Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei sutinkate, paspauskite mygtuką „Supratau“ arba naršykite toliau. Tuo atveju jei norėsite atšaukti savo duotą sutikimą, pakeiskite savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrinkite įrašytus slapukus. Plačiau »

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Paryžius: tarp Lietuvos, Prancūzijos ir Europos

Kelionė į Paryžių su dr. doc. Rūsčiu Kamuntavičiumi, kuris nuo 1996 m. tiria prancūzišką kultūrą ir Prancūzijos–Lietuvos istorinius ryšius. Kelis kartus stažavosi prestižiniuose Paryžiaus mokslo centruose – Sorbonoje ir Maison-des-Sciences-de-l’Homme.

-

Paryžius yra ta vieta, kur gimė gotika – vienas svarbiausių Europos architektūros ir meno stilių. Du esminiai gotikiniai pastatai – pats pirmas ir pats tobuliausias – yra Paryžiuje. Kuo gotika ypatinga ir kuo ji svarbi šiandieninei Prancūzijai ir Europai bendrai? Kodėl būtent gotika pavaizduota ant 20€ banknoto? Kuo panašios ir kuo skiriasi Lietuvos ir Prancūzijos gotika?

Paryžiaus centrinė dalis, kuri taip traukia turistus ir kuria romantikos įspūdį, yra pastatyta gana siaurame chronologiniame tarpsnyje: XIX-XX a. sandūroje. Tai buvo taip vadinamoji “Gražioji epocha” (Belle époque) – Europos mokslo, kultūros, meno ir politinio klestėjimo pasaulyje laikai. Paryžius, kaip vienas pagrindinių Vakarų civilizacijos centrų, tuo metu išgyveno milžiniškas transformacijas ir tapo subtiliausiu to laikotarpio simboliu. Kuo ši epocha tokia svarbi Europai, Lietuvai ir pasauliui bendrai? Kokius pagrindus ji padėjo šiandienos pasauliui?

Prancūzija iki pat XXI a. pradžios išlieka svarbiu kultūros, architektūros ir meno centru. XX a. antrojoje pusėje sukurti architektūriniai kompleksai – Défense kvartalas, Nacionalinė biblioteka, Pompidou centras ir kt. – tapo žinomiausiais moderniosios Vakarų civilizacijos paminklais. Kaip suprasti ir dekoduoti šiuos pastatus? Ką jie sako apie prancūzus, apie Paryžių ir visą Europą? Kaip Lietuva atrodo šiame formų ir spalvų žaisme?

Kelionės metu išgirsite apie Paryžių, jo pastatus ir žmones kitaip, toli peržengiant laike ir erdvėje nubrėžtas lankomų objektų ribas. Todėl net jei su mumis keliausite į jau lankytas vietas, visas Jūsų pasaulis tikrai taps KITOKIU.

Kai kurie objektai (lankymo tvarka ir patys objektai gali keistis priklausomai nuo situacijos): Sainte-Chapelle, Saint Denis bazilika, Paryžiaus secesija, Nacionalinė biblioteka, Défense kvartalas, Pompidou centras.

-

Kaina: 358  Eur / 1 asm. Ir avia bilietas.

-

Į kainą  įskaičiuota:

3 nakvynės viešbutyje Paryžiuje su pusryčiais;

Įžymaus istoriko - gido paslaugos;

-

Į kainą neįskaičiuota:

Avia bilietai Vilnius – Paryžius – Vilnius (apie 100Eur);

Registruotas bagažas, esant poreikiui;

Maitinimas: pietūs ir vakarienės;

Medicininių išlaidų kelionės draudimas;

Asmeninės išlaidos;

Įėjimai į muziejus ir kitus lankomus objektus, viešojo transporto išlaidos, viso apie 50Eur .

-

*Ekskursiniai objektai i ir jų lankymo tvarka gali keistis.

**Programa yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

-

-

Kelionių organizatorius „Litaura“

Žalgirio 88-403, Vilnius

85 2731337, vilnius@litaura.lt

 
KELIONĖS UŽSAKYMAS
Data
Keliautojų skaičius
Kaina