Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Pažaislio kamaldulių vienuolynas – Kadagių slėnis – Kaunas 1 d.

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
1 diena: Pažaislio kamaldulių vienuolynas, Kadagių slėnis, Kaunas
Ryte išvyksime Kauno link. Aplankysime įspūdinga architektūra garsėjantį *Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansamblį, kurį 1664 m. fundavo LDK kancleris Kristupas Zigmantas Pacas (1621-1684). Pažaislio kamaldulių vienuolynas buvo pirmas šio ordino vienuolynas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Vienas geriausių ir gražiausių barokinio meno ansamblių pastatytas ne mieste, ne prie rūmų, bet gūdaus miško ir upės apsuptyje. Kodėl atokiau nuo gyvenamųjų vietų, kodėl miško apsuptyje? Taip reikalavo vienuolijų nuostatai, kad vienuolynai kurtųsi atokesnėse vietose. Pažaislį statė beveik vien tik italų architektai bei menininkai sukviesti iš Italijos. Prie Pažaislio statybų dirbo net keturi italų architektai. Toks sukviestas italų architektų skaičius liudijo K. Z. Paco meninius užmojus. Pažaislio bažnyčios išskirtinumas – ne vien jos įspūdingos architektūrinės formos. Ansamblio patalpos (bažnyčia, svečių namai, valgomasis) puošti sienine tapyba. Vien bažnyčioje ištapyta skirtingo dydžio daugiau kaip šimtas freskų. Beveik visas freskas tapė iš Florencijos kilęs tapytojas M.Palloni. Pažaislis išsiskiria ir kitomis puošybos detalėmis. Zakristijos ir kapitulos patalpos puoštos itin dekoratyvia medžio drožyba. Bažnyčia puošta aukšto lygio stiuko lipdyba, kurią sukūrė italas skulptorius G. M. Galli ir įvairiaspalviu marmuru. Vasarą čia vyksta garsūs Pažaislio klasikinės muzikos festivaliai, įsikūręs restoranas „Monte Pacis“.
Toliau vykstame aplankyti unikalaus gamtos draustinio Arlaviškėse – *Kadagių slėnio. Slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. Visas takas yra 1,3 km ilgio, už jo prasideda įprastas miško takelis, supamas prieš 50 metų pasodinto miško želdinių juostos. Pasieksime slėnio apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria marių kraštovaizdis su natūralia augmenija apaugusiomis salomis bei pusiasaliais, kitame krante ant kalvelių boluojančiomis pavienėmis sodybomis. Vykstame į buvusią Laikinąją Lietuvos sostinę  Kauną, kur pasivaikščiosime po žymiausias senamiesčio vietas: aplankysite „baltąją gulbę“, išgirsite Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją, pamatysite Perkūno namą ir Saulės laikrodį, išgirsite istoriją apie ilgiausią tiltą. Ekskursijos metu pasivaikščiosite po Santakos parką ir susipažinsite su Kauno istorijos ištakas menančia pilimi bei viena seniausių ir unikaliausių bažnyčių Kaune. Aleksoto *funikulieriumi pasikelsime ant Aleksoto kalno, nuo kurio atsiveria Kauno miesto centro ir senamiesčio panoramos. Šis funikulierius buvo paleistas 1935 m. gruodžio 6 d., prezidentui A. Smetonai palaiminus ir sujungė Kauno senamiestį su tuo metu naujai besikuriančiu Aleksotu. Po įspūdingos kelionės sugrįžtame namo.

KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina