Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Pažintis su Ukmergės krašto dvarais 1 d.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida1 diena: Taujėnų dvaras, A. Smetonos dvaras, Užugirio krašto muziejus, Siesikų dvaras
Anksti ryte išvykstame Taujėnų dvaro link. Atvykus į *Taujėnų dvarą, laukia ekskursija po dvaro menes. Taujėnų dvaras garsėjo savo turtingumu ir prašmatnumu. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Dvaro parkas laisvo išplanavimo, ramaus reljefo su tvenkinių sistema. Rūmams parinkta aukščiausia vieta, nes nuo vakarinės rūmų pusės atsiveria žemiau esantys vaizdingi tvenkiniai. Parko teritoriją pagyvina rytuose tekantis Mūšios upelis. Manoma, kad jį įkūrė Mykolas Masalkis ar Bonifacas Pacas. Čia gyvenantys Radvilos parke laikė stirnas, danielius, įvairių paukščių, o didžiajame tvenkinyje, priešais dvarą, – gulbes. Po apsilankymo Taujėnuose vykstame į *Antano Smetonos rezidenciją-dvarą, kuris randasi vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su A. Smetonos 60-ies metų jubiliejumi. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. Dvaras Užugiryje Prezidentui buvo poilsio ir apmąstymų vieta. Pačiame dvare apžiūrime Prezidento darbo kambarį, Prezidento žmonos Sofijos Smetonienės apartamentus. Kino salėje pamatysime filmą apie A. Smetonos prezidentavimo laikus. Apsilankome į *Užugirio krašto muziejuje. Užugirio muziejus įsikūręs gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Prezidentas A. Smetona. Jo rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Išskirtinė vieta Užugirio muziejaus ekspozicijoje skiriama A. Smetonai. Čia surinkta nemažai leidinių, nuotraukų, paveikslų, susijusiu su Lietuvos Prezidento asmenybe. Šalia mokyklos, kitoje gatvės pusėje, buvo prezidento namai, tačiau dabar likęs tik svirtinis šulinys ir senos obelys. Šalia jų sodelyje pastatytas A. Smetonos tėvonijos namo maketas. Vėliau vykstame į *Siesikų dvarą. XVI amžiaus rezidencinė pilis Ukmergės rajone netoli Siesikų ant Siesikų ežero kranto, Daumantų-Siesickių dvaras. Siesikų dvaro sodybą sudaro 5 pastatai (rūmai, „akademija“ vadinama mokykla, spirito varykla, svirnas, paukštidė) ir parkas. Pilis yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje nuo Renesanso epochos išlikusių statinių. Kelionės pabaigoje - trumpa pažintis su pačia Ukmergę, pasivaikščiosime po senamiestį, pakilsime ant Ukmergės piliakalnio pasigrožėti apylinkių ir miesto vaizdais. Vėlai vakare sugrįžtame namo.


KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina