įvairovę.

  Kelionės programa:   Pirma diena. Atvykimas į Batą. Įsikūrimas viešbutyje, susiorientavimas mieste. Nakvynė Bate.   Antra diena.

Bato įžymybės. Tai antrasis po Londono prabangiausias Anglijos miestas. Nuo Romos imperijos laikų garsėjo terminėmis voniomis. XVIII amžiuje vienu kartu buvo perstatytas ir nuo to laiko tapo vienu gražiausių ir subtiliausių Anglijos miestų, bei antrąja (po Londono) turtingiausių žmonių koncentracijos vieta. Mieste galima aplankyti Romėniškų pirčių muziejų, išsimaudyti vienintelėse terminėse Britanijos voniose, apžiūrėti XVIII amžiaus aristokrato namą-muziejų, pereiti per daugybę įvairiausių meno galerijų ir bukinistinių knygynų, apsilankyti karališkame XIX amžiaus pastate įsikūrusiame teatre.

Nakvynė Bate.   Trečia diena.

Bristolis. Kadaise tamplierių ir piratų miestas dabar yra virtęs pasauline bohemos sostine. Užeiga, kurioje Danielius Defas parašė knygą apie Robinzoną Kruzą, pirmasis garlaivis perplaukęs Atlantą, grafičiais išpaišyti kvartalai ir įvairiaspalviai barai, kuriuose nuo ryto iki vakaro spiečiasi pačių įvairiausių kultūrų ir socialinių sluoksnių žmonės.

Nakvynė Bate.

  Ketvirta diena.

Solsberis ir Stounhendžas. Solsberio katedroje (viena didžiausių Anglijoje) buvo pasirašytas vienas pirmųjų pasaulyje demokratinį valdymą nustačiusių dokumentų – Magna Carta (XIII a.). Apsilankę katedroje nuvyksime į Stounhendžą – geriausiai žinomą akmens amžiaus žmogaus rankomis sukurtą statinį.

Nakvynė Bate.

  Penkta diena. Išvykimas.   Kelionės kaina: 679 Eur + lėktuvo bilietas   Skrydžio detalės: Avia kompanija „Ryanair“ Tiesioginis skrydis Kaunas – Bristolis – Kaunas 2024.02.12 d. Kaunas – Bristolis 13:05 - 14:05 val. 2024.02.16 d. Bristolis – Kaunas 16:05 - 20:50 val.   Į kelionės kainą įskaičiuota:

4 nakvynės Bate viešbutyje su pusryčiais;

Gido – istoriko paslaugos;

Kelionės dokumentų sutvarkymas, reikiamų objektų užsakymas.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai;

Papildomos išlaidos lankomiems  objektams ir viešajam transportui apie 207 £, kurias sudaro:

– iš Bristolio oro uosto iki Bato bilietas pirmyn-atgal apie 30£;

– Romėniškų pirčių muziejus. Bilietas apie 20£;

– XVIII a. namas. Bilietas apie 15£;

– Maudymasis pirtyse (kas nori). Kaina apie 40£ (pagal pageidavimą);

– Brunel’s SS Great Britain laivas. Kaina 22£;

– traukinys į Bristolį ir atgal apie 10£

– Solsberio katedra ir Stounhendžas. Paketo kaina (bilietas į Solsberį, bilietas į katedrą, bilietas iki Stounhendžo, bilietas į Stounhendžą) apie 70£.

Maitinimas.

Priemoka už vienvietį kambarį  280 Eur.

  Pastabos:

Keliavimas viešu transportu (traukiniai ir autobusai);

Labai daug vaikščiojimo;

Nurodyti objektai ir jų eiliškumas gali keistis;

Grupės dydis iki 18 žmonių.

  Kelionių organizatorius „Litaura“ Žalgirio 88-403, Vilnius Mob. tel. 860184477 El. paštas: vilnius@litaura.lt
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina